Star Trek X: Nemesis

Star Trek X: Nemesis

Star Trek X: Nemezis

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 2002, 112 min

Poslední film Nové generace. Teď byly problémy s Romulani. Riker se oženil s Troi. Picard se setkává se svým zlým klonem, který ovládá Romulany a chce zničit Zemi. Zase tu loď málem rozmlátili. Líbil se mi Picardův únik z nepřátelské lodi. :D A chudák Dat se pro posádku obětoval...(22.10.2013)

Tak se mi konečně po několika měsících poštěstilo dokoukat poslední startrekovský film a stejně jako většina s deseti dílů je tento "jen" průměrný. Většina dílů této sci-fi série prostě nikdy nemá tu správnou gradaci nebo napětí aby dokázali udržet diváka v pozornosti po celou dobu. Takže zbývá jen poděkovat Abramsovi, že to vzal za úplně jiný konec a nenechal se zde přespříliš inspirovat.(15.11.2009)

Posledni cesta Pickarda a spol. Po Prvnim kontaktu nejlepsi film s novou posadkou. Mame tu docela zajimavou zapletku, film oproti minulymu dilu min komickej a v druhy polovine docela temnej, navic se uzavrou osudy nekolika hlavnich postav a i kdyz prvni pulka se nese spis v duchu "o co tu jde" nez nejaky velky akce, i ta dokaze zaujmout, no a pak tu je samozrejme pulka druha, kde se to bez prestani rube, souboje, prestrelky, bitvy lodi. To vse s paradnima trikama, o fous dynamictejsi hudbou nez u jinejch dilu a skvele natocenou akci. A samozrejme starejma znamejma sympatickejma postava. Paradni ST film za lepsi 4*.(18.7.2009)

Chudáci maskéři, zase museli den co den vstávat do háku ve tři ráno.. Je to už pár světelných let, co jsem sledoval seriál, takže jsem nyní musel naskočit do rozjetého vlaku a znovu si osvěžoval tváře (pan Dat) i slovník (fotonové torpédo, vlečný paprsek) Roddenberryho vesmírných Dušínů nové generace. Než mě trekkie průvodčí z vlaku vyhodil, užil jsem si docela temnou jízdu bez zastávek a byl rád, že jsem mohl chvíli posedět v kupé se začínajícím Tomem Hardym, jakožto železářství doposud nenavštivším Pinheadem v Rossiho motocyklistické kombinéze (Shinzon)..(22.9.2010)

• JohnnyD

Aký je rozdiel medzi priemerným seriálovým dvojdielom a týmto filmom? Netuším, tak ako vo filme sa objavia nevydarené klony Datu a Picarda, tak aj tento film je nevydarený klon Star Treku. Má to nejaké tie postavy, nejaké tie vesmírne rasy, ale ako Picardov klon, i film sa vydal niekde úplne inde ako jeho prototyp. Tápanie na mieste, nudný scenár bez deju, celé odohrávajúce sa v plastických kulisách vesmírnych lodí, posádka spolu vôbec nekomunikuje a funguje len ako kulisa zeleným filtrom. A Data tu nemá ani jednu hlášku! Bože, čo si to len dopustil?(26.7.2009)