whisker

Hodně povedené dílko z Aronofské dílny. Na závěr jsem přemýšlel o tom, která ze čtyř postav dopadla nejlépe a mám za to, že asi ten Marlon Wayans, i když nechtěl bych být v kůži žádného z nich. Pochválené je to tu až moc takže psát tu něco co už tu je je zbytečné ... ()

BLADER

Drogová depresia, ktorá neberie konca dokonca ani po titulkoch. Nesmierne kvalitný a depresívny film, ktorého koniec sa vážne pokúšal o moje nervy. Jednoducho ma dostal. ()

OPI.

Skvělý, skvělý, skvělý a ještě jednou skvělý!.. Už dlouho jsem neviděl film takového formátu, jako je Requiem.. Neskutečně skvěle zahráno. Neskutečně silné na nervy.. Neskutečná hudba.. Kdyby se dalo dát 6 hvězdiček, tak Requiem je jeden z mála filmů, který je dostal... Nedoporučuji pro "slabší" jedince.. ()

Mathiue1994

Myslím, že na soundtrack netřeba slov, ta píseň je pro mě do tedka srdeční záležitost a pokaždý, když jí slyšim se mi vybaví spoustu myšlenek. Dále sestřihy v tomto filmu jsou neuvěřitelné, výstižné, rychlé a zbytečně není ve filmu 100 scén jak si někdo vzal dávku. Je to vyřešené jednodušše a velmi zajímavě. A co myšlenka filmu? Určitě zde jde o ty "nejextrémnější" případy závislých, ale stejně. Zůstává mi rozum stát, když má někdo potřebu se tímhle ničit. Asi takhle může dopadnout každej, kdo už s tím už jednou nějak začne. Naordinoval bych to asi všem narkomanům + všem důchodcům, aby taky viděli nějakej extrém toho, co každej den žerou po desítkách. Ale to je přeci v pořádku ne? To přeci neni droga, ale jen prášek. Škoda, že už by to stejně nikomu nepomohlo. ()

montimuf

Pomohlo to mým mozkovým závitům zbavit se pocitu, že jsem ztroskotanec - Lidé se narodí a od doby, kdy začnou vnímat svět okolo sebe začínají snít. Zprvu jsou to sny krásné, opravdové a bezelstné a proto se mnozí jedinci odváží za sny šlapat trnitou cestu, která je mnohdy křížena nejedním bolem našeho pokřiveného bytí. Jsou na svých cestách bičováni touhou, kamenováni chtíčem, svazováni povrchností a nevědomostí. Drtivá většina snových poutníků tento lynč životem neustojí a sejde na cestu, která vede ke snům těch druhých. Stávají se tak otroky silnějších snílků a jejich cíle nekončí na kraji vysněného mola, v záři reflektorů... Končí na mlýnském kameni systému, který si tu nastavili ti nejsilnější. Životy se sypou jako písek mezi prsty a na konci toho plahočení zbydou jen mlhavé kontury promrhaných životů a vzpomínky na sny... Darren Aronofsky uzřel sny nejedneho znás a vyprávění o nich vtěsnal do sta minut. Ukazuje diváku, jak za jeden půlrok mizí sny, skřípou mozkové závity a život plodí další ztroskotance. Zpočátku jsem stylu, který režisér zvolil pro své vyprávění, nemohl přijít na chuť, ale jak beznaděj gradovala, gradoval i nevšední zážitek z tohoto počinu! POST SCRIPTUM: NEDOPORUČUJE SE PŘI DEPRESÍCH A SEBEVRAŽEDNÝCH SKLONECH! ()

closed.eye

Nadšení z tohoto filmu jsem nikdy nerozuměla. Hodně mi vadil předvídatelnej děj, měla jsem prakticky nulovou šanci být něčím překvapená, závěr myslím není problém brzo správně uhádnout i bez věštecké koule. Když přičtu pocit zbytečnýho tlačení na pilu - "za každou cenu šokovat", příliš často se opakující záběr s práškama, kterej pro mě brzo přestal být znepokojujícím, ale stal se bohužel jen vyloženě otravným, vychází mi zhruba 50%. ()

radeckator

Psychologicko-depresivní těžkotonážní rána kladivem do palice. Šmrnc a svěžest neustále srovnávaného Trainspottingu tady nehledejte a spíš než práci Dannyho Boyla bych tu viděl šílenství a dekadenci Larse von Triera. Kažkopádně do heroinu a do hubnutí se raději pár dní pouštět nebudu :-). ()

Kofolacik

Aronofsky si zvolil velmi zaujimavy sposob ako znazornit svet zavislosti nie len na drogach, ale vykreslil nam atmosferu zivota ludi, ktori su zavisli ci uz na drogach, alebo na niecom inom. Aj napriek kvalitnym hereckym vykonom, originalite editingu a celemu stylu filmu, si myslim ze film mal rezervy a mohol byt spraveny lepsie... 8/10 ()

Primavera

Fantastický film! Málo kecov a predsa pomocou hudby, kamery a strihov som cítila pocity všetkých tých ľudkov bezmocných zo života a blúdiacich samých v sebe a v snoch, ktoré sa im nikdy nezrealizujú. Herecké výkony brilantné, zvlášť pani Goldfarbová (E.Burstyn) ma dojímala svojím zúfalstvom a snívaním. ()

psychoza

O tom, čo dokážu s ľuďmi spraviť drogy som už veľa čítala, veľa videla, no nikdy nezažila. Možno preto tak obľubujem príbehy s touto problematikou... Tento film si určite zapamätám a radím ho ihneď aj medzi svoje najobľúbenejšie čo sa tejto témy týka ;) Perfektne spracovaná snímka o drogových problémoch nielen mladých ľudí, ktorí sú často takí naivní a hlúpi, ale aj o slabosti a bezmocnosti tých starých. Extra musím ešte vyzdvihnúť pasáže, kedy je stará pani Goldfarbová v psychóze z tabletiek a od hladu... skvelá kamera, zvuky, strih... divák sa vtedy naozaj dostáva do hlavy a mysle postavy. ()

Ceberus

Hodnocení mám stejné jako u Trainspottingu. Jistě je to poučný film, který se dá jednou vydržet, ale opravdu jenom jednou. Dobrovolně bych se sám na ty ošklivé osudy lidí znovu nedíval. :-) Na druhou stranu jsem si trochu víc uvědomil, jaké mám štěstí, že žiju spořádaným životem. ;-) ()

Pajaindian

Snímek, ze kterého jsem pochopil, jak snadno se člověk může dostat pod vliv drog natolik, že už se z toho nevyhrabe. Obdivuji scénář, herecké výkony, perfektní práci s kamerou, skvělou režii a naprosto úžasnou hudbu. Téměř každý den bych ji mohl slýchat a neomrzela by mne! ()

Colour

Toto by mali povinne vidieť všetci, ktorí si robia srandu z drog. Je neuveriteľné, čo je človek schopní kvôli drogám urobiť. Film je realistický ako máloktorý. Mám isté výhrady voči príliš originálnej réžii, no scenár a herci sú OK. 84% ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen