• slovenský

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1973, 124 min

Kamenujte mě, jak chcete, ale tohle byl pro mě nejslabší díl z této "drsné" série. Nemít to Clinta v hlavní roli, a kdyby se film neodehrával v San Franciscu, tak bych tipoval, že tohle je akorát sprostá vykrádačka skvělého prvního dílu. Naštěstí tam Clint je. Naštěstí pro tento film, jak jinak. 50 %.(7.3.2013)

Druhý díl není tolik temný jako Dirty Harry, ale zato je více akčnější. Protivníci stojící proti Harrymu jsou nejlepší z celé série, opravdu nepříjemní a na druhou stranu i sympatičtí. Harry zde svádí trošku nerovný boj, proti svérázné skupince samozvaných mstitelů. Stejně jako u dalších dílů série jsem si užil odlehčující chvilku, to když se Harry vydává za mezinárodního pilota, aby zneškodnil únosce letadla. 80%(23.2.2012)

A man's got to know his limitations. Clinťák má zase svou kopající hračku a záporáci umírají po desítkách. Tentokrát to však odnáší i policejní sbor. Drsná krimi plná násilí, koz a otrávených Harryho gest. [Přesná stopáž: 117 min](3.8.2008)

„Střílet se může, když umřou ti, co mají.“ Kritika z až fašistického přístupu nezabránila tomu, že se Dirty Harry vrací. Cynický samotář, který Eastwooda posunul mezi absolutní hereckou špičku a velkoměsto plné násilníků se může znovu třepat strachy. Policie a justice už dávno nemají rozhodující slovo, tudíž diváci vítají nekompromisní chlapíky, jakým inspektor Callahan je. Tentokrát se ale musí podívat do vlastních řad, kde je víc nahnilého ovoce, než by si přál. A nebude to jen jeden polda užívající si „spravedlivé“ zabíjení. Magnum Force stejně jako u prvního dílu pětidílné série nabízí solidní hudbu a hlavně výtečnou kameru a vydařené kaskadérské kousky. A hlavně je dál velmi slušným policejním dramatem, který možná v mnohem předčí první film!! A to i díky propracovanějšímu ději - za scénářem znovu stojí tvůrce Barbara Conana John Millius.. Dobré, moc dobré..!!(19.10.2013)

V mém Dirty Harry žebříčku se Magnum Force drží ve velmi těsném závěsu za prvním "dílem". Má to vtip (Harryho hlášky jsou nezapomenutelné), má to spád, má to napínavou zápletku a kvalitní rozuzlení. Ted Post vytvořil minimálně stejnou legendu jako Don Siegel. "Good man always knows his limitations..."(21.6.2007)

• - Film byl natočen podle skutečných událostí, které se odehrály v Brazílii. (ClintEastwood)

• - Druhý z celkem pěti snímků s "drsným" Harrym Callahanem. (facojurka)

• - Autor scénáře John Milius si kromě honoráře vyžádal jednu z Harryho pistolí. Scénář však nedokončil a zbytek dopsal začínající režisér Michael Cimino, který přidal závěrečnou scénu. (Roztržitý Luke)