Tentokrát je to osobní. Chladná tvář Jamese Bonda prahne po pomstě. Timothy Dalton v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Britský tajný agent James Bond, který dosud oddaně sloužil zájmům vlasti a Jejího Veličenstva, se poprvé dostane do situace, kdy jedná pouze na základě své osobní motivace. Stane se tak poté, co kolumbijský drogový magnát Franz Sanchez uprchne ze zajetí CIA a pomstí se Bondovu dlouholetému příteli Felixovi Leiterovi. V den své svatby tak Leiter navždy ztratí manželku a sám přijde o nohu poté, co jej Sanchez nechá předhodit hladovému žralokovi. Protože britská tajná služba MI6 nechce mít s americkým případem nic společného, dá Bond výpověď a pustí se do pátrání po Sanchezovi na vlastní pěst. Spojí se s půvabnou pilotkou amerického letectva Pam Bouvierovou. Před Sanchezem se vydává za zabijáka na volné noze. Nabídne mu své služby a zaseje v něm nedůvěru v některé jeho spolupracovníky. Avšak rozložit dobře fungující drogový kartel může být nad Bondovy síly... (Česká televize)

Jandovka

Timothy Dalton pro mě nikdy nebude James Bond a hotovka. Na druhou stranu KONEČNĚ odklonění od americko-ruských na-studenou-válku-narážejících konfliktů. Tak aspoň něco. Příběh průměrný, ale nezachrání špatný výběr představitele Bonda....a ostatně ani Felixe. ()

easer07

Dalton je možná dobrý Bond, ale absolutně bez Bondovského charakteru, Bondgirly nebere vážně a není ani trochu zábavný, narozdíl od předchůdce Moora. Tohle absolutně průměrná Bondovka, jenže v žánru akčnosti je to těžký podprůměr. Na téhle bondovce si určitě mohli nechat tvůrci ještě nechat záležet, protože u Bonda nestačí jen bezvýznamné střílení z pistole a šlehání ohně. Druhá nejhorší bondovka, alespoň pro mě. ()

Leník

Trochu atypický Bond, méně humoru, zato o to sadističtější a zkušenější hlavní padouch, takže úmrtnost na straně dobra je nečekaně vysoká. Mladičký Benicio Děl Toro jako padouchuv pomocník. ()

tomino28

Další do série bondovek, která se ničím výrazně nevymyká ze zajetých kolejí osmdesátých let. Povinné prvky série se objeví, v tomto ohledu se publikum dočká všech položek na seznamu. Samotný příběh je ale poněkud nevýrazný a celkově mám po zhlédnutí pocit, že se sice všichni snaží, ale žádná velká sláva se nekoná. Snad s výjimkou zajímavého finále a kamionové honičky, ale dvouhodinové čekání to ospravedlní jen stěží. ()

ZetDaElO

Daltonové bondovky sú vydarené filmy. Aj keď paradoxne tento má s klasickým Bondom pramálo spoločné a skôr ide o čistokrvný 80's akčný film. Nebyť krátkej vsuvky s Q, ktorý tentokrát poskytol snáď tie najzbytočnejšie gadgety, tak by bola hudba to jediné čo evokuje agenta 007. Ešte aj Bondcar je v tomto diele ťahač. Inak je rozprávanie príbehu príjemne neortodoxné a hlavný záporák sadisticky krutý. Je sa teda na čo pozerať. ()

Naghavi

První bondovka, které dávám plné hodnocení...Mně se tam líbilo úplně vše...Přímočará akce a Bond oplývající urputností jít za svým cílem odhodlaněji, než jeho předchůdci...Škoda, že Timothy nedostal už další příležitost roli zopakovat. ()

PanPyzamo

Povolení zabíjet opět moc nenadchl. Zápletka celkem ujde. Lokace snad i malinko horší než v předešlém filmu. No... prostě se mi to moc nelíbilo. Podobně, jak u Dech života. Za mě nadprůměrný film, který bych upřímně nedoporučil ani fanouškům Bonda. 6/10 ()

PeteBuck

Je to bondovka, aj to nie je bondovka. Bond je v podstate ponechaný svojmu osudu, lebo sa rozhodne jednať na vlastnú päsť a pomstiť sa za zmrzačeného kamoša zo CIA a jeho zavraždenú nevestu a pri všetkej svojej blbosti sa postaviť celému kartelu. Ale keby mu občas nepomohol Q so svojimi vychytávkami, tiež Moneypenny a M, ktorý bol tak zhovievavý, že prižmúril aj kurie oko, tak by bol v prdeli. Takže tvorcovia posunuli Bonda do vôd, kde ešte nebol. Tentokrát nepôjde o záporáka, čo chce ovládnuť, alebo zničiť svet, ale "iba" o narkobaróna, ktorý má ambície rozšíriť pole pôsobnosti. Robert Davi stvárňuje šéfa kartelu, ktorý upláca kohokoľvek s heslom "buď berieš striebro alebo olovo" (aká to reminiscencia na Escobara). Davimu celkom slušne sekunduje Benicio del Toro, ktorý sa asi pre úlohy zabijakov, magorov, úchylov a asociálov asi narodil. Človeka napadne, že to ani nehrá. Samozrejme tradične sex Bond girls. Do toho zasa kopec akcie, akurát sa mi zdá, že ten dej odsýpa trochu pomalšie a zopár minút mohli možno ešte vystrihnúť. Ako obvykle sa tu objaví zopár úsmevných chybičiek krásy (napr. DEA, ktorá s úsmevom spolupracuje so CIA, v skutočnosti sa tieto dve organizácie v týchto dobách mali chuť navzájom pozabíjať), ale to sa dá odpustiť. V ktorom Bondovi sa takéto kravinky nenájdu? Ale celkovo spokojnosť. Tri hviezdičky by bolo málo. ()

albiebennett

Po téhle bondovce musím pouze smutně konstatovat, že je obrovská škoda, že Dalton natočil pouze dvě. Jedna z nejlepších bondovek vůbec. Toto je rozhodně jediný Bond se kterým bych šel na martini. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

JesterKruger

Výborná Bondovka. Jen se mi na ní nelíbili některé efekty. Zatímco výbuchy byli udělány dobře, tak si šlo občas všimnout střihu v momentě kdy jeden ze záporaku vystřelil z pistole, nebo promítání okolí při jízdě v autě (Toto je sice ve spoustu starých filmech, ale tato Bondovka je z roku 1989). Děj je ale super, herci taky, a jedná se o film určen k tomu, aby jste ho zhlédli vícekrát. Ale není to nejlepší film na světě. ()

fooggyy7

Dalton nebyl špatnej. Lepší než předchůdce a dokonce lepší než Fantomas. Takový humanitární špion. Lituje své nepřátele aby se nechal zajmout a aby vzápětí se ze zajetí dostával. Své nepřátele nezabije, ale nakonec je postřílí všechny. Takovej Old Shatterhand: Jsem křesťan - nezabíjím ()

PTuranyi

James Bond opäť v štandardnom filmovom prevedení. Timothy Dalton to zvláda dobre a objaví sa tu aj Benicio Del Toro ako herecký nováčik. Príbeh sa točí okolo drogového magnáta Sanchéza, ktorému 007 skríži cestu pri pomoci svojmu priateľovi z protidrogového oddelenia v USA. Nešetrí sa výbuchmi ani krásnymi ženami. Filmu nemožno uprieť snahu o humor ale akcia prevažuje. ()

xander

Povolenie zabíjať je nadpriemerná bondovka a Timothy Dalton je oveľa lepší ako v Dychu života. Akcia je nadpriemerná a odstránenie niektorých zloduchov prekvapujúco dosť brutálne. Tento snímok je určite vydarený a nesklame žiadneho fanúšika Jamesa Bonda. ()

Denuna

Vynikající bondovka. Všeobecně podceňovaná neprávem. Měla smůlu v tom, že přišla v době, která nebyla agentovi s povolením zabíjet zrovna dvakrát nakloněná. Svět si našel nové a zajímavější hrdiny z filmů typu Smtonosná past, Smrtonosná zbraň atd. a James Bond už nebyl pro diváky tak atraktivní. I proto se tvůrci pokusili pojmout svého hrdinu v rámci série jinak. 007 zde najednou není ten pohádkový hrdina svůdník, který stiskne pár tlačítek na hodinkách a akce je vyřešena. Zde je reálnou postavou. Chlápkem, co jde nekompromisně za svojí pomstou. A tak tu máme do té doby nejdrsnější bondovku v níž se ubralo na vtipu a hláškách (to se dá jen kvitovat) a rázně si přidalo na tvrdé akci. A vzhledem k tomu, že záporáci jsou skutečně bídáci (a jsou skvěle zahraní, bonusem je mladý Benicio Del Toro), bondgirls jsou krásné a akce je parádní, jedná se o film, který předběhl svoji dobu. Škoda jen, že byl nepochopen, následovala šestiletá odmlka a Dalton se musel loučit. Pro mě byl skvělým Bondem a je škoda, že nevydržel déle. S podobným pojetím bondovek totiž v současnosti Daniel Craig slaví velké úspěchy. ()