V tom domě straší!

• USA Monster House (více)

Některé domy jsou strašidelné. V některých nejen straší, ale jsou také pořádně hladové. Jeden takový má přímo přes ulici chlapec Walter. Když se tam vydá pro míč, tak se majitel domu Nebbercracker rozčílí a pak se zhroutí, takže ho sanitka odveze do nemocnice a dům zůstane prázdný. To je jedinečná příležitost vydat se na průzkum. Je jim jasné, že to nebude legrace, když vidí, jak dům pohltí rockera Kostru. I je nakonec děsivý živý dům spolkne a Walter s Buřtem a Jenny se rozhodnou s ním bojovat. Počkají, až usne, a najdou tu nejen fotky sousedovy obří manželky Constance, o níž se povídá, že ji muž zabil a snědl, ale také sklep plný rozbitých hraček a kostru pohřbenou v betonu. Nedlouho poté se vrátí pan Nebbercracker a svěří se dětem se svým děsivým tajemstvím. Pak se rozhodne s jejich pomocí vyhodit dům do vzduchu. Ten se však nehodlá vzdát bez boje, a tak se v ulici brzy rozpoutá ta nejpodivnější bitva, jakou kdy svět zažil. (Nova Cinema)

giovanni3

Od specifického animáku s domem, který požírá děti jsem čekal jednoduše více než jsem dostal. Animace je solidní, ale příběh zas až tak kvalitní není. člověk se občas pěkně zasměje, ale povětšinou to je prostě takový nevýrazný průměr, který dostal do vínku zajímavý nápad, ale nedokázal ho využít. 3z5 ()

vincent

Tak toto môžem. Film o ktorom som skoro vôbec nevedel ma dostal z tých troch minuloročných animákov čo som videl (Za plotom, Open season) najviac. Bavil som sa od začiatku dokonca. Výborne nakreslené CGI charaktery, ktoré na mňa pôsobili neobyčajne živo. Veľa vtipných a strašidelných scén, skoro žiadne nudné klišé (ak tam nejaké boli, tak sú to pre mňa klišé nové). A ten záver! No pecka! Záver akčnejší ako u mnohých "akčných" filmov. ()

marrjaana

Než jsem viděla tento film, tak jsem zhlédla docela dost hororů, ale toto byl první a doposud jediný u kterého jsem se bála. ()

made1

Od animovaného filmu o dětech a pro děti se dalo očekávat všelicos. V tom domě straší je z těch lepších, kdy se děti tak trochu bojí a dospělí baví. Největším kladem je rozmanitost postav a záporem "občasná" předvídatelnost. ()

Sdoom

Nápaditý, netuctový animák, který je mnohem spíše pro dospělé než pro děti, které by z něj mohly mít noční můry. :-) Chtělo to od tvůrců ještě o něco více odvahy, lépe zvládnutý závěr a mohlo se jednat o jeden z nej animáků vůbec. Takhle "jen" hodně silné 3 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

JADIM

V tom dome straší disponuje animáciou typickou pre rok vzniku filmu, plus sú k tomu pridané ešte nejaké originálne grafické prvky, ktoré sa mi naozaj páčili. Námet, ako Halloweenske animované fantasy je naozaj zaujímavý, konečné spracovanie však obsahuje dosť stereotypov, klišé a občas aj nelogické situácie, čiže plný počet som dať nemohol, ale ak nepozerám na tieto chybičky, tak príbeh, často pripominajúci žralocie horory, lenže tu bol tým žralokom dom, bol celkom dobrý a vďaka fantasy a mysterióznym prvkom tu bol aj nepredvídateľný dej. Ideálny film na toto Halloweenske obdobie :) 8/10  ()

hudryhudry

Mno, bylo to originální, pěkně provedené, ale trochu infantilní. No, ale je to především film pro postrašení dětí okolo 12 roku (alespoň podle mě). Děj byl jasný, scénář originální a i docela humorný. Určitě to stojí za zhlédnutí, neboť při tomto filmu se malí postraší a velcí či náctiletí příjemně naladí nebo i dokonce pobaví:) ()

iXtr3m3

Námet na animovaný film dobrý, ale spracovanie nakoniec vyznelo lepšie pre dospelých, pretože deti toho naozaj moc nepochopia. Bohužiaľ, ale osobne si aj tak neviem predstaviť, že by tento snímok dokázal preraziť viac. Strašenie pre celú rodinu bolo skvele zobrazené v Monsters Inc., ale tuto to jednoducho minulo účinkom... ()

Han22

Příjemný pokus o horor ala 80. léta s perfektním finálem, ale na druhou stranu to trpí přesně těmi samými neduhy jako zmíněné horory té doby. 50 minut se to rozjíždí, než se ústřední trojice vůbec podívá do domu a jakkoliv zajímavý příběh kazí přílišná dětskost. ()

Teg

Docela sympatické, ale pořád mám pocit, že hrané by to mohlo být i jaksi lepší (pokud si ovšem odmyslíme hopsající a zkuhrající barabiznu na konci filmu) ()

cab

Pres pomalejsi rozjezd a nutnou adaptaci na nezvyklou CGI animaci se tento animak bude libit jak mensim, tak dospelejsim osubkam, protoze dobrodruzstvi trojice deti v dobe konani Halloweenu a jednoho podivneho domu s jeho majitelem serviruje slusnou zabavu, obcasne napeti, dobrou akcni sekvenkci na konci, kde film krasne vrcholi a spoustu roztomilych drobnustek, kuprikladu gagu, postavicek, animacnich vychytavek atd. Rodinna podivana. Ve vice jsem nedoufal. 65% ()

dopita

První polovina je pěkej film pro děcka a mládež, druhá polovina je hororová a akční. Ale nevadí to, kouká se na to moc pěkně. Některý postavičky jsou velmi povedený, např. policajti a hlavně Zee, to je puberťačka jak má bejt. ()

eagle-eye

Po slušném rozjezdu jsem se v druhé půlce lehce nudil, přesto celkem sympatický 3D animák, už jen proto, že svým způsobem je výjimečný tím, že se odehrává na malém prostoru. ()

Sayko

Musím konstatovat, že jsem viděl spoustu pohádek všech druhů, ale takhle debilní vážně ještě ne. Máme v šuplíku dvě možnosti, jak to mohlo vzniknout. Buď si rejža každý ráno šlehnul a pak si to vybíjel v práci, nebo jsme se filmově dostali do fáze, kdy už byly vyčerpány všechny dobrý nápady na filmy a začínaj se točit sračky. Jedno z toho určitě. Debilní pohádka postrádající jakoukoli hlavu a patu, otřesná animace jako kdyby studentská, iritující postavy, které mi šli celou dobu krkem a příběh, který by dokázalo i dítě sestrojit lépe. Doufám, že jsem o tento snímek zavadil naposledy a už o něm nikdy neuslyším. ()

Hanys_

Na to jak mě to kdysi nebavilo, jsem si to teď užil dost. Zábavné i dost temné. Být mi 10 tak asi večer moc klidně nespím. 7/10 ()

Daae

Ve filmu mě nejvíce zapůsobila animace. No prostě, smekám. Ty doby, kdy jsem se ve věku těch capartů v řadě přede mnou koukala na 2D Disneyovky ... :-) Byl to příjemný film a nelituji peněz, ale přesto na mě tolik nezapůsobil jako např. takový Ice Age. Většina fórků mi moc vtipná nepřipadala (že by efekt dabingu?), nebo spíš jsem se už přeplácala těmi Monty Pythony, že už vyhledávám jen ulítlý, originální humor :-) Koncová akce s jeřábem atd. mi přišla už docela přetahovaná, ale na druhou stranu jsem se občas i bála :-) Příjemný film pro děti v kině a pro ostatní na televizi. ()

Cassandra

Příjemné překvapení - film je atmosférický, plný akce, dům skvěle hraje (zdaleka nejlíp ze všech), a i když jsou charaktery ploché jako prkno (chytrá dívka, neohrabaný hláškonoš, skrytý vůdce), svůj účel pobavit a zprostředkovat děj splní. Ale pro děti to moc není, strašidelný je film místy opravdu dost, a také občas smutný a depresivní, nemluvě o tom že i co se týče narážek, je určený pro dospělé. ()

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra