Slovácko sa nesúdí (TV seriál)

• slovenský

Slovácko sa nesúdi

Komedie

Československo, 1974, 12x31 min

Petr Tuček

Jozef Kroner, Oldřich Velen, Stanislav Hájek, Ilja Prachař, Oldřich Vykypěl, Jiří Lábus, Vlasta Peterková, Pavla Severinová, Josef Somr, Zdeněk Kryzánek, Jiří Tomek, Stanislav Tříska, Václav Kyzlink, Slávka Budínová, Karel Augusta, Svatopluk Skopal, Oldřich Navrátil, Vladimír Švabík, Vlastimil Brodský, Terézia Hurbanová-Kronerová, Arna Mohelská, Jaroslav Dufek, Miriam Vránová, Nataša Baženovová, Alois Liškutín, Stanislav Zindulka, Rudolf Šimara, Jaroslav Tuček, Zdeněk Ševčík, Hana Zaoralová, Michaela Čuperová, Michal Dočolomanský, Jana Švandová, Miroslav Středa, Adam Matejka, Zdeněk Maryška, Josef Karlík, Jiří Přichystal, Karel Hlušička, Bronislav Poloczek, Milena Steinmasslová, Soňa Valentová, Ladislav Mareček, Karel Kabíček, Ladislav Šamlot, Jana Hliňáková, Miroslav Mikulička, Karel Polášek, Michal Nevěčný, Milan Holubář, Eva Matalová, Helena Kružíková, Jaromír Roštínský, Světla Amortová, Zora Jandová, Jan Skopeček, Svatopluk Matyáš, Jan Kuželka, Daniel Dítě, Natalie Švabíková, Marie Beránková, Jana Gazdíková, Jindřich Světnica, Jan Pohan, Helena Trýbová, Vítězslav Jandák, Jiří Kodet, Aleš Jarý, Jaroslav Sypal, Oto Filip, Jaroslav Kyncl, Luboš Vraspír, Antonín Kala, Jan Vlasák, Jaroslav Kaňkovský, Karel Adam, Radek Balaš, Ota Filip

Jako malý jsem seriál moc nechápal. Jeho poetika na někoho, kdo do té doby v podstatě neviděl živou kozu, moc nezabírala a většině zápletek jsem nerozuměl, stejně jako tomu nářečí. I když už se od té doby spousta kamarádů skrze kvašené slivky postarala, abych měl k oné kultuře přeci jen blíž, tohle asi nikdy nebude můj šálek humoru.(8.12.2006)

Jeden z nejúspěšnějších seriálů o prostém venkovském lidu a jeho životě, starostech a strastech v podhůří Bílých Karpat... Pan Kröner a pan Velen jsou obdivuhodně komičtí a skvělí.(29.7.2008)

Kedysi ako dobrá oddychovka, dnes už asi ťažko by som pozeral na tento československý seriál. I keď má dobrý potenciál...70%(22.10.2014)

Sedmnáct let jsem tančila ve valašském folklórním souboru, proto mám možná tento seriál tak ráda :-), hýří vtipem, jsou zde vyobrazeni tamní lidé, jejich život na vesnici ve folklorním stylu se všemi lidovými tradicemi a písněmi. Jedna z perel Česko-slovenské kinematografie :-)(9.3.2013)

Klasika. Už len postava Kronera a jeho parťáka Velena stojí za tie 4*.(13.10.2009)