Příběhy obyčejného šílenství

Príbehy obyčajného šialenstva

Wrong Side Up

Komedie / Drama

Česko / Německo / Slovensko, 2005, 100 min

Humor, který mi prostě sedne. Neobyčejně přesvědčivě vylíčeno obyčejné šílenství. Aneb - každý čtvrtý člověk je nějak postižen, pokud se bavíte se třemi přáteli a nic nepozorujete, jedná se s největší pravděpobobností o vás!!(18.2.2014)

jeste lepsi, nez jsem doufala... :))(14.3.2005)

• MM_Ramone

Je niečo neobyčajného, povšimnutia hodného, na filme "Príbehy obyčajného šialenstva"? Ani nie. Možno tak jedine herecký výkon, predstaviteľa hlavnej mužskej postavy, Ivana Trojana. Ten vysoko prevyšoval mnohých svojich kolegov, ktorí si zahrali v tejto posmutnelej komédii. Je to jeden z najlepších, súčastných, českých hercov. Tento film, režiséra Petra Zelenky, obdržal v roku 2005 Cenu kritikov MFF Moskva. V Rusku mal úspech. No odo mňa dostane len nevýrazné dve hviezdičky. **(15.7.2010)

Velmi povedený film. Přijde mi, že Ivan Trojan má obličej i mimiku na to, aby vždy zazářil jako nějaká podivná, osamocená a ztracená existence. A to je dobře. Protože někdy můžeme mít pocit, že těch "obyčejných" lidí je kolem nás až moc a vždycky potěší takový snímek, ve kterém je ukázáno, že pokud si připadáme "jiní", podivní či osamocení, tak jsou lidé, kteří jsou na tom stejně. A že jich určitě není málo:)(12.4.2008)

Fantasticky zvolená doprovodná hudba. (Já to vždycky říkala, že Bydžovská je nádherná baba.) Zelenka opět nezklamal. V současné době zůstává tařka jediným režisérem, při koukání na jejichž díla se nestydím a zároveň dokonce doufám. Je-li tady on, přijdou i jiní. Třeba já, haha.(6.3.2010)

• - Zelenka scénářem adaptoval svojí divadelní hru, která se s úspěchem hraje v pražském Dejvickém divadle od listopadu 2001. Kromě toho, že ji nastudovala další česká divadla, mají ji v repertoáru soubory v Polsku a Slovensku. S nastudováním nitranského Divadla Andreje Bagara však Zelenka moc spokojený nebyl. (imro)

• - Strihač David Charap a kameraman Miro Gábor spolupracovali se Zelenkou na všech jeho dřívějších filmech. Gábor předtím natáčel americký seriál Duna (2001), který získal Emmy za vizuální efekty. (imro)

• - Nápis na Petrově (Ivan Trojan) třičku „DRK HUASEN“ je zkratka „Deutsches Rotes Kreuz“, což je Červený kříž města Hausenu. (sator)