poster

Harry Potter a vězeň z Azkabanu

 • Velká Británie

  Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

 • Slovensko

  Harry Potter a väzeň z Azkabanu

Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / USA, 2004, 141 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EdaS
  ****

  Něco mi k dokonalosti přece jen chybělo, jen nevím co. Knihu jsem četl už dávno, takže si nepomatuju, kolik toho bylo změněno, ale myslím, že tohle je o hodně lepší přístup než doslovnost prvních dvou dílů. Cuarón je super, jen se bojím, že režisér Newell v dalším dílu bude spíš blíže Columbusovi.(2.7.2004)

 • hirnlego
  ***

  Konečně Potter, o kterém mohu říct, že mě skoro bavil. Povedené triky (mozkomoři jsou tak sexy), celkem nenudící dějový spád, zajímavý "závěrečný" zvrat. A Harry má pěknýho ptáka.(24.2.2007)

 • Matty
  *****

  Líbí se mi, že Vězen funguje jako teenagerský (nikoliv již dětský) film, jako horor, thriller, fantasy i jako pocitové drama. 90% Zajímavé komentáře: berg.12, Dan9K, Turiec, riza-do, dbt(6.3.2005)

 • Tom Riddle
  *****

  Tak. Před chvílí jsem dopsal (přepsal) komentář ke čtyřce, a tak si říkám, že přepíšu i trojku, a to ve stejném stylu. Ale ejhle, nejde to. Nechápete? Tak šup k Ohnivému poháru a přečíst. Tak, už to máte? Můžeme pokračovat. Rád bych sjel tvůrce za špatně odvedenou práci, ale to se zkrátka u Cuaróna nekoná. Jo, pár drobností se mi tu taky nelíbí. Obzvlášť obsazení Lupina a vůbec všechny scény s ním (včetně těch "po", jako vážně, WTF?), David Thewlis se na něj vážně vůbec nehodí vzhledem ani výrazem. A ta scéna, kdy Hermiona vyzdvihne Harryho a hodí ho pod Vrbu mlátičku... Jako promiňte, to já jsem ohromný fetišista, tedy feminista, ale to tedy ne. To je ale všechno naprosto nepodstatné s ohledem na všechno ostatní. Od sklepa až po půdu je filmová trojka jasně nejlepší nejen jako film, ale i jako adaptace. Časohrátky, Trelawneyová, Prasinky, Prasečí hlava, sboristi, "Bolí to moc?" "Strašně. Tak moc, že mi ji možná useknou.". Zkrátka nejlepší.(14.5.2007)

 • Lynn
  ****

  Ze všech tří "Potterů", které jsem dosud viděla, mohu o tomto s čistým svědomím prohlásit, že JE to skvělý film. Děkuji z celého srdce tomu, koho napadlo vykopnout z režisérské sesle rutinéra rodinných komedií Chrise Columbuse a nahradit jej talentovaným Mexikáncem Cuarónem. Pod jeho vedením má "Potter" doopravdy temnější atmosféru, Mozkomoři a vůbec celá vizuální stánka věci se vyvedla úžasně, děcka možná i trochu hrají. Stále ještě se považuji za odpůrce potterovské série (ani ne tak kvůli knihám, nečetla jsem je, ale podle ohlasů by to mohla být i kvalitní četba a alespoň je tu někdo, kdo donutí dnešní generaci odkojenou televizí a PC hrami trochu číst; vadí mi ovšem ta komerce a humbuk okolo), přesto jsem ochotna ji akceptovat a pokud bude úroveň i nadále stoupat, třeba změním i názor, mám už k této cestě jednou nohou nakročeno. Především proto, že závěrečná pointa byla docela překvapivá a já se tak na poslední chvíli přestala obávat klišovitosti ve stylu "učitel obrany proti černé magii = záporák". Představitel Draca Malfoye je k sežrání čím dál tím více a vyvažuje tak mé znechucení nad některými postavami profesorů, kteří jsou snad až moc střelení. Roztomilá byla parafráze Titanicu (Potter na Klofanovi letící těsně nad vodou). Nakonec musím jen dodat, že tradičně nejlepší postavou zůstává profesor Snape, i když na paty mu možná šlape i profesor Lupin.(4.2.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace