poster

Zlatý kompas

 • USA

  The Golden Compass

 • Slovensko

  Zlatý kompas

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA / Velká Británie, 2007, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Reiniš
  ***

  Hodně zvláštní fantazy. Ta výprava, kostýmy a dokonalé triky odvádí pozornost od nezajímavého (nebo nezajímavě podaného?) příběhu a prkenných herců, kteří si s vyjímkou Nicole Kidman, neví se svými postavami rady. Chris Weitz vrší jednu zajímavou scénu za druhou, bohužel bez špetky napětí. Vytvořil líbivý svět, kterým vás bohužel nedokáže dostatečně provést a prodat ho. A zmiňovat se o vykrádání Pána prstenů, je myslím zbytečné.(27.11.2009)

 • Malarkey
  ***

  Tvůrci si po Pánu prstenů usmysleli, že fantasy příběhy mají budoucnost. Otázka je, jak moc chytlavé a důrazné ony příběhy budou. Pokud to bude znít opravdu velkolepě, mohutně nebo dětsky a nudně, jako právě Zlatý kompas, kde hlavní hrdina je vlastně holčička a celé je to dětsky laděné, i když věřím, že dospělý se na to s radostí taky podívá. Zlatý kompas, ačkoliv, jsem o knize, ani o úspěšné trilogii jakživ neslyšel je dosti zvláštní příběh odehrávající se v dosti zvláštním světě, což rozhodně není nic špatného, jen s tím rozdílem, že příběh i svět kolem něj mi vyzní jako neskutečný paskvil, který se snaží dát dohromady velkolepý příběh, což je jasné, proto je to trilogie, ale vznikne z toho průměrný příběh, který se s velkolepostí těžko dá srovnávat. Snaha o úspěch u autorů je znát. Už hlavně tím, kteří herci se pod něj podepsali. Sám jsem ale zvědavý, zda-li se tato trilogie dopraví do svého konce. No, a jestli se natočí druhý díl, zřejmě já se na něj koukat už nebudu, protože Zlatý kompas mě příběhově nijak neohromil ani nenadchl, pouze, částečně potěšil.(20.1.2008)

 • hellstruck
  ***

  Co se týče výpravy a zkrátka celé vizuální stránky filmu, je tohle naprosto bez pochyb nádherně zpracované.Obdivuji každého,kdo se pouští do vymýšlení nových a nových světů a zároveň uskutečňování filmové nebo knižní podoby,protože já takovým talentem obdařená nejsem a moje fantazie zkrátka tak daleko nesahá.Každopádně jde tu tak trochu o nevyužitý potenciál,nejspíš co se příběhu týče.Ten je místy dost děravý a bohužel není moc chytlavý,do děje mě to prostě moc nevtáhlo.Medvědi jsou úžasní,malá Dakota přesvědčivá,Nicole úžasná a Evě Green to neskutečně sluší.Bezpochyby všichni zmínění podávají skvělé výkony,ale na ty čtyři hvězdičky to u mě prostě není.Navíc mluvící zvířata pro mě vždycky byli,jsou a budou kýčem.Jinak nechápu srovnávání s Pánem prstenů,je samozřejmé,že když budete Zlatý kompas srovnávat s něčím,co je úplně jiné kafe a navíc nemá v dnešním filmovém světě obdoby,vyjde z toho tak nízké hodnocení.Takže se té chyby pro příště proboha vyvarujte,protože tyhle dva snímky mají pramálo společného.(9.4.2011)

 • Pumiiix
  ****

  Chris Weitz natočil poutavou fantasy výpravu se vším všudy. Nicole Kidman byla k sežrání, asi nejlepší herecký výkon. Díky originálnímu znění jsem si mohl užit nezapomenutelný hlas ,,gandalfa,, Ian McKellena, v cz dabingu nemohl na 100% vyznít lední medvěd jako v angličtině  Filmu by podle mě prospěl delší čas, aby se mohl více věnovat postavám, Daniel Craig nedostal skoro žádný prostor, škoda. Dakota Blue Richards byla příjemná a ne otravná jako většina dětských (ne)herců. Možná bylo pro mě plus, možná mínus, že jsem nečetl knížní předlohu, i tak sem se skvěle bavil. Pěkných 8/10* btw: těším se na celou trilogii…jestli teda bude...???...(12.2.2008)

 • Aluska88
  ***

  Zlatý kompas mě nalákal na obsah děje a herecké obsazení. Podmanil si mě a zaujal, svou, bezesporu lákavou a efektní vizuální stránkou. Je však velká škoda, že podobných kvalit se nedostalo i zpracování samotného námětu. Celý příběh je spíše slabší, průměrný a jednoduchý, podáván jakoby z povrchu. Velkolepá triková stránka je tak asi tím jediným, která vše drží nad vodou. Ještě spolu s krásnou Nicole Kidman a šikovnou Dakotou Blue Richards. Kdyby tvůrci více zapracovali na příběhu, mohlo jít o velkolepou fantasy.(21.5.2011)

 • - Spoiler: Záver knihy, kedy je Lyra (Dakota Blue Richards) konfrontovaná s lordom Asrielom (Daniel Craig) a pani Coulterovou (Nicole Kidman) a nakoniec vstúpi do iného sveta, bol skutočne natočený a jeho fragmenty sa objavili aj v traileroch, avšak do finálneho zostrihu to nedotiahol a neobjavil sa ani v bonusoch na DVD alebo Blu-Ray. Zopár scén z neho je však možné vidieť v oficiálnej videohre k filmu. (Macejko)

 • - Pro film bylo potřeba vyrobit 6 různých kompasů, jejichž výroba byla velmi náročná. Jeden z nich byl programovatelný, takže se lehce nařídil přesný pohyb ručiček. (xjane)

 • - Daniel Craig tvrdí, že byl fanouškem ságy ještě před tím, než byl obsazen. (Elisebah)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace