Příběh hazardního hráče (Matt Damon), který je postaven před osudovou volbu mezi láskou a hazardem. Příběh studenta práv, který svou nechuť zařadit se do "normální" společnosti kompenzuje geniálním talentem. Mike má totiž neobyčejné kombinační schopnosti a dovede uhodnout, jaké karty mají v ruce jeho partneři v pokeru. Na rozdíl od většiny profesionálních hráčů se ale Mike snaží nepodvádět a v tom se rozchází se svým komplicem, utápějícím se v dluzích (Edward Norton). (oficiální text distributora)

Specs

Hlášky: Mike McDermott: - "Poslouchejte, věc se má takhle. Když během půl hodiny nerozeznáš u stolu blba, pak jsi blb ty." & Mike McDermott: - "No-Limit Texas Hold'Em je Cadillac mezi pokry." & Mike McDermott: - "V Přiznání velkých pokrových hráčů, Jack King řekl: 'Někteří hráči si vzpomenou, jak vyhráli velký balík, což je divnější jak to vypadá, ale každý hráč si s nepopsatelnou přesností pamatuje podivuhodně smolnou část jejich kariéry.' Sedí to na mě. Protože jak jdu tam, stěží si vzpomenu jak jsem vyhrával, ale nemůžu přestat myslet na to, jak jsem o vše přišel." & Mike McDermott: - "Proč si myslíš, že každý rok se u finálového stolu Světové série sejde pět stejných chlapů? Jsou to snad nejšťastnější týpci ve Vegas?" & Worm: - "Jo, vidíš? Co sem mu kdy udělal?" Mike McDermott: - "Přeřízl jeho mámu." & Mike McDermott: - "Nemůžeš ztratit to, co nedáš do středu." (pauza) "Ale taky nemůžeš vyhrát." & Mike McDermott: - "Dobře, srovnám tě, nebo si zítra ráno nebudu vážit sám sebe." Teddy KGB: - "Respekt je všechno, co ti ráno zbude." & Mike McDermott: - "První cena na Světové sérii v pokru je milion babek. Ponesou moje jméno? Nevím. Ale jdu to zjistit." ()

sellsakul

ROUNDERS sú po Hráči (2003) a po 21:Oko berie (2008) mojím tretím filmom podobného žánru a v hodnotení by sa asi nachádzali medzi nimi, kde 21: OKO BERIE (2008) je na prvom mieste. Mám rád filmy o hazardných hrách a všetko čo k tomu patrí, pretože sám si niekedy zahrám :-) Inak film sa mi páčil, dobré herecké výkony Damona a Nortona. Myslím si, že film má zaslúžených takmer 80%. ()

rubik1

Mne sa tu jednoznačne najviac páčil Edward Norton. To je skrátka frajer ktorý dokáže zahrať hocičo. Ale ani zbytok nebol na zahodenie. Príjemný a napínavý scenár (dokonca som Matovi v hands upe s Malkovicom fandil aby vyhral. Proste nebolo mi jedno ako to dopadne) ktorý diváka vtiahne do "problematiky" hneď od úvodu a narozdiel od "The Shade (2003)" som sa aj zasmial. Takže celkový dojem z filmu je veľmi príjemný.... 4* ()

Pecival

Jakožto fanoušek pokru (a sváteční hráč) musím ocenit poměrně realistycký přístup ke hře. Samozřejmě Damonovi odhady jsou scesnté pokud není telepat, ale to lze akceptovat z hlediska dramatičnosti hry. Postavy se sice chovají občas nelogicky (nicméně já jsem reálně uvažující člověk a hráčská vášeň je pro mě neznámý pojem), ale rozhodně je to napínavé. Obsazení více než kvalitní, navíc Norton vypadá trochu jako Daniel Negreanu :) ()

gutshoter

Jakožto veliký fanda Texas no limit holdemu pro mě Rounders byli jakousi srdcovkou. Film špatný nebyl, jen český dabing mi neseděl už kvůli samotné hře, tudíž věřím, že v originále by to mělo jiný šmrnc. Na čtyři hvězdy to však má uplně v klidu, i když přiznávám, že už před samotným zhlédnutím to u mě mělo určitou protekci. Příběh nedosahuje takové kvality, jakou bych si přál, ale vesměs jsem byl i tak nadšen pozorováním zřejmě nejlepšího filmového zpracování co se týče no limit pokeru. ()

herr_carter

Film, který mi takříkajíc sednul, nejen pokerovou tématikou, která je mi blízká a zajímá mne, ale i citlivým obsazením herců - dalo by se říct, že co do charakteru hlavní role to bylo takové volné pokračování Dobrého Willa Huntinga. Hezoun, co na první pohled vypadá, že neumí do pěti počítat, je ve skutečnosti pomalu matematická génius a psycholog v jedné osobě. Odstřelil bych Edu Nortona, který mě svým afektovaným a nesvědomitým přístupem přiváděl k šílenství a odstřelil bych taktéž českého dabéra, který se marně pokusil předabovat Johna Malkoviche "rusko-českým" dialektem, jinak pecka. Dobře odvyprávěné a parádně gradující psycho, kterak gamblerství postupuje z mírných sraček až do hlubokého septiku a jenom pár šťastlivců umí v téhle hře najít systém.......................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Maynard.

Příjemná karetní partička, kterou rozehrála dvojice Norton - Damon. Od začátku má film parádní film spád, dycky se mi líbí to, když je film vyprávěn hlavním hrdinou a ten nám to všecko pěkně vysvětlí. Tady se to všecko točí okolo vostrýho hazardu a těžký závislosti na něm. Jo, ten kdo umí si může vydělat slušný prachy, ale i tak tě to asi pohltí a pak už nedokážeš hrát o malý částky. Tady bylo fajn sledovat Nortona, kterej svou roli lehce ulítlího borce, kterýho právě pustili z krimu, sehrál jak jinak než na jedničku. ()

JADIM

Po väčšinu času pokojná pokerina, kde si chlapec zahrá pár partičiek pokru. Mimo toho tu už bohužiaľ nie je veľa ďalšieho, čo by mohol film ponúknuť. Nádejný začiatok, dramatický koniec, ale bohužiaľ zostupný charakter filmu od začiatku do konca a každá ďalšia minúta filmu iba ubližovala. 4,5/10 (Videné 30.1.2020, Originálne znenie) ()

jondoe

Tento film som zaregistroval kedysi davnejsie niekde na navsteve. Kukal som vtedy asi na poslednych 30 minut a dost ma to zaujalo. Matt Damon a Edward Horton boli ked sa tocil tento film este len na zaciatkoch svojej slavy a hrali paradne. Rezia bola pomala ale pribeh ani na okamih nenudil ,prave naopak. Za zmienku stoji aj mala uloha Johna Malkovica. Dobrych filmov z oblasti hazardu je malo a ja tento film povazujem za kultovku v tomto zanre. ()

Dánek

Docela jsem se na film těšil, přece jenom poker hraju fakt rád :). Herci jsou přesvědčiví, děj hrozně rychle ubíhá a člověk se ani na malou chviličku nenudí. Jediné, co mě odrazuje od plného hodnocení je příběh. Možná nejsem takový hazardér, ale rozhodnutí postav ve filmu postrádají zdravý rozum... :). Proto jenom 75% ()

Cracker

Pri takýchto filmoch nemôže byť moje hodnotenie objektívne, pretože som na filmoch tejto kategórie dá sa povedať závislý. Vždy idem to takýchto filmov s úsmevom a rád sa nechám prekvapovať. Jednoducho popcornovky typu Oceans´ eleven a podobné majú u mňa vždy miesto. Rounders si ho našli tiež, boli napínavý, vtipný, a dobre prevedený. Kto sa do toho pustí, tak sa má načo tešiť. ()

klukluka

Bylo to prima, perfektně to odsejpalo. Damon s Nortonem byli výborně nacastovaní, každej z nich se na tu roli výborně hodil. Jedinej problém mám se závěrem, konkrétně s tím, že se máme spokojit se šťastným koncem Damonovy postavy, zatímco ta Nortonova "vyšumí". Nikdo by se nedivil, pokud by mu někdo ublížil, takže proč to s ním neskoncovat třeba takhle..? Poloviční heppáč, taky heppáč. Ne, trvali jste na absolutním, tak se pak ale nemůžete divit, že vás za to lehce ztrestám. ()

Loki_Six

"Why do you think the same five guys make it to the final table of the World Series of Poker EVERY YEAR? What, are they the luckiest guys in Las Vegas? It's a skill game Jo." ()

Zagros

Hráči jsou jedním z několika málo filmů o pokeru. Přeci jen je poker stále brán většinovou společností jako hazard (dle některých definic rozhodně není, nerozhoduje u něj náhoda), proto se jich moc netočí. Zvlášť s podobně hvězdným obsazením. Za to tvůrcům patří díky. Pokud vás ovšem karty nebaví a hazardem opovrhujete, bude to jen průměrný snímek s pár známými tvářemi. Naopak pokud poker máte rádi, je to jen lehké sklouznutí po povrchu. Jde spíše o umně naleštěný a dobře zdramatizovaný příběh jednoho pokerového hráče, který přeci jen lehce hazarduje. Hráči nejsou špatným filmem, ale je pravda, že když jej neuvidíte, nic podstatného vám neunikne. ()