V základním táboře pod K2, druhou nejvyšší horou světa, která si vyžádala nejvíc lidských životů, se chystá k výstupu výprava financovaná miliardářem Elliotem Vaughnem. Ten chce akci využít k reklamní kampani na svou leteckou společnost. Do tábora přichází Peter Garrett, který pracuje pro časopis National Geographic a fotografoval nedaleko sněžné leopardy. Ke svému překvapení se v táboře setká se svou sestrou Annie, která sice patří k nejuznávanějším horolezkyním, s bratrem však už tři roky nemluví. Nedokáže mu totiž odpustit, že poslechl otcův rozkaz a odřízl ho z lana, na němž viseli po nehodě dvou horolezců. Další den se Annie vydá s Vaughnem a zkušeným horolezcem Tomem McLarenem k vrcholu. Během cesty se začne zhoršovat počasí a horský vůdce Skip Taylor žádá Vaughna, aby sestoupili zpět do tábora. Ten však odmítne. Počasí ho nakonec přinutí výstup přerušit. Během sestupu strhne prudká bouře lavinu, která srazí část výpravy. Přežije pouze Vaughn, Annie a zraněný Tom, kteří se zřítí do ledové jeskyně, kde je lavina uvězní. Peter okamžitě zorganizuje záchrannou výpravu. Ví, že má pouhých šestatřicet hodin, jinak sestra i ostatní zahynou na vysokohorskou nemoc. (TV Nova)

AndreyCSFD

Nikdy bych nevěřila, že film o horolezcích může být tak nudný. Už od úvodní scény je jasné, že tenhle film se klasikou žánru rozhodně nestane. Jakmile se objeví neympatický ksichtík Chrise O´Donnella a jeho sestry máte chut vypnout film. Když ale nedisponujete touhle pravomocí, nezbývá než tenhle skvost opravdu zhlédnout a konstatovat, že scénář je opravdu hodně špatný. Celý film je v podstatě o smíření rozhádaných sourozenců v atraktivním prostředí. Režisér navíc kašle na fyzikální zákony a nějaké pravidla v horolezectví jsou mu úplně fuk. Chvílemi film nechtěně padá do vod parodie a necharismatičtí herci a papundeklové kulisy mu z těchhle vod rozhodně nepomáhají. ()

KOZEL84

Nijak zvlášt' ten film rád nemám,ale celkem dobře se na něj kouká.Samozřejmě člověk musí připustit tu šílenou možnost,že se filmem taky občas jenom baví.Komentáře úplně o hovně:Gemini,hirnlego ()

rounen

V kině tento film musí být parádní zážitek... Klasika, která hraje v TV často... jinak já jsem taky horolezec, ale nesrazil bych tento film k zemi jen proto, že se netváří reálně... samozřejmě některé scény tam jsou přehnané, ale je to Thriller o odvaze, odhodlání, a emocích... napětí, akce, vizuál, hora K2, hudba, kamera, scénář - dobrý nápad s výbušnou plazmou,atd.. to vše je zde pozitivní, takže nechápu lidi, co tento film sráží k zemi!! je to napínavá odreagovačka, a už po několikáté píšu, že si nemáte plíst dokumenty s filmy... kdyby to nebylo přehnaný, tak to málokoho baví... lidskou blbostí je tento film zbytečně podhodnocený... ()

zdeny99

Není to tak excelentní a procítěné jako Everest. Taky to nemá ten punc originality jako K2. A už vůbec se to netváří reálně. Je to spíše akční podívaná pro divákovo oko, kde se z horolezců stávají skokani ala Spiderman a za nimi v povzdálí vybuchuje nitroglycerin. Ano výbuchy nitroglycerinu na K2. Sem tam to spustí nějakou tu lavinu, ale to nevadí. Je to film a ti co mají přežít, ti přežijí. Možná těch lavin způsobených výbuchy a hlavně ty pády a skoky na lanech byly až moc přehrané. Ale dívat se na to dá, baví to, akční to je, takže super. [10403. hodnocení, 359. komentář, 58%] ()

mls

Akčák, ktorý ma v období svojho premietania uchvátil viac ako rozhodne lepší, no nudnejší Cast Away. Jeho nesporné nekvality vyplývajú hlavne z nerealistických situácií a z opakovania po Cilffhangerovi, no veľkému plátnu s dobrým zvukom to vôbec nevadí. ()

tragos

Některé akce jsou opravdu dechberoucí a překvapivě dobře natočené, ale to nic nemění na tom, že je to celé naivní a klišovité až hanba. Nezachrání to ani herci, jediný Scott Glenn má nějaké charisma. ()

mala_kea

Tenhle film jsem viděl už před lety a děsně jsem se na něj těšil. Ale pro mě obrovské zklamání. První třetina filmu takřka výborná, zbylé třetiny jen naprostá ztráta času, protože co předvádí většina herců je spíše k smíchu, navíc ten nepropracovaný konec hovoří za vše. Divím se, že Martin Campbell našel tu odvahu a podepsal se pod tento kousek ()

Adm.Nelson

Ak máte radi hory a chcete vidieť niečo realistické, pozrite si radšej K2 alebo Pád do ticha. Toto je totiž nechcená komédia, ktorá hraničí až s paródiou, a od odpadu ju zachraňuje iba niekoľko pekných záberov na Novozélandské Južné Alpy. 1/10 ()

burton

Takže jestli jste horolezci, mrkněte se na to a buďte šťastní, že takové "peklo" ve stěně fakt nezažijete :). No a my ostatní se můžeme dohadovat, jestli se dá nitroglycerin takhle nosit na procházku po sedmitisícovce (nebo osmi, to už je skoro fuck), jestli by to s tim vrtulníkem šlo, jestli vztahy a rivalita na úpatí velehory jsou fakt tak blbý a divný, jestli fotograf, co leta nelezl, je najednou ten jedinej, kterej to dá a jestli strarý horolezecký vlk už nemá dost toho hledání své nádherné ženy, zamrzlé v papundeklu. JJ. ()

Lyžař

Na dobu, v ktere byl film natocen, super. Herci, hudba, rezie vlastne taky..ale mam velky problem s realisticnosti scenare..kolik umrelo lidi kvuli zachrane jednoho zivota? Pribeh je vlastne logicka blbost. ()

Rathalos

Je pravda,ze je v tomto akcnom dobrodruznom filme je viac veci,ktore nie su realne,ale ak to clovek berie s rezervou,tak sa jedna o fakt dobre natocenu napinavu a mrazivu zalezitost odohravajucu sa v nadhernom prostredi velhor,pri sledovani ktorej som bol rad,ze sedim doma v teple na zadku,takze spokojnost...:-) ()

levente

Nic co by tu ještě nebylo. Záchranná výprava naložená výbušninami, které jsou nakonec k ničemu. Vlastně jen kvůli nim převážná část výpravy zemře. Mají to propočítaný, kluci horolezecký. Herci, tedy herci, nevšiml jsem si žádných, ale někdo kdo se tam procházel a sem tam něco prohodil, většinou něco totálně kýčovitého a pitomého byli tím nějhorším, co tento film mohlo potkat. Ideální by bylo, kdyby všechby "herecké" pasáže vystříhali a udělali z toho pětiminutový přírodopisný film o horách..... ()