vykur!

"But I, being poor, have only my dreams. I have spread my dreams under your feet. Tread softly because you tread on my dreams." ()

laik_60

taká normálna sci-fi blbôstka s Matrixovskými grífmi, ale keď já tak strašne zbožňujem Emily !!!!! Mimochodom Viliam Butler musel byť fakt dobrý básnik, keď jeho diela "anticiťáci" v tomto filme likvidovali. Tento film je v poradí druhý, kde je zmienka o tomto básnikovi. Prvým filmom bol tento, s úžasnym Antony Hopkinsom. Básnika sa asi naozaj oplati si povšimnúť. Odporúčam milovníkom poézie a romantiky. Veď len posúďte sami ... But I, being poor, have only my dreams; I have spread my dreams under your feet; Tread softly because you tread on my dreams. . ()

C0r0ner

Nemám rád filmy, kde jedinec rozloží celý fungující systém. Equilibrium mě však svou atmosférou tolik vtáhlo, že jsem o plném počtu ani chvilku nezapochyboval. Samozřejmě, že je to parafráze na Orwella a Bradburyho, ale nakonec proč ne, když se žádná jejich oficiální adaptace nepodařila. Bonus v podobě mrtvého Seana Beana je povinný. 90% ()

Wormboy

Velky brat nahradeny Otcom, Ministerstvo lasky nahradene Tetrachromom, symbolicka cervena stuzka od zeny a dalsie a dalsie detaily odkazujuce priamo, ci nepriamo na orwellove prevratne veldielo 1984, ako aj na dalsie knihy od pana Huxleyho, ci Bradburyho. Ubrat efektov, akcnosti a prestreliek a pridaj par inteligentne prepisanych citacii z uvedenych knih, napaditejsieho scenara a jednalo by sa snad o genialne dielo. Takto je to velmi slusny akcno sci fi pseodohumanisticky gulas, pri ktorom som sa vsak ani sekundu nenudil. A Christian Bale je opat skvely!!!! ()

Flynn

Dávám tak 3 a půl, celkem se mi to líbilo, Bale je charismatický a hodně se mi v té roli líbil, a příběh taky celkem ušel, a mělo to celkem spád, před koncem sice trochu zpomalil ale pak se zase rozjel, a bojové scény jsou celkem povedene ... určitě to stojí za to se na to podívat. ()

Hobitek4U

Christian Bale, ví jak si vybrat roli. Toto sci-fi zasazené do budoucnosti, kde jsou emoce zakázané pod trestem smrti, je opravdu dobře natočené. Baleovi skvěle sekundují svými hereckými výkony Sean Bean a Wiliam Fichtner( který si mimo jiné střihl menší roli v Temném rytíři). Strhující prostředí vede k velmi opojnému filmu, který vás srazí na zadek. Chtěl bych vyzdvihnout závěrečnou bitvu, která je přesně podle mého gusta. Škoda, že Kurt Wimmer nedostal po propadáku Ultraviolet šanci k zrežírování nečeho nového. ()

Fallen_One

Dobrá akční záležitost se snahou o dobrou atmosféru...která se celkem povedla. Škoda, že tam Sean Bean byl jen chvilku, kdyby tam byl dýl, bylo by to lepší. Ale kde a koho tam xakru hrál Dominic Purcell? ()

carly

sú filmy, ktoré si pozriete raz a naozaj vás zasiahnu, no nemáte potrebu ich vidieť znovu. a sú filmy, ktoré môžete pozerať dookola a neomrzia vás. pre mňa patrí Equilibrium do tej druhej kategórie. v prvej línii je to akčný "nářez" a vizuálna lahôdka. v druhej je to herecké sólo Christiana Balea, pri ktorom mu jeho spoluhráči zdatne hrajú do noty. a potom je to aj dosť odstrašujúca predstava. že to, čo z nás robí ľudí je zároveň to, čo z nás robí monštrá. ()

sulimo

Tohle už tady prostě bylo.....asi milionkrát.....raději si přečtěte Orwella nebo si pusťte V jako Vendeta, potom je totiž tohle slabý odvar, na který nemá cenu se dívat, páč Vám to vlastně nic nového nedá.....ty dvě hvězdy jsou za Balea, jelikož ten je úžasnej i v totálně zbytečných filmech, jako je tento. ()

pufina

Spojení těch žánrů by mi při druhém zhlédnutí způsobilo vážné prstové zranění (protože bych umlátila počítač nebo DVD přehrávač), jednou opravdu stačilo. Bale je pro mě ,,herec nesympaťák" a nevěřila jsem mu ty výrazy, hraní, nic.. Příběh mě nezaujal, bylo to dlouhé a chvílemi i nudné. ()

ComicBookGuy

Klasicky emočně plochý Bale (Prozium?), tentokrát maskující svoje neherectví scénaristickým záměrem + fucking cute štěňátko + Gun Kata + Úsměv Mony Lisy + Děti ze stanice zoo co jsou vlastně čistý (WTF?) + Smějící se černoch (WTF??) + 1984x451x1138 = 1018264192krát lepších variací na stejné téma. Doporučuji všem sklaním fanouškům raději otevřít oči, knihu a poté mysl. Jedna hvězdička za další filmovou smrt Seana Beana :) ()

Pajky3

EQ je vynikající film a minimálně posledních dvacet minut se nesmazatelně vryje do paměti. A společnost bez emocí, to je přece zajímavá myšlenka. Jak bych jednal, kdybych nebyl emocemi ovlivněn? Kdybych nic necítil? To přece musí zaujmout každého. Sice chvilku trvá než se to rozjede, ale od scény s pejskem je to super. Po dlouhé době jsem si to dal znovu a musím říct, že se na mém hodnocení moc nezměnilo, ba naopak poposkočilo nahoru. ()

pakobylka

Víte ... svého času mě oslovil víc ... cituprostý svět po třetí světové. Tehdy mě natolik okouzlil, že jsem nevnímala jeho drobná zaškobrtnutí a zjevné nelogičkosti. Jak k jeho bezemočnosti přiřadit VELICE emocionální veřejné proslovy ? A může se v něm objevovat (byť velice zřídka) úsměv ... ať už k němu existují jakékoli důvody ? Leč pořád mu nelze upřít svým způsobem nezáludný tah na branku a nekompromisní akci à la "Matrix", která mě sice už neohromí tak jako kdysi, ale beru ji jako jeho nedílnou součást, bez které by se nikdy nestal tím, kým je. P.S.: Vždycky je o moc ... o vládu nad národem či nad světem, jen prostředky se mění - v závislosti na momentální situaci. ()

zette

Vyborny a urcite aktualnejsi namet nez byl ve sve dobe vzniku. Bale opet potvrzuje sve mimoradne herecke kvality. Skoda akcnich scen a scenare. Nevyuzity potencial. ()

emo

Najprv som chcel dať prísnejšie hodnotenie, ale po druhom pozretí je to tak ako to je... Takých 80 minút sa to dá pozerať, ale ku koncu je to asi tak realistické ako Nu Pagadi! (Počkaj zajac!). Matrix sa neodohrával v reálnom svete, tak pohoda, ale toto sa tvári smrteľne vážne a Bale tu predvádza finty, ktoré by mu závidel nejeden komiksový superhrdina... ()

Šimpy

Výborný film. Nápad ne příliš originální, zato zajímavě pojatý. Film mě dost nadchnul (vizuální stránka), vytknul bych mu jen pár věcí v závěru. Za prvé použití zápletky ve stylu: "já vím, že ty víš, že my víme", což používá mistrně Hitchock, příp. film Nebezpečné hry, ale tady trochu ruší. A pak finální scéna (cituplní útočí na vojáky). Nevyhnu se ani srovnání s Matrixem, co se týče bojových scén (jeden "vyvolený" vs. hromada protivníků). Neovi jsem ty souboje nikdy nevěřil, ale Preston působí neuvěřitelně reálně (snad až na finální boj s clerikem). ()

BoXBe

Tomuhle říkám koktejl. Nebo-li k Matrixu se tento film hlásí zcela otevřeně a bez zábran. Čerpá z utopických katastrofických knih od 1984, přes Zamjatina, Huxleyho až k Levinovu Báječnému dni. Toto smíchá dohromady s Wachovských Neem a s Velkým Bratrem a nepochybně s Moorovým V for Vendetta a do toho je dnes již jasné, že ten herec v hlavní roli, který v jedné scéně chytne pod krkem učitele v místnosti s lavicemi JE Batman a že umí zatraceně dobře hrát. Film si však nezaslouží vyšší hodnocení, protože všechna ostatní zmiňovaná díla jej předčí o koňské délky a bylo by lepší přímo zadaptovat toho Iru Levina než takto bezostyšně vykrádat. Kdo tady píše originální myšlenka.....tak nečte..... ()

c.tucker

Tenhle filmeček je moje oblíbená záležitost, na kterou bych mohl koukat pořád dokola. Budoucnost lidí bez emocí? Proč ne! Christian Bale sehrál geniální koncert emocí normálních i přetvařovaných (i absolutně bezemoční začátek). Senzační drobné niance u Macfadyen, Fichtnera a Beana. Diggs byl až moc namachrovanej frajírek nato, že měl být bez emocí. K tomu všemu naprosto senzační geometrické bojové umění Gun Kata, které si určitě zaslouží pozornost i když je neautentické. (Je to založeno na hongkongském Gun fu, ale dotaženo do absolutní geniality, až velmi nereálné). ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda