Chlapec Andy dostane k narozeninám figurku ve skafandru - Buzze Rakeťáka. Má už spoustu dalších hraček, nejraději má figurku kovboje Woodyho. Netuší ale, že vždycky v noci, když Andy spí, ožívají. Buzze si všechny hračky ihned oblíbí, až na Woodyho, který na něj žárlí. Dokonce Rakeťáka jednou shodí z okna na dvorek, což mu mají ostatní hračky za zlé. Andy odjíždí s matkou na pizzu; nemůže najít Buzze, a tak si vezme s sebou Woodyho. Rakeťákovi se podaří z dvorku utéct a naskočit do auta. S Woodym se ale nepohodnou, oba vypadnou z auta. Cestou je sebere zlý kluk Sid, který bydlí vedle Andyho a je o něm známo, že své hračky mučí. Buzz a Woody se pokoušejí utéct, hlídá je ale Sidův zlý pes. (TV Nova)

Godhaj

,,Proč taky nemáš nějakej laser, Woody?" ,,To není laser, to je žárovička, co bliká." Není to animace, která mě nejvíce chytla, ale scénář ve spojení s dobře namluveným dabingem. Ten dává hlavně v úvodu hračkám do úst opravdové perly, takže se člověk směje téměř neustále. Příběh se také zpočátku rozvíjí velmi slibně a zajímavě, ale opět v druhé půlce trochu ztrácí dech i zábavnost. Ke konci filmu se už jedná jen o animační orgie plné akčních sekvencí, které mě ale nudily. Celkově u mě proto převládlo menší zklamání, čekal jsem, že výborná úroveň z úvodu filmu bude pokračovat až do konce, ale nestalo se. ()

Margerie

Film, u kterého jsem jako dítě přemýšlela, jestli by mě opravdu jakožto holčičku měl bavit, když je tam robot a kovboj. Dnes už vím, že ano, protože je to především příběh o pravém přátelství, které může existovat na mnoha rovinách - dokonce i mezi člověkem a hračkou nebo hračkou a hračkou. Krásné animované zpracování, na 90. léta opravdu dodatečně klobouk dolů! ()

Knor

Moje srdcovka, byl jsem na tom tehdá v kině a a dodneška na to moc rád vzpomínám, krásnej animáč se spoustou geniálních nápadů ()

dwyane

Tlustej přiblblej zlobr nebo Woody a Buzz? Jsem hodně zaujatý, ale snažím se i přes to najít co nejvíce objektivity v tomto srovnání, ale vždy u mě na plné čáře vítězí Příběh hraček. Příběh, charaktery hraček, mravní ponaučení v pozadí a symbolika našeho světa, to vše je zde v neuvěřitelné kombinaci, která dala vzniknout nejlepšímu animovanému filmu všech dob (případně celé sérii). ()

celticek

První pixarovský celovečerní film jsem prostě musel vidět. Dnes už je technologie přece jenom jinde. Bavili mě vojáčci a kanibalské hračky. ()

papadoce

Jeden z najinteligentnejších animákov ever a to od základnej myšlienky cez humor až po úžasnú nostalgiu pre mnohých ľudí. Milujem hračky a tak nejako ako je to vykreslené tu, by to vyzeralo v mojej detskej izbe, keby moje hračky žili. Vždy sa ku tomuto rád vraciam práve kvôli všetkému tomu čo som napísal vyššie. Z postavičiek ma najviac bavil dinosaurus. Ten bol mega klasik. Celé výborné. A samozrejme päť hviezdičiek si zaslúži slovenský dabing. Animáky, to naši vedia. Teším sa na všetky diely. ()

Kenneth

Přiznám se, že jsem to neviděl do konce, protože jsem prostě nevydržel se na to dívat. Celé je to strašně uřvané, to je ale možná dabingem (díval jsem se na to na STV). Nejvíc mi tam vadili lidé, ty jejich výrazy v tváři byly hrozné. U hraček mi to až tak moc nevadilo, protože stejně nevím, jak se normálně hračka tváří. Navíc to má slabý příběh a snaha o vtip za každou cenu tomu taky hodně ubrala. Mělo to rozesmát, mě to ale spíš otrávilo. ()

Arccos

Nijak zvlášť se mi Příběh hraček kvůli všeobecnému hype vidět nechtělo. Nakonec jsem se k němu odhodlal a rozhodně musím uznat, že jde o přelomový film pro 3D animaci, skvělý po technické i čistě filmařské stránce. A zdá se, že vůbec nezestárnul. Film jsem viděl v české verzi, dabing je skvělý (Rakeťák namluven jako Schwarzenegger), potěší česky nazpívané písničky, do záběrů jsou dokonce občas vrenderovány české nápisy (ovšem slogan "NEJEN LÉTAJÍCÍ HRAČKA" je evidentně špatně). ()

nula87

Film, který změnil význam slov animovaný film. První a hned vynikající kousek studia Pixar. Animace lidí a zvířat není ještě vůbec dokonalá, ale hračky a hlavně příběh jsou skvělé. ()

Lennie

Krásná pohádka, na kterou se nestačí podívat jednou. Na první podívání se věnujete příběhu, na druhé úžasným detailům...na to, že to je první 3D animák, je neskutečně dobře propracovný a v pohybu je snad úplně všechno :) ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (více)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy