Jay a mlčenlivý Bob vrací úder

• USA Jay and Silent Bob Strike Back (více)

Touto třeskutě vtipnou komedií, která si nebere servítky, zakončuje herec a režisér Kevin Smith dobrodružnou cestu, na niž se Jay a mlčenlivý Bob vydali ve snímku Clerks a pokračovali v ní i ve filmech Flákači, Hledám Amy a Dogma. Poté, co nejlepší kámoši Jay a mlčenlivý Bob zjistí, že o nich Miramax točí celovečerní film, zamíří si do Hollywoodu nárokovat balík peněz, který jim podle jejich názoru náleží. Když se však tahle natvrdlá dvojice dozví, že jim z toho nic nekápne, chtějí film za každou cenu sabotovat! Režisér Kevin Smith přizval k natáčení všechny své nejlepší přátele, čili celé stádo hvězd, které v originální komedii parodují samy sebe. Drsná výprava Jaye a mlčenlivého Boba napříč zemí je šílenou jízdou, během níž se představí spousta bláznivých postav, díky kterým se budete smát nahlas. (HBO GO)

kekinka

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder... Popravdě nevím, co si mám o tomhle filmu mylset. Když jsem na něj narazila v televizi,první půl hodinu jsem se bavila. Ano, opravdu jsem se smála, až jsem se za břicho popadala. Ale pak se vtipy začaly opakovat, přecházet do trapností a já se začala opravdu nudit. Takže tak. Dvě hvězdičky. ()

kusma

Dogma se mi dost líbila, ale tohle.... Pro mě to bylo trapné, sprosté, vulgární, prostě jsem se vůbec nesmála a jen valila oči, co se všechno nenatočí. Za pár vtipných narážek dávám jednu hvězdu. Ale většinou to bylo dost nevtipné. Humor založený na sprostých slovech, neustálých narážkách na sex (či kouření) mě opravdu nenaplňuje... ()

KdG

Tak to je pecka ! Tolik povedených odkazů na oblíbené filmy pohromadě a ještě Jayovi hlášky. Hned jdu shánět další Smithovy filmy ! ()

Strider

Co tohleto bylo??? :-D ...já fakt ani moc nevím... film sem viděl jen náhodou v televizi... díval sem se na začátek, říkám si, to je ale kravina... ale nějak mě to chytlo... pak sem se do toho zakoukal a film už mě nepustil. Spousta skvělých dialogů, i když samozřejmě z velké části pitomé, a mnoho parodujících odkazů na známé filmy. A ještě ty jména! Drtikul a Darth Varle se navždy vryli do mé paměti :-D ()

nzTomParys

Tenhle film je brilantní směs humoru všech různých druhů. Naprosto mě dostaly všechny narážky na Afflecka. Nicméně k plnému vychutnání je potřeba se dobře orientovat v tvorbě Kevina Smithe a také vztahům s jeho herci. A samozdřejmě dobrý přehled americké kultury. Naprosto jsem miloval cameo George Carlina! ()

Bane

Jediný, kdo v tomto filmu vychytal tenkou hranici mezi zábavností a trapností, je Chris Rock. A to neustálé odkazování na předchozí filmy přestalo být vtipné už v polovině. Pro mne zatím nejhorší Smithův film. ()

Shredder

Tymto filmom si ma Kevin Smith ziskal a presvedcil ma o svojom komedialnom talente. Je to este o stupen lepsie ako Dogma aj ked v zavere filmu dochadza dych. Narozdiel od neskutocne nudneho a nevtipneho Clerks 2 sa tu strieda jeden genialny for za druhym. Jay a mlcanlivy bob su jednoznacne jedna z najvtipnejsich dvojic vobec a Will Ferrel im tiez nezostava nic dlzny. ()

Tuomijoki

Skvěle ulítlá komedie s dokonalými gagy. Místy se zde vyskytují ne zrovna moc inteligentní scény, ale v globálu je lze přehlédnout a nechat si jen vzpomínky na komedii, která vás chvilkami i smíchy rozbrečí. Například scéna v Hollywoodu, kdy hrdinové utíkají před ochrankou a rozmáznou se o kulisu, je naprosto dokonalá. ()

freyinec

Překvapivě né tak dobré jak sem čekal. Opět typický Smith s jeho gegy, vtipy a narážkami, ovšem pro mě s občasnými mezerami, ale i tak naprosto výborná komedie na odreágování. ()

mazzarek odpad!

A tomuhle říkají ulítlá komedie? Aha. Tak to mě píp. Nezachránilo to ani vystoupení mnoha známých herců. ()

departed

Zábavná kravina. Vlastně jen samé fuckování a sebeparodování. Sedí to, funguje to (občas to sice uklouzne) a pobaví to. A Shannon Elizabeth nebyla snad nikdy víc šukéznější. ()

megan017

Další Smithův film, u kterého se popadám za břicho. Jay a mlčenlivý Bob je nejlepší a nejúchylnější dvojce. Ale stejně jako Heather Graham nechápu jak se mohla Justice zamilovat do Jaye. ()

hamir0

Je to vtipné, má to spád a výborné dialogy (jako obvykle), které nejdou pro „fuck" daleko (jako obvykle). Tohle je pohodová road komedie, jak má být. Při opětovném shlédnutí teď, když jsem si doplnil ostatní Smithovy filmy a podcasty, dostává JaSBSB zcela nový a ještě mnohem lepší rozměr. ()

vZeč

Tak strašně špatně natočený, až je to geniální. Úvodním originem začíná neuvěřitelná palba a nechápu, jak to tihle dva exoti utáhli, ikdyž jim pomáhá skvadra vedlejších postav. Smith se soustředí na správné věci a na správné věci zvysoka se*e. Jo a romantická linka na mě fungovala ()

GameboyNES

Neskutečnej nářez feťáckých hlášek, parodie od mlčení jehňátek, scooby doo, čárlího andílků až po Star Wars. Jó tenkrát ještě Kevča to čil pořádný filmy. 100% ()

Bezda22

Jo, tenhle film sází slušně. Těch odkazů je tu ranec. Ale pro mě se kultem asi nestane. Hraniční hodnocení mezi 3 a 4 hvězdičkama a přikláním se k tomu lepšímu... 70% ()

snebka

Potěšila camea postav a celá návaznost univerza Kevina Smitha, jinak ovšem spíše průměrná komedie. 65/100 *** ()

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

03.01.2019

Dlouho očekávaný reboot Jaye a mlčenlivého Boba se dal do pohybu. Oznámil to režisér Kevin Smith (Clerks 2: Muži za pultem, Hledám Amy). Smith, Jason Mewes a producentka Jordan Monsanto tak strávili… (více)

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2