Osvoboďte Britney Spears

(TV film)
  • USA Framing Britney Spears (více)
USA, 2021, 74 min

Režie:

Samantha Stark

Kamera:

Emily Topper

Hudba:

John E. Low

Britney Spears (a.z.), Kevin Tancharoen, Daniel Ramos, Paris Hilton, Adele (a.z.), Anderson Cooper (a.z.), James Corden (a.z.), Simon Cowell (a.z.) (více)

Dokument, který připravil slavný deník The New York Times, mapuje kariéru popové ikony Britney Spears od jejích začátků v kostelním sboru a The Mickey Mouse Clubu až po soudní spory s otcem o opatrovnictví. Ukazuje Britney nejen jako neuvěřitelný talent a holku z malého amerického městečka, která se vydala za slávou, ale také jako idol mladých lidí, dříče, diskutovanou morální autoritu, matku nebo objekt nekonečného zájmu médií a paparazzi. Režisérka Samantha Starková poskládala mozaiku z výpovědí lidí, kteří se se zpěvačkou v určitých částech jejího života znali nejlépe, fanoušků bojujících o ukončení opatrovnictví, novinářů, bulvárních fotografů, právníků a dalších. Film obsahuje nejen záznamy z reportáží bulváru, televizních rozhovorů, které mnohdy dohnaly Britney až k pláči, ale také rodinné fotografie, videa či ukázky z koncertů. (TV Nova)

hrumsrt

Rozhodně nejsem její obdivovatel, pro mě to byl jen hlas, který jsem slyšel v několika poměrně chytlavých písní, ačkoli jsem nevěděl, jak ve skutečnosti vypadá a ani jsem netoužil to zjistit. Poprvé jsem ji viděl až v HIMYM, kdy jsem zase nevěděl, kdo to je, až podle obsazení si říkám :" Tohle je ta Britney Spears? Aha." Její životní příběh mi je, ale celkem známý. Tenhle dokument na to jde dobře, kdy tomu dá opravdu dobrý úvod, kdy je nám přiblíženo, kdo to je Britney, a kde se tady vzala. Dobrá volba scén, záběrů i proklad písněmi. Kameramani celebrit, jak jsou nám tyhle osoby přeloženy dostávají své pověsti. A oni se ještě divili, že se brání, že se jí to nelíbí, že ji to tak štve, že se o nich ožene deštníkem, jakože podle mě se pořád drží při zdi, za to jak ji obtěžují. Otázkou je, co nám chtěli autoři tímhle snímek říct : "Co je Britney Spears zač?" nebo "Jaké mají média sílu?". Britney vždy používá emoji. #FREEBRITNEY ()

Lilith03

Průměrný až nadprůměrný dokument, osvětlil nějaké nové informace, ale mohlo by se vychytat ještě nějaké mezery. ()

PoprockCZ

Vhled do bulváru a zvráceného světa, kdy showbusiness tedy business je absolutně vším. A lidem to přijde vlastně normální. Bohužel, co se týče případu Britney nemá to nějaké hlubší výustění, pouze se dozvíme, jak se do této nepříjemné situace (zbavení se svéprávnosti) dostala. ()

BesnaSrnka

Dokument, ako taký, nič prevratné (zrejme ovplyvnené tým, že mnoho zainteresovaných odmietlo hovoriť na kameru), ale, každopádne, #FreeBritney! ()

nudlis

... aneb Jak může showbiz zkurvit život člověku, kterej není až tak úplně psychicky odolnej a jehož úspěch je založenej na zájmu jiných (fanoušků, paparazzi, médií, úchylů, vychcánků a dalších). Ne, nechci aby moje děti dopadly takhle. Ty prachy za to nestojej a dají se vydělat i jinak, "klidnějc". ()

soukyd33

Vůbec jsem netušil, že to bylo až tak divoké. 🤔 Slušná holka, která prožila děsivý osud, po boku svého otce. Právě publikum a sláva, jí zachránilo. Poznámka: Já to říkám pořád. Paparazzi lidem spíše ubližují, pro svoje výdělky. (Tady to začalo.) Je až neuvěřitelné, že každý její klip a hudební song, jsou prostě dokonalé. Díky paparazzi, Britney Spears neměla svobodný život. Dost se zde dozvíte, ale všechno vyjasněno není. Hvězdiček 3 ()

1308boddah odpad!

K čemu že tohle je když se k tomuto rádoby "dokumentu" nemá zapotřebí vyjádřit žádná z hlavních ani blízkých postav? Hromada plků, domněnek a kecátorů, kteří vystoupí za 5 dolarů na hodinu, aby byli vidět. Že by se určitá televizní stanice pouze snažila získat pozornost a přiživit se na umění jiného? Haleluja vyžírkové. ()

duch9

Dokument mě neoslovil, je složen z rozhovorů lidí, kteří Britney znali dříve, nebo letmo, nebo vůbec. Doplněno o bulvární fotogafie a videoklip. Nevím, co si o té kauze zbavení svéprávnosti myslet, působí to na mě jako nějaká prapodivná šaškárna, ale kdoví? Dokument vám žádné otázky nezodpoví. ()

drkaldj

Klasicky průměrný dokument který přinese pár nových informací. Zpracování není zrovna z nejpoutavějších. ()

avogrebnork

Bohužel velmi nudný a nic neobjevující dokument. Pár záběrů na trénující Britney , pár na utíkající Britney apod. Tolik humbuku kolem tohoto dokumentu a ve finále velká nuda. ()

vecnevysmata

Je šílené si zpětně v dospělosti uvědomit ten hype, který panoval okolo celebrit v době před sociálními sítěmi, a který tyto celebrity neměly možnost jakkoli samy ovlivňovat. Ze záběrů paparazzi až mrazí a je mi hanba, že jsme to kdysi považovali za normální, stejně jako bylo normální nemluvit o duševním zdraví. Jsem opravdu ráda, že celý příběh má nakonec relativně šťastnou dohru (která ve filmu ještě není zachycená). ()