poster

Star Trek X: Nemesis

 • USA

  Star Trek X: Nemesis

 • Slovensko

  Star Trek X: Nemezis

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 2002, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • viperblade
  *****

  V době, kdy jsem s filmy začínal a nezjišťoval jsem si o nich moc informací, jsem se díval prakticky na cokoliv a tak se mi stalo, že jsem tento poslední (v té době ještě nebyl film z roku 2009 ani v plánech) díl viděl jako úplně první z celé Star Trek série. A líbil se mi. Teď, když jsem zhlédl všech předchozích devět dílů (už v chronologickém pořadí :-)) jsem si zopakoval i tento a musím říct, že (a teď si připravte kameny, milí Trekkies) mi pořád přijde, že tenhle film je nejlepší dílem s novou posádkou. Ne, není to The Wrath of Khan této série, ani zdaleka ne. Nicméně ze všech těch filmových pokračování mi tohle přišlo jako nejlepší i přes tu zvláštní scénu, kdy kapitán Pickard řídí Buggynu přes poušť, i přesto, že tento film málem zničil kariéru tak skvělého a charismatického herce, jakým Tom Hardy nepochybně je, i přes ten "over the top" souboj na konci. Tenhle film měl dle mého nejzajímavější příběh, skvělé tempo a super akční scény (ano, i tu "over the top" akční scénu ze závěru jsem si užil). Takže pro mě Nemesis stále zůstává v popředí, co se týče filmů s novou posádkou. 90 %.(9.8.2007)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Když jsem naposledy potkal sám sebe, tak jsem se fikaně přechytračil tak, že se z toho přestal točit Měsíc. Picardův souboj se svou vlastní DNA má však dalekosáhlejší význam pro mír ve vesmíru a já to plně respektuji. Poslední Picardovu a Datovu filmovou akci jsem si zkrátka dokázal užít i přesto, že ani pružné hranice sci-fi logiky nedokázaly pojmout některé nabídnuté nesmysly. Mně však stačilo přesunout veškerou energii z mozkových závitů do očních bulv a další startrekovská spokojenost byla na světě.(28.4.2014)

 • Disk
  ****

  Tom Hardy jako obvykle vynikající (i se svými ikonikckými rty). Škoda jen, že posádka kapitána Picarda mě vůbec nezaujala. Z úcty k Hardymu ale tu čtvrtou hvězdičku klidně přihodím.(31.10.2012)

 • POMO
  ****

  So zápletkou by si síce hravo vystačila jedna epizóda TV seriálu, ale to spracovanie nám dáva vedieť, že to s nami tvorcovia myslia veľmi dobre. Škoda že sme nemali možnosť to vidieť na plátne.(27.10.2003)

 • xxmartinxx
  ***

  Osobní duel tomu dodává šťávu, která všem filmům Nové generace tak zásadně chybí. Že by to bylo výrazně chytré, jsem už vzdal - to prostě zmizelo ve vesmíru s panem Spockem a Pickard to nepřinese. Kdyby se poslední půlhodina nerozplizla do stereotypního, nudného a naprosto mimo ducha sled akčních scén, tak bych uvažoval o vyšším hodnocení.(10.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace