poster

Žiješ jenom dvakrát

 • Velká Británie

  You Only Live Twice

 • slovenský

  James Bond: Žiješ len dvakrát

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1967, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Legas
  ****

  Akční bondovka jak má být. Opět máma tu čest vidět nejlepší bondovský charakter Seana Conneryho, kterému nesmírně sluší rvačky (v mini-helikoptéře je poněkud směšný). Ale co se týče kaskadérských kousků, různých šílených vynálezů od Q a podlých záporáků, v Žiješ jenom dvakrát to není to pravé ořechové.(19.10.2005)

 • Amarcord_1
  ****

  75% - Bondovky nejsou mým šálkem kávy. Díky šablonovým a naivitou sršícím scénářům je málokdy vydržím sledovat až do konce. Tento film si u mě ale na poměry vede celkem dobře. Táhne ho Sean Connery, pár představitelek na pohled velmi příjemných vedlejších rolí, a hlavně božská hudba Johna Barryho. You Only Live Twice je po hudební stránce z toho nejlepšího, co celý 007-business nabízí. Ze slabosti pro soundtrack, zejména pro úvodní song a vesmírné téma, dávám vyšší hodnocení. Jinak bych se musel omezit jen na kritiku scénáře, či choreografie akčních scén, a to by nebylo k vydržení ;o)(24.6.2006)

 • Psema
  ****

  Exotická bondovka, která mě osobně zklamala. Connery stárne a ani moc nehláškuje. K tomu špatný cast Donalda Pleasence, který mi na ďábelského Blofelda vůbec nesedí, a když tam na Bonda třeští oči, tak já obrazel oči v sloup. Na slabší 4* zachraňuje dobrá zápletka a velkolepé finále, jež je plné ninjů.(7.1.2007)

 • S.Quentin QUALE
  *****

  Jeden z nejpodivnějších Bondů, což je s odstupem času více než vítaný atribut.(5.5.2016)

 • HAL
  ***

  Dost možná nejbéčkovější Bondovka ze všech ve které se to jen hemží kosmickými loděmi a opravdu hodně směšnými ninjy postrádá vtip a šarm většiny předchozích dílů a není ani zdaleka tak napínavá jako From Russia with Love. Vystoupení Blofelda a kultovní bitva v sopce jsou sice skvělé, ale jinak není na tomhle nějak zvlášť zajímavého skoro nic, ani akční scény, ani laškování s bondgirls... dokonce i utahování si z Q. Jen (pod)průměrně zábavná jednohubka o agentovi s povolením zabíjet. 6/10(2.8.2008)

 • - Na otázku, zda shledává japonské ženy atraktivními, Sean Connery odpověděl “Ne“, čímž řadu Japonců pobouřil. (džanik)

 • - Hodně z dějové linky filmu se uplatnilo v pozdějších bondovkách: Špion, který mě miloval (1977), Moonraker (1979) a Zítřek nikdy neumírá (1997). (džanik)

 • - Poslední bondovka, kde se hojně dabovalo (hlavní ženské postavy, záporné postavy). V dalších Bondových filmech se dabingu při originální produkci užívalo už zřídka. (džanik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace