Ruská mafie na vzestupu, James Bond opět v akci. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. James Bond spolu s kolegou a přítelem, agentem 006 Alexem Trevelyanem, zlikviduje sovětskou továrnu na chemické zbraně. Alex však během akce padne do rukou ruského plukovníka Urumova, který jej bez váhání popraví. Po devíti letech zachytí britské špionážní družice zkázu sibiřského střediska kosmických zbraní Severnaja. To je zničeno jedním ze dvou bojových satelitů, nazývaných Zlaté oko. Satelit způsobuje elektromagnetický výbuch, po kterém přestanou fungovat všechny počítače. Bond se proto vydá do Ruska zjistit, kdo za celou akcí stojí. Bývalý člen KGB Valentin Žukovskij mu za tučný obnos zařídí schůzku s šéfem zločinecké organizace zvané Janus. Bonda čeká několik šokujících překvapení: pro Januse pracuje samotný Urumov, nyní generál a šéf vývoje kosmických zbraní. A hlavou Janusu je někdejší agent 006 Alex Trevelyan, jehož smrt byla před lety jen fingovaná. Trevelyan má nyní kontrolu nad druhým satelitem Zlaté oko. Má v plánu jej odpálit nad Velkou Británií a způsobit tak její naprostý kolaps... (Česká televize)

JohnRambo

Rola Jamesa Bonda je asi stvorená pre Piercea Brosnana. Ale len do Bondoviek toho typu. Myslím presne tie, kde Brosnan hrá. Brosnanove Bondovky sú výborné. Ale má to jeden háčik. Sú príliš nereálne priam až rozprávkové. Ja by som Bondovky rozdelil do troch skupín. Staré ale dobré-Brosnanovky-Craigovky. Každé sú výborné ale z iného uhlu pohľadu. ()

Amroth666

Pro mně nejlepší bondovka, navíc mi to oživilo vzpomínky na hru z Nintenda 64 natolik, že jsem si tak starou hru na tak starém přístroji prostě musel opět zahrát. Tento díl jsem viděl mockrát a chci ho vidět zase! ____ OST 5/5 ____ ()

C0r0ner

Ač Bonda jako takového nemusím, tak Zlaté oko považuji za velmi kvalitní akční film. Pierce Brosnan je podle mého nejlepší 007 a tady to jenom potvrzuje. Ale jako na každém Bondovi mi vadí ta naivní jalovost (ano, vím, že záměrná), která mi vždy dojem poněkud zkazí. Pořád ještě je to ale jeden z nejlepších filmů série. 80% ()

Fallen_One

Perfektní záporák Seana Beana a slušně zlí rusové zvedají prvního Brosnanova Bonda z bahna průměru. Jen škoda nevýrazné bond girl. ()

Martrix

V kontextu dnešní doby je to skoro úsměvně přepálená oddechovka, s jednou z nejlepších písní a dle mého gusta nejhezčí a nejschopnější bondgirl. Famke Janssen bych skoro ani nepoznal...škoda, že takto divoce nepojala i roli v X-Menech. Chodící spoiler Bean byl hloupě sentimentální, nebo neschopný...jakožto bývalý agent měl Bonda nekompromisně zlikvidovat hned při první možnosti...ale co už. Scéna, kde si Jimík udělal tankodrom z Moskvy, byla hustá, ale přesto...když M řekne Bondovi, že na ni jeho klukovský šarm nefunguje a že je dinosaurus, který patří do dob studené války, plně vystihuje můj názor na Brosnanovskou éru. Myslím, že včas předal štafetu a stejně jako se Zlaté oko řadí mezi ty lepší bondovky, i Brosnan se zařadil mezi golden Bondmeny. ()

Juto

Po technickej stránke je film nemožno nič vytknúť. Kamera je nádherná, lokácie sú vynikajúce a kaskadérske kúsky dokonale urobené, najmä automobilová naháňačka ulicami Petrohradu. Hudba a tematická pieseň je tiež nezabudnuteľná, tempo je svižné a scenár a dej sú nadpriemerný. Ale najviac ma uchvátila scéna s tankom, ktorá je brilantná. Je to zároveň najlepšie vyzerajúci film o Jamesovi Bondovi a zároveň najlepšie vyzerajúci James Bond. 8,5/10 ()

PavelVanekArt

Pravděpodobně moje nejoblíběnější Bondovka s oblíbeným Bondem. První velká Bondovka Pierce Brosnana a za mě bezkonkurenčně nejlepší (jasně, objektivně jsou Bondovky s Craigem lepší). Úvodní scéna, jízda tankem, suše hláškující Bond, skvadra záporáků co vede Fazole, co víc si přát. 4* a.k.a 80% ()

emo

Pre mňa azda najlepšia bondovka vôbec. Takýto nadupaný nový štart série čakal len málokto. Brosnan sa pre rolu Bonda narodil a Bean ako jeho charizmatický oponent podáva nezabudnuteľný výkon. Keď k tomu prirátame skvelý scenár plný suchého humoru a typicky bondovských eskpád dostaneme prototyp skvelej bondovky! ()

fars

Piesce Brosnan ze sebe sice vydal maximum (ve zlatem oku se mi jako bond libil asi nejvice) a kdyz doslo na akci tak se bylo na co koukat, ale presto jsem se stihl misty nudit. Navic ta uvrestena zenska me tak stvala ze bych ji nejradsi zabil sam mit tu moznost. ()

c.tucker

Bondovka, která je od začátku do konce přepěchována akcí. Sympatický a uhlazený Bond v podání Pierce Brosnana, velmi perspektivní Bond-girl a od této doby už nejsou jen hloupou okrasou bez mozku jak tomu bylo pravydlem, ale i uvažují, no holt emancipace.. Když přejdeme počáteční scénu s letadlem, která se dá tolerovat, jelikož je pan Bond všeuměl. Disponuje i velmi zajímavým protivníkem ex-006 agentem v podání Seana Beana. ()

mortak

Cíl inovace bondovských příběhů s příchodem Brosnana je patrný na první shlédnutí. Přitáhnout do kina ženské publikum - proto je první část filmu věnována spíše příběhu bond-girl. Není už to pasivní objekt, ale sebevědomá, inteligentní programátorka, která dokáže tvrdě zkomplikovat práci i typickému geekovi. Proto se dočkáme i netypické scény relaxace před akcí, kdy Natalyia pokládá expresivně otázky, ženské otázky. Jejím protikladem je smrtící Xenie, pro níž je zabíjení orgasmem. A ani vedení MI6 nezůstalo ušetřeno invazi ženského světa. Jak říká Alec Bondovi: Women, your fatal weakness. Snaha zasadit film do aktuální situace je spíše kontraproduktivní: v první polovině filmu je Bond velmi pasivní (když nepočítáme otravný úvodní product placement - cyklisté by se měli začít bát o svůj život, protože málokdo řídí tak dobře jako Bond) a situaci spíše jen sleduje pomocí satelitu. Nehledě na to že příběh sám je jako vystřižen z typického B-movie a celá ta aktualizace je dost směšná. Naštěstí se v druhé polovině dočkáme typických bondovských akčních scén a skvelého finále. Potěší taky propracované hlášky (Just shoot in and out). ()

WolfR

S čistým svědomím můžu říct, tohle je ta nejlepší Bondovka! Pierce Brosnan mi ukázal, že právě on je tím pravým Bondem. Další skvělé Bondy jako Connery nebo Dalton beru, ale Brosnan je prostě ten pravý. Ten se pro tuto roli narodil! Zlatému oku ale náleží také jiné výborné aspekty. Chytrý děj, excelentní akce, vybroušené dialogy, charismatický padouch, krásná a přitažlivá Bondgirl nebo v tomto případě spíše dvě Bondgirls. Prostě geniální Bondovka napsaná a zrežírovaná opravdu mistrně a především s tím pravým Bondem – Piercem Brosnanem. Lepší Bondovka než je Zlaté oko, tu předtím nebyla a zatím nepřišla ani po. Vše navíc vyšperkováno dokonalým songem Tiny Turner. 5 hvězd! ()

dr.fish

Timothy Dalton měl možná zůstat v roli, Brosnan je přeci jen menší chlap. Ale zvykneme si. Nové pojetí Bonda s větší nadsázkou a stopami humoru mi vyhovuje. Ovšem zase tak světoborný příběh to není. Takže jen lehce nad průměrem hlavně díky tomu, že jsem se pořád nějak nemohl na toho Brosnana přeladit. 60% ()

otík

Po delším čase se ukázalo, že Bond nepatří do starého železa a volba na Pierce Brosnana byla setsakramentsky šťastným tahem. Dobrý příběh, skvělé akční scény a moc pěkná bond girl. ()

okkac

Úvod, destrukční jízda tankem přes Petrohrad a návštěva u Q jsou nezapomenutelné scény. "Nesahejte na to! To je můj oběd. ()

tom88

Konečne je tu Bond s mojim obľúbeným predstavitelom Piercom Brosnanom. Pierce je neskutočný borec, je elegantný, vie sa tváriť, pôsobí neskutočne prirodzene a suverénne. Úloha mu pasuje ako sa vraví ako riť na šerbel a keď sa spomenie Brosnan, vždy si vybavím Bonda v tanku z tohoto filmu. Film je dostatočne akčný, dejovo veľmi obstojná bondovka. Triky podskočili na novú úroveň aj vďaka dlhšej pauze. Rozpočet je cítiť a som rád, že Zlaté oko zarobilo toľké peniaze. Sean Bean je tiež skvelý aj keď v zápornej úlohe. Úvodné titulky a pieseň je tiež skvelá aj vďaka peknému hlasi Tiny Turner. 130 minút je ale predsa len dosť, ale nedá sa povedať, že by som sa nudil. Ďalšie moje osobné plus je Judi Dench, ktorá je moja obľúbená herečka a na úlohu M sa mi taktiež neskutočne hodí. Pochváliť treba ešte zopár dobrých akčných scén, z ktorých vyčnieva hlavne scéna s tankom. Je to pekný štart novej série o agentovi 007. Dávam 75% ()

SoolenJV

Eseciální Bond. Se všemi klady i zápory, šmrncnutý komiksovou nevázaností (a porušováním fyzikálních zákonů). Ale klobouk dolů tvůrcům, kteří dokázali do prvních dvaceti minut nacpat veškeré typicky bondovské atributy nashromážděné v předchozí patnáctce filmů zábavně a celkem chytře. Fanouškovo srdce musí plesat, já už bohužel nemůžu... ()

Zemřela Tina Turner

28.11.2022

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Gottfried John 1942 - 2014

Gottfried John 1942 - 2014

03.09.2014

Herec Gottfried John zemřel nedaleko Mnichova, kde dožíval svůj život po boku své ženy a kde prohrál svůj boj s rakovinou. Narodil se v Berlíně během bouřlivých dnů války. Otce nikdy nepoznal a… (více)