Hongkongské obyvatelstvo je terorizováno nebezpečnými gangstery a brutálními triádami. Policejní inspektor Yuen (CHOW YUN-FAT) přísahá, že prohnilé podsvětí vyčistí. Na pomoc mu přichází tajný policista Tony (TONY LEUNG). Oba muži, oddaní stejnému poslání ale každý zvyklý hrát jinak, spojí své síly, aby se pokusili vyhrát boj proti nenáviděnému nepříteli. (oficiální text distributora)

Mikino00

Pokud je toto vrchol hongkongské akční tvorby, tak jsem rád, že jsem nemusel slézat menší vrcholky. Nechápejte to příliš negativně, po akční stránce se jedná o lahůdku, scény jsou dotaženy do dokonalosti, neustále něco vybuchuje, je to nápadité a nezabředne do stereotypnosti. Jenže film je jen samá skvělá akce a na smysluplnost děje (o který tady přece jen nejde) se poněkud pozapomnělo. Jinak musím říct, že takové pohrdání lidským životem se jen tak nevidí. Ovšem praví fanoušci žánru budou skákat z tohoto filmu radostí. ()

gumolit

toto je klasický akčnák so všetkým čo má byť záverečná prestrelka v nemocnici a malé decko sú proste nezabudnuteľné ! ()

Nethar

Ačkoliv jsem se trochu obával bezduché akční trapárny, byl jsem velice potěšen. Jedná se totiž o výbornou bezduchou akční trapárnu :-D Kdo má rád akční filmy, neměl by tenhle kousek minout, protože je to opravdu jedna velká jízda. Neustále výbuchy, střelba, John Woo se s tím nepáře. Jasně, není to úplně realistické (vůbec), každá pistole dělá spouště jako by to byl granátomet, co může začít hořet, začne hořet, každý zasažený odletí dvacet metrů daleko náhodným směrem, skákat na kabelu drženém v jedné ruce z okna ven by se asi taky nemělo, ale prostě je to dobře natočené. Některé dlouhé scény na jeden záběr (průchod nemocnicí) jsou obzvlášť dokonalé. Yun-Fat Chow a Tony Leung Chiu Wai výborní jako obvykle, Woovská typická ochraná malých dětiček taky nechybí. Já jsem se bavil (ale hlubokou myšlenku zde opravdu nečekejte). ()

Strike

První hodina trochu nemá atmosféru. Je to jen výborně natočený sled akčních scén. Ale stále ****. Postradaná atmosféra přichází v okamžiku, když Tony Leung a Chow Yun Fat na sebe míří pistolema. Od tý doby to je nevídaná záležitost, za **********. Scény Fata s miminem patří k nejsilnějším filmovým momentům, které jsem viděl. Celkově tedy jasných *****. Přesto ale Lepší zítřek a The Killer mi přišli ještě lepší. ()

dickadonna

Miluju akční filmy tudíž jsem na Hard-Boiled měl očekávání opravdu vysoko.Tak sem na to kouknul a zklamání, sice samá akce to jo, ani chvíle kde by se nic moc nedělo, zápletka taky slušná, ale nějak mě to nenadchlo, akce mi přišla místy mírně nepřehledná, několik wtf momentů taky bylo, no všehovšudy - akční legenda? Ani omylem. ()

wampire23

John Woo aj Yun-Fat Chow vo vrcholnej forme. Pre mňa osobne je ich najlepším filmom Killer. Ale Hard Boiled zaostáva naozaj iba o chlp. Nádherné prestrelky s kvantami nepriateľov a vystrieľanými nábojmi. Presne tak ako to máme radi:D. Nezabudnuteľná scéna z nemocnice. ()

Gulde

Člověk by až neřekl, kolik lidí jde zabít za pomocí jediného 50ti nábojového zásobníku Uzi, či 30ti nábojového zásobníku MP5, o brokovnici o síle bazuky snad ani nebudu hovořit :). Ozvučení navíc docela tragické. Přesto to ale bylo docela dobře koukatelné. ()

toi-toi

Nechápem tunajšie hodnotenia.. Seagal či Van Damme mali po miléniu lepšie akčnáky ako toto. Hlúpa strielačka nedbajúca na detail či logiku. Pár dobrých nápadov ale to je všetko. Akčná legenda? Pff.. toto by natočil i dlhoročný predplatiteľ magazínu Milovník zbraní a iných vecí čo robia pif a bum.. ()

arcticsky

Jóóó....výživný akčák....Jen jsem čekal, až do těch masivních akcí a těžce nepravděpodobných, ale fotogenických přestřelek vlítne Jackie Chan....John Woo to snad myslel vážně, to mě tedy podrž ! ()

B_EyE

Hard boiled je zásadní snímek akčního žánru. Přestože je to Hong Kongský snímek, z devadesátých let, je to čirá esence amerických akčních osmdesátek se vším co k tomu patří (i s typickým otravným hudebním doprovodem). Přetože jde o film, který následoval zhruba deset let staré trendy a technologicky byl trochu zastaralý, rozhodně mu nelze upřít kus poctivého filmařského umu. Nepřítomnost digitálních efektů filmu propůjčuje určitou zachovalost - filmy z počátku digitální éry jsou už dávno za zenitem, zatímco hard boiled stále funguje. A nejen to - Hard Boiled ve své době stanovil nový trend i v Americe - nástup asijských bojových umění. Pokud chcete akci, je v hard boiled opravdu na co se dívat ... ()

Ulrich

V Hongkongu by asi normalni US filmar neprezil. Protoze v kterem americkem akcnim filmu uvidite hlavniho predstavitele jak behem prestrelky omylem zastreli sveho kolegu, nebo smazne deset neozbrojenych lidi? A nebo hlavniho zaporaka, ktery nemilosrdne postrili skupinku telesne handicapovanych o berlich? Nebo akcni balet s nemluvnetem v bunde? Proste HK je HC a Hard Boiled je toho nejdokonalejsim prikladem. Woo ukazuje, ze fakt umi (nebo spis "umel")a mnoho scen jsem nevidel, ze by dodnes nekdo prekonal (dlouhy zaber, kde oba hlavni hrdinove projdou dve poschodi a postrileji asi padesat lidi). Akcni lahudka. ()

Dogmeat

Inu, akce je tam opravdu hezká, ale nějak mě nedokázala vtáhnout. Možná je to tím, že hlavní postavy byly v podstatě nesmrtelné (nebo ne?), možná absencí silnějšího příběhu a emocí (logiku jsem jim odpustil), možná kombinací obojího. Oproti starým i novým emerickým filmům to má stále jednu výhodu v naprosté ignoraci jakékoli korektnosti a raitingů - přes civilisty se střílí jako by byli vzduch a krev tam stříkají snad hasičskou hadicí. Být o něco mladší tak jsem naprosto spokojen. ()

Honny2

Drsnější střílečka už snad ani nejde natočit, ledaže by Yun-Fat Chow začal sekat nepřátele na kusy jako Rambo 4...ale na to už by se asi málokdo vydržel dívat. Hard-Boiled je jeden z mála filmů, kde se neustále, fakt neustále, střílí. John Woo svým hong-kongským hercekým kolegům opět připravil baletní vystoupení se zbraněmi v rukou a provedl je neuvěřitelnými přestřelkami. Navíc v tomhle filmu uvidíte nejbrutálnější výstřely z brokovnic, kde jeden výstřel skolí dva chlapi stojící na metr od sebe... ()

Gastovski

Hongkongská akční pecka, která v akčním žánru nemá obdoby. Víc mrtvých bylo snad jen u Stalingradu. Celý film je jedna velká akce: střílečky v kavárně, skladu a nakonec v nemocnici, padouši, policajti a civilisti létají mrtví vzduchem a do toho všeho Chow Yun-Fat s parátkem v hubě. Jediná výtka se týká stovky vypálených kulek ze zbraní, které asi nepotřebují přebíjet. ()

Money_too

Takovejch 3,5* ... Zas tak úžasný mi to nepřišlo,držela to hlavně závěrečná přestřelka v nemocnici.! Jinak další obyčejná hong kongská bláznovina! ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

12.03.2009

Filosof určitě. Podle magazínu Production Weekly začne v Pekingu už koncem března natáčet historický epos Confucius, ve kterém si zahraje slavného filosofa a státníka ze 6. až 5. století před Kristem… (více)