Jeffrey (Chow Yun-fat) je nájemný vrah. Vezme svou poslední zakázku, aby získal peníze a mohl zaplatit operaci ženě, kterou nechtěně téměř připravil o zrak. Za svou "práci" však nedostane zaplaceno. Naopak je na něj najat profesionální zabiják. Jeffrey se musí spojit s policejním inspektorem (Danny Lee), aby přežil útoky svých bývalých kolegů. (oficiální text distributora)

Steffa.

Ačkoli ve filmu umírají hromady lidí, není to tím stěžejním. Tím je přátelský vztah dvou mužů, ačkoli jeden je policista a druhý nájemný vrah. Film nám však Jeffreyho předkládá tak, že ho začínáme vnímat jako kladnou postavu a držíme mu palce. Ve filmu je také krásně vystavěna mizanscéna, která symbolicky vytváří kontrast mezi dobrem a zlem (obleky postav jsou černé nebo bílé, v různých časových sekvencích se vrací záběry na kostel – místo úniku, do kterého se protagonista stále navrací, v kostele se také vyskytuje bílá holubice, zatímco když je venku střelba, z křoví vylétají černí ptáci atd.) ()

uhlajz

Tohle jsou ale brutální přestřelky. A prej že Hollywood je drsnej... Ze všech hongkongskejch stříleček jednoznačně nejlepší. Poprvé tu je i komplexní scénář s dobrým příběhem. ()

Iroquaise

Je zajímavé sledovat, jak se Woo narativně, formálně i esteticky posunul oproti předchozím "Lepším zítřkům". Na jedné straně posílil akci, které je víc a je líp natočená. Na druhé vyprázdnil zápletku, klade větší důraz na atmosféru, vykreslení postav a vztahů. Což je dobře, protože hlavně "Lepší zítřek 2 scénáristicky dosti kulhal a vyprávění se posunovalo vpřed cestou povrchních, rádoby emotivních přískoků. Woo snad velice dobře tuší, že jeho vypravěčská úsečnost a zkratkovitost působí až snově absurdně, takže tento prvek záměrně vytěžuje. Vypouští spojovací momenty a aplikuje dějové prázdné, náladové a významové výjevy ( Jeffrey sedí v křesle svého bytu )....více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/07/the-killer-r-j-woo-1989.html ()

ywo666

Nezdieľam napichanosť z tohoto filmu. Prestrelky sú super, ale v Hard boiled boli ešte o level vyššie. Príbeh je lacný, emócie nedôverihodné. Yun-Fat Chow je sympaťák a dobrý herec. Ale do úlohy kvázi-Ramba sa mi až tak nehodí. Keby vidím film skôr tak som spokojnejší ale po tom ako som videl iné filmy od Wooa ma to až tak neberie. Každopádne stále solídny akčný film. 70 možno zo zažmúrenými očami 75%. ()

danoo

Film, ktorý s konečnou platnosťou presvedčí, že najlepšie akčné filmy nevznikajú v Hollywoode ale v Hong Kongu. V tomto prípade slávny John Woo pozdvihol akčný žáner až k poézii. A v spojení s Chow Yun-Fatom je elektrizujúci! ()

haj

Přátelství, čest, oddanost, zrada, na tom všem stojí příběh tohoto filmu, doplněný nádhernými akčními scénami a výsledkem je jeden z nejlepších HK filmů všech dob. ()

Fleetguard

Jeden z nejlepších Hongkongských filmů ! Chow Yun-Fat jako nájemný vrah, který se pustí do své poslední akce. Krvavý příběh plný impozantních přestřelek s nespočtem mrtvých má však hluboké morální ponaučení. Nezáleží na tom, kdo jste a co děláte, protože všichni Vás mohou zradit. Film je ukázkou cti, přátelství a oddanosti dvou mužů na opačné straně zákona. John Woo nám naservíroval další akční snímek, s jeho neobyčejnou režií ! ()

Moogwi

Klasická akčňárna ala Hong Kong, nevím proč ale akční scény z těchto zemí se mi nikdy moc nelíbili, možná je to tím že je jich prostě moc, je to přeplácaný, přehrávaný.. konec filmu kdy do kostela naběhne snad dvě stě lidí hovoří za vše... a aby sme měli jistotu, že to nikdo nepřežije, nasolíme do každého týpka nejmíň deset kulek, aby to vypadalo efektně ...Máme tu i dokonce určitou pointu, proč se to všechno děje, vrah má svůj příběh, ale bohužel mě to nějak nechytlo, a díky přestřelkám odsunulo na vedlejší kolej, a ten konec.. jestli čekali že si z brekem poběžím pro kapesník, to asi ne ...takže..je to sice solidní podívaná, ale nic víc v tom není ..(hodně dobrý *** ) ()

dANo

Tak ja neviem, prečo toľko pozitívnych hodnotení filmu, ktorý ma ničím tak nezaujal ako tým, že mi liezli na nervy tie chaotické prestrelky, v ktorých hlavný hrdina triafa každého, na koho vystrelí a na druhej strane stovky strelcov v kadejakých nemožných polohách a na nezmyselných miestach, strieľa a niet toho boha, aby sa niekto trafil... A samotný príbeh tiež za veľa nestojí. ()

Brain-D

nejlepší film o přátelství, který byl kdy natočen..to vše po palcem mistra asijských akčních filmů Johna Woo a herce, kterého u něj vždy rád vidím Chow-yun fata...Podlě me jejich nejlepší filmová spolupráce a zároveň můj nejoblíbenější film, který je proložen úžasnou hudbou a to pro mě ve filmech vždy znamená moc a přidávám *, ale tady by to byla 6*...Dokonalé !!! škoda, že jak režisér tak herec šly do Hoollywoodu-zlatý Hongkong ()

Trustme

Oslavné dílo a podstatný pilíř akčního žánru. Zásadní kousek ve sbírce spokojeného fanouška action movie. Dnes již klasický film oceněný světem, avšak o mnoho později. John Woo inspirován Melvilleovým Samurajem podává akční film jako baladickou story o pomoci příteli, cti a obětování se. Jeho rukopis je zde vyveden do již tradičních poznávacích znamení: Kostel a v něm andělé v podobě bílých holubic, tesklivá melodie, krev na bílých košilích, obouruční střelba až do zuřivého vyprázdnění zásobníku, dítě jako nevinný svědek krvavé přestřelky, velká taška se zbraněmi, muž na straně zákona okolnostmi donucen být mimo něj... Všechny tyhle aspekty dělají jeho filmy víc než pouhou střílečkou, jsou to dramata s hrdiny, kteří ač zabijáky mají duši ochránců a přátelství je pro ně víc než balík peněz. ()

fefee

Bezduchá Hong Kongská strielačka s plným klišé a duchaplných myšlienok, ktoré majú vrhať dobré svetlo aj v tom najhoršom zločincovi. Nebyť toho starého datovania kedy snímok vznikol bolo by to za 1*. Verím že ten kto na takýchto VHS vyrastal musel byť nadšený. 2/5*. ()

ganz

Bezmyšlenkovitá akce? Absolutní a velké B ? ano! a proč ne? tento film je jízda od začátku až do konce, jediné co může poněkud zkazit výsledný efekt je muzika, ale možná i ta filmu dodává atmosféru na kterou jinde nenarazíte. Kamera mě místy dostala a k akčním scénám... no dokonalé, je zde akorát vidět jak se dá pracovat bez milionů narvaných v efektech. Dal bych 5* ale na 100% to nebylo, pro mě 85% takže ****...film se mi rozležel v hlavě zjistil jsem že je dokonalý, pokud srovnávám s jakýmkol hollywoodským akčňákem tak jasně vyhrává John woo( a Chow Yun Fat). Woo vás od začátku zapojí do svého rychle se rozvíjejícího děje, kde ukazuje hodnoty přátelství, pomsty, ale i lásky, která k tomuto filmu prostě patří. Choreografie bojů je prostě nevídaná, stejně jako celý film. Je vidět že Quentin věděl kde brát inspiraci a vybíral setsakra dobře. 5* ()

JoseBenes

-Mickeymousi, Mickeymousi...pardon, ale tomu se vážně nešlo nesmát. Vážná emocionální scéna a já jsem potlačoval smích. Konec a lá jsem šikmooký Neo byl taky vtipnej. ()

Ravi

Nikdy jsem neměl rád Johna Woo, který se snaží zapůsobit velkými akčními scénami, v nichž jsou namíchány geniální prvky s naprosto trapnými a křečovytými. Těšil jsem se Killera, protože jsem doufal v tvůrčí nezávislost režiséra před tím, než přijel točit do USA. To jsem ale netušil, že mě čeká takovéhle zklamání. Podle mě je film velmi naivní. Tak naivní, že když už jsem si myslel, že to víc nejde, bylo tam zase něco tak naivního, co mě okamžitě vyvedlo z omylu. Tuny zabijáků slepě nabíhajících do pro ně neznámých místností jako prasata na porážku, nepřátelé najednou se objevující na lešeních, na která se nelze dostat nepozorovaně, slepá dívka uprostřed křížové palby a na závěr modlící se kněz, který přijde asi popěti minutách, kdy padl první výstřel. No ještě těhotnou ženu s kočárkem a nemohoucího staříka a měli bychom to tam všechno. Proč je nutné vystřílet do chlapa 19 nábojů z pistole, která je na 15? Na to jsem teda nepřišel. A proč střílí z 20 hlavého komanda vždycky jen jeden, to mi taky teda nedocvakává. Oceňuju naopak zpomalování záběrů, nevídaný to prvek u starších filmů - ale taky jich bylo až moc, někoho to může znudit. Hudba nijaká a nevhodně vkládaná. Musím ocenit geniální kousky jako střelba do rukou nebo automobilovou honičku, popřípadě spletitost děje. Kamera mě také příjemně překvapila, ale jinak bída, bída, bída, John Woo, bída, Woo, bída. Těch 85% na CSFD fakt nechápu. Já dávám 45% = 2/5 ()

Nepi

Filmový klenot Johna Woo, který postupem času ztrácel svou kvalitu.O tomto filmu se to však říci nedá.Killer je výborně propracované akční drama se skvělým scénářem a brilantními akčními efekty.John Woo je tady prostě jednička a nechybí ani jeho bílé holubice. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film