V tom domě straší!

• USA Monster House (více)

Některé domy jsou strašidelné. V některých nejen straší, ale jsou také pořádně hladové. Jeden takový má přímo přes ulici chlapec Walter. Když se tam vydá pro míč, tak se majitel domu Nebbercracker rozčílí a pak se zhroutí, takže ho sanitka odveze do nemocnice a dům zůstane prázdný. To je jedinečná příležitost vydat se na průzkum. Je jim jasné, že to nebude legrace, když vidí, jak dům pohltí rockera Kostru. I je nakonec děsivý živý dům spolkne a Walter s Buřtem a Jenny se rozhodnou s ním bojovat. Počkají, až usne, a najdou tu nejen fotky sousedovy obří manželky Constance, o níž se povídá, že ji muž zabil a snědl, ale také sklep plný rozbitých hraček a kostru pohřbenou v betonu. Nedlouho poté se vrátí pan Nebbercracker a svěří se dětem se svým děsivým tajemstvím. Pak se rozhodne s jejich pomocí vyhodit dům do vzduchu. Ten se však nehodlá vzdát bez boje, a tak se v ulici brzy rozpoutá ta nejpodivnější bitva, jakou kdy svět zažil. (Nova Cinema)

ES13

Jedna z mých nejoblíbenějších kreslených hororových pohádek! Poprvé sem to viděla jako menší, ale dodneška tenhle film prostě zbožňuju! Hezká grafika, super příběh a docela i napětí a strach. Líbí se mi, že je to pohádka z klasický americký čtvrti, což mám ráda. Takže pro mě 100%!:) ()

Majkowski

Navzdory některým místním kritikám a vytknutým nedostatkům tohoto filmu mě dokázal dobře zabavit, když jsem ještě jako malý utřinos seděl u telky a sjížděl všechny kazety s filmy, co jsme měli doma. Animace je slušná, humor zábavný, těch "hororových" aspektů tam taky pár působivých je a já vlastně ani nemám moc tomuto animáku co vyčíst. Snad bych řekl jen to, že by rozhodně neuškodilo, kdyby tvůrci trochu více přitlačili na pilu a zesílili hororovou stránku celého filmu. (70%) ()

Wav

Tak poprvé po hodně dlouhé době jsem se u animovaného filmu fakt bavil. Jednak relativně neokoukaný způsob animace (a to i více než deset let po uvedení), jednak super postavy a dialogy. Autorům se podařilo koncipovat postavy bez nepřirozené přepjatosti, snad s výjimkou majitele strašidelného domu, ale to má ve filmu své zdůvodnění. Má to originální zápletku bez větších klišé...a Buřt je prostě dobře napsaná postava. Řekl bych, že cílovou skupinou filmu byli hlavně dospěli. A mě se teda zaujmout podařilo :-) ()

vrch07256732

Fajn animovaný horor v štýle Poltergeist, animácia trocha toporná, ale písal sa rok 2006 a možno to bol aj zámer. Niekto tu spomínal 80 roky - ozaj dejová a scenaristická paralela je tu citeľná, ale v konečnom dôsledku take it easy: fajn rodinný pohodový aj ked hororový animák, divák sa nenudí, minimum hluchých miest (u mňa žiadne) a s trocha prekvapivým záverom. U mňa 100%. ()

teekanee

Za mě silně podhodnocenej film, kterej si určitě zaslouží bejt v červenejch číslech. Atmosféru to má jak kráva, sem tam příjemnej humor a je to i dost horrorový, což mě jako menšího trochu děsilo. Samotnej příběh mi přijde poměrně originální a docela hlubší a temnější než by asi bylo vhodný pro děcka, ale o to víc to může bavit dospěláky. 81% ()

outcashed

Animák vytvořený v nejlepší éře animovaných filmů, který ovšem nejlepší není. Film jsem poprvé viděl asi před 8 lety a tenkrát na mě působil svojí temnou a záhadnou stránkou. Jen je škoda že film nedokázal využít naplno potenciálu který měl, a to ho měl opravdu hodně. Za mě velké klišé, co se týče povahy postav typu a la Harry Potter. Nebojácný kluk co je ve své podstatě ňouma společně s přitroublým tlusťochem, co je podělanej strachy a s chytrou pěknou zrzkou. Postava Jenny mně sedla asi nejvíc, protože mi vážně občas připadalo, že jsou DJ s Buřtem mentálně postižení. Příběh byl jakž-takž vpořádku, ovšem atmosféra hrála asi největší roli v celém snímku. Občas za pár let se na ten film kouknu a připomínám si doby prdění do deky a čokoládovou zmrzlinu. Nostalgie. ()

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra