Panika v Needle Parku

• USA The Panic in Needle Park (více)

Příběh se odehrává v New York City. Helen je mladá dívka bez domova. Hledá lásku a domov. Bobby by mohl být ten pravý - miluje ji a chce jí dát domov, jenže je narkoman a živí ho překupnictví drog a drobné kšeftíky. Ani jeho příbuzní a kamarádi neznají nic lepšího. Není se co divit, že i Helen začne brát drogy, prodávat své tělo a pomáhat Bobbymu při jeho podvodech. Mají jen jedinou možnost, jak začít znovu - rozejít se. Jenže to nedokážou. (vla_kor)

Dixie_Cara

Bobby a Helen jsou závisláci, jejichž život se zasekl na jednom místě, z kterého se ne a ne dostat. (obzvláště Kitty Winn to nejde, Al Pacino se o to ani moc nesnaží). Snímek nenabízí žádnou barvitou podívanou současného Hollywoodu, přesto (a možná hlavně proto) se v jeho drsné, strohé "šedi" dá nalézt krása, která působí znepokojujícím a snad až příliš reálným dojmem. ()

Feacher

,,Ale tak není to špatný film" - taková fráze u mě znamená pomezí 4* a 5*, přičemž zde se s přihlédnutím k době a stylu natočení v kombinaci s hereckými výkony přikláním k 5*. Zajímavý příběh, ale zřejmě stejně jako život postav se začne docela opakovat. Konec není nějak překvapivý, je to taková klidná hodinka a třičtvrtě s feťáky... 81%! ()

MimiXus

Al Pacino by asi mohl hrát i v Raf'tácích a dopadli by dobře. Zde ještě jako vyjukaný mladík a už je z něho cítit ten obrovský potenciál, který se projevil v "dospělejších" rolích. Al je můj oblíbenec a touto romantickou tragedii si u mě jen získal další body. K samotnému filmu: Krásně je vylíčen hnus, beznaděj a především začarovaný kruh života narkomanova. Špinavé ulice, všichni na heráku a nekonečný koloběh shánění peněž na něco do žíli. Nicméně Al a ostatní, ti všichni jehlou povinní, jsou podávani jako celkem sympatické osoby. Ta věčná nouze je drží pohromadě a vytváří tak dojem přátelství. Na a konec tak to je prostě klasika, která mi samovolně vykouzlila dobrosrdečný úsměv na tváři... nad Ala není co naplat... ()

rado3105

Vynikajuci film po vsetkych strankach, prostredie, herecke vykony, verny a zimomriavky nahadzujuci pribeh o pade dvoch ludi a ako jeden taha druheho. Ale neviem ci to na co hlavne poukazuje je az taka pravda, poznam ludi co neberu heroin, hraju automaty, stavkuju, su na niecom zavisli, ale poznam aj takych co nic nerobia, su flakaci, takito ludia nikdy nic nebudu mat. Ich hlavnym problemom je nezodpovednost. A isto nepotrebuju na to drogy aby boli nezodpovedni. Skor by som povedal ze drogy, su zvacsa dovodom ze vacsina takychto flakacov sa vyskytne pokope, podobne ako to je s ciganmi. Keby boli sami a nie v ich grupach, tak by mali aj snahu, ale ked sa aj dostanu do basy a von z nej, chvilu po odchode maju este ciele ale tie sa rychlo stratia po dostani sa k dalsim flakacom ciganom. ()

positivity

Úprimne, herecké výkony a atmosféra super! Ale pri tomto filme som zistil že filmy s drogovou tématikou ako si niekto pichá heroín a pozeranie sa na feťákov nemusím... No nepochutil som si - proste nuda... ()

Digi_cz

Ještě dávno než byl Trainspotting a Requiem za sen si jako mladý Al Pacino šlehal s přítelkyní a partou kámošů kdesi v New York City v příběhu plného skličujících scén. Už tehdy s jeho proslulou čelenkou! ()

karelondatra

Tento film na mě působí jako hraný dokument o životě drogových závisláků. Surový, bez citů, odrážející emoční pustotu a prázdnotu těch, kdo do tohoto kolotoče zoufalství padli. Jediná hodnota a smysl každého dne - sehnat (jedno jak) na novou dávku, tu si šlehnout, probrat se, a hned nanovo. Kluci kradou, holky šlapou. Všechno je všem fuk, na ničem kromě dalšího šlehu nezáleží. Mám trochu problém film ohodnotit, protože na "klasickém" filmu oceňuji emoce. Když mě film vtáhne do děje, vytvoří můj citový vztah k hrdinům. Což se tady nestalo, ale možná právě proto, že nikdo z hrdinů žádné emoce ani neumí prožívat a že je ona emoční "plochost" záměrem. V každém případě jako nijak nepřibarvovaná a názorná ukázka života narkomana to funguje skvěle. ()

Luxurka

On je proste kouzelný! :-) Naprosto famózní výkon mladého a krásného Al Pacina, který je tak přirozený jakoby tam byla skrytá kamera narafičená mezi feťáky. Tenhle filmový skvost stojí za to vidět :-) Syrové, realistické, roztomilé, smutné... Prostě plné emocí! Díky tomuto výkonu získal Al roli Michaela Corleone, a to naprosto oprávněně. ()

jirikzaboj

Původně jsem chtěl srovnávat s "My děti ze stanice Zoo", ale nějak jsem si to promyslel a nedává to vlastně smysl porovnávat s jakýmkoliv filmem, který se zabývá drug addict tématikou. Proč? Protože tady nám je ukazovaná skromná, reálna, nepřehnaná závislost dvou lidí, kteří se jakoby milují a zároveň jsou schopni si bodnout nůž do zad jen za účelem, aby si mohli šlehnout. Netřeba přehnaných vizuálních triků, špičkových záběrů, promyšlených dialogů a nebo nabušeného soundtracku. Tento film tyhle věci postrádá a možná ho to dělá právě tak výjimečným. Pacino už tady prosazuje své kvality, ale nedá se to srovnat s Kitty Winn, která byla nekompromisně lepší. ()

StaryMech

Chtěl jsem vyzvednout Schatzberga na úkor Aronofského a podobných, ale k tomu, co napsali Gudaulin a Kleopatra, vlastně nemám co dodat. Snad jen připomínku k polovičatému českému názvu: nemrazí tak, jak by měl. A přiznání: dnes mi "Panika" připadá ještě lepší než zamlada milovaný "Strašák". ()