Tarzan

• Česko Příběh Tarzana, pána opic (více)

Mladý anglický lord se svou ženou se po tragickém ztroskotání lodi zachrání na neobydleném pobřeží Afriky. Postaví si nouzové přístřeší a čekají na příležitost k záchraně. Krátce poté, co se jim narodí syn, však oba zahynou. Osiřelé dítě objeví opice a jedna ze samic, která právě přišla o své mládě, se chlapce ujme a vychová ho jako opici. Zpočátku odstrkované "holé mládě" se však jako dospělé stane vůdcem opičí smečky. A právě v této funkci se jednoho dne setká s člověkem, belgickým kapitánem D'Arnotem, který je v Africe na vědecké expedici, a kterého Tarzan zachrání před nepřátelskými domorodci. Překvapený kapitán ho naučí mluvit a když podle důkazů a dokladů, které najde v opuštěné chatrči pochopí, že jeho tajemný zachránce je ve skutečnosti anglickým aristokratem a dědicem značného rodinného jmění, přesvědčí ho, aby s ním odjel do Anglie. Tarzan je představen anglické smetánce jako John Clayton a na svém panství se setká nejen se svým strýcem, ale také s jeho americkou schovankou Jane, do které se zamiluje. Přestože také ona jeho city opětuje, necítí se muž v prostředí svázaném přísnými pravidly, společenskými zvyky a upjatou morálkou dobře. Zlomem se stane setkání se zajatým opičákem, který byl členem jeho tlupy. John Clayton se opět stává Tarzanem, který touží po jediném. Volnosti a návratu do hlubin africké džungle. (oficiální text distributora)

LordMack

čtyři hvězdy dávám jelikož je to tak odlišné od knih, jinak bych musel čistých pět. Nejlepší filmové pojetí Tarzana. ()

Sekel

Velmi smutny pribeh. Je to jeden z nejdepresivneji pusobicich pribehu pro deti co znam. Tarzanovi stale vsichni umiraji, nebo ho opousteji. Film je natocen kvalitne, jenom mi unika, proc tocit film, ktery uz nikdy nebudu chtit videt znovu. ()

Mathyen

Lambertova životní role a krásné uchopení příběhu o Tarzanovi, který stejně jako já nepochopí, proč jsou lidé tak brutálně bezcitní a povrchní... nadčasový snímek 9/10 ()

fafejt001

JÁ SI NEMOHU POMOCI , ALE TO JE TARZAN JAK VÍNO . LAMBERT JE PROSTĚ TARZAN . KDO UMÍ TEN UMÍ . A TA PŘÍRODA , LESY , ANGLIE - PARKY , PARÁDA . NO A SAMOZŘEJMĚ ANDIE , KRÁSA TAKAJA , NĚŽNÁ BYTOST . NÁDHERNÝ FILM !! TARZANI CELÉHO SVĚTA , SPOJTE SE . ()

Merenre

Jednoduše překrásný film a jeden z mých nejoblíbenějších už od dětství. Nesmírně dojemný, citlivý a perfektně zpracovaný. Obrovskou zásluhu má brilantně fenomenální Scottova hudba, která pro mě patří k nejlepším na poli filmové muziky. Lambert naprosto exceluje, jeho uhrančivý pohled a srdcervoucí pokřik je něco, co nikdy nevymažu z mysli. Dokonalost. ()

mucho3

Jako pubertální klacek jsem v kině čučel s otevřenou hubou......po několika shlédnutích to trochu ztrácí gule,ale i tak ten nejj Tarzan co kdo,kdy z liján umotal.. ()

ssscream

Vzhledem ke staršímu ročínku je vidět mininum triků a tudíž krásné prostředí, ve kterém se film natáčel. Děj se však chvílemi trošku vleče, ačkoliv to k tak výpravnému filmu asi patří. ()

ridik1

Nejlepší tarzan kterého jsem kdy viděl, Christopher Lambert je prostě perfektní. Jeho ukázka zvířat při večeři a ten jeho pohled nemá chybu. Tarzanů se natočilo hodně, ale podle mého názoru je tento ten pravý Tarzan. Lambertovi tato role neskutečně sedla a nikdo ho už nedokáže překonat. ()

david141474

Tak tohle bylo celkem překvapení. Nečekal bych, že si takovej Christopher Lambert zahrál v áčkovým filmu, to je až neuvěřitelné. Lambert je spíš znám pro své věčné hraní v céčkových nebo déčkových filmech. No tak pár béčkových nebo áčkových výjimek se najde, ale většina je teda C nebo D. Musím říct, že mi tady Lambert do role Tarzana hodně padl. Nějak mi to sedlo, ale nic přelomovýho to zas nebylo. Byla to solidní podívaná to ano, ale na druhou stranu mě tam něco chybělo. Film o Tarzanovi jsem neviděl 10 let, poslední film s Tarzanem byl ten animák a ten si taky moc nevybavuju. Takže alespoň tímhle filmem mi byla oživena paměť o další příběh. Děj byl solidní, ani minuta filmu mě nepřestala bavit, až ty příšerný reklamy na každým kroku. Hold sledoval jsem to na Primě. Why not? Ale nebudu tady brečet nad reklamama, jsem na ně zvyklej, takže no problem. Postavy solidní. Některý scény jsou skvělý, taková naháněčka v Londýně byla skvělá. No a soundtrack myslím ani nezazněl, takže tak no. 8/10 Za mě překvapení! Netušil jsem, že Lambert umí hrát. ()

Cubah

Z nostalgie musím dát aspoň 4 hvězdičky, je to první "dospělácký" film, na kterém jsem byl v době jeho premiéry v kině a pamatuji si, že to na mě silně zapůsobilo. Když jsem ho viděl po letech, ve věku digitálních triků a technologií, které jsou schopny vytvořit téměř cokoliv, byl jsem trochu zklamán z toho, jak vypadají ty "opičky", (v době vzniku byly dokonalé) ale příběh se mi stejně líbil... ()

petrastrela

Můj první film na velkém plátně. Mělo to pro mě obrovské kouzlo. S odstupem času, zahlcená spoustou mega super filmů, pro mě tento film pozbývá bambastičnost, nicméně vcelku kvalitní podívaná. ()

zurivymlok

Poprvé a naposledy viděno v raném dětství. Pamatuju si, že na mě film působil strašně depresivně (např. stařec umírající na schodech - že by první prozření, že i já jednou zestárnu a umřu? - nevím - každopádně ve mě scéna zanechala silný, ale zároveň dosti nepříjemný dojem). Na rozdíl od mnoha jiných filmů mě nikdy nezaujal tak, abych si jej pustil vícekrát a tudíž pro mě zůstal v kategorii průměrných. ()

holyvac

Zejména ta druhá polovina filmu je dechberoucí...musím však připustit, že hlavně zásluhou Christophera Lamberta ( tak jak on již nikdo opičího muže asi nezajhraje ). Rovněž oceňuji Hudsonovu vydařenou snahu vyhnout se všem těm nesmyslným vizím o krásném, svalnatém, nesmrtelném frajerovy ze stromu s miniaturní opičkou na rameni. Realistočnost je na 80 léta nedostatkovým zbožím, a proto si pan režisér za svůj přístup vskutku zaslouží pochvalu...čisté 4* ()

Tomulka

Výborně napsaný a zrežírovaný snímek o Tarzanovi. Jeho konfrontace s civilizací v podání Ch. Lamberta je naprosto dokonalá a nezapomenutelná. Zvolení jeho do role tarzana byl opravdu dobrý tah. Ian Holm a Andie MacDowell také zahráli své role na jedničku. Ostatně ani jeden herec mi nepřišel mimo svou roli, ale hlavním a nezapomenutlným je opravdu Ch. L. . Když se řekne tarzan tak jediné co lze říci jako první reakci je Christopher Lambert u ostatních herců co stvárnili Tarzana už nai nevím jak se jmenovali jen se mi matně vybaví jejich tvář, ale u tohoto filmu si pamatuji každý detail každé gesto tarzana, prostě famozní výkon Ch.L. a za to musím filmu dát pět hvězd i přes to,že film měl na můj vkus až moc výpravný ton a některé scény mohli býti kradší. ()

Spike86

Výborný film o Tarzanovi. Perfektní masky opic, které jsou k nerozeznání od pravých zvířat. Hodně dobře zahrál hlavní postavu Christopher Lambert, a že to nebyla jednoduchá role je zcela bez debat. Za vizuální stránkou nijak nezaostává ani ta hudební. Nikdo nepřehrává, nic nepůsobí zveličeně, ale všechno je tak nějak přirozené. 86% ()

Terminator666

Už jsem to tu viděl, musím se přiklonit k tomu názoru, že tohle je bezesporu nejlepší zpracování Tarzana. A Christopher Lambert tam předvádí úžasný herecký výkon. ()

Zemřel herec z Pána prstenů Ian Holm

Zemřel herec z Pána prstenů Ian Holm

19.06.2020

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

13.10.2014

Herecký elegán patří již přes 20 let mezi největší španělské hvězdy a nedá se říci, že by se chystal zpomalovat. Propaguje svůj sci-fi film Automata, který má v těchto dnech premiéru v mnoha zemích a… (více)