Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gogo76
  ****

  Na film z 2.svetovej vojny by človek čakal trošku viac akcie,ale to nič nemení na tom,že film je výborný!Čítal som o príprave tohto vojnového filmu asi pred dvomi rokmi,odvtedy dlho nič,kinám sa vyhol asi pre malú skupinu potencionálnych divákov,všetci dobre vieme čo v kinách letí....teenedžerovky pre trinásťročných,vydali to rovno na dvd.S miernymi obavami,že sa film asi veľmi nepodaril,som ho požičal a bol som príjemne prekvapený.Vierohodný,dojímavý a so skvelými hereckými výkonmi.Rozhodne stojí za pozretie.Pre milovníkov vojnových filmov povinnosť.70%.(10.2.2009)

 • EastWicka
  **

  Nechápu, jak mohl někdo z takového příběhu a komplikované spy game za ním natočit cosi tak plochého a neemotivního... Nechápu, proč ten film vznikl. Jestli to měl být pomník hroznému utrpení skutečných lidí v tom skutečném příběhu, tak je mi z toho až stydno. Proč raději nevznikl dokument? Nechápu, že to má na svědomí režisér mých oblíbených seriálů: Dexter, Californication, True Blood... Všechny hýří inteligencí, city, vtipem - a napětím. Batalion působí zpackaně a trapně. Přitom námět snad po lidské stránce ani silnější být nemohl: skupina lidí v extrémní situaci, kdy jde o holý život a naději... vybrané minipříběhy, které ho měly vyprávět, však byly šablonovité, umělé a křečovité. Samy ani společně nepředávaly nic. A ten patetický soundtrack, ach jo.(12.12.2011)

 • Chrustyn
  ***

  Spíše podrpůměrný válečný film se špatnými herci, který zachraňuje jen skvěle udělaná závěrečná osvobozovací akce.(26.5.2007)

 • castor
  ***

  Trvalo mi neuvěřitelně dlouho, než jsem se do válečného dramatu Johna Dahla vůbec dostal..Dlouho jsem se neměl čeho chytit, sám příběh o sobě toho tolik nabízí, přesto je až k nepochopení, jak nám tvůrci na místo dramatických okamžiků nabízejí nezáživně upovídané scény a rutinní akci. Vše bez případných sympatií či antipatií. Ani na první pohled silné scény (poprava deseti zajatců) k výraznějším emocím nedonutí, snad jen výprava s (neosobní) kamerou odvádějí slušný nadstandard!!(6.11.2006)

 • Magyar
  odpad!

  Do očí bijící propaganda americký armády pro blbečky a dorost. ___ Válka je svinstvo, špína, děs, návrat k nejprimitivnějším formám přežití. OK, někdy je třeba vojensky zasáhnout, ale nehrajme si na opak, nezavírejme oči a neotvírejme ústa pro pění oslavných ód. Jinak se dopustíme odporný relativizace ceny lidskýho života, stejně jako se to povedlo tady Dahlovi. Definitivně mě v tomto názoru utvrdil závěr, kdy už to rejža nemohl vydržet a z gustem do země zašlapal poslední živou rostlinku individuálního bytí. Smrt je přeci hnedle veselejší, když se ukazuje, že láska ženy dobře poslouží jako zdroj síly vojáčka táhnout zubožené šiky k vítězným zítřkům. Uvědomělé milé zbudou jen oči pro pláč, ale pochopí to. Protože hvězdné vlajky vlajou, polnice troubí tklivou melodii a do nebes vzlétá naleštěnej bombarďák US Army, juchů! ___ Lepší volbou k tématu konce války na Filipínách je kniha Šóhei Óoky "Ohně na planinách".(12.12.2011)

 • - Joseph Fiennes kvůli roli majora Gibsona zhubl o 20 liber a po celých pět měsíců natáčení si udržoval váhu přísnou dietou a pravidelným cvičením. (Karlos80)

 • - Film byl dokončen už v roce 2002, ale jeho premiéra byla několikrát odsunuta, až se nakonec objevil v kinech v říjnu 2005. Jedním z důvodů byla i změna distributora. Walt Disney Company byl nahrazen Miramax Films. (Karlos80)

 • - Mark Consuelos se musel kvůli účasti na tomto projektu uvolnit z natáčení seriálu All My Children. Jeho seriálové postavy Matea Santose se dočasně ujal Kurt Caceres. (Karlos80)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace