• slovenský

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1973, 124 min

Druhý díl není tolik temný jako Dirty Harry, ale zato je více akčnější. Protivníci stojící proti Harrymu jsou nejlepší z celé série, opravdu nepříjemní a na druhou stranu i sympatičtí. Harry zde svádí trošku nerovný boj, proti svérázné skupince samozvaných mstitelů. Stejně jako u dalších dílů série jsem si užil odlehčující chvilku, to když se Harry vydává za mezinárodního pilota, aby zneškodnil únosce letadla. 80%(23.2.2012)

Dal jsem si to znova a musím říct, že je to bomba. Vlastně je to western přenesený do 70. let, mnohem víc, než ostatní díly. Pátrání i akce jsou vyvážené, Clint válí a k tomu všemu hraje úžasná hudba Lalo Schifrina.(18.5.2010)

A man's got to know his limitations. Magnum Force popírá veškerou kontroverznost Dirty Harryho, což je sice pochopitelné (Eastwood chce dokázat kritikům, že Harry není žádný fašoun), na druhou stranu ale vlastně dost škoda. Navíc chybí Siegel.(19.7.2010)

"Co je špatného na střílení, když jde o správné lidi?" (8/10)(26.6.2006)

Dlho som váhal, či tomuto dielku dať plné hodnotenie. Nakoniec som skončil na poctivých 80%. Napriek tomu je film dostatočne surový a vraždiaci. A Clint vládne so svojím kickass kanónom a hláškami všetkým '70s detektívom.(19.1.2011)