Akčný balet, pri ktorom namiesto činelov cinkajú na podlahe vystrelené nábojnice, kde namiesto bubnov cvakajú zarážané zásobníky a namiesto huslí znie zvuk striekajúcej krvi.Trojica "hrdinov" prvého dielu sa síce na konci zmenila na dvojicu, ale to neznamená nič, čo by sa nedalo napraviť. Najmä, keď sa ukáže, že Mark Gor mal brata Kena. Ten má síce v New Yorku reštauráciu, ale keď sa do hry dostane mafia, šialený boss, mŕtve dievča a bývalí priatelia jeho brata, musí vziať do ruky namiesto varešky zbraň. A dokáže to rovnako dobre ako jeho brat... (oficiální text distributora)

cab

O chlup lepsi nez prvni dil a to hlavne kvuli zaverecne scene, ktera je dechberouci krasne naservirovanym vystrelem vseho co se hyba, dycha a zije v jednom baraku. 80% ()

Zombi

Tady mě nejvíc dostala Chowova scéna s brokovnicí zhruba v půlce filmu včetně hudebního podkresu, to má takovej náboj, že se to prostě musí vidět, tomu se nevyrovná ani vychvalovanej akční závěr. ()

Jayem

Film ma vcelku dobry scenár, hercov a aj akcia ujde. Tak v čom je problem? Jedine čo u mňa zráža tento film na 3* je že všetci traja hlavni hrdinovia su nesmrtelny (každy kupi po 5 a viac guliek a prechadzaju sa tam akoby nič). A to je neodpustitelne! ()

husokachna

Nejsem cílovka asijské akčně-dramatické produkce a často mi ona asijská předramatizovanost a přeemotizovanost (= dva adepti na slovo roku) vadí. Tady mi to nevadilo a i když jsem první půlku trochu odzíval, nebyla vůbec špatná a pak se začlo umírat a zabíjet a osudovost mi stříkala do ksichtu a já začal být spokojenej na nejvyšší možnou míru. Závěrečnej masakr je páradní, vůbec mi nevadí, že jedna kulka zabije 16 lidí, protože ty záběry a ta dynamika akce to je něco nevídanýho (v roce 1987 to muselo být zjevení). Když se stříhal shoot-off s porodem a ?meteoritem? (WTF), film si mě totálně získal a litoval jsem pouze, že tahle přepálenost nepřišla dřív a nebyla častější. To, že se kašle na nějakou kauzalitu a lidi najednou přichází odnikud doprostřed děje a nikdo se na nic moc neptá a nic ho neudiví, to už asi k hongkongské produkci patří, takže to přejdu. Dobrý to bylo a Yun-fat je prostě borec. ()

Gastovski

Po skvělé jedničce a velké natěšenosti přišla ledová sprcha. Takovou, s prominutím chujárnu, jsem opravdu nečekal. Utahané, dějově opravdu imbecilní a na rozdíl od jedničky i strašně zahrané. I můj oblíbenec Yun-Fat Chow mi zde byl krajně nesympatický. Akce je ve filmu opravdu minimum a když už, tak strašně (víc než v Hard Boiled) přehnaná. Slabé 2* ()

warrenur

Plati presne to, co som pisal pri prvom diele. Skoda, ze som si film pozrel az takmer 40rokov od jeho vzniku. Vtedy to mohla byt celkom pecka. Teraz je to skoro nepozeratelny cajicek. Neodporucam.. ()

RedDuck

Dvojka se oproti jedničce bere o poznání méně vážně, přibylo zbytečně mnoho postav jejichž jednání je mnohdy absurdní a jednotlivé dějové linie se zbytečně proplétají. Příběhově je jednoduchá struktura jedničky pro mě mnohem kouzelnější. Mnohé nahrazují stylové masakry, kterých měla jednička pomálu. Ten závěrečný masakr už byl však trochu moc, skoro to vypadalo že režisér na poslední chvíli zatoužil po rekordu nejvíce zabitých lidí ve filmu. ()

MickeyStuma

“Existuje pouze jedna cesta ven a ty jdeš se mnou. Pokud nebudeme bojovat, zemřeme zde oba. Pokud vyhrajeme, začneme znovu. Vím, že to zvládneš!” Po ohromném úspěchu snímku ´Lepší zítřek´ (1986) by bylo hodně divné, kdyby se nezačalo pracovat na volném pokračování. A stalo. A tak se vrátili bratři Sung Tse-Ho a Sung Tse-Kit. A samozřejmě se vrací i kmenový herec Johna Woo Chow Yun Fat. Jak je to možné, když jeho postava byla zabita? John Woo a Hark Tsui, který Johnovi tentokrát pomáhal se scénářem a film i produkoval, na to šli fikaně a svým způsobem zcela jednoduše. Ano, byly tedy tak sjednoceny původní hlavní postavy v rámci daleko impozantnější akce a dramatizace. A takový skutečně je, jen bohužel na úkor příběhu. Ten se v mnoha odvětvích rozpadá do nelogičností v rámci dějového vývoje a zvratů. Co se týče akce, dnes už stačí vyslovit jen John Woo a je tím řečeno vše. Jeho tzv. Krvavý balet je tu prezentován v celé své kráse, takže akční fanoušek asijského stylu si opět přijde na své. Tak co s tím? Scénář horší, akce dynamičtější. Každopádně určitý posun v tom vidět je, ale ne každého diváka uspokojí. Nakonec, stále se jedná o HK produkci se všemi svými pozitivními i negativnímu akcepty a taková filmová tvorba je opravdu jen pro určitý okruh diváku. ()

tequilla

Ještě lepší pokračování než jednička. Více akce, krve, baletu, brutality. Příběh může být o něco méně originální než první díl (přeci námět vymyslel Tsui Hark, ale zase naoplátku John Woo udělal ve scénáři nějaké změny). Chow Yun-Fat s dual-handed Beretta je tu opět excelentní a pro změnu místo zapálení cíga pomocí hořené bankovky tu nabírá pusou do sebe oheň ze zapalovače. V rámci akce jasně překonává první díl. ()

pravo

PRE TEBA TÁ RYŽA NIČ NEZNAMENÁ, ALE PRE NÁS JE RYŽA AKO OTEC A MATKA. NEURÁŽAJ MOJU RODINU! ............... AK MÁŠ LEN TROCHA CTI TAK SA MOJEJ RYŽI OKAMŽITE OSPRAVEDLNÍŠ. Akčná podívaná. Napriek množstvu streľby, krvi a mŕtvol film obsahuje aj slušné vykreslenie postáv a ich emočných prejavov. Ako v rámci akčnosti je režisér schopný zájsť až do absolútneho extrému – záverečná prestrelka, ktorá je až absurdná- tak do extrému zachádza aj v rámci emočného vypätia- postava odmieta existenciu a správa sa v podstate autisticky. Film na mňa nepôsobil dojmom veľmi prepracovaného deja, ale v rámci akčného filmu sa jedná o pomerne solídny kus. VIDIEŤ PADAŤ HVIEZDU ZNAMENÁ ZOMRIEŤ. ()

JimiH

Dvojka Lepšího zítřku už neoplývá tak emocionálně silným příběhem, přesto pořád nabízí úžasný konglomerát špičkové akce, charismatických postav a té správné nadsázky. Navíc způsob "návratu" Chow-Yun Fata mě opravdu pobavil. ()

Eki

Kdybych viděl film v roce 1987, tak bych z toho byl asi odvařený. V roce 2012 jsem z toho byl ale znuděný. Podle zajímavostí k filmu dosáhne počet mrtvých 199. To asi bude odpovídat. Jen spousta střel, spousta výbuchů, ale emoce žádné. ()

Lorge

Fucking EPIC!!! Snad nikde jsem ještě neviděl nikoho, kdo by tak brutálním masakrem, jaký se odehraje na konci, dokázal proplouvat s takovou nonšalantní elegancí a úplnou "nedělní" náladou, jako Chow Yun-Fat. ()

mvukotic

Tak toto vážne nemuselo byť. John Woo je pre mňa kontroverzná postavička. Na jednej strane remeselný mág kúzliaci nezabudnuteľné akčné scény a príbehy pravého chlapského kamarátstva, no na druhej strane si často podpíli konár totálnymi nezmyslami, ktoré pôsobia nechcene sebaparodicky. Bohužiaľ v tomto pokračovaní skvelého opusu Better Tomorrow u mňa prevláda druhá rejžova stránka. Jedna hviezda za to málo pekného, ktoré ako tak presiaklo z jednotky. Záverečná zabíjačka, kde mŕtvi padali rýchlejšie ako stihnú guľky opustiť hlavne, už bola vážne na smiech. ()

M1911

Když jsem poprvé viděl Killer, říkal jsem si, že Woo tu finální přestřelku trošku přehnal, ale po shlédnutí Lepšího Zítřku 2 mi příjde úplně normální... ale koneckonců proto máme Johna Woo rádi. ()

vincchuppo

Napřed jsem byl napjat, s jakým příběhem "dvojka" přijde. Potom jsem byl pomalu uspáván zdlouhavými sekvencemi. Málo akce, hodně dlouhých pohledů. Ale na konci filmu jsem byl opět probuzen a totálně zavlažen hektolitry krve! Nabušený finální zátah tří mužů, kteří ztratili vše je naprostou etudou! Jatkami v těstíčku! Baletem mezi kulkami! Už jsem se bál, že nebudu moct dát takovéto hodnocení. Moc by mě to mrzelo. Johna Woo obdivuji. Nezklamal. Přes svoji zdlouhavost má finále takový záběr a vyvrcholení, že nelze udělit jinak. Stále ale nad druhým dílem vyhrává jednička. Takže: Better Tomorrow! ()

J.e.r.e.c

Na skvělou jedničku to nedosáhne, ale i tak jde o vynikající pokračování. V některých ohledech je ještě vyhrocenější a emocionálně drtivější, než jeho předchůdce. A stejně jako tam i tady je skvělá muzika s několika nezapomenutelnými motivy. Woo se snažil o promakanější mafiánskou ságu a povedlo se mu to velmi dobře. Slabší je pouze prostřední část, kde se Ken stará o dementního gangstera a celé to působí poněkud nepatřičně, asi jako když do filmu z prostředí krutého světa zločinu naroubujete vyprávění o rodičích, kteří vychovávají autistické dítě. Chow se samozřejmě musel vrátit, aby zejména v nelidských jatkách posledních deseti minut s geniálním pistolnickým soubojem předvedl světu, kdo je největší drsňák pod asijským sluncem. To kvůli němu jsem v již značně postpubertálním věku začal žmoulat v hubě párátko a říkat „Jistě !“ True Hero. Viděno s dabingem. 90 % ()