poster

Příběhy obyčejného šílenství

 • slovenský

  Príbehy obyčajného šialenstva

 • anglický

  Wrong Side Up

Komedie / Drama

Česko / Německo / Slovensko, 2005, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  ****

  No rozhodne jeden z lepsich soucasnejch filmu, ale ani tenhle nevybocuje z rady zajimavejch filmu prakticky o nicem. Vtipu tu je dost a jsou hodne dobry a do toho nekolik smutnejch momentu a nekolik dojemnejch, ale cely by to potrebovalo nejakej vyraznejsi pribeh, kterej by film tahl kupredu. Takle se moc dlouho pohybuje na stejnym miste, na zaver se sice neco vyresi, ale presto to dej predtim nezachrani. Hodne se mi libily herci. Trojan tu hraje zatim snad nejlip, co jsme ho videl a jeho hlasky typu "No, nevim." proste nemaj chybu. Ale presto me vic zaujal jeho otec v podani Miroslava Krobota. Nevim, kde ho Zelenka vyhrabal, ale taky nemel chybu. Ostatni herci jsou taky dobri, ale nestoji za pozornost, zas tak velky role nemaj. Dobre jsem se bavil, ale na 5* to nebude.(5.9.2006)

 • Dudek
  ****

  Neskutečně humorná, avšak citově prázdná, sonda do životů jedné neveliké skupiny je klasickým českým filmem, který však dokáže překvapit Zelenkovou režií. Asi tak nějak bych shrnul celé Příběhy obyčejného šílenství do jednoho souvětí. Jedná se totiž o úžasný film, klasický český příběh zde získává díky skvělé režii úplně nový rozměr. Zelenka do toho totiž dal naprosto všechno... Stejně tak skvělý je i scénář, jenže ten jsem četl již před nějakou dobou, když vyšel v knižní podobě (a už tam mě látka oslovila). Dokonce i herci jsou velmi dobří a to ani nemluvím o zvuku... [TOP 19/10 70%](29.10.2006)

 • betelgeuse
  ***

  Pěkně studený krocan! POŠ jsou jedním z oněch filmů, které marně doufají, že ze shluku postmoderně zcizujících atrakcí [milenci z telefonní budky, sexuální voyerství za peníze, plastová figurína, filmové týdeníky, ustřižené vlasy, krev pro Bosnu] vydestilují nějakou tu životní výpověď, a uniknou tak pasti otřelosti, resp. didaktičnosti. Zejména v odtažitých dialogových scénách jsou patrné základní problémy projektu: vyspekulovaný děj, konflikt divadelního textu a filmové adaptace a zejména Zelenkův řemeslný i lidský (empatický) deficit. Zatímco si lze představit, jak se tyhle vypulírované dialogové hyperboly “vylupují” z prázdnoty jevištního aranžmá, s “tvrdou” realitou filmu vůbec nereagují – Zelenkovy postavy a fotogenická prostředí filmu existují jaksi paralelně, jako rušivá zadní projekce. Čili ve výsledku nevzrušivá mozaika dialogových, obrazových i hudebních ploch, která nefunguje ani jako komedie (natož jinak).(2.1.2006)

 • StarsFan
  ***

  "Mám prostě smůlu na divný lidi." "To není smůla. Přitahuješ takový lidi, protože jsi uvnitř takovej." Film, jehož název přesně odpovídá tomu, co uvidíte. Jeho hrdinové sice nejsou blázni uzavření v Bohnicích, ale každý má svou úchylku. Hlavní hrdina chce ostříhat svou přítelkyni, aby mohl uvařit koktejl, kterým by ji získal zpátky. Jeho otce fascinují bublinky vycházející z piva a následně chytne druhou mízu s ženou mladší o 30 let. Sousedi v podání Jiřího Bartošky a Zuzany Bydžovské si nedokáží užít sex, pokud se na ně někdo nedívá. Hrdinův nadřízený ve své pracovně obléká plastovou figurínu ženy, které už několik let kupuje oblečení. A tak dále. A tak dále. Svět je jednoduše plný bláznů a na hlavním hrdinovi je něco tak zvláštního a upřímného, že ho všichni kolem nechají do teď svých životů nahlížet. Trojan vlastně hraje jen takového pozorovatele, lehce naivního člověka, který ovlivněn lidmi okolo prochází z jedné šílené situace do druhé. A s tím přichází i můj hlavní problém s tímto filmem; postavy, které mi přijdou nejzajímavější - jako otec v podání perfektního Miroslava Krobota - jsou odstrženy na vedlejší kolej. A když o tom tak přemýšlím, nejen oni. Příběhy obyčejného šílenství totiž žádnou hlavní postavu nemají.(28.2.2009)

 • Flipper
  ***

  Najprv som myslel, že Zelenka bude čerpať zo rovnomenného románu Bukowského, no vo filme je len jeho atmosféra (podobná ako vo filme factotum). Nebolo by to vôbec zlé, Trojan vie blbečkou dobre hrať (ktovie či ich hrá, alebo to je real life) len hrozne mi vadila zdĺhavosť filmu, zdĺhavé scény, zdĺhavé monológy, všetko sa akosi rozťahuje a filmu to uberie aj tie dobré vtipy a hefty. Pritom pekná reklama jednej leteckej spoločnosti a film máme za sebou. CHcel som sa tu ešte rozpísať o tom ako pojal film šialenstvo, no to by trvalo dosť dlho, takže stačí takto.(10.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace