Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

HarveyDent

Ten HŘÍCH je cítit i po několikátém zhlédnutí i po 20 letech. Možná to má scénář stejně debilní jako dnešní rychlokvašný Step up, dance shit whatever, ALE charisma Swayzeeho, sexuálně dráždivá dětská nevinnost Jennifer Grey, ta atmosféra a poctivá režie vám zaručí zážitek, jehož zopáknutí jen tak neodmítnete. Věčným pomáhá tomuto filmu být hlavně kontrast: trapné konvenční radovánky, které jsou dnes ještě víc trapnější, kontra Dirty Dancing, kterej byl tehdy a jen tehdy takhle hříííšný a nikdy jindy. Tenhle snímek by vlastně ani nemohl remakeován, protože by se tam vlastně ztratil ten kontrast (dnes se takhle tančí všude) a navíc, kde byste našli takovou dvojku jako Swayze a Grey ? Nikde :-P 80% ()

LuNaj

Předně- nemám rád filmy o tanci. Ať už se jedná o latinu nebo ty novodobé hopperské ve stylu Let's Dance. Hříšnému tanci k původně plánované 1* dávám druhou za docela sympatického Patricka Swayzeho. Klišé, scénář tak slaboučký, že by lepší napsalo dítě na prvním stupni ZŠ a totální nuda. Srry, ale víc než 2* fakt dát nemůžu. A to snesu docela hodně. ()

vieriX

Naprostá klasika z dneška už takřka kultovním soundtrackem.Není nad čím váhat naprosto neotřesitelných 5* ()

LukKon

Vyrastal som na tomto filme, keďže moja mama (ako mamy mnohých iných) tento film úplne zbožňuje. Božský Patrik bude asi na večnosť zapísaný v mojej mysli ako tanečník Johnny. Možno sa veľa ľudí pozastaví nad mojim hodnotením (hodnotenie je zvýšené vynikajúcim soundtrackom a mojou mamou, ktorá práve v čase písania tohto komentáru tento film pozerá), ale ja ním protestujem proti filmom (High School Musical, High School Musical 2, High School Musical 3: Senior Year, Step Up, Step Up 2 the Streets), ktoré by radi nadviazali na Dirty Dancing vlnu a vôbec sa im to nedarí. ()

d1x

Občas jsem prostě snílek a není nad to se občas zasnít:-))) Přestože to příběh nepřekypuje originalitou, stále se jedná o dobrý film. A to také především díky skvělé hudbě. Škoda, že není větší škála, berte to jako 3.4999 hvězdičky. ()

ma883

Dívka, která nemá ráda z mládí Hríšný tanec, je podivná. Dívka, která nikdy neviděla Hříšný tanec, není dívka. Člověk, který nezná hlavní hit Hříšného tance The Time of My Life, vlastně ani nežije. Tento snímek je stabilně nejoblíbenějším tanečním filmem všech dob. Zároveň je doplněn jednoduchou romancí, která v sobě tají trapnost první lásky i trpkost sociálních rozporů ve společnosti. Salma Hayeková v Dogmatu říká, že za deset nejlepších filmů všech dob může ona coby můza, až na Sám doma, za který někdo upsal duši ďáblu. Musím ji trochu opravit. I za Hříšný tanec upsal někdo duši peklu. Ač není film žádným velkým mistrovským dílem filmového světa, neustále baví a má své kouzlo pro milióny lidí. ()

Hulkee

Tříhvězdičkový film napěchovaný hudbou, pro kterou je občas pět hvězd málo. Ona hudba vůbec posunuje tenhle film o třídu výš. ()

bloody21

úžasný příběh, celé je to plné vtipu a legrace..baby nebude sedět v koutě:D, hlavní herečka byla úplně úžasná, máte při tom pocit všechno ze sebe servat a divoce tančit a odreagovat se:D ()

transbeskyd

Trochu laciná ale skvěle fungující pohádková romantika s odpovídající zdařilou hudební kulisou a nejznámější role nebožtíka Patricka S. Otázka je, jestli měl smůlu, nebo štěstí, že už si vlastně nic "většího" nezahrál.. Ze škatulky povrchního svůdníka a hejska se holt těžko šplhá do "seriozních velkých" rolí. ()

george82

Když se řekne Patrick Swayze, tak asi každému utkví v hlavě Duch a právě Hříšný tanec. A to by bylo, aby se tanečníkovi v takovém filmu nedařilo. Skvělá hudba, výborná herecká dvojka a asi nesmrtelná hláška: Bejby nebude sedět v koutě! 80% ()

jprmusic

Film se mi vlastně nelíbí - jediný co mě bere, je fantastickej soundtrack a taneční scény (Baby v nich zrovna být nemusí, zato Cynthia Rhodes ano). Díky tomu a několika poměrně vtipným scénám (můj prostor - Tvůj prostor)se dá v pohodě přežít celý film. ()

Nessos

I mě jako muže Hříšný tanec dost oslovil. Je to sice taková růžovoučká pohádka, ale zároveň je to famózní snímek, který táhne vynikající (dnes už bohužel zesnulý) Patrick Swayze. Netvrdím, že to nemá žádné slabiny či trhliny, ale co film tady ztrácí je bohatě vyváženo hudbou, která je prostě dokonalá. ()

teltri

Hloupoučký ale neskutečně krásný film. Hudba je úžasná, jak hity padesátých let tak soundtrack z osmdesátek. Teď jsem to viděl prvně v angličtině. The steps aren´t enough .. Feel the music. No i tak je český dabing legendární. Baby je naivně krásná a koukám jak je Lisa je dokonalá ve své podstatě. Všiml jsem si že Penny měla na zdi Muchův obraz. Jinak To museli cvičit tu zvedačku kvůli jednomu záskoku v hotelu? Tenkrát na střední, koukali jsme na to se sestřenkami do kolečka o prázdninách. Znali jsme skoro celý film nazpaměť. Pak jsme to dokonce sami nadabovali na audiokazetu, i s efektama : ) Byli to krásné časy, s tím definitivně končilo mé dětství, a blížil se maturitní ročník. ()

kristyy

Sladká romantika :-) Tak tohodle chlápka by snad chtěla každá dívka i žena.... Patrick je v tomhle filmu prostě "k sežrání". Příběh moderní popelky, kterak to všem nandala a k tomu super písničky...co víc si přát :-) Snad jen toho Patricka...;-) ()

Blenny

Limonáda, kterou jsem tehdy sežral i s navijákem. I po letech je to pořád limonáda, ale narozdíl od dnešních filmů na podobné téma je to vkusná, milá a nepřeslazená limonáda. Mám ten film rád. ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme