• slovenský

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1973, 124 min

Strašně rád bych zavřel oko a dal tomuto Harrymu plnou palbu, ale mám dvě vážné výtky. Jednou jsou trapné efekty při zastřelení lidí, viz. paintballovej headshot, druhou je pak fakt, že mě obecně sere, když jsou v kriminálce vyložené karty příliš brzy. Při dvouhodinové stopáži je v tomto případě poslední půl hodina zbytečně natažená a vlastně se dle mých pocitů už jen dohrávalo. Ale to před tím, to je akční krimi zábava na pětihvězdu. 85%(27.8.2014)

„This is a 44. Magnum, the most powerful handgun in the world, and it could blow your head clean off. Do you feel lucky?“ Tupější motto k úvodním titulkům aby člověk pohledal, ale jo…, cítím se šťastný, obzvláště když vidím to nejkrásnější klišé kriminálek 70.let v podobě černošského pasáka v růžovém Cadillacu.. Pod scénářem k Magnum Force jsou podepsána dvě renomovaná jména J.Milius a M.Cimino, což 1.) postavilo Callahana do lepšího světla, ale řekněme si otevřeně, na pozici vládního zmocněnce pro lidská práva to ještě není, 2.) není ve výsledném shluku tu méně, tu více násilných scén vidět.. Chyběly mi už jen eskymácký spolubydlící a adopce cikánského chlapečka a fašizoidní obraz Dirty Harryho by byl k potěše liberálů rozmetán na kousky.(14.9.2011)

název filmu magnum force,mluví za vše.nejlepší díl celé téhle harryho série.lidi chcípají jeden za druhym,harry klasika hláškuje o sto šest a opět neváha bez debat kohokoliv odprásknout!(asi mu nikdy neřekli že policisté mívají pouta,harry nosí místo pout krabičku s náboji:-) )prostě sirová klasika let semdesátých.(11.10.2008)

Clint trousí suché hlášky jako oslík bobky a tváří se drsně, spousty mrtvých a automobilová honička v ulicích San Francisca (hop, bum, hop, bum..). Co chtít víc? No snad jen větší prostor pro záporáky, kteří jsou prostě redukováni na "ty špatné" a jejich úchylné motivace nejsou moc do podrobností rozebrány. Spíš jen natolik, aby je mohl Clint umlátit nebo ustřílet k smrti.(20.6.2006)

Dynamicky a čistě nasnímané, neméně dobře setříhané, realisticky ozvučené, fyzické, drsné, nekompromisní a minimálně stejně kvalitní jako předchůdce. Nepatrně mi chyběl pouze zodiacovský maniak z jedničky, který byl v protikladu ke stoickému Harrymu jeho dokonalou nemesis, ale posun směrem do vlastních řad je v zásadě pochopitelný a lákavě nekorektní. Hodně, hodně, hodně precizní film, i když se nepřímo nabízí k povrchní ideologické vulgarizaci. Do I feel lucky? Teď už áno!(29.11.2008)