Jeffrey (Chow Yun-fat) je nájemný vrah. Vezme svou poslední zakázku, aby získal peníze a mohl zaplatit operaci ženě, kterou nechtěně téměř připravil o zrak. Za svou "práci" však nedostane zaplaceno. Naopak je na něj najat profesionální zabiják. Jeffrey se musí spojit s policejním inspektorem (Danny Lee), aby přežil útoky svých bývalých kolegů. (oficiální text distributora)

LaciLC

Tak trochu iný akčný film od tak trochu iného režiséra (prevažne) tak trochu iných akčných filmov... No, neviem, opäť som sa utvrdil v tom, že akákoľvek ázijská kinematografia nie je takmer vôbec pre mňa. Určite to má niečo do seba, ale film išiel absolútne mimo mňa, tak sorry. Neskutočne som sa nudil a tá prehnaná emocionálnosť... Čakal som rozhodne viac, ale skôr som čakal niečo úplne iné. Ale snáď netreba spomínať, že niektoré akčné scény boli viac ako vydarené. Ale ako vidím, ja si zostanem u svojho Baya & spol... ()

Yardak

Akční nářez se srdcervoucími city, s hodným zabijákem, s typicky neohroženým policistou a tlupou mafiánů, co si přejete ještě sakra více??? Jo vlastně ještě tu máme bílé holubice v kostele:). ()

mat.ilda

Opulentní vizuální žranice s romantickým nádechem, a to nemám na mysli pouze zabijácké sekvence :-), snímek rozhodně předběhl svou dobu v mnoha ohledech a mimo skvělého Yun-Fata se tu vyskytovali minimálně dva další neuvěřitelní sympaťáci. Stoprocentní spokojenost zkalila s blížícím se koncem stále sílící sentimentalita. ()

mcb

Hard Boiled je jenom jeden a jenom jednou. Killer jde svou vlastní cestičkou dlážděnou stovkami mrtvol, za kterými se neohlíží a Woo se může opět utrhnout z řetězu, aby ukázal vskutku ukázkový příklad dechberoucí akce, z níž Hollywood čerpá ještě dodnes. Neskutečná choreografie a dynamická "našlapanost" drží Killera po celou stopáž v adrenalinovém módu, který z vás přesně dávkuje ty nejnaivnější emoce. Avšak pokud bych chtěl nahlédnout pod slupku scénáře, dočkal bych se jen šustících dialogů, které se snaží povznést tuto do očí bijící řež na nějakou vyšší úroveň s existenciálním přesahem. Něco víc je v tomto případě něco míň. Proto u mě zatím na pomyslném akčním Olympu zůstává nedotknutelný Hard Boiled, jež se podřizuje akci víc než na sto procent a není v něm proto radno hledat nějaký hlubokomyslný příběh, který je stejně jen zástěrkou pro další krvavou lázeň. P.S. Zdá se mi to, nebo je Chow Yun-Fat jako Toshiro Mifune, jenom vyměnil meč za Desert Eagle? :) ()

MontyBrogan

Predstavte si, že ste mladá barová speváčka z Hongkongu. Máte? Ok, tak teraz vo vašej prítomnosti prebehne prestrelka, počas ktorej vám jedna guľka presviští okolo tváre, až ostanete s poškodeným zrakom. Onedlho vás na ulici napadne banda chuligánov. No akýsi cudzinec vás odrazu zachráni. Podotýkam, že celú situáciu nevidíte, pretože okrem šoku z jednej aj druhej udalosti máte stále poškodené oči. Napriek tomu svojho záchrancu odvediete k sebe domov... Mohol by som pokračovať, ale myslím, že to stačí, aby ste pochopili, že film je v tej vzťahovej rovine dosť naivný. Sentiment mám síce rád, aj dobrú hudbu, no všetkého veľa škodí. Nebyť nevšednej romantiky, či neskôr aj bromance línie, by sa nemuselo zbytočne plytvať pátosom. Viem, že ide už o starší počin, nie však natoľko starý, aby som podobné veci ignoroval. _ Videné v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní so svetovou kinematografiou. ()

anais

Skutečná klasika. Typicky woovský mix sentimentu a krvavé řežby. Vztah zabijáka a policisty je nádherný. Je to něco, co si hollywoodští filmaři nemohou dovolit, tedy alespoň ne v takto citlivé poloze... I když, sám nevím jestli by to bylo tak dobré, kdyby ty emoce měl vyjadřovat jiný herec než právě Chow Yun-Fat... Jeho obličej je doknalá maska, schopná vyjádřit jakýkoliv cit, a to jsem opět u toho již zmíněného kontrastu, cit uprostřed stříkající krve, sténajících lidí... a do toho zpomaleně létají holubice, o zem cinkají náboje a hraje kýčovitá hudba...Co dodat? Mistři Woo a Fat v nejlepší formě! ()

poz3n

Děsím se filmů, které mají nabušené hodnocení, jsou legendami svého žánru a já u nich přesto od první minuty trpím. To šílené kombo pohrocených výrazových prostředků akční kinematografie 80. let a celkové vizuální estetiky téhle doby, pro mě bylo něčím, přes co jsem se jako divák nedokázal přenést a ačkoliv jsem si neustále připomínal, že koukám na něco schválně neskutečně přepáleného a přestylizovaného, nemohl jsem se zbavit pocitu, že je Killer prostě jen strašlivý brak. 3/10 ()

anderson

Tento film musí človek vidieť aby pochopil do akého tábora sa pridať. Ja "kopem" za HARD BOILED a radšej sa zriekam hodnotenia tejto zlátaniny. (10.6.2005) ()

Xeelee

Má první wooovka mě docela zklamala. Po nedávno zhlédnuté dechberoucí akční řežbě Full Contact režiséra Ringo Lama s Yun-Fat Chowem v hlavní roli jsem od mnohem známějšího a lépe hodnoceného Johna Woo čekal mnohem víc. Hlavně jsem postrádal pořádnou atmosféru. Příběh a charaktery postav byly v rámci žánru docela dobré, když pominu jistou naivitu a fakt, že děj více méně směřoval od přestřelky k přestřelce pořád dokola. Naprosto mi nesedlo právě provedení všech těch do nebes vychvalovaných megalomanských jatek, ve kterých se hrdinové stávají nesmrtelnými pistolníky a nekrytí stylově kosí jednoho zloducha za druhým. Postupně mě čím dál tím víc nudily. Hodnocení nevytáhne na **** ani precizní nápaditá kamera a celková stylizace. ()

eraserhead666

Klasický akčňák, kterým se v té době vedlo. Prakticky v tom mohl hrát kdokoliv z tehdejších západních akčních hvězd (volil bych Lundgrena :-) ). Pokud vám sedí Wooův styl, je to paráda. Je to fajn, ale odvařený z toho nijak nejsem. ()

Exkvizitor

Filmy Johna Woo se mi nehodnotí snadno. Faktem je, že se mi prostě nelíbí. Jako středoevropan jsem zvyklý na určité standardy - a záležitosti jako The Killer jsou kompletním popřením nejen logické dramatické výstavby příběhu, ale i střihové montáže, tak jak jsem na ně zvyklý (aby v mých očích dávaly nějaký smysl). Jde o změť záběrů a nesouvislých příběhových linek, a tak všechno ve výsledku působí jako nechtěná parodie na filmy s A. Schwarzenegerem. Kdybych byl obyvatel Hongkongu, tak bych se na The Killera (a spol.) nepochybně díval zcela jinak - jenže jak jsem již jednou zdůraznil, jsem omezený Evropan. Zlatý prciny, zlatej Arnold. ()

JASON_X

V časech mého dětství koukala babička s dědou na filmy pro pamětníky, beznadějně zastaralé pitominy z třicátých až padesátých let. A já si s hrůzou uvědomuju, že tenhle film už je (nebo aspoň brzo bude) vlastně taky pro pamětníky, beznadějně zastaralá osmdesátková střílečka, navíc obohacená o megaporci typicky asijského pathosu. Ale funguje na mě pořád bezvadně. Tucty prostřílených chlápků sebou zpomaleně cukají v tanci smrti, bílé teplákovky proděravěné výstřely a pocákané červenou barvou, charakterní zabiják Chow Yun-fat, s mravním kodexem a buddhovským úsměvem, střílí obouruč a o sto šest na všechny strany, dějové linie se slepnoucí zpěvačkou, gangstery a policajty jsou zcela v intencích hongkongského béčka, a do toho všeho hraje krásná, sentimentální, osudová, existenciálně naléhavá muzika, která mi připomínala staré francouzské kriminálky. Lahůdka. ()

mm13

Killer zastihol vydarený párik Johna Woo a Chow Yun-Fata na absolútnom vrchole. Zvládnuť takýto mix akčného filmu, thrilleru, romantiky, drámy a buddy movie si žiada skutočných majstrov ako na režisérskej stoličke, tak aj v radoch hereckých predstaviteľov. Tu nazaváhal nikto a tak ono balancovanie na hranici gýču víťazí na celej čiare. Obrazovo a emotívne omračujúci výlet do sveta krvavej poetiky ktorý neomrzí. ()

Sawy

Další výborná hongkongská akce z dílny akčního mistra Johna Woo,tentokrát ale ne tak dokonalá,jako božsky dokonalé Hard Boiled.Snaha o lepší příběh se cení,z osudovosti přátelství mezi detektivem a zločincem mrazí v zádech a Chow Yun-Fat je cool jako vždy.Právě díky těmto důvodům má Killer paradoxně i svá slabší místa a neodsýpá tak skvěle jako Hard Boiled.Závěrečná akce v kostele je nicméně dechberoucí,kulky lítají,padouši umírají po desítkách a krve je víc než dost.Prostě paráda.Tohle nikdo neumí natočit lépe než John Woo. 85 % ()

N.Strauber

Řekl jsem si, že nebude od věci podívat se na nějaký starší akční film s Chow Yun-Fatem - a chyba to rozhodně nebyla. Takhle má vypadat akční thriller - najdeme tam napětí, akci a především také příběh. Je jasně vidět, že režisér John Woo je člověk na svém místě a své práci výborně rozumí. A Chow se do této role perfektně hodil a svého "hodného vraha" ztvárnil s maximálním citem a přesvědčivostí. ()

Gary

Závěrečnou přestřelku jsem neviděl, protože v té chvíli byla už televize vypnutá. I když mám hodně rád filmy Johna Woo, tohle mi připadalo jako Schwarzeneggerovi ranné filmy a to ještě bez Arnoldových vtipů. Bohužel. Nekamenujte mě. ()

HateBreeder

Neskutečně famózně pořešená akce. John Woo je bůh a Yun-Fat Chow je boží syn, který kolem sebe metá blesky v podobě výbušných kulek jeho oblíbené dvojice Berett. Děj je velice jednoduchý - hodnej polda a hodnej gangster spolu uzavřou zvláštní druh spojenectví a začnou se navzájem respektovat. Do cesty se jim však postaví řada nepřátel a tak o akci není nouze. Musím říct, že se mi Killer líbil mnohem více než Hard Boiled, protože se nejednalo pouze o brilantně natočené akční scény, ale Killer má v sobě něco víc. Možná lepší příběh, možná lepší herce, možná obojí. Asi by to zase chtělo spolupráci Woo-Chow, a i když by to celé bylo v americké produkci, myslím, že by tato dvojice měla co nabídnout. Killer si však ode mne vysloužil maximální hodnocení. ()

Caszidy

Chow Yun-Fat by mohl rozdávat charisma na potkání. John Woo natočil stylově dokonale uhlazenou, elegantní a zároveň zběsile akční podívanou, v níž si vychutnáte každý minimalistický záchvěv pohybu na tváři Chow Yun-Fata, každý poryv větru, který rozevlaje jeho stylovou šálu, jenž nosí kolem krku, či jeho sako. Danny Lee v roli černé ovce hong kongského policejního sboru, zabijákovi kolem kterého se celý příběh točí zdařile sekunduje a Sally Yeh je jednoduše krásná a křehká. Mimochodem, používání dvou zbraní zároveň nikdy nevypadalo lépe! ()

Lacike

Priaznivci Johna Woo sa vraj delia na "Killerovcov" a "Hard Boiledovcov". Ja som Killerovec. Nesúhlasím s fámou, že je Hard Boiled len zlepencom neskutočných akčných scén bez dostatočne silného príbehu. Je ale pravda, že vďaka tomu množstvu akčných scén je príbeh trochu v úzadí. Ďalším dôležitým dôvodom pre toto delenie fanúšikov je aj záver. Zatiaľčo Hard Boiled končí klasickým americkým happyendom, tak Killer ide oveľa vernejšie v stopách HK produkcie a je ukončený neskutočne ironickým tragickým záverom. Takisto zápletka funguje oveľa intenzívnejšie, lebo je podstatne lepšie vybalancovaná s akčnými scénami, ktoré síce nie sú tak mohutné a veľkolepé ako v Hard Boiled, ale zase sú štýlovejšie natočené. Posledným výrazne rozdielnym prvkom je hudba. Motív z Killera si môžem púšťať dookola. Zato jazz, ktorý použil John Woo v Hard Boiled nie je mojim šálkom kávy. No ale trochu k zapletke. Je tu viac linii. Tentokrat je v centre romanticky vztah medzi Chowovym zabijakom a spevackou, ktoru zrani. Dalsou vyraznou liniou su priatelske chlapske vztahy. Medzi Chowovym zabijakom a jeho kolegom (Kong Chu) a dalsi medzi policajtom (Danny Lee) a jeho partakom (Kenneth Tsang). No a nakoniec vznikajuce priatelstvo medzi Chowom a Dannym Lee. Na tom mi dlhsie vadilo to, ze vúcsinu filmu bolo podané jednostranne. Danny Lee cely cas obdivuje Chowa ale on sa k nemu sprava odmerane. Az neskôr mi doslo, ze to je postavene ako vztah mentora a ucednika a az ked v zavere Lee prijme Chowovu filozofiu, tak sa aj z nich stanu kamarati na zivot a na smrt. Bohuzial len na chvilu. Takze dnes to spolu s Better Tomorrow radim k najlepsim Wooovym filmom. 10/10. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film