• slovenský

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1973, 124 min

Drsného Harryho jsem neviděl, takže to bude další zastávka po SF. Viděno v prvním dabingu (Pavel Rímský), ačkoliv je to roztahané, akce, logiky a drsného Harryho je dost. Tentokrát i trocha whore´s erotiky. Tohle soudruzi nepustili? Škoda, že zhruba od první hodiny víme, kdo je ten parchant, a pak už se to vrství bez napětí.(20.12.2015)

Z Drsného Harryho se stal Sympaťák Harry, který vám tentokrát neprostřelí kulkou hlavu jen proto, že zrovna není váš šťastný den. Oproti prvnímu dílu přibylo mrtvých, Harry si našel přítelkyni a děti mu radostně skáčou kolem krku a přejou dobrou noc. Pro mě osobně o něco málo lepší než první díl. Trošku mi sice chyběl ten extra mega drsný proslov ve stylu: "Vypálil jsem šest kulek, nebo jenom pět?", na druhou stranu se ženám roztávajícím při pouhém Clintově pohledu vůbec nedivím :-)(22.5.2009)

"Co je špatného na střílení, když jde o správné lidi?" (8/10)(26.6.2006)

Druhý díl Drsného Harryho je mnohem akčnější a napínavější. A i drsné vyjednávání bylo opravdu drsnější. Zlikvidování třech mladých rádobypolicistů nemělo chybu.(14.2.2012)

"A man's got to know his limitations." Lepšie, vo väčšine ohľadov lepšie ako (tiež nadmerne vynikajúci) Dirty Harry. Na jednej strane väčší bodycount, na tej druhej zas pridaný ľudský rozmer Harryho postave a radikálne odmietnutie úvah o možnej fašoidnej Harryho povahe, ktoré prichádzali na rozum pri pozeraní "jednotky". U mňa vysoká spokojnosť. 10 / 10(15.2.2009)

• - Autor scénáře John Milius si kromě honoráře vyžádal jednu z Harryho pistolí. Scénář však nedokončil a zbytek dopsal začínající režisér Michael Cimino, který přidal závěrečnou scénu. (sinel)

• - Druhý z celkem pěti snímků s "drsným" Harrym Callahanem. (facojurka)

• - Robert Urich v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)