Slovácko sa nesúdí (TV seriál)

• slovenský

Slovácko sa nesúdi

Komedie

Československo, 1974, 12x31 min

Petr Tuček

Jozef Kroner, Oldřich Velen, Stanislav Hájek, Ilja Prachař, Oldřich Vykypěl, Jiří Lábus, Vlasta Peterková, Pavla Severinová, Josef Somr, Zdeněk Kryzánek, Jiří Tomek, Stanislav Tříska, Václav Kyzlink, Slávka Budínová, Karel Augusta, Svatopluk Skopal, Oldřich Navrátil, Vladimír Švabík, Vlastimil Brodský, Terézia Hurbanová-Kronerová, Arna Mohelská, Jaroslav Dufek, Miriam Vránová, Nataša Baženovová, Alois Liškutín, Stanislav Zindulka, Rudolf Šimara, Jaroslav Tuček, Zdeněk Ševčík, Hana Zaoralová, Michaela Čuperová, Michal Dočolomanský, Jana Švandová, Miroslav Středa, Adam Matejka, Zdeněk Maryška, Josef Karlík, Jiří Přichystal, Karel Hlušička, Bronislav Poloczek, Milena Steinmasslová, Soňa Valentová, Ladislav Mareček, Karel Kabíček, Ladislav Šamlot, Jana Hliňáková, Miroslav Mikulička, Karel Polášek, Michal Nevěčný, Milan Holubář, Eva Matalová, Helena Kružíková, Jaromír Roštínský, Světla Amortová, Zora Jandová, Jan Skopeček, Svatopluk Matyáš, Jan Kuželka, Daniel Dítě, Natalie Švabíková, Marie Beránková, Jana Gazdíková, Jindřich Světnica, Jan Pohan, Helena Trýbová, Vítězslav Jandák, Jiří Kodet, Aleš Jarý, Jaroslav Sypal, Oto Filip, Jaroslav Kyncl, Luboš Vraspír, Antonín Kala, Jan Vlasák, Jaroslav Kaňkovský, Karel Adam, Radek Balaš, Ota Filip

Perfektní seriál, co víc dodat?(23.11.2007)

budzme úprimní, nám záhorákom sa to moc dobre počúvá. aj sa na to dobre dzívá(3.10.2011)

Tož jelikož je to z mojeho kraja, tak nemožu jinak než pět hvězdiček. Strýc Pagáč jakoby z oka vypadl mému pradědovi, který se navyváděl něco podobných hovadin:-D Tenhle seriál mám hodně rád a i po několikerém zhlédnutí neztrácí svoje kouzlo. Jenom škoda, že v dnešní době nejsou u nás takoví lidé, jako byli v seriálu (a dřív).(9.8.2007)

Není to špatné, i když leckdy jsem tomu humoru moc nerozuměl...ostatně, tak jako některému mudrování strýca Pagáče :) ale jinak příjemné, ač místy toporně vachrlaté.(19.7.2012)

Tož, ten kdo nebývá v centrumu tehoto kraja, nemože nikdá pochopit, co je na temto seriálu tak fajnového. A plést semkaj jakési hanácké nářečí je capina, protože tentok kraj se jmenuje Moravské Slovácko a kemu to nende pod fúse, ať si hnedkaj chlópne jednu po papuli lebo skončí na kerchově Originální lidová slovesnost vypravěče Zdeňka Galušky patří v místním kraji ke kultu, který vedle modlitebních knížek patří k povinné výbavě každé řádné knihovny. Seriálová podoba tohoto díla mohla sice dopadnout lépe (hlavně někteří pražští herci nikdy nedokáží s lehkostí vyslovit většinu peprných slov), ale naprosto geniální obsazení Jozefa Krónera zvedá toto dílko na úroveň předlohy(25.2.2006)

• Jozef Kroner