Nedaleko francouzského pobřeží vytáhnou rybáři z moře postřeleného muže. Když se probere, nedokáže říci, kdo je a co se mu stalo. Jediným pojítkem s minulostí je čip s kódem k účtu ve švýcarské bance, který měl implantován pod kůži. Když se uzdraví, vydá se pátrat po své minulosti. Ke svému překvapení zjistí, že dokonale ovládá bojová umění, když v parku hravě vyřídí policisty, kteří chtějí vidět jeho doklady. Pátrání ho zavede k bankovní schránce, kde objeví pistoli, velkou finanční částku, americký pas na jméno Jason Bourne. Jde na americký konzulát, tam je nečekaně napaden a musí prchnout před ozbrojeným komandem. Dostane se z budovy a venku přesvědčí německou dívku Marii, aby ho za dvacet tisíc odvezla do pařížského bytu, jehož adresu našel také v bankovním boxu. Teprve s její pomocí začíná skládat první kamínky do mozaiky své minulosti. (TV Nova)

RoseThrone

Musím uznat, že na proměnu Matta Damona z mladíka, kterého si jako agenta nedokážete představit na špičkového odborníka ve svém oboru, byl do děje vtahující pohled. Akčních scén bylo požehnaně a ba co víc, jedná se o jedny z nejpřehlednějších, jaké jsem v akčňáku mohla vidět. ()

Kajman26

Zas tak akční, jak všichni píšou to nebylo. Což je dobře. Bylo to tak příjemně akční. Tak akorát na takový film. ()

Astonko

K piatej hviezdičke mi tam chýbalo len ešte trochu akčnejšie finále (myslím to na poli), i keď tej akcie tam bolo ozaj požehnane. A možno to bol práve ten problém, že vrchol filmu nastal už predtým a ja som preto na konci nezostal sedieť ako priklincovaný. Tiež sa mi pointa filmu nezdala práve najohromujúcejšia, no to bolo pravdepodobne kvôli nadväznosti na ďalšie časti. Inak to bolo perfektné: od hercov cez kameru až po výpravu a miesta deja 7.8/10 ()

wdc

Natočené to je dobře, málo nudy, občas dost drsné, vadilo mi jak měli skoro všichni kamenné ksichty a nevěřil jsem jim to. Zbytečně dlouhé a nevěrohodné pohledy mezi hlavní dvojicí. ()

tabu

Svým pojetím chladná, přesto jiskřivá podívaná. Skvělý Damon, skvělá hudba, skvělá akce. I po téměř 20 letech nenajde "první Bourne" ve svém žánru rovného soupeře. ()

Fender

Pro mě snad asi nejlepší akční film, protože zde prostě vše funguje, ať už je to skvělý příběh, scénář, akce, hra s kamerou a herecké výkony. Hodně je Bourne porovnávaný s Bondem, jenže Bourne je mnohem více realistická postava, která nepotřebuje až trapně přehnanou cool stylizaci, ale spíš lidský přístup, který dokáže vytvořit společně s příběhem mnohem větší emoce a sympatie k postavě. Mýtus i Ultimátum jsou také značně povedené, ale myslím si, že toto je nejlepší díl, už jen zkrátka proto, že zde všechno začalo. ()

Kushina

Jelikož mi došla zásoba nových filmů, tak jsem se pustil do starých filmů, které jsem dost možná kdysi viděl. Kvalita tohoto filmu se prostě nedá s dnešními přeplácanými béčky, nebo nesmyslnými "Ačky" rovnat. Tohle film má prostě tak skvělé pasáže, skvělý příběh a přesto tam nemusí být milion grafických efektů a akce. Bourne se stal svým způsobem symbolem akčních filmů a první díl, kde hraje mladičký Damon je taková krásná ukázka toho, co dřív bylo top. 90% ()

PTuranyi

Veľmi dobre natočený akčný thriller so špionážnym pozadím. Príbeh agenta so stratou pamäti, ktorý sa snaží vypátrať kto je. Cestou využije pomoc náhodnej ženy a samozrejme preskočí iskra. Neprináša nič prevratné, ale všetko klape ako dobre namazaný stroj a o napätie je postarané. ()

ttoper

Po dlouhy dobe dobre udelany thriller. Navic jsem v americkem filmu dlouho nevidel, aby auto ktery narazi nevybouchlo a policajti pri honicce nepadali v kazdy zatacce. ()

Parsek

reknu to takhle... nejsem nastvanej, ze jsem si ten film pujcil, ale jit na to do kina, asi by me mrzelo tech par kacek navic. Ale jinak docela sympaticky agent Bourne... myslim. ()

kollik

Super akčný film,ktorému ozaj niet čo vyčítať. Výborný scenár, skvelý Matt Damon a nádherná Franka Potente. A ako čerešničku na torte nám ešte tvorcovia pridali super naháňačku na autách ()

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

28.01.2021

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (více)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav