Již po desáté se setkáváme s Enterprise a její posádkou. Tentokrát se účastní mírové mise na Romulus, jelikož se tamní obyvatelé rozhodli uzavřít s Federací mír. Po příletu na planetu ale vyjde najevo, že jejich skutečným úmyslem je zničení Země. A tak se kapitán Picard setká s dosud nejnebezpečnějším protivníkem - Nemesis. Vedle sedmi hlavních hrdinů se objeví i nová nebezpečná rasa Rémanů, mezi nimiž je i klon kapitána Pickarda - Shinzon, který je novým vůdcem Romulů. (oficiální text distributora)

easaque

-3* úplně standardní Startrekovský kousek, u kterého nic zvlášť nepřekvapí. Atmosféra je sice napjatá jako vždycky, ale k čemu, když víte jak to zase skončí, takže ke konci trošku utahaná nuda :-) Fanoušky potěší a ostatní snad moc nezklame. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

kombajn

Nebýt dvou hlavních postav - Daty a Pickarda, bylo by to za ***. Můj největší oblíbenec série - Brent Spiner, který hraje dvojroli (Datu a B-4) dokázal fantasticky vystihnout obě navenek stejné, ale uvnitř rozdílné postavy. Patrick Stewart je jako vždy skvělý. To jsou největší klady filmu, jinak je to pro mě dost zklamání a tento film je důkazem toho, že Star Trek je příliš sterilní. ()

Nuala

Velmi příjemné překvapení, zajímavá zápletka i postavy... Doporučuju i nefanouškům Star Treku, stojí to za to :) ()

Meridius

Dost možná Star Trek, který se mi nejvíce líbil, a jeden z posledních filmů, k nimž skládal hudbu úžasný Jerry Goldsmith. ()

Joe321

Po Vzpouře návrat k akčnějšímu pojetí a odklon od Roddenberryho vize. Na škodu to podle mě není, protože tu opět dostává pozornost Picard a Data. Občas si říkám, jak zvláštní je, že se Patrick Stewart v této roli tolik našel. Jeho obličej, ba dokonce jen oči, dokážou vyjádřit takové množství emocí. Například strnulá postava a zdrcený výraz po teleportování ze Scimitaru. Opět bravurně zahrané. Triky a valčík lodí na velké úrovni, jak se na ST film patří. Škoda, že se snímek nedočkal lepšího přijetí. Třeba bychom se dočkali ještě jednoho. -"If there is one ideal that the Federation holds most dear, it is that all men, all races can be united. What better example... A Starfleet captain, standing in the Romulan Senate. Nothing would make me more proud than to take your hand in friendship - in time... when that trust has been earned." ()

Martin741

Aj ked Star Trek od rezisera J. J. Abramsa povazujem za podstatne lepsi film, nebranil som sa ani tejto temnej atmosfere, kvalitnemu scenaru a celkovo kvalitnej zabave : 74 % ()

M.i.k.e

po posledním Star Trek filmu B.A. (before Abrams) a třetím s novou posádkou je nad slunce jasné, že tahle parta nebude moje srdcovka. Momentálně nedokážu definovat proč, protože Pickard je slušný nástupce Kirka a i když desítka nejvíc smrdí televizí a klidně by mohla o půl hodiny zhubnout, tak do party Next Generation filmů v pohodě zapadá a ani ona vyloženě nenudí. Bohužel ale taky nebaví natolik abych jí někdy v budoucnu chtěl vidět znova (což ale platí skoro o polovině ST filmů)...60% ()

pakobylka

Další a prakticky poslední z klasických snímků, při jejichž sledování můžete nostalgicky zavzpomínat na principy, které kdysi stály u zrodu "Star Treku", na jejichž základě začal fungovat už před mnoha a mnoha lety jako dnes už legendární seriál - v těch dávno ztracených časech černobílých televizních obrazovek, kdy jsem jako dítě bez dechu sledovala na německém programu ZDF jeho začátky … kdy ještě sám netušil, že jeho stopy na filmovém nebi budou trvalé, velice dobře viditelné … a že se budou utěšeně množit. Zachovává tak věrně svůj vlastní styl, až se nechce věřit, že vznikl na počátku 21. století. Působí možná trochu archaicky - ty doby, kdy jsem byla okouzlená jakýmkoli dobrodružstvím posádky vesmírné lodi Enterprise, už nenávratně minuly. Na druhé straně má poutavou zápletku a solidní úroveň, i když z dnešního pohledu je pro mě DALEKO přitažlivější doslova a do písmene převratný film "Star Trek“ J.J. Abramse z roku 2009, u kterého je sice patrná úcta ke kořenům, z nichž vychází, ale přitom je zpracovaný dynamicky a moderně, je stejně mladý jako jeho hrdinové ... a v neposlední řadě nevypráví o "Nové generaci", ale vrací se k (pra)původní posádce - takže se v něm vyskytuje i Spock, který byl vždycky mou oblíbenou postavou. P.S.: 1) Přehnaná kritika je ovšem bláhová - a nedává žádný smysl ... takže na druhý pokus za 4* - s upřímně míněnou omluvou nejen kapitánu Picardovi, ale prakticky všem zúčastněným; 2) Nechtěla bych potkat svůj vlastní klon, který dospěl v jiných podmínkách ... kdoví, co bych se o sobě dozvěděla; 3) J.J. Abrams mezitím stihl stvořit inovovanému "Star Treku" mladšího bratříčka, do kterého jsem se od prvního okamžiku bezhlavě zamilovala. ()

Deverant

Takový hodně Star Wars Star Trek: zbraň schopná zničit planetu, vztah mezi Picardem a Shinzonem jako by byl inverzí Luka a Vadera, padouch odhodlaný zničit Zemi vlastně jen tak, z principu a v neposlední řadě za Preatorův obleček (a postupem času jeho tvář) by se nemusel stydět ani Sith Lord. S hodnocením je trochu problém. Kdyby to nebyl Star Trek, ale samostatný film bylo by o hvězdu nižší. Kdybych byl skalním fanouškem Star Treka bylo by asi o hvězdu vyšší. Takle ale prostě průměrné hodnocení za vcelku průměrný film. ()

Šimpy

Sice miluji původní Trek, ale tenhle film mě i přes trochu nejistý začátek celkem potěšil. Najdete tu dobrodružný příběh, solidní efekty, odvážné činy a velkolepé bittvy. Stejně tak pár nelogičností a občas se ozve i původní hudební motiv. Tříhvězdičková sci-fi. ()

WolfR

Poslední Star Trek ze staré filmové série byl sice o třídu výš než jeho předchůdce, ale přesto to nebylo nic úžasného. Příliš jednoduchý děj, příliš velká a nápadná “seriálovost“, mdlé herecké výkony, průměrná režie a nuda. Pochválit ale musím slušné efekty a solidní atmosféru, ale ta je ovšem za dané konstelace negativ vlastně k ničemu. Slabé 2 hvězdy. Ještě, že se potom této pro mě nepříliš zajímavé série chopil J.J. Abrams. ()

otík

Klasické pokračování v duchu minulých třech Star Treků, tentokrát trošku temnější než Vzpoura (která se mi líbila rozhodně více i pro svůj romantický nádech). Překvapila mně kvalita triků, přišlo mi, že byly o dost levnější a méně kvalitní než býváme u nových Star Treků zvykem. V ději snad nic nepřekvapilo, celkově to myslím ušlo. Nechápu, jak může takový film vyjít přímo ve videopůjčovnách, když v kinech jde tolik hovadin. Tentokrát to distributor těžce prokoučoval. V kině totiž takový film vyzní úplně jinak než na televizce. Nejsilnější scéná filmu je oddělení obou lodí od sebe po nárazu. Dost dobrý záběr. ()

tom88

Nič zásadné, lepšie ako ST Vzbura, ale celkom poteší. Zopár scén bolo super, naháňačka na futuristických autách na planétke bolo úžasné, takisto ako vizuálna stránka filmu. Technicky je film na dobrej úrovni, 60 miliónový rozpočet je vidieť, aj keď by sa dalo vyťažiť ešte viac. Nemesis mi neprišiel ako moc zaujímavý diel a prínos Star Trekom, ale aj tak mal svoje kúzlo a ST atmosféru + dobré efekty. Ani by som nepovedal, že ma prvý diel ST dokáže tak chytiť, že som mal potrebu vidieť celú sériu, ale nakoniec som rád, že som videl každý diel. Je to veľký zážitok aj keď nie každý diel sa vydaril. Na Star Trek 11 sa silno teším. 70% ()

bartias

Desátý Trek počítá s tím, že díváci posádku Enterprise dobře znají a zajímají se o její osudy. Má pořádného arcilotra, inspiruje se u jiných, takže divoká honička po povrchu nepřátelské planety připomíná Firefly, je znatelně temnější a dokonce v něm nechybí scéna telepatického znásilnění poradkyně Troy. Nedá se mu upřít snaha překvapit, ale příběh vyvolává unavený dojem a Rykerova bitka se zloduchem je tak špatně nastříhaná, že vypadá jako parodie a vyvolá akorát smích. ()

Radiq

Hm, celé to odpovídá seriálstvu, s kterým to má co do činění... a je to vlastně úplně stejná telefizní blbost. Rémané vypadají jak nějací entombovaní Nosferatu a hlavní z nich vůbec nebyl poznat coby Ron Perlman. A ten úplně nejvíc hlavní záporák Tom Hardy, zápornej a s vizáží plešouna - hm, no namaskovanej docela fajn, zahranej docela fajn, ale jako postava u mě neobstál. A obstojně u mě nedopadl ani celej film, hlavně kvůli nudě. Podle mě prostě tohle není film, kterej by v roce 2002 patřil do kin. ()

Decker

Pro me osobne jeden z tech lepsich ST filmu. Vzdy se rad vracim do tohoto universa a necham se strhnout dalsim dobrodruzstvim spolecne s posadkou Enterprise :-) ()

Doudis19

Překvapivě parádní vesmírná jízda. Narozdíl od televizního seriálu druhé generace, film nevypadá lacině a dokonce se nebrání ani pořádné akci. K maximální spokojenosti mi chyběla akorát méně překombinovaná zápletka, ve které by se snadněji orientoval i neznalec celé Star Trekovské historie. ()

filmmovier

Musím říct, že Nemesis mě tedy mírně zklamala. I když loučení s Novou generací kapitána Picarda nemohlo dopadnout lépe a je naprosto jasné, že lepší než První kontakt to už ani být nemohlo. Jinak příběh byl výborný, opět spíše temnější, digitální efekty a vesmírné souboje samozřejmě omračujicí a já se zase skvěle bavil, protože akce bylo opravdu dost. I když přece jen byla první polovina filmu tím nejlepším. Brent Spiner jinak opět válel ! A zaporák v podobě Shinzona stál také za to. Loučení výborné a nezapomenutelná Goldsmithova hudba byla jako na úplný konec to nejlepší. Doporučuji, skvělý film - ale čekal jsem o malinko víc. Po druhém zhlédnutí zvyšuji, Dranatická jízda se skvělým finále. Nádherná tečka za Novou generací. Úžasný, bezchybný film. 100%. ()

Mrkvič

Nejsem prostě fanda Star Treku. Od umělých panáků, přes umělé dekorace až k umělým frázím. S tím se nikdy nemůžu naplno stotožnit. Přesto je ale jasné, že je Nemesis hodně slušný film. Mezi všemy star treky možná jeden z nejlepších. ()

Star Trek XI

Star Trek XI

28.02.2007

Jedna z nejoblíbenějších sérií všeho možného, od seriálů přes hry na nejrůznější konzole až po filmy, se dočká dalšího filmového pokračování. A kdože se ujme režie? Spolupracoval jako režisér a… (více)

Nemesis konečně na plátně

Nemesis konečně na plátně

16.08.2006

Kolik nevděku a nepublikovatelných výrazů padalo na hlavy distributorů v době, kdy se film Star Trek: Nemesis u nás neobjevil v kinech, ale rovnou putoval na video. Po čtyřech letech však všechny… (více)