Slovácko sa nesúdí (TV seriál)

• slovenský

Slovácko sa nesúdi

Komedie

Československo, 1974, 12x31 min

Petr Tuček

Jozef Kroner, Oldřich Velen, Stanislav Hájek, Ilja Prachař, Oldřich Vykypěl, Jiří Lábus, Vlasta Peterková, Pavla Severinová, Josef Somr, Zdeněk Kryzánek, Jiří Tomek, Stanislav Tříska, Václav Kyzlink, Slávka Budínová, Karel Augusta, Svatopluk Skopal, Oldřich Navrátil, Vladimír Švabík, Vlastimil Brodský, Terézia Hurbanová-Kronerová, Arna Mohelská, Jaroslav Dufek, Miriam Vránová, Nataša Baženovová, Alois Liškutín, Stanislav Zindulka, Rudolf Šimara, Jaroslav Tuček, Zdeněk Ševčík, Hana Zaoralová, Michaela Čuperová, Michal Dočolomanský, Jana Švandová, Miroslav Středa, Adam Matejka, Zdeněk Maryška, Josef Karlík, Jiří Přichystal, Karel Hlušička, Bronislav Poloczek, Milena Steinmasslová, Soňa Valentová, Ladislav Mareček, Karel Kabíček, Ladislav Šamlot, Jana Hliňáková, Miroslav Mikulička, Karel Polášek, Michal Nevěčný, Milan Holubář, Eva Matalová, Helena Kružíková, Jaromír Roštínský, Světla Amortová, Zora Jandová, Jan Skopeček, Svatopluk Matyáš, Jan Kuželka, Daniel Dítě, Natalie Švabíková, Marie Beránková, Jana Gazdíková, Jindřich Světnica, Jan Pohan, Helena Trýbová, Vítězslav Jandák, Jiří Kodet, Aleš Jarý, Jaroslav Sypal, Oto Filip, Jaroslav Kyncl, Luboš Vraspír, Antonín Kala, Jan Vlasák, Jaroslav Kaňkovský, Karel Adam, Radek Balaš, Ota Filip

Vím, že je to lidový kýč (což nám na gymplu pan učitel v literatuře stále opakoval), ale mně se ten nadhled a ti dva popletení staříci prostě líbí. Do toho moravské reálie, a když odmyslíme to tajtrlíkování, tak i vysoce lidské příběhy s ponaučením. Každopádně mne to vždy pobaví.(6.4.2015)

budzme úprimní, nám záhorákom sa to moc dobre počúvá. aj sa na to dobre dzívá(3.10.2011)

Pěkné lidské povídky. Je v nich vše z doby konce Rakouska-Uherska.(22.8.2010)

Kde sa objeví Pagáč s Kláskem, tam visí čert v luftě.. Odpověď, nás Asiatů na východ od zatáčky na Vídeň, na Pojarovo Potkali se u Kolína a jen bych dodal, že kdo není schopen ocenit Galuškovy hody jedinečného folklóru, dialektu a bezelstnosti, právem může sám sebe označit titulem „zapšklý pazúr..“(12.1.2015)

"Tož takto má vypádat klasická komédia o ludech z Jižní Moravy, o slivovici a o pravdě v tem našém moravském víně. Není to o tem, že ti komedianti od filma zhazujů nás Moraváky, ale o životě tých pracovitých, ale ondy aj furiantských a trucovitých dědků a robek z našéj dědiny aj dědiny našich súsedů". ... (zdravím Tosima – viz jeho komentář) :-) .... Komentovat něco tak nádherného jako je "Slovácko sa nesúdí" je opravdu velmi těžké a proto se omezím na vyjádření plným počtem hvězdiček pro Josefa Krónera, Oldřicha Velena, režiséra Petra Tučka a všechny ty další "kreatůry od filma", které si ve filmu zahráli. Speciální poklonu vystřihuji Zdeňku Galuškovi, coby autorovi knižní podoby a scénáristovi tohoto vynikajícího seriálu. ... Speciální poděkování patří také Mirovi Belkovi z Vacenovic, který uznale podává ubohému, zmrzačenému válečnému vysloužilci Jankovi Vyskočovi u hospody ve Vackách pivo. :-) a "kerého sem osobně viděél a na vlastné oči aji znál" http://www.ddmvracov.cz/Slovacko.htm(19.12.2008)

• Jozef Kroner