Jeffrey (Chow Yun-fat) je nájemný vrah. Vezme svou poslední zakázku, aby získal peníze a mohl zaplatit operaci ženě, kterou nechtěně téměř připravil o zrak. Za svou "práci" však nedostane zaplaceno. Naopak je na něj najat profesionální zabiják. Jeffrey se musí spojit s policejním inspektorem (Danny Lee), aby přežil útoky svých bývalých kolegů. (oficiální text distributora)

Ajay

Typická béčková akčňárna osmdesátých let. Střílet, střílet, střílet ... na doplňování zásobníků se tu dvakrát nehraje, což bylo v této době obvyklé a nikomu to srdce nervalo, taky kdo by se s tím zatěžoval, ne? ()

Polter1

Je to klasická akčná lahôdka. Vrchol obdobia Hong- Kongských filmov osemdesiatich rokov. Nejde tu pritom o tupý jedno lineárny dej, ale o vymakanú zápletku s množstvom výbuchov, prestreliek, automobilových naháňačiek a samozrejme snajpera v člne. Film svojou akčnosťou a precíznosťou zaradujem do kategórie najlepších akčných filmov 90-tych rokov, ako Heat a The Rock. ()

Gregor_Samsa

Prokousávám se od Lepších zítřků k The Killer a je to věru příjemná cesta. Tady John Woo namíchal parádní koktejl: Chow Yun Fat, holubice v kostele, mraky mrtvol, hodně střeliva, hongkongská anti-přátelství a závěrečné emoce a scény, které musel opisovat Kim Ki-Duk při svých pozdějších Ostrovních a jiných opusech. Akce neuvěřitelně zvládnuté, choreografie skvělá, scény asijsky přepjaté a krutě (ne)uvěřitelné, prostě hongkongský kotlík plný těch nejlepších lokálních asijských surovin. Dávám 80ku a těším se na Hard Boiled :-). [80%; 2017-02-13 Home sweet home] ()

AlDelon

Zabiják je ještě lepší než Hard-boiled. Přiznávám, je pro mužskou diváckou část. Ovšem tady se hlava vyřádí zatímco si odpočine, tohle je prostě akční pohoda která má kvality úměrné své jednoduchosti a jisté skromnosti -postavte naproti tomu dnešní akčňák a nemáte pocit filmové hodnoty, na tohle se prostě dá dívat aniž by se výrobce nebo spotřebitel museli snížit. ()

Cringy_Tommy

Vše co jsem o tomhle filmu slyšel je pravda. Tohle není totiž ledajaký akčňák tohle je pořádná šikmooká řezačka plná skvělé svižné a nasnímané krvavé akce s poněkud silným příběhem. Má to dobře napsané postavy dobrá hudba a super herecké výkony. Je to opravdu neobyčejný akčňák a myslím že i do teď je to jeden z nejvíce ovlivňujících a nejlepších akčňáků nejen 80. let. Jen to že ovlivnil Quentina Tarantina a Luce Bessona o všem svědčí 9/10 ()

MDoctor

Tak tenhle film je zaručeně to nejlepší co John Woo zatím natočil a také jeden z nejlepších filmů co jsem viděl. Cow Yun Fat tu je zde jako zabiják naprosto dokonalý. Kam se hrabou všechny americké akční filmy. Tenhle film vás prostě dostane. ()

tano

Zaručeně jeden z nejlepších akčních filmů co jsem z honkongu viděl. Drama o přátelství v dešti kulek. Výborná hudba a skvělý příběh, který vydrží ve vysokých obrátkách až do samého konce. ()

Kosta

Zabiják je naprosto průlomový snímek v oblasti akčních filmů. Woo zde plně sladil dramatickou stránku s akčními sekvencemi. Skvělé vykreslení postav a myšlenky. Jeho baletní krvavé akční sekvence jsou vypilovány k dokonalosti. Troufám si říci, že Killera již nikdo nepřekoná. Woo překročil svůj stín mílovým krokem. ()

svist10

Nemohu přehlédnout chyby tohoto filmu, scénář jakoby neexistoval, herci asijsky přehrávají a odříkávají neuvěřitelné dialogy neuvěřitelným způsobem. Ale to vůbec nevadí. Dialogy jsou jen vatou, scénář (pokud byl) slouží jen jako spojnice mezi přestřelkami. John Woo je (nebo spíš byl, než ho hollywood přiškrtil) bůh, pokud jde o komponování akčních scén. Když má ale vyvolat jakoukoliv emoci, tak tragicky selhává. Dokladem budiž to, že během ďábelského vyhrožování hlavního padoucha mě spíš popadaly záchvaty smíchu. Chow Yun-Fat na charizmatu utáhne třeba celou planetu, Danny Lee taky něco zmákne a Sally Yeh úúžo piští. Killer má pro mě tři vrcholy. Číslo jedna je první setkání inspektora a Mickey Mouse bez střelby v bytě slepé zpěvačky. Třebaže se celá odehraje bez jediného výstřelu má úžasný náboj (jakkoliv to zní paradoxně). Číslo dvě je pak druhé setkání výše zmíněných v domě u moře ("zatkneš mě pak, teď bojuj"). Třetím je pak adrenalinové akční peklo v poslední čtvrtině snímku. Jo, ještě něco: hudba je táákhle strašná. Přestože jsem spíše kritizoval, je to rozhodně film, který předstaavuje to nejryzejší z akčního žánru. Takže za 5*!P.S.: Někdo by mu měl říct, že do zásobníku Beretty se vejde jen 15 nábojů + jeden v komoře. ()

e-arthworm

Jak již napsal CheGuevara, film silně připomíná Arnoldovo "Komando". Pouze s tím rozdílem, že (téměř) nesmrtelní klaďasové jsou zde dva a namísto úsporné střelby výše uvedeného borce se vyžívají v naprostém rozstřílení jednotlivých záporáků. Což je poněkud napraktické, zvláště když na ně zrovna útočí menší armáda... Narozdíl od Komanda mi tento snímek "nesedl" prakticky v ničem, počínaje samotným příběhem, přes herecké obsazení (hlavní gangster byl vysloveně k smíchu) až po zmíněné přestřelky. Čestnou výjimkou je scéna v bytě zpěvačky, kdy se hlavní hrdinové navzájem drží v šachu, zatímco jim dívka servíruje čaj... Naopak pasáž s umírajícím přítelem, kdy do kostela vběhne několik padouchů, jež jsou promptně zastřeleni, aby zbytek bandy následně taktně počkal kdesi venku, až se Yun-Fat s kamarádem rozloučí a odešle jej na onen svět, působí až sebeparodickým dojmem. "Zatkneš mě pak. Teď bojuj !" ()

Trescha

Romantika v podání šíleného mistra akce Johna Woo...;-) Je opravdu silná destinace čisté a krvavé akce,ty jeho spomalovačky prostě miluju.Film se odehrává v celkem svižném tempu,dějová linie je pro Wooa naprosto tipická,čili mezi lidské v tomto případě nejen "mezichlapské" vstahy.Tradiční téma tvořícího se přátelství,tentokrát doplňuje i lítost a láska. ()

Pavlo

Klasika medzi akčnými filmami od majstra Johna Woo. I keď sa na dnešnú dobu môže zdať film mierne infantilný, minimálne kvalitné akčné scény s originálnejšou dejovou zápletkou stoja i teraz za pozornosť. ()

montel

Jeffrey (Yun-Fat Chow) je nájemný zabiják, který zrovna míří do jednoho nočního podniku vykonat svou práci. Při přestřelce však nechtěně zraní barovou zpěvačku, která následně oslepne. Jeffrey ač je zabiják není bez lítosti a zpěvačku poté vyhledá a seznámí se s ní. Ona však neví, že Jeffrey je zrovna muž, který jí zranil a oba k sobě začnou cítit vzájemnou náklonnost. Jeffrey jí však vystauvuje velkému nebezpečí, jde po něm totiž jak mafie tak policie. Aby oba společně dokázali uprchnout a odejít z Hong Kongu bude si muset Jeffrey prostřílet cestu skrz nepřátelé...John Woo a další jeho akční orgie. Přiznám se, že dávám vždy raději přednost příběhu než nějakým nesmyslným akčním scénám. Zvlášť v tomto filmu, kdy hlavní hrdina zabíjí každého soupeře snad deseti kulkami a stejně jich stačí postřílet dvacet. Reálné to teda není vůbec, ale film za shlédnutí určitě stojí. Taková pecka jak tady někteří píší to teda rozhodně není. 60% ()

4848

Opravdový zážitek, Chow je vynikající,nejde tu jen o střílení .film má i silný příběh, hongkongská akční špička. ()

Jurcekk

V roku 2017 po všetkých tých bourneoch a reacheroch je to celkom nuda. Chce to kus odhodlania a sebazaprenia to pozerať. Verím,že v čase vzniku ... ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film