• slovenský

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1973, 124 min

Clint trousí suché hlášky jako oslík bobky a tváří se drsně, spousty mrtvých a automobilová honička v ulicích San Francisca (hop, bum, hop, bum..). Co chtít víc? No snad jen větší prostor pro záporáky, kteří jsou prostě redukováni na "ty špatné" a jejich úchylné motivace nejsou moc do podrobností rozebrány. Spíš jen natolik, aby je mohl Clint umlátit nebo ustřílet k smrti.(20.6.2006)

Na Magnum Force sa mi páči niekoľkov vecí - je to hlavne politická nekorektnosť - tj. pekná dávka nahotiniek a násilia.Aj záverečná pointa mala svoje čaro, avšak najlepší je aj tak Veľký Clint. Človek, ktorý posunul hranicu slov "drsný" a "cool". A práve na ňom stojí celý film, bez neho by sa ťažko vyhrabal nad 60%. Scény kde je Ich Drsnosť sú skvelé (hlavne ku konci - záverečné slová atp.), ale hneď čo zmizne z obrazovky začína sa obyčajná detektívky, ktorá mohla byť spracovaná aj na 60 minút. K tomu si pripočítajme atmosféru sedemdesiatych rokov a akési začiatky disca... ale nahotinky a Clint to vytiahnú na 80%.(7.5.2006)

Clint Eastwood v plné síle. Jeho Harry Callahan je bezpochyby tím nejvíc cool policajtem, jaký čistil špinavé americké ulice v bouřlivých 70. letech. Opět nechybí pořádná halda mrtvol ani parádní zabijácké finále, ovšem oproti Drsnému Harrymu má Magnum Force znatelně lepší a zamotanější příběh, který dává Clintovi prostor vypustit z úst i něco pěkného, a ne jen " pomodli se, šmejde" nebo" strč si to do prdele". Kromě toho, že Callahan trošičku zmoudřel a vnímáme ho jako skutečně kladného hrdinu uprostřed divoké džungle zkorumpovaných poldů a mrtvých mafiánů, jede se pořád jako dříve... drsné hlášky, nabitý kvér, hádání s nadřízeným a naprostá ignorace tehdejší nabroušené kritiky. A funguje to prostě skvěle.(4.7.2012)

Kamenujte mě, jak chcete, ale tohle byl pro mě nejslabší díl z této "drsné" série. Nemít to Clinta v hlavní roli, a kdyby se film neodehrával v San Franciscu, tak bych tipoval, že tohle je akorát sprostá vykrádačka skvělého prvního dílu. Naštěstí tam Clint je. Naštěstí pro tento film, jak jinak. 50 %.(7.3.2013)

Najlepší Dirty Harry. Perfektne vyvážená zmes kriminálky, brutálnej akcie a hlášok. A veľmi zaujímavá dilema pre Callahana, ktorý sa musí rozhodnúť, či sa pridá k samozvaným likvidátorom mafiánov, alebo zostane tvrdo na strane zákona a predpisov, ktorými niekedy sám tak veľmi opovrhuje.(23.3.2007)

• - Robert Urich v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - Eastwood se nechal slyšet, že nemá v lásce pokračování filmů, ale když si přečetl scénář, byl nadšen. Nakonec natočil ještě další tři pokračování o Drsném Harrym. (ClintEastwood)

• - Drsný Harry v tomto filmu zabije 30 lidí - nejvíce ze všech pěti filmů. (facojurka)