Žiješ jenom dvakrát

• slovenský

James Bond: Žiješ len dvakrát

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1967, 117 min

75% - Bondovky nejsou mým šálkem kávy. Díky šablonovým a naivitou sršícím scénářům je málokdy vydržím sledovat až do konce. Tento film si u mě ale na poměry vede celkem dobře. Táhne ho Sean Connery, pár představitelek na pohled velmi příjemných vedlejších rolí, a hlavně božská hudba Johna Barryho. You Only Live Twice je po hudební stránce z toho nejlepšího, co celý 007-business nabízí. Ze slabosti pro soundtrack, zejména pro úvodní song a vesmírné téma, dávám vyšší hodnocení. Jinak bych se musel omezit jen na kritiku scénáře, či choreografie akčních scén, a to by nebylo k vydržení ;o)(24.6.2006)

Blofeld na scéně...(4.9.2008)

Vyvrcholení jedné éry bondovek, orientální Japonsko a odhalení S.P.E.C.T.R.E. Tajná základna v kráteru sopky je strašně hustej nápad a tehdy to muselo všecky posadit na zadek, nicméně celkově jsem se více bavil u jiných bondovek..myslím těch klasických. Rozhodně je zajímavá u tohodle filmu situace s Janem Werichem, co měl hrát Blofelda, škoda škoda...60%(3.11.2015)

Hodně dobrá bondovka s Connerym. Vyrovnává se bondovce Goldfinger. Tenhle film je velmi rozmanitej, Bond střídá prostředí, je tu celkem dost akce, slušnej příběh a výborná hudba. Takže je to tak na 85% = ****(1.10.2012)

Jedna z nejakčnějších bondovek. Akce střídá akci a James Bond se mění v japonského ninju. Do toho zpívá Nancy Sinatra jednu z nejlepších bondovských songů. Ovšem čekal jsem vypointovanější zápletku vzhledem k faktu, že scénář má na svědomí mistr point Roald Dahl. No a zmohl se jen na banální a dost předvídatelný příběh o snaze jednoho magora vyvolat III. světovou válku. Motivace hlavního záporáka mi už není vůbec jasná a asi nemá cenu nad ní přemýšlet.(11.2.2006)

• Karin Dor

• - Hodně z dějové linky filmu se uplatnilo v pozdějších bondovkách: Špion, který mě miloval (1977), Moonraker (1979) a Zítřek nikdy neumírá (1997). (džanik)

• - “Sovětská“ radarová stanice, na které v předfilmu jednají Američani se Sověty, se ve skutečnosti nachází v norském Magerø v Oslofjordu. Je dodnes funkční. (džanik)

• - Přestože Jan Werich Ernsta Blofelda nakonec nehrál kvůli nátlaku ze strany KSČ, byly použity některé záběry s ním i v konečné verzi filmu. Všimnout si tak můžeme čouhajících vlasů zpoza otočného křesla, kdy se Bond (Sean Connery) a Bloefld (Donald Pleasence) poprvé potkají. Donald Pleasence je přitom plešatý. (Chegi)