Slovácko sa nesúdí (TV seriál)

Komedie

Československo, 1975 - 1984, 7 h 9 min (Minutáž: 12x31 min)

Petr Tuček

Jozef Kroner, Oldřich Velen, Stanislav Hájek, Ilja Prachař, Oldřich Vykypěl, Jiří Lábus, Vlasta Peterková, Pavla Severinová, Josef Somr, Zdeněk Kryzánek, Jiří Tomek, Stanislav Tříska, Václav Kyzlink, Slávka Budínová, Karel Augusta, Svatopluk Skopal, Oldřich Navrátil, Vladimír Švabík, Vlastimil Brodský, Terézia Hurbanová-Kronerová, Arnoštka Mohelská, Jaroslav Dufek, Miriam Vránová, Nataša Baženová, Alois Liškutín, Stanislav Zindulka, Rudolf Šimara, Jaroslav Tuček, Zdeněk Ševčík, Hana Zaoralová, Michaela Čuperová, Michal Dočolomanský, Jana Švandová, Miroslav Středa, Adam Matejka, Zdeněk Maryška, Josef Karlík, Jiří Přichystal, Karel Hlušička, Bronislav Poloczek, Milena Steinmasslová, Soňa Valentová, Ladislav Mareček, Karel Kabíček, Ladislav Šamlot, Jana Hliňáková, Miroslav Mikulička, Karel Polášek, Michal Nevěčný, Milan Holubář, Eva Matalová, Helena Kružíková, Jaromír Roštínský, Světla Amortová, Zora Jandová, Jan Skopeček, Svatopluk Matyáš, Jan Kuželka, Daniel Dítě, Natalie Švabíková, Marie Beránková, Jana Gazdíková, Jindřich Světnica, Jan Pohan, Helena Trýbová, Vítězslav Jandák, Jiří Kodet, Aleš Jarý, Jaroslav Sypal, Oto Filip, Jaroslav Kyncl, Luboš Vraspír, Antonín Kala, Jan Vlasák, Jaroslav Kaňkovský, Karel Adam, Radek Balaš, Ota Filip, Josef Pospíšek, Eva Josefová, Jiří Binder, Michal Tomek, Kateřina Kolínová, Petr Kubík, Renata Javoříková, Milivoj Voltner, Magda Skopečková, Olga Rastická, Ladislav Svoboda, Zdeněk Blažek

jeden z mých oblíbených(25.10.2007)

tak přecejenom ve mne koluje i ta slovácká krev... ;-)(27.8.2008)

• tron

Otrasné. Vždy, keď vidím tento brutálne nevtipný seriál v televízii, vyskakuje mi na celom tele zakrvavená husia koža a vo vrecku s ami samovoľne začne všeličo otvárať, vrátane vyskakovačky. Scenáre zúfalo nehumorné, fakt som len čučal na televízor, že čo to preboha odo mňa tvorcovia chcú, smiať sa takým úboho nevtipným scénkam a nápadom. Miestami som len v nemom úžase vytriešťal oči, WTF dosahuje vysoký nadpriemer v tomto projekte doprdele. Hrozivú korunku tomu definitívne nasadzuje hrozne zlá ústredná dvojka v čele s odporne vyzerajúcim Kronerom. Ten to našťastie s dedinskou tematikou nevzdal a už o rok neskôr si zahral vo fenomenálnom Svákovi Raganovi.(19.8.2007)

Jako malý jsem seriál moc nechápal. Jeho poetika na někoho, kdo do té doby v podstatě neviděl živou kozu, moc nezabírala a většině zápletek jsem nerozuměl, stejně jako tomu nářečí. I když už se od té doby spousta kamarádů skrze kvašené slivky postarala, abych měl k oné kultuře přeci jen blíž, tohle asi nikdy nebude můj šálek humoru.(8.12.2006)

Skvělý seriál. Zobrazuje krásně a stylově život na Slovácku za Rakouska-Uherska a je sledem někdy vynikajících, někdy i slabších epizod. V hlavních rolích se blýskli Josef Króner a Oldřich Velen jako dva nerozluční kamarádi, kteří musejí být u všeho. Klasika.(18.6.2006)

• - Kniha pana Galušky se jmenuje "Slovácko sa sůdí", ale zásahem vedení ČT musel být název seriálu změněn. (sator)

• - Autorem scénáře je ve skutečnosti Jaroslav Dietl, ale z důvodů jeho nesouhlasu s tím, aby seriál režíroval Petr Tuček, odmítl uvedení svého jména. (sator)

• - Seriál se natáčel v několikách vesnicích, například v Hluku, Petrově, Pavlově, Svatobořicích-Mistříně. (M.B)