Arsenal83

Nedostal som sa úplne na rovnakú frekvenciu. Myšlienkovo zvládnuté veľmi dobre, občas ma napadla paralela s Osudovým dotykom, to ale iste mnohých. Chvíľami to šlo do skvelého filmu, potom zase zvratom ma to dostalo opačným smerom. Preto 3 hviezdy. ()

eLeR

Zo začiatku sa mi to zdalo dosť priamočiare, ale potom ako Dennis prepálil stôl, som skoro ja prepálila žehliacu dosku ... chytilo ma to riadne, nabralo to spád ... fakt dobrý film a aj dobrá muzika. ()

FrodoF

Pokud přijmete základní dějový prvek, že se někdo vysílačkou dovolal pomocí polární záře (!) do budouscnosti, na kterém celý příběh stojí můžete si celý film opravdu užít, protože autor scénáře z toho vytěžil opravdu co se dalo a udělal z Frekvence velice napínavou záležitost s několika dějovými zvraty. Jen je škoda toho happyendu, chtělo by to nějaké poučení, že by jsme se neměli snažit měnit svou minulost a ono se jim to všechno podaří vychytat (kdyby to alespoň bylo přes nějakou oběť). ()

klerik

Príde mi zaujímavé, ako jednoduché a svojim spôsobom otrepané SF motívy dokážu ohúriť toľko divákov. Aj teraz ide o podobný prípad ako bol OSUDOVÝ DOTYK. Čiže sústredené rozobratie jednoduchej zápletky bez výraznejšieho hereckého výkonu či réžie. Tiež však patrím k tým, ktorí považujú Frekvenciu ako celok za dobrý film. Hlavne vďaka solídne gradovanej trilerovosti dokážem odpustiť sem tam nejakú nelogičnosť (priznanie sa záporákovi). Nečakajte ďalšieho DONNIEHO DARKA a môžete sa slušne baviť... ()

SeBig

Ze začátku mi to přišlo jako další nudná blbost, ale jak začla hlavní zápletka místama mi naskakovala husí kůže. Ke konci se to i docela rozjelo, co se týče akce a nejvíc mě bavily ty rozhovory přes to rádio nebo co to mělo bejt, ale mělo to i slabé chvilky. ()

lola3121

Filmy tohoto typu mám ráda, ale to co si dokázali tady vymyslet scénáristi, to už jsem opravdu nezkousla. Prvotní nápad dobrý, ale s každým dalším zásahem do minulosti působil příběh stále nevěrohodněji a ten šíleně přeslazený happyend už to jenom dorazil. Toto téma bylo podle mě nepřekonatelně zpracováno v Návratu do budoucnosti, kde to navíc ještě byla sranda, takže bohužel víc jak tři hvězdy nedám a vím, že tohle už si znovu nepustím. ()

mcb

Poctivé druhořadé sci-fi s originálním námětem, které ale zabíhá do takových neskutečných paradoxů a nelogičností, že si jej skoro ani nelze užít. Banalita z toho jen srší, kdo si chce užít propracovaný svět, ať se porozhlédne někde jinde. Takhle si představuji nenáročnou zábavu, která běží v neděli po obědě na Primě. Bohužel mě ale nemá čím zaujmout. P. S. V závěru chyběl ještě roztomilý pejsek... ()

jojinecko

Ajajáááj, taký rozpačitý a ambivalentný pocit som už veru dlho nemal...Moje názory na Frequency sa počas produkcie vcelku výrazne menili. Začalo to zaujímavou akčnou scénou a ja som čakal, že od začiatku budem vtiahnutý do deja. Pravda bola taká, že prvú trištvrtehodinu mi bol dej absolútne ukradnutý, nezaujímavý. Keď sa tatko Quaid so synkom Caviezelom naladili "na tú správnu vlnovú dĺžku" dostal film neuveriteľné grády, napätie sa dalo krájať a ja som si vravel WAW!!! Neviem, či v závere zlyhal scenárista alebo bol lobing producentov príliš silný, pravda je taká že zo záveru sa mi chcelo grcať! Celý film som čakal na finálnu pointu v štýle Shyamalana,ktorá ma "odrovná", takto to v konečnom dôsledku vyzerá ako taká zaujímavo-napínavá sci-fi limonádka. Gregory Hoblit (ktorému spomalené zábery evidentne spôsobujú rozkoš:) mal pred natáčaním na papieri OBROVSKÝ potenciál, ktorý bohužiaľ v mojich očiach neobstál, tak ako by si možno zaslúžil. Matematicky vzaté- za časť "hľadanie vraha" dávam *****, za zvyšok **= 3,5* ()

Pejpr

Cestování časem (i když tady cestuje jenom hlas) je velmi vděčným tématem, ale pak si člověk musí dát pozor na návaznost budoucnosti na minulost a vyvarovat se černých děr. A rodinný motiv není zrovna šťastné použít při takovém žánru, ale jinak jsem byl nadmíru spokojen a překvapen :) ()

poz3n

Tak nevim, buď jsem jako prodejná děvka, a co se týče filmů s časovejma rovinama beru všechno, nebo mám štěstí a zatim narážim na samý výborný snímky. Frekvence je, až na trochu patetickej konec, přesně zase ten film, kterej mě přikoval napětím a vzrušením. Sice takovej Donnie nebo Osudový dotek jsou ještě někde dál vepředu, ale to nesnižuje hodnotu tohodle filmu. Mimochodem opět by mě pomalu odradil plakát český distribuce (ten co je tady na profilu filmu jako první), protože působí jak nějakej levnej akčňák z devadesátek a je fakt otřesnej. Navíc tam James Caviezel vypadá jako naprosto jinej člověk. ()

d-corso

Navnadilo mě vysoké hodnocení zde na ČSFD, zklamání bylo obrovské.Nápad na úrovni Tajemné záře nad Pacifikem by mi ještě tak nevadil, ale to zoufale nudné zpracování, mizerné herecké výkony obou hlavních postav, logické kopance každým okamžikem a ten nej z nejameričtějších happyendů (nechybí baseball, pochopitelně), to byla opravdu hodně silná káva. ()

SOLOM.

Parádní film, který má výbornou atmosféru od začátku až do úplného závěru. Už dlouho mě takhle nezaujal žádny sci-fi thriller. Skvělé herecké výkony, luxusní hudba no prostě luxus. ()

Ilicka

Hodně chytrý film, který (kupodivu) nepřechytračil sám sebe, vyhnul se dojemným obrázkům šťastné rodinky (až na závěr), udivil, překvapil, potěšil... Na žánr sci-fi-krimi-thrilleru super... ()

ARI50

No nevím proč ale trošku jsem vyděl v tom odložené případy, ale to je jenom dobře neuvěřitelně vás to vtáhne do děje a dostanete příjemné překvapeni parádni film. ()

mm13

Prečo muselo prísť to plytké finále?! Prečo tí Amíci nikdy nevydržia do konca? Prečo to v závere skopú či už šťastnými koncami, logickými prehmatmi alebo naopak prehnane melodramatickými úmrtiami hlavných postáv? ...v skutočnosti sa nepýtam, len som si povzdychol. ()

Morholt

Překvapivě inteligentní sci-fi-thriller o tom, co může napáchat změna minulosti v budoucnosti. Řeklo by se téma ohrané, ale mě nápad dvou časových linií spojených v jednom rádiu přišel originální. Zkrátka nečekal jsem moc a dostal jsem příliš. Dokonce i herci, ač to na první pohled nevypadalo, nemohli být lépe vybráni. Quaid mi nikdy nevadil, ale Caviezela moc nemusím, nicméně tady odvedl výborný výkon a já jsem svůj postoj vůči jeho osobě musel lehce přehodnotit. Vlastně jediné, co tento film hyzdilo, byl konec, protože tento příběh si říkal o naprosto jiné zakončení. Nicméně jsem velmi spokojen. 85% ()

ScarPoul

Ak existuje film, ktorý by si zaslúžil omnoho väčšiu popularitu tak je to práve frekvencia. Pamätám si ako som ho videl pred dvoma rokmi a stále mám v živej pamäti niektoré scény - útek z horiaceho domu - neskutočne krásny záver. Tento film využíva zápletku cestovania časom aj keď v tomto prípade to cestovanie nie je osobné to značí že hlavný hrdina neskáče z miesta na miesto ale dorozumieva sa zo svojim otcom pomocou staré rádio kde zachytil frekvenciu do minulosti a tak sa snaží zachrániť svojho otca pred smrťou. Samotný námet obsahuje typický americký pátos ale je podaný s takou nehou a precíznosťou , jednoduchosťou a pritom originálne že záver naozaj dokáže rozplakať. Takto sa film radí k špičkám žánru ako osudový dotyk alebo zvieracia kazajka. Rozhodne stojí za pozretie lebo toto je vlastne prvý film a takomto cestovaní aj keď vyššie dva sú skôr o tom mimozmyslovom ale čo... Quaid v jednej zo svojich najlepších rolí. Krásne komorný Caviezel ()