V tom domě straší!

• USA Monster House (více)

Některé domy jsou strašidelné. V některých nejen straší, ale jsou také pořádně hladové. Jeden takový má přímo přes ulici chlapec Walter. Když se tam vydá pro míč, tak se majitel domu Nebbercracker rozčílí a pak se zhroutí, takže ho sanitka odveze do nemocnice a dům zůstane prázdný. To je jedinečná příležitost vydat se na průzkum. Je jim jasné, že to nebude legrace, když vidí, jak dům pohltí rockera Kostru. I je nakonec děsivý živý dům spolkne a Walter s Buřtem a Jenny se rozhodnou s ním bojovat. Počkají, až usne, a najdou tu nejen fotky sousedovy obří manželky Constance, o níž se povídá, že ji muž zabil a snědl, ale také sklep plný rozbitých hraček a kostru pohřbenou v betonu. Nedlouho poté se vrátí pan Nebbercracker a svěří se dětem se svým děsivým tajemstvím. Pak se rozhodne s jejich pomocí vyhodit dům do vzduchu. Ten se však nehodlá vzdát bez boje, a tak se v ulici brzy rozpoutá ta nejpodivnější bitva, jakou kdy svět zažil. (Nova Cinema)

10Domik10

Prvých, asi 15-20 minút bolo skvele rozbehnutých na veľmi zaujímavé mysteriózne dielo a ja som sa tešil na vzrušujúcu animovanú jazdu. Lenže nastalo to, čoho som sa v kútiku duše obával, a Monster House pre mňa stratil aký koľvek potenciál tým, že namiesto strašidelnej atmosféry som videl len akési neustále fantasy zápasenie(magorenie) medzi chlapcami a domom, ktoré sa odohrávalo v crazy duchu. ()

Rudyamon

Zajímavé komentáře k filmu: duklak2, Faye, lateef ... Další animák, který mě v poslední době zaujal ne tím, čím běžně zaujmou animáky. Možná je to hlavně tím, že to není klasický animovaný příběh pro děti. Možná bych to ani nedoporučoval pouštět dětem, je to hodně hororový počin, což možná chybí v popisu filmu. Když ve vašem sousedství stojí dům, kterého majitel budí dojem, že potřebuje psychiatrickou pomoc a vzbuzuje ve vás strach, to ještě nemusí být tak špatné. Horší je, když podobnými symptomy trpí i samotný dům ... Příběh je opravdu napínavý a i když celou dobu máte na paměti, že je to animovaný film, přece se vám jenom v určitých chvílích ztrácí ta přesná hranice mezi animací a "realitou". Opravdu perfektní film, bavil jsem se, bál i smál. Dávám 4 hvězdičky - 80% a vzdávám dík "neživým" panelákům, i když ... co to ... ten panel se hnul ... ! ()

onlavu

Parádní, občas strašidelná, pohádka pro dospělé. Na to, že je z roku 2006, má vypiplanou grafiku, opravdu radost pohledět. A duchovno celého filmu taktéž dobře promyšleno. ()

Shaleman

Pro děti moc dospělé, pro dospělé moc dětinské. Žánrově kloudně nevyhraněný film, který neví, zda se má tvářit jako pohádka pro děcka, či jako horor z jejich největších nočních můr z jiných filmů. Takhle to hold dopadá, když se 75milionů dolarů použije na výtvarnou stránku věci a na zbytek, tudíž obsah, už nezbude. Na druhou stranu nemůžu tvůrcům ubrat sympatie za odvahu, protože museli vědět, že s něčím takovým díru do světa neprorazí. ()

Kritik.

Špatná nesympatická animácia, navyše dej bez zmyslu. Niektoré akcie a charaktery milo prekvapili, ale to s tou ženou je úplne odveci. A prečo, keď chcem hodiť dynamit do horiacej pece, musím ho najskôr zapáliť??? :D ()

Nix

Čekal jsem daleko lepší příběh i provedení. Ani animace mne nenadchla. Tohle je opravdu horší průměr. ()

Wolf

Konečně animák, který není pouze komediální, byl jsem napjatý od začátku do konce a o lekání nouze taky nebyla ()

DD

Jeden z těch lepších animáků z poslední doby. A i když má scénář své mouchy, tak je Monster House skvělou volbou pro letošní animovaný podzim. ()

shifter

Mozem len zopakovat, ze nerozumiem preco Monster House isiel do distribucie dabovany a tvari sa ako film pre deti. Toto je rozhodne animak pre dospelych a velmi vydareny! ()

-henry-

Asi budu jednoduše odsouzen za škarohlída, co nerozumí dětské dušičce plné fantazie, ale chování těch děcek mi přišlo PŘÍLIŠ účelové jen k tomu, aby mohla nastat NUTNÁ zápletka nebo zajímavý záběr. Animace je zase přinejmenším rozpačitá (nikdy jsem přesně nevěděl jestli má Buřt záchvat nebo jen vyjadřuje radost). Na snímku je holt silně znát jeho umělost a vynucenost, chybí ladná přirozenost. Na druhou stranu oceňuji dílčí nápady a určitou vytříbenost v rozzáběrování scén. ()

DaveSmith

Rozhodně napínavá podívaná, která sice nemá na animákovou elitu, nadruhou stranu však pobaví a určitě nenudí. Hororová atmosféra taky proběhla. Chtělo to trochu doladit scénář, ale jinak animace kvalitní. Navíc bych typově těžko hledal lepšího herce než Steva Buscemiho. ()

Izz

Velmi Spielbergovský animák,který si navíc bere výtažek ještě z tvorby Stephena Kinga a Roberta Zemeckise.Jak tohle může být byť jen průměrné?Co to dělá v modrých číslech? ()

dewil21

Tohle je - alespoň pro mě - naprosto přelomový animák. Z hlediska animací se to dá považovat za lehký nadprůměr, ale nic, co by překvapilo. Příběh je sice vcelku neoriginální, ale postavičky zaujmou dialogy a hláškami, které u animované "pohádky" ani moc nečekáte, hororová hudba a dobrý střih, vážně mi chvílemi běhal mráz po zádech. Temná atmosféra domu je bezchybná, napětí graduje a nebýt toho trochu divného konce, asi by to byl naprosto dokonalý snímek. Trochu mi to připomíná tvorbu Tima Burtona, jen ten humor je jiný. 90% skvělá volba pro rodinný halloweenovský večer ()

Scraffy

Pekná animovaná ducharina, ktorá má pekný scenár a animáciu. Videl som to viac krát a preto tomu dávam 4 hviezdy, lebo to určite stojí za pozretie. A koniec je parádny! ()

DveKila

Krásne vizuálne spracovanie a mrazivá atmosféra upúta hneď na prvý pohľad, ale scenár troška pokrivkáva (predsa len, obryňa z cirkusu, ktorá sa po smrti zmenila na vraždiaci strašidelný dom???) Celkovo si však myslím, že to je film hodný pozretia, aj keď na status Burtonových animákov sa ani nehrabe. Inak fajn zábava...Len to nepozerajte s deťmi :) ()

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra