Ruská mafie na vzestupu, James Bond opět v akci. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. James Bond spolu s kolegou a přítelem, agentem 006 Alexem Trevelyanem, zlikviduje sovětskou továrnu na chemické zbraně. Alex však během akce padne do rukou ruského plukovníka Urumova, který jej bez váhání popraví. Po devíti letech zachytí britské špionážní družice zkázu sibiřského střediska kosmických zbraní Severnaja. To je zničeno jedním ze dvou bojových satelitů, nazývaných Zlaté oko. Satelit způsobuje elektromagnetický výbuch, po kterém přestanou fungovat všechny počítače. Bond se proto vydá do Ruska zjistit, kdo za celou akcí stojí. Bývalý člen KGB Valentin Žukovskij mu za tučný obnos zařídí schůzku s šéfem zločinecké organizace zvané Janus. Bonda čeká několik šokujících překvapení: pro Januse pracuje samotný Urumov, nyní generál a šéf vývoje kosmických zbraní. A hlavou Janusu je někdejší agent 006 Alex Trevelyan, jehož smrt byla před lety jen fingovaná. Trevelyan má nyní kontrolu nad druhým satelitem Zlaté oko. Má v plánu jej odpálit nad Velkou Británií a způsobit tak její naprostý kolaps... (Česká televize)

geklon

hovnová klasika 100% impotentní serie, která se dědí po dekády jako fotrovo náprsní hodinky, které po léta uchovával v p.d.l. ()

noriaki

Každý představitel Bonda má alespoň jednu skvělou bondovku. Pierce Brosnan měl to štěstí, že jeho byla hned ta první, protože v době svého nástupu měl hodně těžkou úlohu. Tradiční nepřítel v podobě Sovětského svazu zmizel, a stejně jako politická situace, procházel hlubokou transformací i akční žánr. Bondovky vždycky stály tak trochu mimo čas, ale vnější vlivy úplně ignorovat nemohly. Daltona spláchla snaha konkurovat Arniemu a Slyovi, takže to chvilku vypadalo, že se špiónská dobrodružství přežila. Jenže v době Zlatého oka už kariéra obou superhvězd zamířila prudce dolů, a objevili se noví hrdinové. Šarmem sršící a vždy elegantní James Bond nebyl sice sarkastický a upocený John McClane, ale byl mu určitě podobnější, než nabušený kulturista s obří krochnou. Bondovky chytly druhý dech, a ukázalo se, že když Connery utáhne film v šedesátkách, jeho slabší kopie to zvládne i v devadesátkách. ()

haj

První a nejlepší Brosnanova bondovka a to ve všech ohledech. Skvělý příběh, spousta humoru, nádherný akční scény (téměř bez počítačových efektů, tak jak to má být), výborný herecký obsazení (hlavně Famke Janssen a její Xenia Onatopp, kterou pavažuju za nejlepšího zabijáka spolu s Oddjobem a Jaws). Škoda že Martin Cambell nerežíroval i další díly. 10/10 ()

Krysa SPK

Pierce Brosnan - průsečík mezi conneryovskou elegantností a mužností a mooreovským humorem a nadhledem. GE byla druhou Bondovkou, kterou jsem měl tu čet zhlédnout. Navíc Bondovi tu asistuje jedna z nejkrásnějších Bond Girl. Mlask:-) ()

dANo

V popise k filmu mi ešte chýba to, že je to vlastne už viac komédia, ako to zvyklo byť u bondoviek... Veď niektoré scény boli doslova parodické a komické, pričom som si v nich namiesto Brosnana vedel živo predstaviť Leslie Nielsena. :o)) Nebyť úvodnej scény s lietadlom, tak by som kľudne dal 4*. ()

JohnSmith

První bondovka s Brosnanem a hned výborná.Žádné přehnané výstřelky nejmodernější techniky,rovnocenný protivník v podání Seana Beana.Jen honička Petrohradem byla trošku moc ()

sskrblik

První počin s Piercem Brosnanem ukázal světu, že Bond umí být i akční podíváná! Brosnan a Connery jsou neodmyslitelně nejlepší zástupci populární postavy Jamese Bonda! ()

sochy.zirafka

S příchodem Brosnana došlo k resuscitaci. Mírné. Nedlouhé. Na můj vkus příliš akční. Ale i tak si to agent s povolením ojíždět všechny ženy zasloužil. ()

Sany33

Prelomový diel, ktorý konečne aspoň trocha viac lahodí oku a navyše Piercovi, ako Bondovi konečne verím jeho šarm a sexapeal. Navyše príbeh celej bondovky je celkom na úrovni a hlavný záporák v podobe Seana Beana je mega najviac namakaný. GoldenEye diváka nepriklincuje do stoličky ale na druhú stranu po celý čas vás ani nebude nudiť. K tomu všetkému sexi Ruska po boju agenta 007 sľubuje vynikajúci vizuálny zážitok, tak ako sa patrí. Tak kto nakoniec prevezme kontrolu nad smrtiacim laserom zvaným tiež ako GoldenEye? To sa dozviete hneď ako si tento klenot Bondovskej série pozriete. 77% ()

Eleanor05

Upřímně řečeno, je těžké uvěřit, že ten samý režisér, který natočil tuhle blbost, natočí o jedenáct let později nejlepší Bondovku ze všech... Nápad s pomstou bývalého anglicko-ruského agenta není špatný (už ho koneckonců zrecyklovali i ve Skyfall), zvlášť, když ho hraje Sean Bean, ale to všechno okolo působí jako špatný vtip. Tedy vlastně tak, jako vtipy, které říká Brosnanův Bond. Zdejší postavy, pokud nejsou úplně dementní (Xenie), se alespoň dementě chovají a nereagují ani zdaleka tak, aby to působilo alespoň minimálně uvěřitelně. Samozřejmě beru v úvahu, že je film starý 20 let, takže jsem schopna odpustit špatné efekty, kostýmy atd., ale příběh jako takový a chování postav musí být dobré a realistické i po letech a to tu jaksi není. Existuje tu jen málo věcí, které by nebyly trapné tak, že už jsem odvracela oči od obrazovky. Je vlastně jen jedna - Sean Bean. Všechno ostatní je špatně... Dokud jsem neviděla Zlaté oko, vůbec jsem netušila JAK OBROVSKÝ je rozdíl nejen v tom, jak jsou dnes Bondovky točeny a podávány, ale především to, jak působí a jak se chová samotný Bond. Zatímco Bond Daniel Craiga je tvrdý, většinu času vážný profesionál, Brosnanův Bond je namachrovaný, sexistický blbeček se stupidními hláškami, který když vidí jakoukoli ženskou, hned se na ni vrhá. A naoplátku všechny ženy z Brosnanova Bonda omdlévají. Tenhle fakt je pro mě snad ještě nepochopitelnější, než celá zápletka Zlatého oka a její provedení. ()

lykan9

Sice se nejedná o nejlepší bondovku, ale Zlaté oko je mou nejoblíbenější bondovkou vůbec, která má zároveň nejlepší úvodní píseň, která kdy v bondovkách byla. Byl jsem velice zklamaný, že Dalton nedostal ještě jednu příležitost ke ztvárnění Bonda, ale na druhou stranu Pierce Brosnan byl skvělou volbou k jeho nahrazení. Dokonce lepší volbou. Tvůrci se vrátili ke klasickému pojetí a i když by bylo zajímavé, kdyby se drželi pojetí z Povolení zabíjet, tak toto pojetí je také výborné. ()

fabecc1222

Před mnoha lety bylo pro mě Zlaté oko takovým průnikem do světa Bondovek. První Bondovka, kterou jsem ve větší míře vnímal, a hned na první dobrou si jí oblíbil. Dodnes je to pro mě nejlepší a nejoblíbenější Bondovka. Brosnan tu má prostě vše, co k Bondovi patří. Je to lapač na ženské, zároveň občas přihodí nějakou tu hlášku (Měla ráda pevný stisk), akce je tu na špičkové úrovni (Legendární jízda tankem), a má takový ten chlapecký-rošťácký šarm. ()

blackJag

Po nedobře obsazeném Daltonovi jasná trefa do černého. Brosnan se pro tuto roli snad narodil a osobně považuji za velkou škodu, že před restartem s Danielem Craigem ještě dva nebo tři díly nestihl. Navíc na postu režie Martin Campbell v životní formě a skvěle obsazené zbývající herecké posty. Bondgirl Izabelly Scorupco je jedna z nejlepších ever a Famke Janssen je ve svém osobitém podání slizké mrchy prakticky luxusní. Jedna z největších pecek svého roku a v podstatě bez větších problémů zařaditelné i k nejlepším akčním filmům vůbec. Resuscitace série jak má být. 95% ()

klima777

Co naplat? Bondovi a jeho prazvláštnímu světu jsem nikdy na chuť nepřišla. Vždy jsem jej vnímala spíše jako parodii. Autor knižní předlohy nikoliv. Filmové Golden Eye má hodně komických prvků a Brosnan je celkem příjemný. ()

Ev.D.

Když se to tak vezme tak Zlaté oko je 18. bondovka a 1. bondovka s Brosnanem ,který je po Daltonovi příjemným překvapením. Tahle bondovka se řadí mezi ty lepší snímky z celé série. Pierce Brosnan hraje svou roli úchvatně.. ()

J-o-k-e-r

P. Brosnan - asi nejznámější představitel J. Bonda pro generaci, se kterou jsem vyrůstal. S ním filmy s agentem 007 nabraly na dynamičnosti, akčnosti a dostali jsme přesně to, co jsme v současnosti očekávali. S. Bean na opačné straně nepřehlednutelný, sympatická Bondgirl...pro mě jedna z nejlepších bondovek vůbec. ()

Zemřela Tina Turner

28.11.2022

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Gottfried John 1942 - 2014

Gottfried John 1942 - 2014

03.09.2014

Herec Gottfried John zemřel nedaleko Mnichova, kde dožíval svůj život po boku své ženy a kde prohrál svůj boj s rakovinou. Narodil se v Berlíně během bouřlivých dnů války. Otce nikdy nepoznal a… (více)