Star Trek X: Nemesis

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 2002, 112 min

• paascha

Nic moc(8.8.2007)

Hodně temný příběh a přitom začíná tak optimisticky svatbou, ale pak už jen sešup, ze kterého se kapitán Picard obtížně dostává a na konec mu sebeobětováním pomůže úžasný Dat, Toho je opravdu škoda, byla to moje velmi oblíbená postava.(19.5.2014)

Obrovský rozdíl oproti prvním dvěma seriím ST: Nová generace. Konečně pořádné zbraně (žádné směšné krabičky) a dočkal sem se i bitvy ve vesmíru. 75%(10.1.2009)

Škoda, že som pri poslednej (kino) snímke ST k tomuto dátumu... Ostáva len dúfať, že ak vzniknú ďalšie ST filmy pôjdu v duchu posádky kpt. Picarda... Viem, že som to už spomínal pri iných ST, ale nedá nepripomenúť aké nádherné je sledovať USS Enterprise NCC-1701D bez Kirka ...(29.9.2008)

První Star Trek film, co jsem kdy viděl. No a bylo to dost dobré, ale velmi televizní. Nedovedu si představit, že bych se na tohle vypravil do kina:) Nebyl jsem zklamán, ale na víc než 3*** to není.(26.4.2009)

• - Film byl uveden do kin krátce před velkofilmem Pán prstenů: Dvě věže. Jeho premiéra ale proběhla jen v některých zemích, v jiných se film vůbec nehrál. V České republice se dočkal své premiéry až roku 2006 při příležitosti oslav 40. narozenin Star Treku, setkání CzechTrek dne 27. září. Mezi „star trekovými“ filmy byla Nemesis označena za jeden z nejhorších; nebyla ani příliš výnosná. (Kroup4)

• - Film měl původně o padesát minut více. Vystříženy byly zejména scény pojednávající o vztazích postav. 17 minut z nepoužitého materiálu je ke zhlédnutí na bonusech DVD. (Terva)

• - Všechna romulanská i remanská jména ve filmu jsou odvozena ze starých čínských jmen. (mirliflore)