Kdo přežije

(pořad)
  • Česko Poslední trosečník (více)
Rozhovor 2
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2000

Režie:

Don Roy King

Účinkují:

Série(46)

Recenze uživatele Larushka k tomuto seriálu (36)

Nikaragua (2010) (S21)

Spoilery: Nebyla to špatná série, i když se mezi soutěžícími nenašel nikdo, kdo by byl nějak výraznější a díky němuž byla série nezapomenutelná. Hned ze začátku jsem si oblíbila Brendu, přišla mi chytrá a krásná, jenže její sociální hra a skutečnost, že jsem ji nikdy neviděla při něčem jiném než sušení vlasů, mě odradila, takže její odchod jsem spíš uvítala. Všechna čest Jane, když při silové soutěži zvítězila nad nabušenými mladíky. Po té co jsem přestala fandit Brendě, jsem se zaměřila asi hlavně na Fabia, každou výhru imunity jsem mu moc přála i ve finále jsem mu držela palce. S vítězem jsem spokojená. Ozvláštnění v podobě Medajlonu moci mi nepřišlo moc zajímavé, a z Redemption Islandu mám vyloženě strach. Díky Holly jsme viděli, jak celá účast v Survivoru působí na psychiku. Pro odstoupení účastnic mám pochopení, ale už by ti, co se do hry hlásí, mohli konečně pochopit, že to nebude procházka růžovým sadem a svou účast tedy řádně zvážit. Hubatou černošku NaOnku jsem ráda neměla, radši preferuji typy jako je Cirie. Shanon byl zřejmě blbec. Jo a vůbec se mi nelíbil ten hřbitov, kterým museli po vyřazení soutěžící odcházet, bylo to takové deprimující. :) Fabio Forever! ()

Ostrov vykoupení (2011) (S22)

Spoilery: Redemption Island nebyl ve výsledku tak špatnej, jak jsem se obávala. Matty byl chudák, ale věřím, že pobyt na RI mu hodně dal. Rob hrál opravdu skvělou hru, líbilo se, že do toho dával všechno. Vítězství mu přeju, ale jak už někdo psal, musel by být fakt idiot, aby počtvrté nevyhrál. Doufám ale, že se už v dalších dílech neobjeví, protože to prostě není fér - čtvrtej pokus, složení kmenu... Russellův pláč jsem si užívala, jsem ráda, že ho vyloučili hned ze začátku, byl to dobrej tah. To, že ho nedokázali zúročit, je věc druhá. Phillip mě štval, nemyslím si, že své chování hrál, lovení krabů bylo fakt vtipný. ()

Jižní Pacifik (2011) (S23)

Spoilery: V této sérii se mi Coach konečně zalíbil. K jeho rannímu cvičení Taichi bych se s radostí přidala. Aliance pěti opravdu vydržela do konce. S vítězem jsem naprosto spokojená, co se týče Ozzyho, jasně že mu fandím, je to fakt borec, ale musím hodně zavírat oči před jeho namyšleností. S vírou to v téhle sezoně fakt přeháněli, hlavně Coach, kterému jsem to ani nevěřila. Jestli Survivor Brandonovi pomohl stát se lepším člověkem, jsem ráda, ale stejně je mou nejméně oblíbenou osobou v Jižním Pacifiku. Po 23 sezonách konstatuji, že už to začíná být nuda a, že jedu dál jen ze setrvačnosti (stejně jak to bylo třeba u HIMYM). ()

Jeden svět (2012) (S24)

Spoilery: Tuhle sezonu jsem měla rozkoukanou docela dlouho (nemohla jsem se do ní nějak dostat). Můj první dojem byl, že jsou tam všichni hrozní metroušové. :) Můj druhý dojem byl, že ženský jsou neschopný. Chycených slepic jsem litovala, protože to vypadalo, že jim ubližujou, když je tak dlouho držely v ruce. Chelsea se mi moc líbila, trochu jsem byla překvapená, že nedostala žádný hlas. Kim vítězství přeju, s takovými vítězi jsem spokojená. Colton by potřeboval profackovat a vůbec nejsem ráda, že bude hrát znovu. Každopádně mým nejoblíbenějším hráčem asi bude Kat. Její vyřazení mě mrzelo, ale za tu závěrečnou řeč to stálo. Taky jsem ráda poslouchala Jonase, protože měl děsně podobnej hlas jako Boston Rob. Jinak na závěrečné kmenové radě holky vypadaly nádherně, ale ve studiu to slušelo snad jen Sabrině. Na ty přelíčené obličeje se mi prostě špatně zvyká. ()

Filipíny (2012) (S25)

Spoilery: Malcolm! Malcolm! Malcolm! - Pretty hot stuff! Díky Filipínám jsem zjistila, že si Survivoři s sebou na ostrov mohou brát kontaktní čočky, zajímavé. Ten seznam povolených věcí by mě dost zajímal (nebo snad šlo o osobní předmět?). Z navrátivšího Skoopina jsem měla radost, kdo by taky po Austrálii neměl. R.C. do Reunionu fakt zhubla. Malcolm! Dawson líbající Jeffa :), bylo milé, že druhého Jeffa při odchodu neprozradila. Přetlačování koulí bylo funny. Následné řešení netradiční, takže populární. A Lise bylo během Reunionu věnováno strašně moc prostoru, není to fér, chceme vidět/slyšet i ostatní. Pro Abi velmi poučná řada. ()

Caramoan (2013) (S26)

Spoilery: Nuže, překvapuje mě rozporuplné hodnocení, neboť já jsem se bavila. Výběr hráčů na obou stranách sice byl diskutabilní, já ale o něm diskutovat nebudu. :) Potěšil mě návrat pár lidí, jmenovitě Brendy, Malcolma. Co mě ale nepotěšilo vůbec byla skutečnost, že Brenda snad do poloviny série ani jednou nemluvila do kamery, díky tomu mi došlo, že se asi do finále nedostane. Malcolm byl opět velmi koukatelný, je to pašák, ale je jasné, že na Ozziho by v challengích neměl. ENIL ADAM :) Nejhorší osobou v celém Caramoanu vyhlašuji Dawn, je to ubrečená protivná ženská a jsem strašně ráda, že nedostala ani jeden hlas (v zásobě mám ještě horší pojmenování, ale nechci být nahlášena). Spousta hráčů odděluje hru od života, aby mohl podřezávat krky, ale v jejím podání to prostě byla sviňárna. Breakdown Brandona byl docela silný zážitek, jak ho Jeff Probst masíroval/uklidňoval bylo vtipné. StealthRUs mě taky velmi bavilo, všechna čest členům, že Phillipa nezabili. Postavy fanoušků ignoruju, ano 4 nebo kolik od sebe nerozeznatelných blondýn bylo velmi nešťastné. Sherri mi přišla relativně v pohodě, byla jsem zvědavá na její závěrečnou řeč. Leč nějak jí to nevyšlo, už mi najednou nepřišla tak ok. Zajímalo mě, proč v Reunionu nezmínili Brandona. A byla jsem ráda, že neúčast Brendy byla alespoň částečně způsobena pokročilým těhotenstvím a ne nějakou starou píčou. Ups. Tak jsem to teda stejně napsala. Tri amigos a zahrání dvou skrytých imunit bylo fajn. Absence zášti od Andrey na závěrečné kmenové radě potěšila. Vítěz mi nevadí. x.o.x.o. P.S. Miluju tě Brendo. ()

Krev není voda (2013) (S27)

Spoilery: Mocný ždímač emocí, tahle série. Z dvojic jsem si nejvíc oblíbila asi Candice s Johnem a Lauru M. s Cierou. Jsem ráda, že Colton dopadl, tak jak dopadl, "chudáček". Rivalita mezi dvěma bratry je pro mě nepochopitelná. Stejně jako v této sérii nechápu systém dělení výhry. Caleb byl překvapivě normální. Tina mě neiritovala tolik jako minule. Moje dřívější oblíbenkyně Kat se odestala oblíbenkyní, opravdu je hloupoučká. Ale díky ní mám aspoň k používání novou hlášku. S Tysonem mám trochu problém, na jednu stranu si vítězství zaslouží, na tu druhou je to pěknej zmetek. :) ()

Cagayan (2014) (S28)

uuf, zapomněla jsem napsat komentář. Spoilery: Takže, rozdělení kmenů Brains x Brawns x Beauty mi moc nevyhovovalo. Plus za to, že byli obsazeni nováčci. Nemám ráda Jeffa Probsta ani idol se speciálními schopnostmi a na Blood vs. Water se netěším. LJ měl nastřelené vlasy? Tony mi děsně připomínal Phillipa. Opět mi scházel běžný život v táboře, rozdělávání ohně, lovení ryb atd. Myslela jsem, že je Kass hustej stratég, ale její vztyčený prostředníček mě přesvědčil o opaku. Vítěz hrál dobrou hru, přesto jsem mu nefandila, protože tenhle styl ráda nemám. Takže můj hlas by dostal Woo, protože mi byl alespoň sympatický. Favorita jsem neměla, vadili mi všichni. :) Odchodu Lindsey a L.J. mi bylo líto. Tasha byla šikovná. Reunion - totální úlet, voják z Afghánistánu, dětičky, přehrávající a přehnaně účastný Jeff. ()

San Juan del Sur – Blood vs. Water (2014) (S29)

Spoilery: S mojí láskou k Survivoru je to těžké. Už jsme spolu dlouho, na jednu stranu cítím vkrádající se stereotyp, bráním se mu, ale druhá strana mi vůbec nepomáhá - místo aby se vrátila k osvědčeným a fungujícím věcem, furt zkouší něco nového, což paradoxně vůbec nefunguje - protože vodu ve víno neproměníš, ani pokud jsi (nebo spíš hlavně pokud jsi) Jeff Probst. Tuhle sérii jsem brala fakt poctivě, dívala jsem se na medajlonky soutěžících, Pondarosu... Ale trvalo strašně dlouho, než jsem se do ní zakoukala, tolik mě štvala. Z počátečních dvojic jsem se zaměřila na Jona & Jocelyn a Joshe & Reeda. Z jednotlivců se mi zamlouvali: Val (pak už ale ne), možná Kelley (v Survivor Live mi ale pak přišla hrozně otravná). Znovu se vrátil Exile Island, akorát už divácky nemá moc význam + probíhalo ozvláštnění v podobě duelů blízkých. Hodně se mi líbilo počáteční aliance Joshe a Baylor, škoda, že to slečna později zazdila. Opět bylo všechno strašně rychlé. Běžný camp life nikdě. U vyjednávání o jídle (a nejen o jídle) s Jeffem jsem fakt čuměla jako puk. Předpokládám, že soutěžící z budoucích řad si z téhle vezmou příklad a taky si příděl jídla snědí hned první den, protože, proč by měli šetřit, když stačí lusknout a mají ho znovu. S výběrem Johna Rockera do castu jsem spokojená fakt nebyla, překvapilo mě tedy, že je relativně normální. Vůbec celej ten Nataliin výstup považuju za nahranej. Julie byla opravdu velkej vtip, typickej přívěsek bez mozku bez čehokoliv. Keith byl správně mimo. Missy - třikrát rozvedená OMG - postavila si na tom celou svou image. 10.díl byl mega vtipnej:" First time ever do this challenge only with your feets." :) Postupem času jsem začala fandit Natalii, i když to pravděpodobně bude velká protekční tlačenka. Jaclyn mě dostala výhrou nejdůležitější imunity - v mých očích se tak trochu vykoupila. Jeremyho mi bylo při vyřazení hrozně líto. Jon mě rozsekal, když po vyřazení Dalea řekl Jacelyn:"You are so beautiful." :) takovej zamilovanej brouček... S vítězem jsem spokojená, nikdo vhodnější ve finálové trojce rozhodně nebyl. ----- jooo, na “Did Alec vote for himself?" jsem zapomněla. :-D Přišlo mi, že Reunion se poučil ze svých minulých chyb. Survivor World Apart - to bude tedy něco... ()

Cambodia – Second Chance (2015) (S31)

Spoilery: Parádní sezona. Spousta zajímavých zvratů, skryté imunity, prakticky nemám výtek, až tedy na vítěze. Přála jsem to někomu jinému, ale to je jen můj boj (z těch tří byl však nejschůdnější. A příště zase Brains x Braws x Beauty, proboha proč? ()

Kaôh Rōng (2016) (S32)

Spoilery: S rozložením soutěžících do týmů Brains vs. Beauty vs. Brawns spokojená nejsem, ale asi si časem zvyknu. Nejprve k Reunionu, ráda bych, aby byl prostor věnován všem zúčastněným, nevím, proč pořad nemůže být o půlhodinku delší. Tahle sezóna pro mě byla velmi emocionální; díl, ve kterém zkolabovali Cydney, Caleb, Debbie jsem proslzela. Všech, kteří byli evakuováni je mi moc líto. Akorát mi přijde, že je Jeff šťastnej, když někdo zkolabuje - vyšší sledovanost. Ale možná jsem paranoidní, každopádně na něm to štěstí vidím :)). Velkej palec nahoru Joeovi, je to pašák. Moc se mi líbil vývoj Aubrey, přála jsem jí vítězství, proto jsem byla docela překvapena, že Michelle dostala více hlasů. Každopádně Michelle jsem to také moc přála, takže jsem vlastně spokojená. Musím říct, že mě vždycky pobaví černoši při water challenge, taky mě fascinuje, jak nepřipravení jsou zejména ženy na fire making challenge. Já nevím, ale mám pocit, že kdybych byla v roli soutěžícího, tak zaprvé, bych se snažila naučit používat flint už doma pro jistotu a když ne, tak na ostrově bych požádala toho, kdo to umí, aby mě to naučiĺ. Nevím, možná jsem totally wrong. Mezi mé oblíbence patřila Jenny, jejího brouka/larvu v uchu jsem jí fakt nepřála, ale to co pak předvedla na kmenovce se mi vůbec nelíbilo. Superidol, hm, ráda bych, aby ho do příští sezóny nedávali, naopak vyloučení jednoho člena poroty má něco do sebe, to bych zachovala. Asi hlavně díky tomuto tahu, Michelle vyhrála. Ze začátku mi seděl Jason, ale pak ta jeho aliance se Scotem a to jak zacházeli s Alicií, nehledě na to, že to třeba je fakt kráva, to jejich chování rozhodně ok nebylo. A to jak oba byli zahořlí a na Pondarose se nebavili se Cydney. No pardon. Tyhle typy fakt nemusím. Cydney, velkej respekt, ale stejně mi na ní něco nesedělo. Julia mi byla sympatická, ale ke konci jak přičuchla k těm dvěma machistům, tak se mému srdci oddálila :) Liz a Petera jsem ráda neměla. Nick mi přišel jako hroznej člověk, leč na Pondarose se možná trochu vykoupil. Opravdu hodně šťastná jsem byla při vyloučení Scota. Smutná naopak při Julii. Přeživší kuře Mark a snědenej Jeff. :)) Little puppy Michelle :) Takže oblíbenci: Aubrey, Michelle, Julia? (omlouvám ji kvůli jejímu mládí). Abych nezapomněla, opět mi chyběl takovej ten běžnej camp life, ale je mi jasný, že to už se nikdy nedočkám. Camp Dara - pěkné jméno. ()

Heroes vs. Healers vs. Hustlers (2017) (S35)

Spoilery: Závěrečný "twist" zařazený jen proto, aby do finále mohl postoupit člověk, kterého tam produkce chtěla mít? Hm, tak jo. Jen tak dál. Australský survivor je momentálně o dost lepší, doporučuji koukat se spíše na něj. Tenhle pořad jde už do kytek. Oblíbenci: Ashley, Desi. Ponderosa - J.P. mluví! :) ()

Ghost Island (2018) (S36)

Spoilery: Ghost Island. Prokleté imunity byly z fanouškovského hlediska zajímavé. Po těch mnoha sériích už ani nevím, co psát. Snad jen že s vítězem jsem spokojena. Přála jsem to "jim" oběma. Přišli mi jako slušní lidi a na ty se já ráda koukám. :) Dost mě bavila letošní Ponderosa. Oblíbení soutěžící: Libby, Jenna, Michael, Chelsea, Angela, Domenick, Wendell. Trošku mě vlastně mrzel Sebastian, jak neustál svoje vyloučení a asi hlavně díky tomu hlasoval, tak jak hlasoval. V mém ideálním světě bych ten milion rozdělila a po polovině dala Domovi i Wendellovi. Laurel byla sice věrná, ale co z toho měla. Ani jeden hlas. ()

David vs. Goliath (2018) (S37)

Víceméně sympatický cast, a tedy sympatická jury. Oblíbenci: Kara, Christian, Davie. ()

Edge of Extinction (2019) (S38)

Edge of Extinction Island byl drsnej. Pokud pomohl soutěžícím stát se lepšími lidmi, tak super. Jinak taková normální sezóna. K finálnímu triu i výherci mám neutrální pocity. Oblíbenci: Lauren. Příští sezóna s Robem a Sandrou by mohla být zajímavá. ()

Island of the Idols (2019) (S39)

Spoilery: Hm, zapomněla jsem napsat komentář. Hodně mě bavily komentáře Roba a Sandry na kmenovkách. Jinak ale Island of the Idols zněl jako zajímavý nápad, ale radši bych se vrátila k "běžnějšímu" formátu. Jó, už si vzpomínám, tohle byla ta série, kde se mi dělalo fyzicky špatně. Hnusná aféra okolo Dana, do toho Missy a Elizabeth. Určitě jsem team Janet. Ale přeju všem hodně štěstí, ať se z toho oklepou a svět je nevnímá jen jako padouchy. Nekoukalo se na to příjemně. Hodně mi vadila Karishma. Idol nullifier je instantní peklo. Oblíbenci: nejdřív Missy, a to je asi všechno. ()