Star Trek X: Nemesis

Star Trek X: Nemesis

Star Trek X: Nemezis

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 2002, 112 min

Víc už nezáživnost Nové generace podtrhnout nemohli. Baird se sice tak nějak staromilsky snaží, aby měla Nemesis aspoň trochu "koule", ale unylý záporák (to jsem se měl toho plešatýho vykuka a jeho šedivýho klauna jako bát?) a seriálem páchnoucí zápletka to všechno zdařile posílají do pozice vcelku nudného a snadno zapomenutelného průměru. Navíc mě s každým dalším filmem o Picardově posádce silně iritovalo navazování na děj z televizní obrazovky. Namísto toho, aby se filmy snažily lovit diváky i mimo zástup Trekkies, nesmyslně hrají všechno na vlastní branku. Imho zasloužené komerční fiasko, které zapříčinilo velké změny. Díky bohu za ně. Takhle už rozhodně ne. Ale výsadek v off-roadu byl hoodně hezký. To zase jo.(8.8.2007)

Škoda, že som pri poslednej (kino) snímke ST k tomuto dátumu... Ostáva len dúfať, že ak vzniknú ďalšie ST filmy pôjdu v duchu posádky kpt. Picarda... Viem, že som to už spomínal pri iných ST, ale nedá nepripomenúť aké nádherné je sledovať USS Enterprise NCC-1701D bez Kirka ...(29.9.2008)

Souboj kapitána Pickarda se svým klonem Shinzonem a především finální bitva Romulanů a Enterprise. Tentokrát méně filozofování a více akce, to mi ve Star Trek vyhovuje. Trailer: http://www.csfd.cz/film/17282-star-trek-x-nemesis/videa/(5.11.2011)

Začátek byl skvělej. Pěkně svižná akce, kapitán Picard jako rozpustilej řidič supervozítka pobavil - v takový náladě ho často nevídáme. Hned na to honička s emzáckejma domorodcema - skvělý ... Postupem času se ale film víc a víc podobá seriálu, což mě po tom pro Star Trek netradičnim nástupu trochu zklamalo, nicméně je to pořád nadprůměrně kvalitní sci-fi.(28.2.2011)

Nejsem žádný trekkie, ale film má docela dobrý scénář, který se točí hlavně kolem Pickarda a Daty. Režisér si počínal celkem zručně (docela povedené akční a bitevní scény prozrazují, že je lepší jako střihač) a tak rozloučení s posádkou Nové generace dopadlo lépe, než jsem čekal. Ale radši bych ho býval prožil v kině.(12.9.2003)