Vánoční prázdniny

• USA Christmas Vacation (více)

Jediné, co si Clark Griswold celý život přeje, je spokojená rodina, a zoufale se snaží svou představu rodinného štěstí naplnit. Bohužel je však králem smolařů a vše, na co sáhne, končí katastrofou. Zatímco milující manželka Ellen se smířila s osudem a s vděčným pochopením přijímá veškeré manželovo snažení, jeho dvě děti Rusty a Audrey ztratily víru v tatínkovy schopnosti. Jeho sliby a plány je už předem přivádějí k zoufalství. Tentokrát se rozhodl zůstat pro změnu doma a prožít s rodinou Vánoce podle všech tradic a zvyklostí. Nic jej od této myšlenky nedokáže odradit. Ani stromeček, který svou velikostí rozhodně neodpovídá tradici, ani předlouhé elektrické svíčky, které nesvítí. Možná by Štědrý den nakonec nemusel dopadnout tak tragicky, kdyby se Clark nerozhodl pozvat na návštěvu ztřeštěného strýce Lewise, tetu Bethany a nesnesitelného bratrance Eddieho s manželkou. Už když se objeví, je jasné, že nemohou přispět k pohodě Vánoc. Navíc je tu Clark se svými nápady. (TV Nova)

tomino28

Je to bezesporu ideální komedie pro vánoční svátky, nicméně kultovního statusu jako první a druhý díl Sám doma v mých očích nedosahuje. Zajímavé je, že zatímco v případě tohoto snímku si spousta diváků stěžuje na otřesný český dabing, v případě Home Alone si naopak skoro nedokážu představit film v originálním znění. ()

rigby

Před více než dvaceti lety to patřilo mezi mé oblíbené komedie. Teď jsem se vyděsil, že bych se na to měl podívat znovu. Ale kupodivu mě to bavilo pořád stejně, což se opravdu tak často nestává. Klasika americké zábavy, kterou ale jinak moc nemusím. ()

LencaN

Drobné SPOILERY: Úspěch a kouzlo této komedie jde mimo mě. Několikrát jsem se opravdu smála, jenže tyto momenty střídala trapná nuda, nezajímavé zápletky či gagy. Co mi přišlo na hlavu, byla už jen ta jízda do lesa pro stromeček, jééé, ten je, vykopeme ho, nevím čím a dáme si ho do obýváku, i když má tak 8 metrů, přičemž dcerka je tak zmzlá cestou k otcovu vysněnému stromečku, že jí zamrznou oči. Budiž, zkouším si zvyknout na humor Vánočních prázdnin. Následuje laciné civění pána domu do výstřihu prodavačky v obchodě. Slintací pasáž střídá akce "věšení tisíce žároviček na dům", jen aby sousedi praskli vzteky, přičemž pořád někdo padá, někdo si přitluče rukáv ke střeše... žárovičky stejně nesvítí, všichni jsou zklamaní. Scéna uzavření na půdě je naprosto zbytečná. Jízda na plechových bobech ve stylu Bláznivé střely byla strašně kýčovitá a celá zápletka se šéfem, prémiemi a tím koncem byla naprosto unikátní hov*dinou, pardon. Korunu tomu nasadila návštěva veverky, kdy celá rodina dělala, jako by se jim v obýváku objevil tyranosaurus Rex a ne veveřička. Neustálé vykulené oči Chevyho Chase byly příliš časté, tolik jsem po vidění jeho bělma netoužila. PS: Vánoce 2018 - Člověk může časem změnit názor. Zvedám hodnocení na 3*. Dnes už mi to nepřišlo až tak hloupé. Možná už jsem otrlejší ... a nebo to se mnou jde z kopce :D ()

The_Misfit

Tento snímok som zhliadla nespočetne mnoho krát, snáď každý rok počas vianočných sviatkov a stále ma baví, jednoducho klasika. Vo filme sa nájde pár vtipných scénok a hlášok, taký pohodový snímok ktorý určite patrí k Vianociam. ()

Kybela

Naprosto mě míjí žánr bláznivých komedií. Akorát tam na sebe navazují jedna katastrofa za druhou. Hlavně toho co nejvíc zničit... víc těch rozbitých oken, prosím. A na závěr se všichni obejmou a pochopí smysl života. ()

endrix

Tak tuhle klasiku si taky pamatuju zábavnější. Ale stále jsou tu scény (rozvazování stromečku), u kterých jsem měl výbuchy smíchu. Je to blbé, je to americké až hanba, ale stále to funguje. Škoda dabingu. ()

Desmi

Vánoce s Griswoldem smrdí průserem, což se potvrdilo. Jde o vcelku očekávanou zábavu, která není překvapující obsahem ani formou. Sem tam se člověk zasměje, ale za den neví, že se na něco takového vůbec díval. Čistý průměr. ()

MrKrahujec

No tedy... legrace to sice byla, o to nic, ale přece jenom trochu prvoplánová. Některé ty vtípky dokonce ani v jiných komediích tohoto typu už vůbec být nemusejí. A to jsem velkým ctitelem němé grotesky, Laurela a Hardyho, i mnohých pokračovatelů, ale jak třeba legendární "To je ale bláznivý svět!", ještě legendárnější série o Růžovém panterovi, nebo z těch novějších třeba "Bridget Jonesová" jsou přece jen o několik úrovní výš. I když teď zjišťuju, že vlastně nevím úplně přesně proč. ()

Diego75

Tak tahle klasika u mě na Vánoce nesmí chybět. Díky Griswoldovým si vždy navodím tu správnou atmosféru adventu. Rozhodně můj nejoblíbenější díl série a patrně i nejlepší. Film totiž skvěle ukazuje prožití svátků obyčejné rodiny a humor čerpá z klasických stresových situací, jako je shánění dárků, pořizování stromku, příbuzenstvo,... Jednoduše parádní podívaná. Ovšem jsem zastáncem českého znění a tento snímek má celkem tři dabingové verze. Všechny tři nejsou špatné, ale jako vždy jde o to, na jakou se podíváte jako první. ()

PTuranyi

Dobrá vianočná komédia v štýle 80-tych rokov. Netlačí sa tu veľmi na pílu a gagy nie sú príliš prehnané. Humor by som úrovňou prirovnal k Sám doma alebo Policajnej akadémii. Chevy Chase sa snaží, ale o zábavu sa stará hlavne scenár a dialógy. Keby som tento film videl keď som mal 15 tak by bolo hodnotenie ešte o 10% vyššie ale aj dnes sa na ňom dá dobre zabaviť. 70% ()

Simon.Dobes

Až na pár veľmi vydarených gagov celkom trápna komédia. Hlavná postava nesympatická a vianočný odkaz nevýrazný. Ako celok neurazí, no stačí vidieť raz. ()

marekspanel

Naprostá klasika a VHS komedie mého dětství, nejen o Vánocích. Dodnes funguje díky povedeným gagům a skvělým hercům. Musí to být ale v původním skvělém dabingu! Co se s tím párat, je to za 5*. ()

Formanka

Strašný. Strašný. Strašný. Eddie - strašný. A navíc nechutný. Plus typický americký proslovy. Přemýšlim, jestli to mám ještě jednou zopakovat. Hm....jo. Strašný. Po dvou letech: No tak pořád je to blbost, ale sem tam tak vtipná, že jsem chvílema neudržela svůj intelektuálně nadřazenej, znechucenej výraz a vyprskla smíchy:)) ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Sousedský vánoční spor

Sousedský vánoční spor

11.04.2006

Spousty diváků určitě nezapomenou na památnou scénu z filmu Vánoční prázdniny, v níž snaživý tatínek Clark Griswold, v podání komika Chevyho Chase, vyzdobil rodinný dům tisíci žárovek, jen aby si… (více)