John Rambo je jedním z veteránů války ve Vietnamu a zakladatelů Zelených baretů. Je v současném civilizovaném světě poněkud dezorientovaný, putuje stopem od města k městu a navštěvuje přátele z války. V jednom městečku narazí na místního šerifa Willa Teasleho. Tomu zrovna nepadne do oka; snaží se ho vypudit, a když Rambo město opouští, nechá ho zatknout pro potulku a uvězní ho. Ve vězení ho zástupce šerifa pro své „potěšení“ ponižuje, což Rambo už nevydrží. „Rozvzpomene“ se na své zkušeností z vietnamské džungle a s jejich využitím uprchne do místních lesů. Šerif zorganizuje výpravu, která má za úkol Ramba najít a přivést zpět do vězení. Jenže Rambo je díky svému výcviku nepolapitelný – a navíc decimuje šerifovy muže jednoho po druhém. Tenhle případ se Teaslemu vymkl z rukou – a navíc vzbudil nežádoucí publicitu. Do městečka tak přijíždí plukovník Trautman, Rambův bývalý velitel, protože on jediný snad může zastavit Rambovu osobní válku… (TV Prima)

DivX

První dokonalý akční film, který jsem v mladém věku mohl vidět. John Rambo jako voják, který si prošel peklem ve Vietnamu a i po návratu domů mu nedají pokoj. Nejsou to však rákosníci, kteří mu nedopřejí odpočinek ale místní policie a domobrana. 85% (DĚJ **** AKCE **** EFEKTY ** HERCI ****) IMDb.com: 7,5/10 ()

BROKEN_

Postava Ramba je jedna z nejikoničtějších akčních postav co se kdy na plátně objevila. V roli Ramba exceluje Sylvester Stallone, bez kterého si nedovedu představit jak by Rambo fungoval. Akční scény jsou natočené perfektně, a hlavně celý film má srdíčko. Hudba od Goldsmitha je výborná. Musím vypíchnout postavu Trautmana, jeho hlášky nemají chybu. " Trautman: "Ramba nestvořil bůh. To já. "Vy mi nerozumíte. Já jsem nepřišel zachránit Ramba před vámi. Přišel jsem, abych zachránil vás před ním." Rambo jí věci, po kterých bleje prase." :-D. Je to zkrátka nestárnoucí klasika, která má spád, solidní akci, a hlavně výborného Stalloneho, který v závěru ukáže, jakým skvělým hercem je. ()

Lachtaan

Legendární Stalloneův začátek v akčním žánru jsem vždycky až s nechutí přehlížel kvůli množství repríz v televizi, ke kterým mnohdy docházelo i víckrát za rok. Ale v důsledku toho, že teďko vyšlo jeho poslední filmové řádění, jsem se rozhodl dát oslavovanému Rambovi šanci a učinil jsem velmi dobré rozhodnutí. Protože ta kultovní akční řežba, o které jsem si myslel, že se celá již ze začátku odehrává pouze ve Vietnamu, je neutichajícím dobrodružným filmem, jenž se mi náramně strefil do noty a nenechal mě klidným po celou hodinu a půl. Tyto "naháněčky" mě v akčních snímcích nemálo baví. ()

Ryuuhei

Narušený válečný veterán se rozhodne absolutně bezdůvodně vyprovokovat policii a zahrát si s ní na kočku a myš. Celou dobu nic z toho nechce, ale nedá se přece nic dělat, když on to nezačal! Eh... To vážně? Tohle má být ten kult, o kterém každý pěl ódy? Neřeknu, že nemá něco do sebe, ale jeho děj působí naprosto zbytečným dojmem. Je to na jednu stranu takový pohled na válkou poznamenanou mysl, na druhou ale pořádná blbost. Čekal jsem od této klasiky duchaplnější zážitek, takhle mi sice stopáž celkem utekla a zvlášť jsem se nenudil, ale celou dobu jsem si akorát kladl otázku, proč se to všechno děje, proč má Rambo za každou cenu potřebu před někým utíkat a následně ho nahánět, nebo proč byl jeden policejní kapitán naprosto posedlý, aby ho dostal. Někomu to možná smysl dává, já si počkal až do konce, kde sice došlo k nějakému vysvětlení, ale spíš než důvod toho všeho se dostalo na pohled do Rambovy hlavy. Jestli mám vůli koukat na pokračování? Asi jen ze zvědavosti, ale neumím si představit, že by se neslo v podobném duchu. ()

Jazzzz

Krásná krajina a v ní po prázdné silnici kráčí člověk. Voják, který již zapoměl jaké to je na svobodě. Voják, který viděl ve válce mnoho špatného. Jde navštívit svého kamaráda. Jak idilický začátek. To co nás během filmu čeká je, ale nastíněno již v prvních slovech tohoto filmu. Rambo se dozví, že jeho kamarád je mrtev. Pak už příjde jen naprostý idiot na postu šerifa města a je zaděláno na pěkný malér. Válečný stroj se opět rozběsnil a není lehké ho zastavit. Pěkně idilická pohádka o tom jak by mohl být jeden člověk nebezpečný, kdyby se mu všechny kulky vyhíbali. Jako malý jsem to hltal, teď už to beru spíše jako pohádku, která je ale přesto skvělá. ()

kurcatovium

Byl první ze své rodiny a rozhodně nejpovedenější. Vhodně vybrané prostedí, relativně uvěřitelný (v rámci akčních filmů) příběh, dobrá akčně-odreagovávací podívaná. Stalloneho "herecký" výkon tu patří mezi ty jeho lepší, ale není to žádná sláva. Jeho styl mi tu připomíná Chucka Norrise... ()

uhlajz

Můj první film, co jsem viděl doma na videu. Jednou jsem přišel domů a čekalo mě velké překvapení - měli jsme video. A hned ten večer jsme si pustili právě Ramba. Tehdy to pro mě byla naprostá pecka - My name is John Rambo. Na rozdíl od dalších dílů se k tomuhle ale vracím mnohem častěji a s větší oblibou. je zasazen do běžného městského prostředí a působí dost realisticky (kromě některých scén:-)) hon na jednoho člověka se mění v lov policajtů, parádní záležitost. Další díly už nebyly moc originální. ()

_DAVE_

Jelikoz jsem jsem tento film nikdy v minulosti nevidel, tak ho shrnu ocima prvodivaka, nikoli ocima klasickeho nostalgika. Namet i zapletka je podle me vynikajici, akorat mozna tvurci nemeli natocit serii o akcnim hradinovi, nybrz trochu vice prokreslit psychlogii postavy Ramba ktery se nedokaze vratit do spolecnosti, a zije porad ve "sve" valce. Filmu o Vietnamu bylo natoceno tuny, a treba Apokalypsa nam rika, ze jde natocit vynikajici psychlogicke valecne drama. Rambo ma naznaky (zaverecna hystericka scena), ale dej se daleko vice soustredi na demolici mesta, a celkove dost nerealny souboj policistu s jedincem. ()

rudeboy

Nepísaný zákon hovorí: vinný je ten kto prelial prvú krv :) Film, ktorý vytvoril legendu mýtických rozmerov, patrí dnes už ku klasike svojho žánru. Veď kto by nepoznal vojnového veterána z Vietnamu Johna Ramba? Podľa mňa bezpochyby najlepší zo všetkých štyroch Rambov. Stallonemu bola táto rola ušitá na mieru a dej má výborný spád, takže sa nudiť isto nebudete. ()

mickyreed

Nemám rád, když se říká, že je to jenom film plný násilí a kde nic tu nic ... jsou to blbý žvásty ... perfektní film, kterej dokáže hodně oslovit ... a mě rozhodně oslovil - 5* ()

ywo666

Trochu iné ako som čakal. Ale aj tak spokojnosť. Nechýba tomu myšlienka, atmosféra ani akcia. Proste klasika, ktorú bola hanba nevidieť. ()

lennyd

Vietnamský veterán John Rambo (Sylvester Stallone) se po návratu do USA rozhodne najít své bývalé parťáky z jednotky. Jeho pátrání jej zavede do malého městečka, kterému železnou rukou vládne šerif Teasly (Brian Dennehy), kterému se jakýkoliv element, který do města nepatří, bytostně příčí. Když se s Rambem nedokáže domluvit, rozhodne se jej uvěznit pro potulku. Rambo se ale takovému jednání vzepře, a uprchne do hor nad městečkem. Teasly se ale nehodlá jen tak vzdát, a chce se pomstít. Netuší ale, že John Rambo je vycvičený k tomu, aby zabíjel ... Nevím jak k tomu došlo, ale Rambo I jsem viděl až dlouho dlouho po revoluci. Předtím se na (tisíckrát kopírovaných videokazetách) všude objevovala akční dvojka a trojka, ale jednička se mi nějak vyhýbala. Přitom má z celé série nejvíc propracovaný příběh (dvojka a trojka už je pak na stejné brdo - Rambo někam zajede, všechny vystřílí a konec). Kromě výborného Stalloneho se mi hodně líbil i šerif v podání Briana Dennehyho. ()

Santa666

Stalo se to nám všem. Nepadnete někomu do oka a za chvíli jste nejhledanějším člověkem ve Státech, máte útulný úkryt v lesích a vaším jediným kamarádem je váš nůž "Vietnamese-Killer". No a pak se probudíte a pokoušíte se ubodat svého plyšového medvídka rozbitou noční lampičkou. Rambo je ale takovej magor, že se mu to stalo doopravdy. Fakt, je to takovej blázen, že by vašeho plyšového medvídka ubodal naprosto bezdůvodně. Když se může chovat bezdůvodně celej film, proč by se nemoh tak chovat k vašemu infantilnímu idolu, že? Možná jsem to nějak špatně pochopil, potom se sám dobrovolně zbičuju videopáskou tohohle legendárního filmu, nebo scénaristovi tohohle béčka prostě došly nápady na nějakej "děj" a tak ho dal napsat automatickýmu psacímu stroji. Jasně, že vim, že "se tady na nějakej příběh nehraje, ty zamindrákovanej blbečku!", ale kdyby se zjizvenej veterán choval trošku racionálně, nemusel bych si po většinu filmu vymejšlet vlastní zápletku. A ta až se převede do filmu, to bude! ()

noriaki

Poučení zní jasně - neser se do Ramba. Lidé kteří nevyrostli na osmdesátkových akčních filmech, nebo si myslí že by jimi měl správný fanoušek artu pohrdat, prohlašují první díl série za jediný snesitelný. Najdou si v něm trochu té psychologie, špetku sociálního dramatu a akce je zase tolik neruší. First Blood je nejcivilnější díl a díky prostředí amerického severozápadu a náladové hudbě má skvělou syrovou atmosféru. Takže řemeslně a scenáristicky super, ale druhý díl mám přece jen radši. ()

dANo

Tento film je zaujímavý hlavne tým, že bol pre generáciu vyrastajúcich chalanov v čase tesne po revolúcii úplnou akčnou klasikou, ale pritom sme si častokrát ani neuvedomovali, že poslaním toho filmu neboli tie akčné scény, ale poukázanie na nezmyselnosť vietnamskej vojny. Zvláštny prístup tvorcov, nie? :o) ()

nevermore

Hezká ministorka o tom, jak se člověk může jednoduše dostat do maléru a tím hůř, když je "war hero". Ale docela veselá podívaná, kterak se pupkatí policajti z amerického městečka snaží zabít zeleného bareta. A taky je zde spousta "zajímavých věcí". Třeba jak Johny Rambo nalezl východ z té zbourané šachty a nikoho z těch policajtů nenapadlo, že by to ten zadní východ vůbec mohlo mít a Johny rovněž mohl mluvit o velkém štěstí, že ty podzemní jeskyně byly tak krásně průchodné:) A co nechápu vůbec, proč tam na té lesní cestě někde při horách, ten cajt pustil maják, když ho stíhal, no co to mělo za smysl?? Dal bych za 4, ale ta závečná řeč Johnyho na mě působila moc kýčovitě. Velice dobrý průměr. ()

JohnSmith

Téměř obyčejnej voják se po návratu z války dostane do pěknejch problémů.Rambo není jen film,je to pojem, stejně jako Rocky. Na rozdíl od Rockyho, který si udržoval svou kvalitu téměř ve všech dílech, Rambo je výborný jen v prvním dílu,ostatní už jsou slabší.Osobně jsem moc zvědavý na čtvrtý díl. ()

Tomesh

No tak tady nejde dát míň jak čtyři hvězdy. Kult jako prase. Člověk neznalý věci, by se určitě jal tohle dílko dát okamžitě do odpadu. Ovšem tohle je vážně bomba a vcelku realistická. Klasika se zapadlým emerickým městečkem, kde si šerif myslí, že je vpodstatě Bůh, který rozhoduje o veškerém dění, ba co víc se jako správný kauboj dosadil to všech tří typů mocí nám známých (tento model je uplatňován později v každém třetím hollywoodském béčku). Do tohoto vidlákova přijíždí téměř stále mlčící a brvou nehnoucí veterán John Rambo alias Sylvestr, kterého nasere banda přízemních vesanů (hlavně teda výše zmiňovaný polobůh sheriff, který svou inteligencí nepřevyšuje ani našeho učitele tělocviku na základce a to je co říct), která se ho snaží bezdůvodně zabít zbraněmi všemožných typů, jinými slovy šerif to víceméně bere jako branné cvičení svého městského hitlerjungend a na jehož konci je ovšem stejně nehovornej a dojatej John s legendárním a zakrvaveným rambonožem (taková ta megakudla, co má najedné straně čepele nůž a nadruhé pilku a ve střence schovaný kompas, v některých verzích i kápézetku), kterýžto jako gumovej artefakt se stal rovněž klasickou zbraní dětí a adolescentů v předrevoluční (zakoupeno na nidžaplace ve Vídni) nebo spíše lehce porevoluční době, kdy tento vysněný produkt zaplavil také trh ČSFR. ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (více)

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Rambo: Poslední krev

Rambo: Poslední krev

11.09.2014

O pátém dílu Ramba se mluví od roku 2008, kdy čtyřka vydělala 113 milionů dolarů. Její akční scény jsou navíc krvavým etalonem, kterému se následně vyrovnalo jen minimum eRkových filmů, takže… (více)

Nepokoušejte se zabít zabijáky

Nepokoušejte se zabít zabijáky

31.01.2009

Tohle staré filmové pravidlo (Chow Yun-Fat by mohl vyprávět) snad nikdy neomrzí. Přesvědčovat nás o tom bude i Channing Tatum. Ať už si o jeho hereckých schopnostech myslíte cokoliv, hvězda tohohle… (více)