Tentokrát je to osobní. Chladná tvář Jamese Bonda prahne po pomstě. Timothy Dalton v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Britský tajný agent James Bond, který dosud oddaně sloužil zájmům vlasti a Jejího Veličenstva, se poprvé dostane do situace, kdy jedná pouze na základě své osobní motivace. Stane se tak poté, co kolumbijský drogový magnát Franz Sanchez uprchne ze zajetí CIA a pomstí se Bondovu dlouholetému příteli Felixovi Leiterovi. V den své svatby tak Leiter navždy ztratí manželku a sám přijde o nohu poté, co jej Sanchez nechá předhodit hladovému žralokovi. Protože britská tajná služba MI6 nechce mít s americkým případem nic společného, dá Bond výpověď a pustí se do pátrání po Sanchezovi na vlastní pěst. Spojí se s půvabnou pilotkou amerického letectva Pam Bouvierovou. Před Sanchezem se vydává za zabijáka na volné noze. Nabídne mu své služby a zaseje v něm nedůvěru v některé jeho spolupracovníky. Avšak rozložit dobře fungující drogový kartel může být nad Bondovy síly... (Česká televize)

SNCIS

V pořadí 16 bondovka! Poslední film s 007, který točil John Glen. Jeho styl byl vkusný a veškerá akce dokonalá. Považuji ho za jednoho z nejlepších režisérů bondovek. Děj filmu je o pomstě. "Včera večer jste měl být v Istanbulu. Obávám se, že vám ta příhoda s Leiterem zkalila úsudek. Máte svou práci. Odpoledne budete v letadle." - "Ještě jsem tu neskončil." - "Nechte to Američanům. Ať si svoje trable vyřeší sami." - "Oni s tím nic neudělají. Dlužím to Leiterovi. Mockrát kvůli mě riskoval život." Dalton ztvárňuje stejného Bonda jako v Dechu života, což znamená, že je chladný a bez emocí. Záporák Robert Davi je výborný a má dost prostoru, což je taky dobré. Bondgirl: Jedna tu má účes na kluka a druhá není můj tip, což znamená, že se mi nelíbila ani jedna. Shrnutí: Vše je dokonalé až na šťabajzny! - 90%. ()

mamabubo

Zklamání. Kde je Bond? Kde je ta lehkost, vtip? Obyčejná kriminálka bez charismatu. Zabodovala půvabná Carey Lowell. ()

padlar

Jak se mi první bondovka s Daltonem líbila, tak jsem byl z této zklamaný. Cesta Bonda za jeho pomstou je spletitá a značně zmatečná. Některým dějovým kotrmelcům nevěřím doteď. Zároveň je to strašně rozvleklé a místy strašně nudné. ()

BigJohn02

Q poprvé přímo v akci s Timothy Daltonem v možná nejzábavnější Bondovce. Velká škoda, že Dalton natočil jen dvě - mohl vilného dědu Moora nahradit dříve. A příště už holt suchar Brosnan. ()

gggggg

Daltonov posledný Bond je dobrý aj preto, že viac priestoru dostáva večná postava tejto série - Q, ktorý je tento krát na dovolenke. Ústrednou témou filmu sú síce drogy, avšak skvelo osladené o osobnú pomstu a Talisu Soto. ()

Foltest

Povolení zabíjet je další velmi povedená bondovka, na které si především cením mnoha, v rámci série nestandardních postupů. Motivace antagonisty není tentokrát jen prostě zničit svět, ale vesměs se dá říct, že na poměry série jde dokonce celkem o komorní příběh. I celé pojetí jako cesta za pomstou tomu dává nový rozměr. Asi to není moc podstatné, ale řekl bych, že bondgirl je jedna z nejdůležitějších částí každého bondovského snímku. V povolení zabíjet mě na ní nesmírně zaujal její krátký sestřih, jenž do série přinesl zajímavou změnu. Na závěr také musím pochválit inovativní závěrečné zúčtování s antagonistou a můžu říct, že Povolení zabíjet rozhodně každému doporučuji ke zhlédnutí. ()

opatstviolov

Jedna z horších bondovek. Záporák byl nezajímavý stejně tak jako celá zápletka, akce poměrně nudná. Dalton byl ale  v roli Bonda opět skvělý. 6/10 ()

bernstein

Timothy Dalton jako Bond se mi líbil. Ano, možná pro někoho trochu netradiční zpracování, protože jde o typický příběh o pomstě, pro mě to byla dobrá podívaná. ()

Verbudrak

Po pár Craigovkách (Casino Royale, Skyfall) moje nejoblíbenější bondovka, kterou jsem viděl už asi šestkrát. Má mnoho nepřekonatelných plus. Vyhovuje mi zejména ta předlouhá expozice vůči záporákovi. Ale co se více rozepisovat, výborně to tu už vystihli Enšpígl s Limou. ()