Paity

Ani v nejmenším mě tenhle film nezaujal. Svěrací kazajka je divná. Víc k tomu není co říct, snad jen jestli vám přijde normální anorektička Keira Knightley a autista Adrien Brody (nic proti autistům). ()

HArna

Dost dobrý- spíš výborný,skvělý.Už jsem i myslel,že snad další top-film neuvidím. O filmu jsem věděl,ale nikdy jsem na něj nekoukal,respektivě nechtěl jsem na něj koukat. Dokonce ani když jsem ho dostal,nevím jestli kvůli,obalu,názvu fakt nevím. Ještě,že jsem si ho v zápalu nudy pustil s očekáváním,že uvidím další hovadinu,která mě aspoň uspí. Výborný,výborný,výborný ()

ti88na

Toto cestovanie časom ma asi neprestane baviť. A keď sa na takom výlete ocitnem s výborným Adrienom Brodym nie je o čom. Prekvapilo ma, ako sa film v priebehu deja menil. Začala to ako skvelý thriller, potom prišlo sci-fi s cestovaním v čase až sa to prehuplo na pre mňa nie moc žiadúcu romantiku, ale vo výsledku ani táto línia príbehu nevypálila zle. Dotiahnuť zopár detailov a viac sa pohrať zo záverom, mohlo to byť na jednotku, vlastne na lepšiu štvorku :) ()

Mathew55

Asi nikoho nepřekvapí, když řeknu, že knižní předloha je lepší. Je zasazená do jiné doby (začátek 20. stol.) a neodehrává se v blázinci, nýbrž na samotce ve věznici, kde je atmosféra daleko drsnější a podmínky horší. A samotná pointa knihy je úplně jiná. Je o reinkarnaci a o nesmrtelnosti lidské duše. Ale The Jacket je jen částečně inspirovaný Tulákem po hvězdách, takže to uzavřu tím, že řeknu, že jsem si celý film přál, aby byl ne jen částečně, ale úplně inspirován knihou... Co se filmu týče - nic extra. Adrien Brody a Keira Knightley je sice parádní duo, ale nedokážou zachránit, dle mého názoru, dost nedopracovaný film. Ne že bych našel nějaké velké chyby, ale jako celku tomu prostě něco chybí. Ani poutavé, ani drsné, ani vtipné, ani nápadité.. Zkrátka nic, čím by se The Jacket vyznačoval... Radši si přečtěte knihu! ()

Stružák

Hm, dlouho jsem se na Svěrací kazajku těšil a nakonec jsem dostal skvěle zahranej film, kterýmu ale v závěru nějak schází smysl, logika. ()

Cassandra

Bylo to lepší, než jsem čekala, film si udržel napětí celou dobu, scénář velmi slušný a stejně tak herci. Jen bohužel patří do kategorie těch filmů, které jsou napínáky, ale protože už víte, jak vše do padne, tak si je podruhé moc neužijete, respektive není moc proč se na ně znova dívat (např. také Rukojmí s Willisem). Ale fakt celkem dobrý film. ()

Bouřňák

Zřejmě i na mě tento film zapůsobil podobně jako na většinu diváků bez podrobnějších informací o námětu. Zpočátku jsem byl zmatený, ale celkově velmi spokojený. I já mám filmy tohoto typu rád a i přes některé chybičky dávám téměř plné hodnocení (90%). P.S: Doporučuji sledovat ve dvou, film má příjemně romantický nádech. ()

Drc

I když ujetá, tak přece jen potenciálně zajímavá myšlenka je dle mého názoru trochu zahozena díky rozvleklému zpracování a nedostatečné atmosféře. Scény, které měly zapůsobit, byly buď zbytečně nepřehledné nebo přehnaně rádoby dojemné. ()

unagi

Takéto zaujímavé prešpekulované deje vo filmoch sa mi naozaj rátajú! Výborne premyslené a Adrien Brody sa tam hodil ako riť na šerbeľ ! Začiatok sa zdá byť poriadne psycho, čo aj dopadlo na to prečo som si ten film odkladal a odkladal....až na koniec po pozretí filmu som bol príjemne prekvapený! proste MÁM RÁD TENTO FILM! ()

Marrty3

Za poslední 2 měsíce jsem shlédl 4 filmy o cestování časem (12 opic, Donnie Darko, Butterfly Effect, Frekvence) plus dnes Svěrací Kazajku. Musím uznat, že jsem se do toho nijak nehrnul. Herecké obsazení mě moc neoslovilo, ale to byla velká chyba. Adrien Brody je naprosto neuvěřitelný. Do role se výborně vžil a zahrál ji na jedničku. Prostředí psychiatrické léčebny mě bavilo a druh "cestování" byl zrealizován opravdu výborně. Osobně bych uvítal více temné atmosféry, ale i tak jsem se skvěle bavil a film mě zaujal a ohromil. ()

Hanes88

No nevím. Velice jsem se na tento film těšil a né že bych byl po jeho shlédnutí zklamán, ale čekal jsem asi trochu něco víc. Je pravda, že jen málokdy jsem úplně z filmu nadšen, když se už na něj dopředu těším. Je to možná chyba, ale i tak nemůžu dát více než 3*. 60%. ()

dormouse

Thriller s cestováním v čase- to sice znělo zajímavě, ale na výsledný dojem filmu člověk do týdne zapomene. Nepochopila jsem, proč psychiatr používal takové brutální metody, jakou je svěrací kazajka v kombinaci s izolací v malém prostor, proč do filmu ještě pletli válku v Perském zálivu a jak to, že se Jack při cestách v čase vždycky ocitl na stejném místě, nicméně jiném nežli to, kde svou pouť začal. A Keira Knightley mne neskutečně iritovala, jako ostatně vždycky a všude. ()

angloumene

Co byste udělali vy, kdybyste zjistili, že za pár dní zemřete a zároveň můžete cestovat v čase? Svěrací kazajka je zdařilou kombinací strachu z psychiatrů, ze smrti a touhy po životě s milovanou dívkou. Netradiční pohled na cestování v čase zahalený do pochmurné nálady. ()

vander19

Strašne haluzný film. Je to ako plátno Jacksona Pollocka. Chaotické, ale pritom krásne. Filmu jednoznačne dominuje postava Adriana Brodyho. Filmy tohto herca mám veľmi rád a tak nejako ma ukludňujú. Zrejme pre jeho povahu, ktorú vo filmoch stvárňuje. Rovnako skvelo mu sekunduje aj Keira Knightley a možno je na škodu, že nedostala viac priestoru. Blázon v podaní Daniela Craiga bol fakt vierohodný a je vidieť, že Craig sa do tejto role skutočne asi zažral. Trošku mi film pripomínal Prelet na kukučím hniezdom a trošku a možno viac ako trošku aj Butterfly Effect. Hlavne tá časová kontinuita a prelínanie medzi "dvoma svetmi". Rozhodne nedoporučujem pri tomto filme ani len žmurknúť a nieto si ešte odbehovať. Je to veľmi dobrý film, ktorý ma dostal svojou myšlienkou a rovnko aj kvalitou na strane hercov. ()

Mitin

Film, u kterýho jsem seděl zařezanej do židle celý téměr 2 hodiny. Fascinující výkon Adriena Brodyho, výborná atmosféra. Zhruba 3/4 filmu bylo řekl bych přímo geniální, potom celková pointa a závěr jsem čekal trochu lepší a oproti zbytku filmu byl závěr slabší.. ()

Terezinka198

"Bylo mi poprvé 27 let, když jsem poprvé umřel." Do dokonalosti tomu možná něco chybí, možná, že jsem byla pořádně zmatená tím neustálým přecházením z reality do minulosti a do budoucnosti, ale i tak to byl neskutečný zážitek. Adrien Brody opět nezklamal. (SPOILER) Jeho "počátek smrti" – upadnutí na ledu – mě napadl, když se blížil konec. (KONEC SPOILERU) I tak to byl překrásný zážitek. Mám prapodivnou chuť si nasadit kazajku a stejně jako Darrel Standing (z knihy Tulák po hvězdách) nebo Jack Stars ocitnout se v jiné realitě, v "jiném" životě, v jiném časoprostoru. Takže ano – jsem ujetá na svěrací kazajky, je to potvrzené! K tomuto filmu se ještě mnohokrát ráda vrátím. ()

system

Trochu strasak, trochu drama, trochu thriller, spetka romantiky. Pridame vyvedene flashbacky + vykony Adriana Brodyho a very HOT Keiry Knightley a dostaneme velmi povedeny filmecek, ktery nejakym zahadnym zpusobem dohromady funguje:-) ()

Senfi

To byla taková blbost...já nevim....chvílema mi to přišlo fakt šílený ale zase nad tim ted musim furt přemejšlet...mam rada filmy nad kterejma musim přemejšlet....jsem trochu zmatená! ()

Yardie

Zajímavý a netypicky zpracovaný snímek na téma cestování v čase. Bez nějakých šílených akcí a přehnaných efektů, jako známe z jiných filmů. Spíš je to příběh laděn komorně, pesimisticky až depresivně. Ze začátku jsem se celkem ztrácel z těch různých prostřihů a útržků, ale po čase jsem se zorientoval.Výlety do budoucnosti jsou orpavdu velice zajímavě zpracovány a dává to filmu zvláštní atmosféru. Co se týká toho zmíněného happyendu, tak částečně ano, slečně pomohl. Ale stejně nakonec umřel, takže to byl tak 50% happyend. Každopádně zajímavý snímek, který bude možná na druhé shlédnutí ještě lepší. Howgh! ()