Slovácko sa nesúdí (TV seriál)

Komedie

Československo, 1975 - 1984, 7 h 9 min (Minutáž: 12x31 min)

Petr Tuček

Jozef Kroner, Oldřich Velen, Stanislav Hájek, Ilja Prachař, Oldřich Vykypěl, Jiří Lábus, Vlasta Peterková, Pavla Severinová, Josef Somr, Zdeněk Kryzánek, Jiří Tomek, Stanislav Tříska, Václav Kyzlink, Slávka Budínová, Karel Augusta, Svatopluk Skopal, Oldřich Navrátil, Vladimír Švabík, Vlastimil Brodský, Terézia Hurbanová-Kronerová, Arnoštka Mohelská, Jaroslav Dufek, Miriam Vránová, Nataša Baženová, Alois Liškutín, Stanislav Zindulka, Rudolf Šimara, Jaroslav Tuček, Zdeněk Ševčík, Hana Zaoralová, Michaela Čuperová, Michal Dočolomanský, Jana Švandová, Miroslav Středa, Adam Matejka, Zdeněk Maryška, Josef Karlík, Jiří Přichystal, Karel Hlušička, Bronislav Poloczek, Milena Steinmasslová, Soňa Valentová, Ladislav Mareček, Karel Kabíček, Ladislav Šamlot, Jana Hliňáková, Miroslav Mikulička, Karel Polášek, Michal Nevěčný, Milan Holubář, Eva Matalová, Helena Kružíková, Jaromír Roštínský, Světla Amortová, Zora Jandová, Jan Skopeček, Svatopluk Matyáš, Jan Kuželka, Daniel Dítě, Natalie Švabíková, Marie Beránková, Jana Gazdíková, Jindřich Světnica, Jan Pohan, Helena Trýbová, Vítězslav Jandák, Jiří Kodet, Aleš Jarý, Jaroslav Sypal, Oto Filip, Jaroslav Kyncl, Luboš Vraspír, Antonín Kala, Jan Vlasák, Jaroslav Kaňkovský, Karel Adam, Radek Balaš, Ota Filip, Josef Pospíšek, Eva Josefová, Jiří Binder, Michal Tomek, Kateřina Kolínová, Petr Kubík, Renata Javoříková, Milivoj Voltner, Magda Skopečková, Olga Rastická, Ladislav Svoboda, Zdeněk Blažek

Musím se přidat k davům, který tento geniální seriál chválí. Dlouho jsem čekal, až dostanu možnost Slovácko sa nesúdí vidět, ale když opravdu přišla, byl jsem v šoku. Vcelku jednoduché dílo dokáže diváka okouzlit nejen díky krátké stopáži, která mu více než svědčí ale také díky úsměvnému folklornímu humoru a hlavním představitelům. 80%(11.6.2006)

• tron

Otrasné. Vždy, keď vidím tento brutálne nevtipný seriál v televízii, vyskakuje mi na celom tele zakrvavená husia koža a vo vrecku s ami samovoľne začne všeličo otvárať, vrátane vyskakovačky. Scenáre zúfalo nehumorné, fakt som len čučal na televízor, že čo to preboha odo mňa tvorcovia chcú, smiať sa takým úboho nevtipným scénkam a nápadom. Miestami som len v nemom úžase vytriešťal oči, WTF dosahuje vysoký nadpriemer v tomto projekte doprdele. Hrozivú korunku tomu definitívne nasadzuje hrozne zlá ústredná dvojka v čele s odporne vyzerajúcim Kronerom. Ten to našťastie s dedinskou tematikou nevzdal a už o rok neskôr si zahral vo fenomenálnom Svákovi Raganovi.(19.8.2007)

Tož jelikož je to z mojeho kraja, tak nemožu jinak než pět hvězdiček. Strýc Pagáč jakoby z oka vypadl mému pradědovi, který se navyváděl něco podobných hovadin:-D Tenhle seriál mám hodně rád a i po několikerém zhlédnutí neztrácí svoje kouzlo. Jenom škoda, že v dnešní době nejsou u nás takoví lidé, jako byli v seriálu (a dřív).(9.8.2007)

Strýc pagáčůj ně zachránili z nejednej blbej nálady. A esli nekdo nerozumí temu o čém to tam vlastně - tož myslím, že to je enem jeho patália. Tož pravda Matůšu?(9.12.2008)

Kroner - Velen, ako správna dedinská dvojka, ktorá musí byť pri všetkom... A je to dobre, lebo sa náramne bavíme.(25.4.2007)

• - Poprvé můžeme vidět před kamerou herce Oldřicha Navrátila. (M.B)

• - Autorem scénáře je ve skutečnosti Jaroslav Dietl, ale z důvodů jeho nesouhlasu s tím, aby seriál režíroval Petr Tuček, odmítl uvedení svého jména. (sator)

• - V seriálu hraje manželku Jozefovi Kronerovi jeho skutečná žena Terezia Hurbanová-Kronerová. (M.B)