Reklama

Reklama

zpět na všechny novinky
PF 2016

PF 2016

24.12.2015 Autor POMO

Tak který bude nakonec nejlepší film roku 2015? Revenant: Zmrtvýchvstání nebo Osm hrozných? Nebo ani jeden z nich a do čela žebříčku nej celovečerních filmů roku 2015 se u nás probojují nové Star Wars, které aktuálně vedou návštěvnost kin v celé Galaxii? Marketingové šílenství kolem nich, a možná i jejich kinotržby, budou mít nejspíš v budoucnu šanci překonat pouze noví Avataři. Uvidíme.


Rok 2015 vsadil na předělávky a pokračování velkých dávných hitů, a ve většině případů trefil do černého. Star Wars a Jurský svět obsadili první dvě příčky nejvýdělečnějších openingových víkendů v historii USA. Druzí Avengers, také uvedeni letos, se zařadili na čtvrtou příčku za první Avengers, kteří až do letošního roku žebříčku kralovali. A Spectre, Mad Max, Mission: Impossible, Rychle a zběsile a Hunger Games trend pokračování a předělávek potvrzují.


A příští rok ještě přitvrdí. Čekají nás pokračování Zoolandera, Jasona Bournea, Roberta Langdona, Jacka Reachera, Johna Wicka, Bridget Jonesové, Hledaného Nema, Doby ledové, Underworldu, Podfukářů nebo hororů Kruh, Očista a V zajetí démonů. A skoro všechny vysokorozpočtové blockbustery budou taky pokračováními osvědčených komerčních značek: Batman v Superman, Captain America: Civil War, Star Trek Beyond, Independence Day: Resurgence, X-Men: Apocalypse, Rogue One: A Star Wars Story.

Nevyhneme se ani předělávce Krotitelů duchů (kteří by se správně měli jmenovat Krotitelky duchů) a sebevražedných remaků historického Bena-Hura a westernu Sedm statečných, který byl svěřen tvůrci propadáku Král Artuš (!). Mimochodem, Král Artuš bude přespříští rok taky znovuoživen, ovšem Guyem Ritchiem, takže tentokrát by mohl příjemně překvapit. Produkční invence holt z kin nadobro mizí a přesouvá se do televizních seriálů. Kinoprodukce již sází výhradně na jistotu a neustálé zvětšování a další množení již osvědčeného.


ČSFD.cz má za sebou další skvělý rok. Tým lidí, kteří se podílejí na jejím rozvoji, se neustále rozrůstá. Brzy budeme ve větším zavádět strukturované seriály - budete moct hodnotit jednotlivě epizody a série. V těchto dnech vychází nová verze mobilní aplikace s interní poštou a kompletním televizním programem. ČSFD trailery, rozhovory a vůbec všechna videa je nově možné kýmkoliv a neomezeně embedovat (vkládat) do jiných webů včetně našich cz titulků. Neustále rozšiřujeme sekci Ocenění, rádio Filmové melodie jsme před pár dny rozšířili o 307 reprezentativních skladeb ze soundtrackových novinek roku 2015. Stali jsme se koproducenty nové české fantasy pohádky Řachanda a po pár letech jsme byli znovu oceněni Křišťálovou lupou.


Tímto bych vám chtěl popřát krásné Vánoce a pozitivní rok 2016. A poděkovat za skvěle odvedenou práci všem administrátorům z řad zaměstnanců i dobrovolníků, kteří nám s údržbou webu pomáhají, a našemu technologickému i marketingově obchodnímu týmu a obsahovým i obchodním partnerům, díky kterému a díky kterým se můžeme firemně rozrůstat. Příští rok bude znamenat 15 let existence ČSFD.cz, 15 let soustředění se na neustálý rozvoj jednoho živého organizmu s tělem z jednotek a nul, a duší statisíců filmových fanoušků. Ať žije toto naše hřiště, útočiště před všední realitou a místo pro nacházení nových emocí, myšlenek a v neposlední řadě i nových přátel, věčně!


ČSFD forever!

Reklama

Související novinky

Pixar chce sázet na své slavné značky

Pixar chce sázet na své slavné značky

03.06.2024

V roce 2016 se prezident Pixaru Jim Morris nechal slyšet, že studio chce stavět výhradně na originálních projektech. Už tehdy totiž směr filmovému světu udávaly hlavně sequely, spinoffy a obecně… (více)

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

21.05.2024

Vyjma hokejových komentátorů jsou v těchto dnech nejzaměstnanějšími pracovníky v celé Evropě nejspíš ti šťastlivci, kteří v Cannes drží stopky a měří, jak dlouho po skončení filmu trvají které ovace… (více)

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (více)

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (více)

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (více)

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

07.02.2024

Nedají si říct a nedají. Jamese Camerona můžeme označit za nejúspěšnějšího filmového režiséra všech dob, minimálně co se týče tržeb. V pětici nejvýdělečnějších snímků historie má totiž hned trojici… (více)

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Před deseti lety byl Matthew McConaughey na absolutním vrcholu. Hlavní role v nolanovce, která je jednou z nejlepších sci-fi poslední dekády. Za Klub poslední naděje vyfoukl DiCapriovi Oscara, navíc… (více)

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Dinosaurům v kinech rozhodně ještě neodzvonilo. V roce 2015 odstartovaná trilogie Jurský svět sice v létě 2022 oficiálně skončila, ale přestože druhý díl s podtitulem Zánik říše a zejména pak třetí… (více)

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Je tomu už téměř osm let, co do kin dorazil zatím poslední filmový Star Trek s podtitulem Do neznáma. A zatímco o přímém pokračování série v hlavních rolích s Chrisem Pinem, Zacharym Quintem a Zoe… (více)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Nebýt přesunu druhé Duny na jaro 2024, byl by uplynulý filmový rok výjimečný. I přesto ale byl skvělý, plný filmových překvapení. Tím největším byl “selfmade fenomén” sociálních sítí Barbenheimer,… (více)

Reklama

Reklama

Nejčtenější novinky

Nový Jurský svět našel hlavní tvář

Nový Jurský svět našel hlavní tvář

23.05.2024

Přípravy dalšího filmu ze světa Jurských parků a světů je v plném proudu a v těchto dnech stále probíhá zběsilý casting zcela nových tváří do legendární dinousauří franšízy. A jak se zdá, už víme, na… (více)

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (více)

Nejnovější novinky

Will Smith v novém sci-fi thrilleru?

Will Smith v novém sci-fi thrilleru?

včera

Facka nefacka, dosavadní tržby a poměrně pozitivní reakce nedávno uvedeného akčního snímku Mizerové: Na život a na smrt tak trochu potvrzují status herce Willa Smitha (Já, legenda, Král Richard:… (více)

Zemřel Donald Sutherland

Zemřel Donald Sutherland

20.06.2024

Přichází velmi smutná zpráva ze Spojených států. Ve věku osmaosmdesáti let odešel americký filmový velikán a plodný herec s přibližně dvěma stovkami filmových a televizních rolí na svém kariérním… (více)

Reklama

Reklama