Vánoční prázdniny

• USA Christmas Vacation (více)

Jediné, co si Clark Griswold celý život přeje, je spokojená rodina, a zoufale se snaží svou představu rodinného štěstí naplnit. Bohužel je však králem smolařů a vše, na co sáhne, končí katastrofou. Zatímco milující manželka Ellen se smířila s osudem a s vděčným pochopením přijímá veškeré manželovo snažení, jeho dvě děti Rusty a Audrey ztratily víru v tatínkovy schopnosti. Jeho sliby a plány je už předem přivádějí k zoufalství. Tentokrát se rozhodl zůstat pro změnu doma a prožít s rodinou Vánoce podle všech tradic a zvyklostí. Nic jej od této myšlenky nedokáže odradit. Ani stromeček, který svou velikostí rozhodně neodpovídá tradici, ani předlouhé elektrické svíčky, které nesvítí. Možná by Štědrý den nakonec nemusel dopadnout tak tragicky, kdyby se Clark nerozhodl pozvat na návštěvu ztřeštěného strýce Lewise, tetu Bethany a nesnesitelného bratrance Eddieho s manželkou. Už když se objeví, je jasné, že nemohou přispět k pohodě Vánoc. Navíc je tu Clark se svými nápady. (TV Nova)

blondboss

Zo všetkých Griswold komédií je táto jednoznačne najlepšia, aj keď stále je pre mňa táto séria veľmi priemerná a ničím výnimočná. Každopádne v tomto dieli je naozaj množstvo gagov a vtipov, ktoré naozaj pobavia. A postava bratranca Eddieho je tak tupá, že to je až skvelé. Nadpriemerná komédia, ktorú odporúčam. 70 % ()

TesterX

Predchazejici filmy s rodinkou Griswoldu me vzdy rozesmaly a tak jsem se na jejich dalsi taskarice moc tesil. Zklamani v podobe nevyuzitych gagu a trapnych vtipu me donutilo film vypnout. Nevim, zda je to mym nazorem na Vanoce nebo dabingem, ale nemuzu hodnotit vyse nez za **. ()

Gates

Veselá rodinka Griswoldovcov patrila vždy k mojím favoritom, čo sa týka televíznej zábavy. Ich Prázdniny v Amerike či v Európe sú taktiež svojim humorom na skvelej úrovni, no Vianočné prázdniny akoby nad nimi vyčnievali. Ani v súčasnosti si Vianočné sviatky bez nich neviem predstaviť. Sú u mňa zárukou nestarnúcej kvality a odpočinku od každodenných problémov. ()

david666

Pro mě nejlepší Vánoční komedie a zároveň nejlepší díl National Lampoon. Nesmí chybět o žádných Vánocích. ()

Marian21

Vynikajúca komédia, ktorá u nás na Vianoce nesmie chýbať. Z bláznivých dovoleniek je tento diel najlepší a najvtipnejší. ()

Hans07

Vánoce bez tohoto filmu jsou jen poloviční Vánoce. Neskutečná zábava, která Vám přiroste k srdci a pokud ne, tak Vás rozhodně neurazí. Upozornění: Nedávejte na dojem ze zdejšího traileru. Když jsem ho viděl, nikdy bych se na to nekoukl, ale film je daleko lepší, věřte mi. ()

Brenda.Ch

To už patří ke zlatému fondu vánoční kinematografie - aspoň u nás doma ! Vánoce bez Griswoldů - to je jako hrnek bez ucha ! Skvělá komedie plná gagů a šplechů, pořádná prča a přitom je to rodinné a milé. Pět hvězd - nedá se svítit. :-) ()

Jack_F.

Dokonalá komedie dle mého gusta. Ale samozřejmě jedině s "pravým" dabingem. Komedie dobrá od začátku do konce a to je teda málokterá( takové "drž hubu" ztrácelo dech v druhé polovině). A na rozdíl od "pelíšků" tohle můžu označit za čistokrevnou komedii a v oblíbených prostě zástupce musí být... ()

O_Peki

Clark Griswold a Dorota Máchalová jsou mé dvě nejoblíbenější vánoční postavy. Vánoce bez této komedie si nedovedu představit. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Sousedský vánoční spor

Sousedský vánoční spor

11.04.2006

Spousty diváků určitě nezapomenou na památnou scénu z filmu Vánoční prázdniny, v níž snaživý tatínek Clark Griswold, v podání komika Chevyho Chase, vyzdobil rodinný dům tisíci žárovek, jen aby si… (více)