Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Poručík Tyler je zklamaný tím, že nebyl jmenován velitelem ponorky, jak si představoval, ale pouze jeho zástupcem. Navíc ponorka, na které slouží, dostala právě nečekaný a nesnadný úkol: přepadnout poškozenou německou ponorku, na jejíž palubě je kódovací stroj Enigma. Získáním tohoto kódovacího stroje by spojenecká vojska získala přístup k tajným informacím německé armády, a tedy i rozhodující převahu. Plán na přepadení ponorky a ukradení kódovacího stroje spočívá v tom, že Američané se převléknou za německé námořníky a budou předstírat, že jsou ze zásobovací ponorky a jdou také pomoci s opravou. Plán se zezačátku podaří, ale brzy se pravá totožnost prozradí a dojde k boji, který skončí zcela nečekaně. Němci sice americkou ponorku zničí, ale na německé se zachrání část Američanů se zajatými Němci… (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (271)

Legas 

všechny recenze uživatele

Filmové úpravy historických skutečností mi hodně vadí. Ponorka U-571 je jeden z mála filmů, kterému jsem to odpustil, protože mi místo historické opravdovosti naservírovala velice slušnou ponorkovou akci. A pokud jste ji viděli v kvalitním kině nebo máte doma slušnou výbavičku s DVD, dáte mi jistě zapravdu, že po zvukové stránce je to skutečně lahůdka. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Nejhorší ponorkový film to určitě není, tohle nehezké prvenství patří snímku V rukách nepřítele, ale žádná sláva se taky nekoná. Lépe řečeno, pokud jste fandové popkornovek, může vám Mostowův kousek sednout. Hezky se tam střílí, bouchá to, správní hoši vždycky mají lepší mušku a větší štěstí, rozbitá ponorka dělá akrobatické kousky, no zkrátka sranda k popukání. Pokud máte ale raději propracované realistické drama, velkým obloukem se Ponorce U-571 vyhněte. Na mě je to prostě moc plytké a hloupé. Celkový dojem: 40 %. ()

Reklama

Dont 

všechny recenze uživatele

Když to srovnám s Ponorkou, tak tohle má mnohem větší spád, ale zase mi vadilo, že se tvůrci nedrželi žádné skutečné historické předlohy a ještě více ta neuvěřitelná klika, kterou námořníci měli. SPOILER. Ponorku i torpédoborec zasáhli v momentě, kdy k nim cíl byl čelem, což dvojitá neskutečná náhoda. Nemluvě o tom, že torpédoborec explodoval, jako kdyby ho zasáhli těžkotonážní bombou přímo do muničního skladu. Jednalo se však o zásah torpédem, kdy takovýto výbuch nebyl vůbec pravděpodobný, daleko častější byl při průniku bomby shozené z letadla mnohdy nedostatečně pancéřovanou palubou. S přivřením očí ty čtyři ale dám, protože jinak to byla docela zábavná podívaná. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Řemeslně docela dovedně natočeno a až na McConaugheyho poulícího oči, jako by se mu tlačil mozek z hlavy ven, i dobře zahráno, ale ty wasserbomby neškodně explodující pár metrů od trupu a další technické, či historické nesmysly svádějí k myšlence, že v tom kufru nebylo šifrovací zařízení Enigma, ale stroj na výrobu slaného popcornu.. Ti američtí hoši byli v takové ráži, že klidně mohli vplout do ústí Labe v Severním moři a proti proudu řeky Spree dorazit až do Berlína, kde by za zpěvu písně 'Blaze of Glory' v podání Bon Joviho proklouzli vodovodním řádem do vůdcovy vany zrovna v době jeho koupele a jedním přesně mířeným torpédem by natrhli jeho říšskou Arsch. Když si Mostow začal pohrávat s fikcí a žánrem sci-fi, mohl to dotáhnout až do konce, no ne..? ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Velmi příjemná ponorková jednohubka, která si jistě získá pozornost každého díky velmi příjemnému tempu. Matthew McConaughey se svým týmem nedostanou skoro ani sekundu na odpočinek. Jakmile odvrátí jedno nebezpečí, tak přichází další. Pořád se válčí. Pořád se něco děje. Není čas na patetické kecy. Přesto film zřejmě nemá potenciál zarýt se nějak hluboko pod kůži a brzy na něj zapomenete. Ponorky byly taky hezké. [78 %] ()

Galerie (43)

Zajímavosti (15)

  • Režisér Jonathan Mostow se inspiroval pro film po prohlídce ponorky z druhé světové války USS Pampanito (SS-383) v San Francisku. (Čulo)
  • Film přiřazuje zásluhy na dekódování nacistického kódu Enigma roku 1941 USA. Ale Američané v té době ani nebyli ve válce a jejich podíl na rozluštění kódu byl prakticky nulový. (Jimmy15)
  • Napriek tomu, že sa dej filmu odohráva v Atlantickom oceáne, tak filmári pracovali predovšetkým v Stredozemnom mori, na Malte, v rímskych filmových štúdiách Cinecittà, Kalifornii a Rusku. (MikaelSVK)

Související novinky

David Ayer a pět tankistů bez psa

David Ayer a pět tankistů bez psa

15.02.2013

Specialista na moderní policejní thrillery má za sebou minulost policajta v Los Angeles a člena posádky americké ponorky. První zkušenost proměnil v sérii drsných kriminálních dramat (loni se vytáhl… (více)

Reklama

Reklama