• slovenský

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1973, 124 min

Dal jsem si to znova a musím říct, že je to bomba. Vlastně je to western přenesený do 70. let, mnohem víc, než ostatní díly. Pátrání i akce jsou vyvážené, Clint válí a k tomu všemu hraje úžasná hudba Lalo Schifrina.(18.5.2010)

O trochu slabší než první díl ale je to další napínavej a akčně nabitej thriller s vynikajícím Clintem alias Harry Callahanem který se s ničim nesere a ve filmu opět pronese pár libových hlášek. Drsnej Harry zase bere zákon do svích rukou!(5.2.2012)

Po pravdě.V které americké kriminálce jste viděli 40 mrtvých? Nemyslím tím výbuchy, honičky, přestřelky, kde jsou lidi koseni geometrickou řadou nebo objevování hrobů sériového vraha.Ale normálně chladnokrevně zastřelené prostitutky, mafiáni, pasáci, policisté. To je Magnum Force, nejbrutálnější krimi jaké můžete vidět.Pětice samozvaných soudců ve službách zákona si dala za úkol povraždit co nejvíce sanfranciské lůzy! A daří se jim to dobře.Po čtyřech minutách filmu jsou 4 mrtvý.Po dalších deseti(minutách) dalších deset(mrtvol). Dva z té pětice hanby v uniformách se později představili jako vzorní policisté Hutch (David Soul) a jeden ze zásahovky SWAT (Robert Urich).V roli Harryho šéfa špičkový Hal Holbrook(Hluboké hrdlo!No přece nejtajemnější člověk všech dob! Jéžiš, tož se kokněte na Všechny prezidentovy muže!)Clintovi je to spíše jedno až do chvíle, kdy se stane jedním na seznamu.Fascinuje mě už ten úvod ve stylu Hříšní lidé města pražského kdy se na červeném plátně objeví Magnum 44, proběhnou titulky a Harryho kanón vystřelí.A že je tam celý film jako klaďas, proč nemůže být jen tak mimochodem zabit, že?A dojde i na honičku mezi pověstným korábem silnic a policejní motorkou.Realistické a syrové a účinné.Pro mně jeden z TOP 10 MOVIE.(6.11.2005)

Dva roky po natočení "Drsného Harryho" si Clint s režisérem Tedem Postem řekli, že udělají něco podobného, ovšem všechno ve větším. Velký auta, velká bouchačka, spousty mrtvých, vraždící policajti a Harry proti nim úplně sám. A tak to má být. 100%.(12.3.2005)

Opravdu hodně drsná kriminálka ze staré školy. Dirty Harry je zde vykreslen sice jako kladný hrdina, ale určitě ne neomylný. A hlavně ani zdaleka ne jako nadčlověk. Vpodstatě vítězí jen svou zkušeností. A za to dávám plné hodnocení.(13.12.2006)