Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter a väzeň z Azkabanu

Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / USA, 2004, 141 min

Mít mladšího sourozence má velkou výhodu - naučí vás věcem, které byste normálně možná i odsuzovali ..(30.5.2008)

rozpočet : $130 million tržby celosvetovo : $789,804,554(11.6.2007)

Konečně Potter, o kterém mohu říct, že mě skoro bavil. Povedené triky (mozkomoři jsou tak sexy), celkem nenudící dějový spád, zajímavý "závěrečný" zvrat. A Harry má pěknýho ptáka.(24.2.2007)

Líbí se mi, že Vězen funguje jako teenagerský (nikoliv již dětský) film, jako horor, thriller, fantasy i jako pocitové drama. 90% Zajímavé komentáře: berg.12, Dan9K, Turiec, riza-do, dbt(6.3.2005)

Strhující atmosféra, živé obrazy, hipiesácký ředitel, mozkomoři, hormony, velmi slušný dubing.. prostě po všech stránkách vynikající film.(17.6.2004)

• - Písnička, která hraje během scény s bubákem z gramofonu, není "Sing, Sing, Sing" od Louise Priama. Písnička se jmenuje "Swing, Swing, Swing" a napsal ji John Williams pro film 1941 a objevila se také v seriálu Akta X v 6.sérii. (HappySmile)

• - Ema Watson a Ema Thompson se obě narodily ve shodný den 15. 4., Thompsonová však o 31 let dříve. (bizal)

• - Sir Cadogan, kterého hraje Paul Whitehouse, byl vystřižen skoro z celého filmu. Přesto ho můžete vidět ve scéně, kde Ginny řekne Harrymu, Ronovi a Hermioně o tom, že Buclatá dáma zmizela. Sir Cadogan se objeví na obrazu za nimi. (HappySmile)