poster

Star Trek X: Nemesis

 • USA

  Star Trek X: Nemesis

 • Slovensko

  Star Trek X: Nemezis

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 2002, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ramirez85
  ***

  Tom Hardy jako hlavní záporák si to dává, ale jinak je tenhle Star Trek prostě jen jeden z mnoha, přehlédnutelnej, dějově nijak nepřekvapující, nebo snad dokonce strhující (dovedu si představit, že by tenhle matroš stačil na jednu jen o trošku delší a (asi) o hodně dražší epizodu). Ale pravověrný trekkies byli/jsou určitě spokojení, protože tohle prostě JE klasickej Star Trek. Škoda jen, že za měsíc za dva už si pomalu nebudu pamatovat, o čem že to vlastně bylo a výjimečně za to nebude moct můj Alzheimer...(10.9.2015)

 • sheen
  ****

  ST filmů je málo xD, tak proč si v nich neudělat pořádný hokej. Po premiéře nového ST od Abramse (který mě sakra naladil a dostal jsem obrovskou chuť poznat posádku Enterprise trošku lépe), jsem si pustil Khanův Hněv, jelikož první díl jsem viděl a po K.Hněvu šup pěkně až na konec xD Kvalitka, první díl, který jsem s P.Stewardem viděl. Rozhovory s jeho dvojčetem přímo jiskří emocemi. Pěkná napínavá naháněčka na závěr nenechá jediného scifi fandu chladným.(9.5.2009)

 • JohnnyD
  *

  Aký je rozdiel medzi priemerným seriálovým dvojdielom a týmto filmom? Netuším, tak ako vo filme sa objavia nevydarené klony Datu a Picarda, tak aj tento film je nevydarený klon Star Treku. Má to nejaké tie postavy, nejaké tie vesmírne rasy, ale ako Picardov klon, i film sa vydal niekde úplne inde ako jeho prototyp. Tápanie na mieste, nudný scenár bez deju, celé odohrávajúce sa v plastických kulisách vesmírnych lodí, posádka spolu vôbec nekomunikuje a funguje len ako kulisa zeleným filtrom. A Data tu nemá ani jednu hlášku! Bože, čo si to len dopustil?(26.7.2009)

 • paascha
  **

  Nic moc(8.8.2007)

 • xxmartinxx
  ***

  Osobní duel tomu dodává šťávu, která všem filmům Nové generace tak zásadně chybí. Že by to bylo výrazně chytré, jsem už vzdal - to prostě zmizelo ve vesmíru s panem Spockem a Pickard to nepřinese. Kdyby se poslední půlhodina nerozplizla do stereotypního, nudného a naprosto mimo ducha sled akčních scén, tak bych uvažoval o vyšším hodnocení.(10.12.2009)

 • - Původně měl být hlavním protivníkem Picardův (Patrick Stewart) dlouho ztracený syn. Nápad byl však zamítnut s ohledem na kontinuitu s předchozími filmy a seriálem. (mirliflore)

 • - Film obsahuje narážky na všech 5 Star Trek seriálů. Riker (Jonathan Frakes) použije manévr pojmenovaný po kapitánu Kirkovi, je zmíněna válka s Dominionem, hlavním protivníkem posádky ze seriálu Star Trek: Hluboký vesmír devět (od r. 1993), krátké cameo si coby admirál zahrála Kathryn Janewayová ze seriálu Star Trek: Voyager (od r. 1995) je zmíněna loď USS Archer, pojmenovaná po kapitánu Archerovi ze seriálu Star Trek: Enterprise (od r. 2001). (mirliflore)

 • - Postava Shinzona (Tom Hardy) byla inspirována Johnem Brownem, abolicionistickým fanatikem z 19. století. (mirliflore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace