Kleopatra, královna Egypta, se rozhodne, po hádce s Césarem, postavit velkolepý palác, aby dokázala, že Egypťané jsou dobří stavitelé. Stavbou pověří Neuminise, nepříliš schopného architekta. Má však jednu výhodu, jeho přítelem je druid z daleké země, ovládající různé kouzla. A kouzla jsou přesně to, co je potřeba na postavení velkolepého paláce do tří měsíců. Vydá se tedy za svým galským přítelem, Panoramixem. Ten pozvání neodmítá, a v doprovodu Asterixe a Obelixe se vydává na pomoc Neuiminisovi proti úkladům Césarovým, konkurence a koneckonců i hrdosti samotné Kleopatry. (TV Minimax)

nash.

Ani druhý pokus s filmovou verzí mého oblíbeného comicsu nedopadl dobře. Tak jako se skvěle bavím nad stránkami comicsu, tak tady ten humor najednou nefungoval. Všechno včetně animace bylo těžkopádné, takže jsem jen ztěží udržel pozornost, hudební vsuvky byly otravné, navíc to trpělo jakousi podivnou infantilností, která těžce degradovala inteligentní předlohu. Zkrátka, pokud jde o Asterixe, zůstanu u stránek comicsu. ()

klerik

Dokonca aj hraná verzia ma potešila. A tu je všetko o niečo lepšie - hutnejšie, ráznejšie. Bitky (na rozdiel od ASTERIX VS. CAESAR ) výborné... ()

BoPo

Animovaná klasika. Pre všetky vekové skupiny. Mal som to rád ako dieťa a v dôchode si to určite pozriem s radosťou zas. Len ešte netuším v akom formáte. ()

corpsy

Asterix a jeho parta, to jest proste legenda. Táto výprava do Egypta, za najkrajšou dámou staroveku, je plná dobrého galského humoru. ()

Pierre

O chlup lepší než Galové. Několik scének je už doopravdy vtipných a muzikálové části jsou příjemným osvěžením. Viděl jsem to už několikrát, i tak mi to ale na víc jak 3 ještě nepřipadá, protože je to přece jenom narozdíl od knižní předlohy už trošku zestárlé. ()

jondzavid

Nepatrím medzi veľkých priaznivcov Astérixa, ale tento diel je skutočne vydareným rozpohybovaním komixu. Postavičky sú jednoducho čarovné (my favorit - Cleopatrin lev), humor má to správne dávkovanie typických situačných gagov a naprostých absurdností (v hranej verzii dominovali len tie absurdnosti, kvôli čomu sa mi z nej stratila životnosť postavičiek) a proste osobitosť Asterixovských komiksov z toho dýcha jedna radosť. ()

gogos

Urcite lepsi nezli prvni dil, tady se projevila maximalni kvalita toho komiksu. Vyborny dabing a ceska hudebni stranka filmu je parada navic... Perfektni dej, klasicke rezby, suprove vtipy a ten Kleopatrin lev je asi nejlepsi zvire jaky znam.... Proste parada... ()

kaylin

Nemůžu si pomoct, ale ani tenhle díl mě nebavil tolik, jako mě to bavilo dřív. Já jsem zatížený na jiný, který přišel až o něco později. Ale přesto jsou zde docela dobré gagy a vizuální stránka také není vůbec špatná, především v tom, jaké zde byly nápady ohledně architektury, která asi v Egyptě plně nebyla. ()

Kopik

Prostě klasika, miluju kresleného Aterixe a tento díl považuji hned po 12 úkolů pro Asterixe za nejlepší. O tomto dílů se nedá říct nic jiného než , že se francouuzům povedl. A stavby architekta Edifa neměli chybku. Úžasná klasika pro jakýkoliv den i pro dospělé. ()

Cl3ricK

On řek hurá na nás. Rozhodně jedna z těch nejlepších asterixovek. Má to šmrc, má to říz, má to vtip. Není nad čím uvažovat. ()

Fíla

Poněkud vtipnější a více dějově rozsáhlejší než první díl. Zásluha o jednu hvězdu více. Na Asterixovi jsem vyrůstal, a tak se přikláním k lepšímu hodnocení. O něco málo kvalitnější a silnější režie než v díle prvním. 7,5/10 ()

Cheeter

"Stačí kanců pár, k tomu pivovar..." Není nad starou dobrou klasiku. Člověk se hned podívá zpět do dětství. Kam se hrabou dnešní animované filmy, tohle je někde úplně jinde. Je jen škoda, že už asi další v tomhle stylu nevzniknou. Ale kdyby jo, tak budu hooodně rád. Ale ne nic ve stylu vikingů hlavně! ()