poster

Star Trek X: Nemesis

 • USA

  Star Trek X: Nemesis

 • Slovensko

  Star Trek X: Nemezis

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 2002, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fingon
  ****

  I zde musím po druhém shlédnutí bez dabingu jednu hvězdičku přidat. V prostřední části je to politikaření Rémanů v romulanském senátu trochu slabší a kecy o betazoidských svatebních rituálech dokážou leda tak navnadit (stejně jako pochyby o velikosti nádobíčka jistého klingonského míšence:-) ale všechno se to naštěstí obrátí v části O té velké bitvě, která mi přišla jako snad vůbec nejlepší filmová startrekovská bitva všech dob (do roku 2009, samozřejmě). Co oni s těmi loďmi udělají... Potěší cameo kapitánky (vlastně už admirála) Janewayové. PS, kdybyste byli na pochybách, kde se ukryl můj oblíbený rypák Ron Perlman, tak je schovaný pod maskou rémanského vicekrále.(9.8.2007)

 • Slarque
  ****

  Nejsem žádný trekkie, ale film má docela dobrý scénář, který se točí hlavně kolem Pickarda a Daty. Režisér si počínal celkem zručně (docela povedené akční a bitevní scény prozrazují, že je lepší jako střihač) a tak rozloučení s posádkou Nové generace dopadlo lépe, než jsem čekal. Ale radši bych ho býval prožil v kině.(12.9.2003)

 • brutale
  ****

  Škoda, že som pri poslednej (kino) snímke ST k tomuto dátumu... Ostáva len dúfať, že ak vzniknú ďalšie ST filmy pôjdu v duchu posádky kpt. Picarda... Viem, že som to už spomínal pri iných ST, ale nedá nepripomenúť aké nádherné je sledovať USS Enterprise NCC-1701D bez Kirka ...(29.9.2008)

 • JohnnyD
  *

  Aký je rozdiel medzi priemerným seriálovým dvojdielom a týmto filmom? Netuším, tak ako vo filme sa objavia nevydarené klony Datu a Picarda, tak aj tento film je nevydarený klon Star Treku. Má to nejaké tie postavy, nejaké tie vesmírne rasy, ale ako Picardov klon, i film sa vydal niekde úplne inde ako jeho prototyp. Tápanie na mieste, nudný scenár bez deju, celé odohrávajúce sa v plastických kulisách vesmírnych lodí, posádka spolu vôbec nekomunikuje a funguje len ako kulisa zeleným filtrom. A Data tu nemá ani jednu hlášku! Bože, čo si to len dopustil?(26.7.2009)

 • paascha
  **

  Nic moc(8.8.2007)

 • - Postava Shinzona (Tom Hardy) byla inspirována Johnem Brownem, abolicionistickým fanatikem z 19. století. (mirliflore)

 • - Režisér Stuart Baird před natáčením neviděl ani jednu epizodu seriálu Star Trek: Nová generace (od r. 1987), což kritizovali i někteří s filmem nespokojení herci. Příkladem je LeVar Burton, představitel Geordiho LaForga, a Marina Sirtis, která si zahrála Troi. Baird si například údajně myslel, že postava Geordiho je mimozemšťan. (mirliflore)

 • - Film obsahuje narážky na všech 5 Star Trek seriálů. Riker (Jonathan Frakes) použije manévr pojmenovaný po kapitánu Kirkovi, je zmíněna válka s Dominionem, hlavním protivníkem posádky ze seriálu Star Trek: Hluboký vesmír devět (od r. 1993), krátké cameo si coby admirál zahrála Kathryn Janewayová ze seriálu Star Trek: Voyager (od r. 1995) je zmíněna loď USS Archer, pojmenovaná po kapitánu Archerovi ze seriálu Star Trek: Enterprise (od r. 2001). (mirliflore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace