Jay a mlčenlivý Bob vrací úder

• USA Jay and Silent Bob Strike Back (více)

Touto třeskutě vtipnou komedií, která si nebere servítky, zakončuje herec a režisér Kevin Smith dobrodružnou cestu, na niž se Jay a mlčenlivý Bob vydali ve snímku Clerks a pokračovali v ní i ve filmech Flákači, Hledám Amy a Dogma. Poté, co nejlepší kámoši Jay a mlčenlivý Bob zjistí, že o nich Miramax točí celovečerní film, zamíří si do Hollywoodu nárokovat balík peněz, který jim podle jejich názoru náleží. Když se však tahle natvrdlá dvojice dozví, že jim z toho nic nekápne, chtějí film za každou cenu sabotovat! Režisér Kevin Smith přizval k natáčení všechny své nejlepší přátele, čili celé stádo hvězd, které v originální komedii parodují samy sebe. Drsná výprava Jaye a mlčenlivého Boba napříč zemí je šílenou jízdou, během níž se představí spousta bláznivých postav, díky kterým se budete smát nahlas. (HBO GO)

Brady

Kevin Smith opět ukázal, že točí to, co chce a kašle na nějaké důsledky. Tento film je přesně tím typem kontroverzních snímků, kdy jeden z diváků hodnotí 0 a jiný 100%. Jelikož jsem fanda tohoto režiséra a viděl jsem předchozí snímky, na které film každou chvíli skrytě (i nepokrytě :-) ) naráží, tak jsem se neskutečně bavil. Tuto dvojici jsem měl totiž rád už díky předchozím filmům. Zkrátka věčně sprostý Jay a věčně mlčící Bob jsou pro mne nyní tak slavnou dvojicí, jako jsou Batman a Robin, nebo Lauer a Hardy, nebo Pat a Mat, nebo . . . :-) ()

Slavomír

Jedna strelená scéna sa mení na strelenejšiu, Jay púšťa kruté hlášky a desiatky cameo roličiek nám šepkajú, že nikto by sa nemal brať príliš vážne. ()

Joski

Zasväteným alebo nezasväteným...?! Pre mňa najslabší Jay and Bob z celej Smithovskej série! Paródie milujem, ale tohle se mi bohužel nezamlouvá! ()

Carolyn

Kdybych na tohle narazila jen tak náhodně v televizi (nejlépe v rámci ultrasupermegafilmů na Nově), byly by to nejspíš 3***. Ale v kontextu, ve kterém jsem film viděla, mi připadal naprosto geniální, takže si těch pět prostě nemůžu odpustit. ()

OPI.

Film balancuje mezi totálním propadákem a vtipnou parodií. Vtipnou scénu střídá scéna, u které si říkáte, zda je vůbec možné, něco takového natočit. Nicméně jsem se pobavil, především díky šílené parodii Luka Skywalkera.. ()

matt85

Pro filmové fanouška a hlavně pro fanouška Smithe naprostá slast. Zabijáren by tam sice mohlo být trochu víc, ale stále dost nadprůměrná komedie. Každopádně obdivuju Smithe za to koho tam všechno natahal. ()

amim

"The Internet is a communication tool used the world over where people can come together to bitch about movies and share pornography with one another." Kevin Smith je prostě zvláštní postava. Dokáže druh vtipů, které ani moc nemusím, narvat do tak skvělých dialogů, že si je i já dokážu užít. A do toho zamixuje narážky a parodie na všechny možné filmy a hlavně na své kamarády herce (narážky na Afflecka jsou naprosté perly), čímž vznikne zkrátka parádní šílená komedie, která je napěchovaná humorem v takovém stylu, že snad každých 5 vteřin zazní nějaká parádní hláška. Kevin prostě umí a nádherně ukazuje, že věta "Není to o tom točit filmy se svými přáteli!" vůbec neplatí. ()

Zikus

Královsky jsem se bavil, dokavať se tam zase neukázala nějaká kráva co to kazí (jako vždycky), žejo Justice? Ale i tak dost dobrý. Začátek u obchoďáku je snad legendární. ()

Zet

Nejvtipnější bylo, když sebe parodovali Ben Affleck, Matt Damon, Jason Biggs a James Van Der Beek. Jenže to trvalo jen chvíli. Zbytek slabota. ()

Sign

Kevin Smith je PRO MNE režisérský bůh, tohle není film pro každého ale pouze pro fanoušky Smitha a všeho čemu fandí on sám, nikdy mne film nenudí ale pokaždé zabaví :-) ()

holub109

Parádní záležitost od Kevina Smithe. Neskutečně množství cameií a odkazů na předchozí Smithovu tvorbu, prvotřídní casting a vynikající nálož vtipů. Příběhově je to docela dost jednoduché, ale bavil jsem se moc. Neskutečná bžunda. 89% ()

Dreadlord

Obcas je to pekne trapny proste dva magori na ceste za prachama ,kteri se setkavaji se spoustou novych zkusenosti...a porad hulej viz AFROMAN.. ()

AlexDLarge

Tohoto filmu je trochu škoda, protože měl potenciál stát se kultovní záležitostí. Obrovské množství sprostého, ale účelového humoru, výborná a charismatická dvojice v hlavní roli a především spousta popkulturních odkazů(chudák George Lucas). První půlka filmu je vážně výborná. Díky tomu, že staví na těchto třech jmenovaných ingrediencích. Pak to ale začíná skřípat. Přesněji řečeno od okamžiku, kdy oba protagonisti ukradnou opici. Pak film ztrácí dynamičnost a mění se na něco mezi Ali G. a Žhavými výstřely. Kdyby film až do konce pokračoval stejně jako začal, asi bych mu dal všech pět hvězdiček. Škoda. ()

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

03.01.2019

Dlouho očekávaný reboot Jaye a mlčenlivého Boba se dal do pohybu. Oznámil to režisér Kevin Smith (Clerks 2: Muži za pultem, Hledám Amy). Smith, Jason Mewes a producentka Jordan Monsanto tak strávili… (více)

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2