Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter a väzeň z Azkabanu

Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / USA, 2004, 141 min

rozpočet : $130 million tržby celosvetovo : $789,804,554(11.6.2007)

Nie zle...Vobec nie. Ale posudzujem to hlavne z hladiska kniznej predlohy. Kniha posobi veselo, najdete sa v nej, pobavite sa a hlavne zapojite fantaziu na plne obratky. Film vsak vo mne zanechal pochmurnu naladu, tak ako vsetky Cuaronove filmy. A este jedna dolezite vec...Harry Potter je hlavne pre mladsiu generaciu. A na Vazna z Azkabanu by som svoje dieta nezobrala....(26.8.2007)

Líbí se mi, že Vězen funguje jako teenagerský (nikoliv již dětský) film, jako horor, thriller, fantasy i jako pocitové drama. 90% Zajímavé komentáře: berg.12, Dan9K, Turiec, riza-do, dbt(6.3.2005)

Oscar 2 nominace: Hudba, Vizuální efekty(27.1.2005)

K tomuto filmu ma viažu zábavné spomienky - presnejšie k podmienkam, v akých som ich videl. Avšak na tom z hľadiska objektívneho hodnotenia tu na csfd nezáleží, a tak z pôvodného odpadu vyzdvyhujem do príjemného priemeru. (po normálnom shliadnutí). Videno v Capitol Košice 2004(30.5.2010)