poster

Příliš hlučná samota

 • Francie

  Une trop bruyante solitude

  (Francie)
 • Německo

  Allzu laute Einsamkeit

  (Německo)
 • anglický

  Too Loud a Solitude

Komedie / Poetický

Česko / Francie / Německo, 1994, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ***

  Jak může dopadnout nepovedená adaptace skvělé literární předlohy, na to nám bohužel dává odpověď právě tenhle film. Drží ho sice nad vodou Hrabalovy geniální myšlenky a sentence, ale estetika tohohle filmu se úplně minula s předobrazem knihy a celé to poetično, které umí tak krásně do svých Hrabalovských filmů přenést třeba Jiří Menzel (který tu shodou okolností také hraje), se vytratilo kdoví kam. Sám Bohumil Hrabal se tu také mihne, možná tak svou účastí posvětil vznik tohoto filmu, je to ale celé nějak (multi)kulturně zpackané. Vůbec nejvíc však ruší zahraniční herci včetně Philippe Noireta, kteří vůbec nevědí, co a jak to hrát. Jak by Haňtu asi zahrál takový Rudolf Hrušínský?(21.2.2007)

 • lebowski
  **

  Nejslabší film podle Hrabala(7.3.2007)

 • contrastic
  ****

  Není to vůbec tak špatný, jak to podle komentářů vypadá. Knihu jsem četl a řekl bych, že nelehkou Hrabalovu látku se docela dobře povedlo přenést na plátno. Myslím, že stejně většinu rádoby nacionalistů sere, že to nenatočil Jirka Menzel, ale nějaká Věra Caïs .(25.11.2012)

 • Elfias Dóže
  **

  Pábitelské, ne-pábitelské, s Haňtou, "intelektuálem" od lisu, by bylo nepopiratelně fajn strávit čas, škoda přeškoda, že zde - v této česko-francouzské respektive francouzsko-české koprodukční patlanině - je propast mezi Haňtou a divákem tak děsivě hluboká... divákovo utrpení, příliš hlučná(?) - odvislá od toho, zda-li je volume doprava či doleva - samota... 35%(22.4.2014)

 • LiVentura
  *****

  Další "hrabalovský" film se skvělým Noiretem a velmi trvdou celospolečenskou kritikou k postoji k životu.!(21.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace