Tentokrát je to osobní. Chladná tvář Jamese Bonda prahne po pomstě. Timothy Dalton v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Britský tajný agent James Bond, který dosud oddaně sloužil zájmům vlasti a Jejího Veličenstva, se poprvé dostane do situace, kdy jedná pouze na základě své osobní motivace. Stane se tak poté, co kolumbijský drogový magnát Franz Sanchez uprchne ze zajetí CIA a pomstí se Bondovu dlouholetému příteli Felixovi Leiterovi. V den své svatby tak Leiter navždy ztratí manželku a sám přijde o nohu poté, co jej Sanchez nechá předhodit hladovému žralokovi. Protože britská tajná služba MI6 nechce mít s americkým případem nic společného, dá Bond výpověď a pustí se do pátrání po Sanchezovi na vlastní pěst. Spojí se s půvabnou pilotkou amerického letectva Pam Bouvierovou. Před Sanchezem se vydává za zabijáka na volné noze. Nabídne mu své služby a zaseje v něm nedůvěru v některé jeho spolupracovníky. Avšak rozložit dobře fungující drogový kartel může být nad Bondovy síly... (Česká televize)

Woyczek

Jiná bondovka. Po Brosnanově Bondu - playboyovi je Daltonův Bond úplně jiný. Nesype hlášky, ale jde tvrdě za svým. Možná je tak daleko realističtější. I když když mluvíme o té realističnosti, tak dva kousky při závěrečné honičce byly až moc ujetý. Jo a určitě nesmím zapomenout na jeho holky, hlavně tu hezčí, kterou si na konci vybral. ()

Stinger78

Velmi povedená bondovka, byť je docela netradiční, když si jede akci tak trochu na vlastní pěst a ani nezachraňuje svět před nějakým šílencem. Jediným jeho utrpením po akci není jen povolený uzel na kravatě, ale ukazuje, že je normální smrtelník. Co ve filmu velmi potěší je "akční" Q a Cary-Hiroyuki Tagawa. ()

surprise

Nečekal jsem, že mě tahle bondovka bude tak bavit. Obzvláště s Timothy Daltonem. Ale je to dobrý. Navíc prý v kinech poprvé mládeži nepřístupný. Bavila mě i elegantní a svůdná a vtipná bondgirl; její žárlivost byla roztomilá. K tomu nevídané akce a souboje, které uvidíte jen zde. Přísahám. Inu uvidíte jak může být i 130 minut krátkých. A já chci ještě... ()

sidthekid

Ten Timothy... Od minulého Bonda pokrok, ale pořád je to spíš typ pistolníka než tajného agenta. Přesto je Povolení zabíjet velmi kvalitní akční film se vším všudy. Opět nejdůležitější postavou Q, bez kterého si již Bondy nedovedu představit. ()

Horácius

Podle mého je to přesně tak, jak zde někteří uvádějí - je to jedna z nejlepších bondovek, jakože Bonda zrovna moc nemusím. Na dobu svého vzniku mě to silně překvapilo některými scénami, na které nemají ani dnešní "trháky". A Dalton je jako Bond velmi přesvědčivý a takový nějaký uvěřitelnější. Takže bez rozpaků 80%, škoda že v podobném duchu nebylo s Daltonem natočeno bondovek více. ()

gizi

Pro mě bohužel dost slabá bondovka. Víc než do poloviny je to celkem nuda, naštěstí po příchodu Q na scénu začíná trochu humoru a je to pak dívatelnější. Viděl jsem po druhé a víc opravdu netřeba. Naštěstí tam hraje moc pěkná Carey Lowell. 65%, 15.8.11. Pokud se na bondovky dívám nyní postupně, patří tato sice mezi ty slabší, humoru zde sice trochu je, ale působí tak nějak jinak než od Moora, a děj (scénář) je bohužel jeden z nejslabších. I samotný začátek není nijak poutavý. Ale jak jsem to viděl dřív, i nyní ta druhá část to rozjíždí a závěr je pěkná akční podívaná. 70%, no 75% díky závěru, 3.5.2015. ()

gezko

Kým v dychu života som sa tešil zo zmeny herca, tu sa teším, že Bond je konečne viac akčnejší. Nová éra si však vyžaduje aj nový prístup. A ten trochu u Timothyho chýbal. Tváriť sa celý film ako urazené kura nie je práve najlepší nápad. Asi aj preto ho diváci neprijali ako nového Bonda a pri sérii skončil. Táto časť sa v podstate dosť odkláňa od zaužívaných bondovských trendov. Bond tu totiž vystupuje ako vlk samotár, ako zorro pomstiteľ, nie ako agent 007. Hoci mu MI6 nepriamo pomáha, predsa je to iné. Tvorcovia sa asi chceli zviesť na vlne akčných filmov 80-tych rokov - idem a strieľam všetko, čo sa hýbe. O tom však Bond nie je. Čo do akčnosti filmu, zápornosti hlavného záporáka, využitia technických hračiek, je film OK. Chýba mi však Bondovo auto, väčší dôraz na realistickosť (hlavne v závere) a na Bondove kladné stránky. Inak sa mi film celkom páčil, len škoda toho záveru. Bol by som dal určite 4*. Takto je to len 3,5* ()

Lukkyn

Dalton potvrzuje,že Bond už není a nebude nikdy jako dřív. Zůstaly mu Q hračky, martini, ženy, ale navíc se z něj stala více realistická postava, která projeví i city. Dalton je zatím nejakčnější 007 a připravil skvěle půdu Piercovi. Ostatně po tomhle nechápu , že ho tvůrci tak rychle odstranili, ale když loučení tak velkolepé. Bond přitvrdil a v cestě za pomstou ho nic nezastaví. Závěrečná kamionová honička excelentní. Rozlučka se vším všudy!!!!!! ()

zeromen

Pěkná Bondgirl a to je asi vše. Představitel Bonda hrůza, celkově nuda. Možná závěrečná scéna docela ušla ale na celkové hodnocení to nemá žádný vliv. Docela možná nominace na nejhorší bondovku vůbec. ()

werny

Tahle bondovka mi dlouho unikala. Kdysi dávno jsem jí viděl v kině...ale tehdy jsem Bonda ještě tak nežral. Nyní musím říci, že Dalton posunul 007 do novodobého filmu. Takže super akce, normální zkrvavenej hrdina, pěkné baby, super záporáci....blbej "M", výborný " Q"....atd. Za mě jeden z nejlepších Bondů...od začátku série. ()

Bilbo.cz

Někdy je tento díl až příliš brutální a Bond zde netypicky jde na vlastní pěst. Jinak ale podařený díl a Dalton vůbec není špatný James Bond. ()

Nathaniel8

Stylem možná nejpodobnější stará klasická bondovka těm novým s Craigem. Jen bych to bohužel neoznačil v každém okamžiku za plus. Ale i tak pro mě zůstává Dalton nejlepším Bondem od dob Conneryho. Škoda, že zůstal pouze u dvou... ()

Mukade

pôsobí to "rozprávkovo" (trocha amatérske hranie, scenár, réžia - z hľadiska roku 2017) , ale je to dobrá rozprávka, pre dospelých :) ()

kodwin

Strašná úvodní scéna vás nesmí odradit, protože tenhle Bond je jinak povedený. Na Daltona jsem si musel zvykat, ale není špatný, líbily se mi i obě Bond girl. Některé akční scény snesou nejpřísnější měřítka a výhodou je, že příběh graduje až do velkého finále s náklaďákama. ()

soukyd33

Už honička na začátku je něco nového. Opět super. Ukázka podplacení policie je zde vidět dokonale. Poznámka: Tohle je vůbec první díl, který se odehrává mimo Anglii a Evropu. Vlastně je příběh celou dobu kolem USA. Tam mi James Bond moc nesedí. Asi jim došli agenti. 😀 Poznámka: Tento film není tak akční, ale je dost drsný. Film je hlavně o pomstě, ale také o dokonalé pomstě. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Baroque

už to vyzeralo na nudu, ale koniec, kde to cca nudný dalton s unaveným pohľadom a prepadnutými viečkami rozbehol na spôsob starých bondoviek s množstvom hyperbol to celkom príjemne spasil. určite lepšie a živšie ako dosť chaotické a snáď až parodické the living daylights. aj keď iba o kúsok. hoci, stále mám dojem, že bondovky s daltonom sú iba akýmsi lepším béčkom s renomé superagenta, ktorý má nielen právo zabíjať, ale aj právo na to, aby pred ním automaticky divák padal na riť. 75% ()