Vindemiatrix

Asi jedinou slabinou jedničky byl trochu chudý děj; a přesně tuhle slabinu dvojka odstraňuje. Přichází s novými postavami a větší porcí akce, aniž se utápí v samoúčelné bombastičnosti. Vše se veze na vynalézavém scénáři, který vyváženě střídá zábavu a dojetí, kovbojská i kosmonautská dobrodružství - "to infinity and beyond!" ()

Jasnicka

Většinou se mi pokračování čehokoliv nelíbí, ale tady se to sakra povedlo. Jednička i dvojka naprosto výborná. Se svým malým synovcem jsem na to koukala několikrát a v tom je toy story vynikající. Dítě i dospělý se královsky baví, i když každý něčemu jinému :-) ()

TONYNKO

Špičkový animák, krasne spracovaný a najlepšie Toy Story. Skvelý humor, naše staré postavičky a pribudli skvelé nové. Proste animák jak sa patrí :-) Druhá polovica hlavne servíruje jednu dokonalú scénu za druhou. PS: jak tak píšem tento koment, dostávam chuť pozrieť si všetky Toy Story znovu :-) 9/10 ()

JARDAHONDA

Po úspěšné jedničce začíná naplno další napínavé dobrodružství se skvělým humorem, který rozesměje bezesporu i dospělého diváka. Vracejí se totiž staří známí Woody a Buzz Raket´ák. Tentokrát vedle nich potkáme několik nových hrdinů v podání kovbojky Jessie, koníka Bulíka a zlatokopa Pét´u.. O5 skvělá souhra výborného námětu, úžasné animace a nezadržitelných emocí ***** ()

MirINDay

Nové postavy dávají filmu jinou příchuť. Scénář je lepší, než v jedničce, první díl je ale pro mě srdcová záležitost. ()

lordofrvhp

Jeden z případů,kdy dvojka překonala jedničku.Sekvence se zachraňováním Woodyho z letadla se může klidně měřit s kdejakým dospěláckým akčňákem. ()

krysarr

Videl jsem az v roce 2018 a asi pri porovnani s novejsimi animaky uz nejak neprichazi to JEEEEE, jako u jednicky. Je mi blby dat tri hvezdy, tak dam i tak ctyri, ale za zazrak to opravdu nepovazuju a znovu videt nemusim... ()

bratr_jezek

Dvojka skvěle kráčí ve stopách perfektní jedničky a přitom přichází s novým příběhem - hračky se musí mít na pozoru před těmi, kteří je chtějí jen pro peníze, hračky jsou tu pro hru s dětmi. Nové postavy brzo zapadnou mezi staré, hlavně koník je perfektní a zábavný. 100% spokojenost ()

Rangifer

Další pokračování příběhu hraček. Lepší animace oproti předchozímu filmu, příběh je taky dobrý a máme tu i nové postavy. Jen mi vadí, že Buzze v češtině už nedabuje ten chlap, co mluví Schwarzeneggera. ()

Tobias18

Dvojce chybí něco, co na jedničce fungovalo nejvíc-emoce. Je to sice zábavné a odkazů je zde nespočet, ale bez silnějšího příběhu to nedosáhne takové geniality jako první snímek. I tak velmi vysoce nadprůměrný animák. 75%. ()

Jirkacek

Předem se přiznám, že nejsem příznivec animovaných filmů a na nějaký z nich se podívám opravdu jen občas. V drtivé většině je to pak něco českého nebo od studia PIXAR, které se podepsalo i pod tento snímek s názvem Toy Story 2: Příběh hraček. A hned to pro ně byla trefa do černého, neboť se stal jedním z nejoblíbenějších animáků všech dob. A i mně se kdysi druhé pokračování příběhu oživlých hraček natolik líbilo, že jsem pro něj snesl z filmového nebe nejvíce hvězd, co to šlo. S odstupem dvou desítek let jsem se rozhodl podívat se na tento skvělý filmový počin podruhé, jednak abych mohl napsat zasvěcený komentář a také případně změnit své maximální ohodnocení. Moc jsem si toho nepamatoval z prvního shlédnutí a tak jsem seděl dychtivě před televizní obrazovkou a celých 89 minut se bavil výborným scénářem a vtipnými dialogy. Vše začalo odjezdem Andyho na kovbojský tábor a jako vždy si sebou chtěl vzít Woodyho. Ten se na každoroční rituál těšil, ale těsně před odjezdem se mu natrhla ruka a Andy tak postavičku nechal doma. Další den se před jejich domem konal výprodej, jehož se zúčastnila také Andyho maminka. Ta vybrala několik nepotřebnývh hraček, mezi nimiž byl také Woodův kamarád Tučňák a proto ho chtěl kovboj zachránit. S pomocí živého psa se dostal na ulici a z krabice zachránil ploutvonožce, nicméně sám se nestihl vrátit do domu a tak jej objevil hamižný sběratel hraček Al McWhiggin. Obtloustlý zlosyn, který se živil reklamou, kovboje ukradl a odvezl ho do svého bytu v mrakodrapu. Woodyho kamarád Buzz rakeťák ihned zorganizoval záchranou výpravu a vydal se zachránit kovboje spolu s několika dalšími kamarády - dinosaurem, bramborou či tahacím psem. V Alově bytě se Woody dozvěděl, že kovboj býval hlavní postavou televizní show z 50. let a spolu s kovbojkou Jessie, koněm a dědou Prospektorem mají být prodáni muzeum v Tokiu. Woody se nejprve hodlal vrátit k Andymu, ale postupem času změnil názor a kvůli ostatním ze seriálu se rozhodl vydat se do Japonska. Druhý den Woodyho opravil přivolaný muž a mezitím Buzz s kamarády po dobrodružné cestě dorazili do obchodního domu, pro který pracoval proradný Al. V supermarketu zažili několik dalších napínavých situací, které byly navíc i vtipné, takže jsem se i zasmál. Například mne pobavil druhý Buzz rakeťák, který si ještě myslel, že je skutečný a nikoliv jen hračka či panenka Barbie, která se ujala řízení automobilu na hraní. Později se z obchodu dostali v Alově tašce do jeho domu a výtahovou šachtou do jeho bytu. Zde se opět setkali s Woodym, který jim nejprve sdělil svůj úmysl odjet do Japonska, nicméně jej pak Buzz rakeťák přesvědčil, aby se vrátil k Andymu, což nelibě nesl Prospektor. Vzápětí se do bytu vrátil Al a odjel s kovbojskou sestavou na letiště. Tam samozřejmě dorazili i Woodyho kamarádi a v prostorách letiště se odehrála napínavá závěrečná scéna. Samozřejmě všechno dobře dopadlo a když se Andy vrátil z tábora, našel doma několik nových hraček, včetně kovbojky a malých zelených mimozemšťanů. A byl konec skvělého příběhu hraček, přičemž jsem si musel připustit, že se mi druhý díl líbil ještě více než první. Bylo zde více dobrodružství, vtipu a tvůrcům se podařilo skvěle doplnit nové postavy. Jednoduchý příběh skončil a já s úlevou zjistil, že animák po těch letech neztratil ze svého kouzla. Sice jsem už všechno to hemžení neprožíval jako kdysi, ale přece jen jej stále mohu považovat za perfektní animovaný snímek s nepřehlédnutelným výchovným aspektem. Suma sumárum, původní hodnocení filmu Toy Story 2: Příběh hraček jsem měnit nemusel a tak mu stále zůstalo všech pět hračkových hvězdiček *****. () (méně) (více)

LaVolpe

Keď som bol malý, tak sa mi jednotka a dvojka často plietli, lebo som ich zväčša videl po sebe a teraz, s odstupom času, musím povedať, že dvojka je lepšia. Páči sa mi, že tu Woody nie je za až tak žiarlivého chudáka, čo urobí všetko pre to, aby bol najobľúbenejšou hračkou, ale viac sa jeho príbeh a minulosť rozvíja a divák sa do jeho postavy ľahšie vžije, že má dilemu v tom, ktorú stranu si vybrať. Scéna, kde Geri opravuje Woodyho sa mi krásne sledovala. Ten detail, tá precíznosť! Plus zápletka a rozuzlenie bolo spracované na jednotku a naozaj sa teším, že som mal detstvo, v ktorom som mal možnosť tento Pixar príbeh sledovať. Stále je to aj po toľkých rokoch magické! ()