brumbrum odpad!

Tak toto bolo co?! Znudena zdegenerova mladez, hromada vypaplanych hlav, rychleho sexu a debilnej muziky - zeby som toko zostarol, alebo to ide vsetko dolu vodou? Kazdopadne je tento kibel hnoja nepozeratelna zlatanina a s manzelkou sme zvladli asi tak 3/4 hodinu, nez sme to definitivne vzdali. Ked do pol filmu to ide od piatim ku styrom, uz to druha polovica nespasi. ODPAD ()

plagjoklas

Perfektný rockový film. presne ako to mám rád. Parádna muzika, poplašené gruppies a fanatik do hudby. Oooh ako velmi by som chcel žiť v tých časoch. Aspoň, že ich môžem ochutnať v´daka tomuto skvelému filmu. ()

Yojimbo

Tenhle splněný klukovský sen mě naplnil prostou radostí, kdy jsem si užíval každou minutu. Být tak patnáctiletým Williamem a být tam - na té nekončící párty, v novém světě, neskutečném a plném pokušení. Jenže realita je někdy jiná a každá taková oslava končí hořkým ranním vystřízlivěním. Ale o tom je dospívání. Škoda, že jsem to své neprožil právě takto... ()

K.a.r.i.n

Příběh o jednom slušňákovi, který se octne ve světě rockenrolu. Ze začátku mu všechno připadá úžasné a vzrušující, ale postupně nachází i ty stinné stránky... Místy velice vtipný a místy až překvapivě vážný film především o muzice, ale taky o vztazích, důvěře a hledání té správné cesty. A nesmím samozřejmě zapomenout na skvělé herecké výkony. Ode mě to bude za plný počet (zhlédnuta zkrácená verze). ()

Gabretta

Po shlédnnutí se ptám, proč tento film čekal více než rok na to, až si na něj udělám čas? Vůbec se mi na něj dívat nechtělo, ale přitom nebyl důvod se mu vyhýbat. Šlo totiž o překvapivě zajímavou a svižnou podívanou. Téma filmu mi sice nebylo moc blízké, nicméně zpracování dokázalo diváka vtáhnout do děje. Lepší 3*. ()

shereen

Přála bych si vidět tenhle film ještě jednou poprvé. Uvidim ho ještě hodněkrát, ale už to nikdy nebude takový... ()

Razzor_82

Sladce uhlazená hudební love story na pokraji nudy. Čekal jsem rockovou jízdu ale tohle byl jen bezkrevný a zdlouhavý příběh o jednom článku do časopisu Rolling Stone. Na písničky jsem se vůbec nechytal. Postavy trapně povrchní a zdlouhavé dialogy o ničem bylo jediné peklo celého filmu. A to mám k hudbě velký vztah. 4/10 ()

mi-ib

Je to strašně pěkně natočené. Atmosféru bezvadně dokresluje jako prdel na hrnec sedící soundtrack. Poslední část mě velmi zaujala, ale ta by bohužel nebyla bez převažujících méně zajímavých předchozích částí. Možná byla chyba, že jsem natrefil na delší verzi. Každopádně mám nový vzor. Až budu velký chci být jako William H. Miller. ()

tranquill

"Jednou... budeš pohodář!" " Velice povedené drama z prostředí rockové muziky, tedy něco pro mne 😉 "Co máš na muzice rád? .. Tak především - všechno!" ()

Odpadlik

Zajímavý a příjemný výlet do rockové scény počátku 70.let. Dobré herecké výkony, spousta legraničních, někdy místy trochu smutných momentů, prostě film na nedělní odpoledne jak má být. Jste-li fanoušci rockové muziky 70.let, určitě se pobavíte, pro ty ostatní to bude sympatická komedie. ()

marusaj

Emotivní záležitost. Za prvé : Hudba. Prostředí muzikantů, zlaté (i když krátké) éry rocku ve všech jeho podobách. Odkazy na Bowieho, Led Zeppelin, Rolling Stones, Deep Purple.. Pocit jakoby člověk opravdu byl tam - mezi nimi, mezi nekonečnými kalbami, frenetickými koncerty a demolovanými pokoji. Za druhé : Postavy. Patnáctiletý floutek, jeho upjatá matka učitelka, buřičská sestra, inspirující Penny, rozervaný Russel.. a další. Všichni uvěřitelní, všichní skvělí, všichni s nadhledem se rochnící ve svých rolích (musím vyzdvihnout Frances.. ach). Za třetí : Realita. Ať smyšlené, tak stoprocentně uvěřitelné. Tohle byly ulítlé časy. Jedinečná lidská a kulturní revoluce skrze hudbu. Za čtvrté : Scény. Je jich pár, ale jsou zapamatovatelné a boží. Tiny Dancer v autobusu. Bouřlivě upřímný pád v letadle. Live koncert přímo z pódia s probíjejícím mikrofonem. One man shows Phillipa Seymoura Hoffmana. P.s. Viděl jsem klasickou i režisérskou verzi. Režisérská toho obsahuje více (nečekaně), ale nemá takový spád, takovou atmosféru, takový dojem.. je rozmělněná, nicméně pořád funguje. Kinosestřih je dle mého lepší. ()

ER

"Napiš to pravdivě a nešetři je,tím je zachráníš".Tak tato prorocká slova pronáší na závěr "hudebního" příběhu hudební kritik Lester mladému Williamovi,který ve svých 15ti letech píše reportáž z turné kapely Stillwater, která se zrovna drápe na vrchol popularity. Shodou náhod se William stává reportérem Rolling Stonu,významného hudebního magazínu a tatáž náhoda ho svede dohromady s kapelou Stillwater. Turné začíná a mladý William se ocitá ve víru rockem zkažené atmosféry. Odolá jejímu škodlivému vlivu ? Může se vůbec tak mladý a inteligentní klučina,kterého čeká maturita,sám vyrovnat s novým prostředím? Podporu nakonec získává tam,kde by ji nikdo nečekal-u své matky,která vede své děti od kolébky, až příliš pedantsky, ke spořádanému životu a u "lehkých"děvčat,doprovázející kapelu.A byť se na počátku zdá,že se všem plní životní sny,pak střet s realitou (možný pád letadla)všem ukáže pravou tvář,která se mnohým nelíbí. Daň za slávu začíná být proklatě vysoká. ()

Mira90

Takovéto filmy vždy potěší. Zvláště, když jsou kvalitně natočené. To je přesně případ Almost Famous. Můj úsměv po celou dobu filmu je toho důkazem. Skvělé postavy, skvělí herci, skvělý scénář. A ta hudba... ()

BDMarty007

Tenhle film je také o tom, jak obtížné a ošemetné je psát recenzi na něco, k čemu máte osobní vztah. A proto je pro mě obtížné psát objektivní komentář k tomuhle filmu. Mám ho totiž prostě moc rád. Už jsem jej viděl asi 4x a pořád mě naplňuje vzrušující atmosférou a náladou, baví mě a cítím v něm cosi hlubšího. Celý příběh je poměrně originální, možná lehce neuvěřitelný, ale sakra, taková byla tehdy doba, myslím, že tehdy to prostě bylo možné, se vším všudy. Pohled do zákulisí rockové kapely stojí za to. Celý film je zaplněn dobře napsanými a zahranými postavami. Počínaje hlavním hrdinou, jeho mentorem Lesterem Bangsem (Philip Seymour Hoffman), šéfredaktorem The Rolling Stone (Terry Chen), Russelem Hamondem (Billy Crudup) a zejména božskou Penny Lane v podání Kate Hudson, pro níž je to určitě životní role. Moc se mi líbí dialogy, které jsou inteligentní, vtipné, autentické a plné velkých i malých myšlenek. Myslím, že film velmi působivým způsobem podává výpověď o době slávy rockových kapel, o počátku 70. let - době s unikátní atmosférou, která už ale začínala pomalu končit... ()

ljukyljuk

Úprimný, vtipný, rockový, dojímavý, milý, nasiaknutý atmosférou. A keď ho dopozeráte, cítite sa jednoducho dobre. ()