Mihail123

Prekvapivo veľmi čudný film, so super strihom a kamerov, ktorý vás vtiahne...Ale zato úchvatný! Herci nehrajú, oni to prežívaju. Strach a hlavne depresia, ktoré na kocnci filmu gradujú do obrovských rozmerov. BTW: O hudbe, ktorá celý film sprevádza nemá cenu ani hovoriť. ()

Brandon

Rekviem za smažky. Závislost na lécích, fetu, televizní show. Závislost vedoucí do horoucích pekel. To už tu ale bylo. 2* P.S. Hvězda navíc za Arfyho velmi sugestivní podání. ()

McM

Děti, neberte drogy! Budete se točit v srač*ách. Budete se v nich točit tak dlouho, až z vás bude taky srač*a. Tohle bylo silný. Hodně silný! Ale to Darren umí. ()

Tomesh

Nechci to tady příliš dramatizovat, ale je to HOROR a opravdu jsem neměl žaludek to dokoukat celé.. S určitým odstupem jsem to zkusil znovu. Ten film je dokonalý. Zvedám hodnocení na pět hvězd.. ()

Petr23

Naprosto geniální film, který se vám zavrtá hluboko do vašeho nitra, a donutí vás abyste o něm pořád přemýšleli. ()

nevermore

Obsahuje SPOILER. Ani tak dokonale zaranžovaný film mě nechytil za srdce jako většinu tady na 5 hvězdiček. Bude to znít divně, ale, koneckonců všichni si za to mohli sami.. Nesympatické postavy mě nedonutily projevit nad nimi byť jen trošku empatie. Co mi je potom, že feťák co okrádal vlastní matku přišel o ruku? Nemám rád srdceryvný příběhy o feťácích a intelektuální kecy typu, že na dno se každý může dostat tak rychle, až se sám nestačí divit, ty si nechat na koledu. Zajímavé komentáře: Wroclav, zdenny, FateKeeper a hlavně Niktorius. ()

Allenka

Bavilo mě to, ale k dokonalosti tomu něco chybělo. Nebo vlastně asi přebývalo. Přebývala tomu místy až zbytečná nechutnost scén. Příběh o hubnutí byl takový nerealistický, ale zato nejsilnější. Jinak hodně dobrý film, ani jsem ho teď nechtěla kritizovat, jen jsem pociťovala potřebu odůvodnit své hodnocení. ()

zdenny

Co to zase mělo být? Jak může mít tento film tak vysoké hodnocení? Lidé, kteří píší, jak strašně je to depresivní a bezvýchodné, toho o životě zřejmě moc neví. Toto přece není film o feťácích, toto je film o závislých lidech - na čemkoli. Takže Jaredovi Letovi tam chyběl už jen otec - alkoholik a Marlonovi Wayansovi kamarád - gambler. Všichni přece vědí, jak člověk dopadá po několikaleté závislosti. Budu-li mluvit o drogách, tento film rozhodně žádného začínajícího narkomana od jeho záměru neodradí, ba naopak. Proč tedy tento film, který prakticky člověku nic neřekne, nemá pořádný děj, pořád je přerušován střihy, kamerovými pokusy a´la "noc režisérských nadějí", snovými sekvencemi, zrychlenou kamerou - což je dle mého největší amatérismus, dalšími sekvencemi a´la český film Tajnosti? A tak bych mohl pokračovat dál a dál. Já asi nemám pro tak náročný a geniálně zvládnutý film cit, takže jsem zřejmě filmový analfabet. Jenže spíš si myslím, že ten cit mám a že většina čtyřmi a pěti hvězdami hodnotících uživatelů jsou pokrytci (už zase) a že nemají vlastní názor, protože své komentáře opisují jeden od druhého. Jo, když guru csfd.cz řekne: "Je to tak", tak pro většinu zde přispívajících to tak prostě je. Za chvíli se snad budu bát zde zveřejnit svůj názor, poněvadž nejsem dost konformní. Ale takové hodnocení, to je snad sranda. Třicátý třetí film v historickém hodnocení světové kinematografie? To je zvrácenost. Jestli je někdo závislý na amatérských pokusech s kamerou a na nicneříkajícím ději, tak to já naopak vysoce hodnotím, když mi o svých pocitech řekne herec svým výkonem, svou mimikou, svým jasným hereckým sdělením a vnucením mi svých myšlenek a pocitů. Nic víc, nic méně. Mám obavy, že dnešní kinematografie se ubírá cestou utkání mezi starou školou (kvalitními hereckými výkony) a režisérsko-kamerovými pokusy, kde herec nemusí až tak dobře hrát (stačí přece sestříhat pár hloupých sekvencí, aby to vypadalo geniálně). A když se podívám ne zdejší hodnocení, mám velké obavy, že klasická stará škola začíná prohrávat. PS: Ještě chci dodat k oficiálním textu distributora: O jakých lidech to mluvil, kterým osud nepřál štěstí a tak se točí v bludném kruhu bezmoci a beznaděje? Co to je za hovadinu? Že se mi nedaří distribuovat drogy, abych zbohatnul, znamená, že nemám štěstí? Mám litovat feťáka, který chce dělat feťáky z dalších lidí (třeba i dětí)? Doufám jen, že mi distributor nechtěl vnutit nějaký jeho pohled na svět, že snad bych měl litovat feťáky a distributory drog. Trochu nefér. Zeptejte se chlapa, který po dvacetileté práci na huti dostane výpověď kvůli snižování stavů, jak se cítí. ()

Mytologie

Konec americkýho snu naservírovaný v pořádně drsný podobě. Osudy hlavních postav spláchnutý do záchodu tragikou jejich bytí. Geniální zachycení okamžiku jako jízda napříč strhujícím dramatem několika beznadějných životů. Film podle úžasný Selbyho předlohy ve mě bude rezonovat ještě nějakej ten pátek... ()

Krustyburg

Fakt silnej zážitek - hlavně ten závěr. Ale znova bych to už vidět nechtěl!! A rozhodně lepší než Trainspotting, kterej ty fetky přímo oslavuje... ()

sskrblik

Jak dopadne většina fetek?! Špatně! Věrný obraz toho co se stane s lidmi, když si "ulítnou" na drogách. Film má depresivní atmosféru. ()

Maagggdddda

Ten film je zkrátka perfektní. Nemilosrdně nám naservíruje, co s člověkem dokáže udělat závislost a neukojitelná touha po něčem. Ve filmu, který ze začátku působí jako letní oddechovka, s dokonalými střihy, hereckými výkony (zejména Ellen Burstyn!), hudbou a vůbec vším sledujeme sebedestrukci hlavních postav. Jsem zvědavá, jak to všechno bylo popsáno v knižní předloze. Dlouho jsem se z toho filmu vzpamatovávala, deprese nemôže nikoho minout. ()

ella

Ellen Burstyn je tak skvělá, její úpadek duševní i fyzický je tolik naléhavý a svírající, čímž ze mě ona dělá hlavní postavu tragického příběhu o drogách v různých podobách. ()

Tomatáš

Rekviém má pro mne dvě roviny. Tou první je naprosto precizní filmařská práce. Toto je totiž naprosto ukázková záležitost, jak pomocí filmařiny dostat na plátna lidské pocity a stavy mysli. Snad všechny herecké výkony jsou naprosto špičkové a důvěryhodné. Jedna hvězda je také za hudbu Clinta Mensela. Druhou rovinou je pro mne samotná pointa filmu. Však se všichni koukněme a poučme se, od toho to tady k sakru je.. ()

S.i.d.

Tento film se stal ztělesněním toho, jak se z poněkud nezajmavého a ohraného scénáře dá vykouzlit geniální film. Už jen kvůli vkusném obsazení si film zasloužil můj velký respekt, ale to je to nejmenší co se na tomhle filmu dá vychválit. Darren Aronofsky zase jednou ukázal že slabší filmy nejsou jeho silnou stránku. - Při žádném takovém filmu jsem nezaregistroval tak dechberoucí ukázku toho jak se feťák cítí a kam to dopracuje. Vynikající hudba Clinta Mansella měla velkou část na závěrečném působení. A za zmínku určitě stojí i nepříliš typická, ale o to lepší kamera, která se Matthew Libatiqueovi opravdu povedla. Jedním slovem Genialita! ()

Tereza666

Ve svém žánru rozhodně nemá konkurenci! Při každém jeho shlédnutí ve mě cosi zůstane, buď je to pocit lítosti, nenávisti k tomuhle světu a nebo prostě jen nadšení. Nadšení z toho, že Aronofsky dokázal něco, co se nikomu předním nepodařilo. Ellen byla nepřekonatelná. Pokud si někdo zaslouží ocenění tak právě ona. Jared nikdy jako herec příliš nevynikal, ale právě tahle role mu zajistila hodně dobrou cestu. A ke Connelly není třeba nic říkat. Perfektní herecký obsažení, role. Kultovní film, kultovní hudba. JE TO DROGA :) ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen