Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter a väzeň z Azkabanu

Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / USA, 2004, 141 min

Takhle to mělo vypadat už od začátku. Cuarón nezklamal, prokázal, že není žádný ilustrátor, ale opravdový režisér. Scénář byl napsán velmi dobře, nic podstatného ve filmu nechybí, a všechny změny (i když zas tolik jich nebylo) byly ku prospěchu. Oceňuji, že ve filmu zůstalo strhující napětí závěrečných kapitol. Z herců příjemně překvapil Daniel Radcliffe, už není tak prkenný jako dřív. Gary Oldman s Emmou Thompsonovou jsou solidní, ale nemají moc prostoru. A film má moc pěkné závěrečné titulky:)(8.6.2004)

Těšil jsem se na třetí díl Potterovské série kvůli režisérovi - Potomky lidí jsem viděl dříve než kouzelnická dobrodružství z Bradavic a proto jsem byl zvědavý a natěšený, jak si Alfonso Cuarón poradil s Azkabanským Vězněm... triky jsou špičkové, Cuarónova kamera parádní, ale neoslnil mě tolik celý zamotaný příběh, který je tu nadále rozplétán. Nedýchla na mě taková atmosféra, jako u Tajemné komnaty, neříkám ale, že některé scény nebyly zpracované kouzelně a s pořádným fantasy nádechem - Azkabanští mozkomoři nahánějí víc než husí kůži a myšlenka i uskutečnění časoprostorové cesty do minulosti je určitě zamyšlění hodná a svým způsobem jedinečná. Herecké výkony v rámci série standartní, hudba moc pěkná. 70%. 130 miliónů dolarů(rozpočet)/790 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(31.3.2007)

Rozpočet $130miliónovTržby USA $249,541,069Tržby Celosvetovo $795,634,069/70%/(25.3.2007)

Mít mladšího sourozence má velkou výhodu - naučí vás věcem, které byste normálně možná i odsuzovali ..(30.5.2008)

Scénář: Steven Kloves .. Vězeň z Azkabanu (a hlavně jiný režisér) konečně přináší určité změny. Ve výsledku je to momentálně filmově nejlepší díl. Ovšem výhrady přetrvávají. Ty strašidelné scény mohly být krapet delší - ta setmívačka to usekla vždy moc brzy, ale je to pro děti, takže možná proto. Velmi dobrý pocit z filmu, dostavující se takřka permanentně, dosti kazí konec.. Šílenství kolem adaptace knih Harry Potter and .?. mě nechala naprosto chladným! Je sice pravda, že se to dá bez obtíží shlédnout a je na co se dívat, tj. triky, ale příběh není až moc poutavý a adaptovaný scénář je místy dost děravý a nelogický. 75%.(8.4.2005)