Vánoční prázdniny

• USA Christmas Vacation (více)

Jediné, co si Clark Griswold celý život přeje, je spokojená rodina, a zoufale se snaží svou představu rodinného štěstí naplnit. Bohužel je však králem smolařů a vše, na co sáhne, končí katastrofou. Zatímco milující manželka Ellen se smířila s osudem a s vděčným pochopením přijímá veškeré manželovo snažení, jeho dvě děti Rusty a Audrey ztratily víru v tatínkovy schopnosti. Jeho sliby a plány je už předem přivádějí k zoufalství. Tentokrát se rozhodl zůstat pro změnu doma a prožít s rodinou Vánoce podle všech tradic a zvyklostí. Nic jej od této myšlenky nedokáže odradit. Ani stromeček, který svou velikostí rozhodně neodpovídá tradici, ani předlouhé elektrické svíčky, které nesvítí. Možná by Štědrý den nakonec nemusel dopadnout tak tragicky, kdyby se Clark nerozhodl pozvat na návštěvu ztřeštěného strýce Lewise, tetu Bethany a nesnesitelného bratrance Eddieho s manželkou. Už když se objeví, je jasné, že nemohou přispět k pohodě Vánoc. Navíc je tu Clark se svými nápady. (TV Nova)

Pingu

Vánoce by bez tohoto filmu nebyly Vánoce !!! Nejlepší je na tomhle filmu výlet pro vánoční stromeček :o)))) ()

Tryman

Narozdíl od průměrných rodinných komedií s vánoční tématikou má tenhle snímek něco do sebe. Některé vtipy se opravdu povedly, některé situace byly skutečně velmi komické a ještě mě film skvěle naladil na blížící se Vánoce. ()

ceBBek

Naprostá vánoční klasika, u které se nenudíte ani při desátém shlédnutí. Chevy Chase a jeho gagy jsou zkrátka nesmrtelné. Škoda jen toho dabingu, ten se opravdu nepovedl. ()

Skleni

Na prvá krát by som dal päť hviezd bez rozmýšľania, ale odstupom času mi humor prišiel otrepaný a predvídateľný. Ale stále parádne zábavný. Jediná chyba čo film má je ... nulový príbeh. Celá táto séria o grizvoldovcoch je vlastne reklama na nejakú komédiu. 82% ()

..Anya

Co lepšího navrhujete sledovat během vykuchávání vánočního kapra a dobrovolného propíchávání si konečků prstů skrz háčky na stromeček? Sarkasticky suchá a vtipná výzva pro zasmání, při představě, co čeká právě Vás v tenhle děsivej večer... Podíváte-li se na to z pragmatického hlediska o Vánocích nelze v televizi očekávat žádné zázraky...Popelku, Sám doma...na Silvestra nějaký ty Mrazíky..No uznejte! ()

Vito

Asi uz jsem podobnych komedii videl prilis, protoze uz mi fakt nejak neprijde vtipne, kdyz nejake nemehlo tu spadne ze zebriku, tu neco rozbije, nebo pripadne predvede neco podobne "zertovneho" a duchaplneho pricemz se bud hystericky smeje nebo ho zachvati neovladatelny amok. Tohle by me mozna bavilo tak v deseti letech. ()

Lucas87

Kdyby ta kočka měla 9 životů, tak je jisté, že už žádný nemá :) Prostě další bláznivá komedie pro vánoční časy. ()

truby

Ošklivý americký kýč, který je asi tak vánoční, jako malý Santa Claus na baterky, co umí zpívat:"Jingle bells,..." ()

DAPDO

Nejsem příznivec amerických komedií, ale jsou vyjímky a tohle je jednoznačně jedna z nich. Parádní, jen škoda připosraného českého dabingu. ()

Razzor_82

"Zasloužíte si ty nejhezčí Vánoce." Za mě nejlepší taškařice z rodiny Griswoldů.   Chevy Chase spustí lavinu průšvihů ve vtipných scénách. Shánění stromku, rozsvěcování domu posetého stovkami žároviček, příjezd rodiny nebo únos šéfa. Někdy je mi ho až líto. Rodinná klasika, která zvedne vždy náladu. 8/10 ()

Odpadlik

Sledoval jsem to asi dva dny před Vánocema a skvěle se bavil. Film dýchá celkovou pohodou, Beverly de Angelo je krásná a scéna se zapojováním vánočních světýlek na domě je prostě jedinečná! Ještě bych se zmínil o skvěle titulní písničce. ()

Allan

Jen se připojuji k zástupu příznivců tohoto filmu - bez něj už si mnoho let nedokáže nikdo z naší rodiny představit pohodové Vánoce. Nerad bych urazil skalní příznivce Griswoldovic rodiny, ale musím říct, že tenhle díl naprosto neuvěřitelně vybočuje z jinak průměrné, spíš trapné série. Jsem šťastný, že mám stále nahranou původní českou verzi s Tomášem Juřičkou, protože za tu novou by někdo zasloužil za uši. Přeju všem hezké vánoční chvíle s touto skvělou komedií. ()

Lukasfox

Jeden z nejkrasnejších vánočních filmu ,který jsem kdy videl..a to sem ho dnes videl snad po 20 a vždy přijemne poteší a navodi super přijemnou atmosferu,která k vánocum patří... proste americké vanoce maji sve kouzlo ikdyž sou spackane chevym Chasem:-) ()

Zevon

Jediný problém této komedie je, že každá televizní stanice si z nevímjakého debilního nápadu dabuje svou vlastní verzi. Je to naprosto úchylné a rád bych na adresu zvláště televize Prima vzkázal, ať si nacpou ty svoje nápady někam a svůj entuziasmus ať si vybíjejí večer na svých ženských. Kdyby si ti magoři, co se potřebují zapsat do modrých okýnek svých šéfů, večer pořádně zašoustali, měli by rozhodně jiné životní preference, než prznit dobré filmy. Jestli někdo máte možnost podobné nápady a jejich kreténní tvůrce zarazit, učiňte tak, prosím,i za cenu lidských životů. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Sousedský vánoční spor

Sousedský vánoční spor

11.04.2006

Spousty diváků určitě nezapomenou na památnou scénu z filmu Vánoční prázdniny, v níž snaživý tatínek Clark Griswold, v podání komika Chevyho Chase, vyzdobil rodinný dům tisíci žárovek, jen aby si… (více)