Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

Oyer

Odlehčený horůrek vás asi příjemně pobaví, bez záruky. Mě totiž moc nepobavil a nikterak zvlášť neohromil. Mrtvá nevěsta neměla šmrnc, pro mne bez emocí a ani žádná část filmu si mě ničím nezískala. Po dokoukání snímku jsem na něj až moc rychle zapomněl... ()

Movie Gourmet

Pohádka tak trochu naruby. Spíše animovaný příběh než pohádka. Je to prostě o mrtvých a navíc se tam zpívá. Někdo Burtona rád nemá, jiní jej milují. On točí jen to co ho baví a v čem je dobrý. Když se ostatním přejídá, ať na jeho filmy nekoukají. Já osobně proti němu nic nemám a s Mrtvou nevěstou jsem byl spokojen. Kdo jiný by přeci točil takovéto bizarnosti než Burton. Svým uměním přispívá k filmové diverzitě. Po Ukradených Vánocích je tu další panoptikum monster :-) Verdikt: 5* a 85 %. ()

Marina111

Len Tim Burton dokáže vytvoriť tak neskutočne milé mŕtvoly, že sa Vám po dopozeraní tejto rozprávky ( i keď slovo rozprávka v tomto prípade nie je asi práve najpatričnejším) ani nebude chcieť vrátiť do "živého" sveta. Naozaj podmanivá atmosféra, výborne vygradovaný, vypointovaný a vyrozprávaný dej, krásne, ba vlastne prekrásne animácie a to všetko podčiarkujúca melancholická hudba - zrejme takto by som pre seba zcharakterizovala túto krásnu, milú, nenapodobiteľnú verziu posmrtného života v burtonovskom duchu ... ()

Nethar

Tak skvělé, jak by zdejší hodnocení naznačovalo, mi to zase nepřijde. Technicky je stop-motion animace velmi povedená. Ale hlavně zpočátku mi karikaturní podoba lidiček vadila a vzpomněl jsem si na některé večerníčky v podobném stylu, ze kterých jsem měl bolení hlavy a noční můry, ale časem jsem si trochu zvykl, i když nebylo to pro mě to pravé. Hudba dobrá, příběhově normální, vtipy mě na zem neskládaly, žádný zázrak. Z těch pár animáků, co jsem viděl, se tohle u mě řadí k horší části, studium ale pokračuje. ()

TwoFace

Burtonova vizuální stylizace dovedená k dokonalosti. Zatímco náš svět je šedý a nudný, záhrobí je barvité a kupodivu mnohem živější. Dojemný příběh s naprosto úžasnou smutnou hudbou. Jeden z nejlepších mistrových filmů a dokonalé ztělesnění Burtonova uměleckého stylu. ()

Renfield

Podle mého názoru je Mrtvá nevěsta ještě o něco lepší, než už tak výborná Noční můra. Opět tu máme klasicky burtonovskou atmosféru... příjemně temný a depresivní svět živých a barevný, téměř stále veselý svět mrtvých. Příběh je sice jednodušší, ale tento vůbec u "pohádky" pouze menší nedostatek plně vynahrazuje spousta kvalitních vtipů a narážek. Loutky jsou fantastické, jde vidět, že si při jejich výrobě tvůrci vyhráli a herci jim zase dali dokonalé hlasy. Stejně tak fantastická je i hudební stránka filmu, zde se tradičně vyznamenal Danny Elfman. Věřím, že je to všechno pro některé už okoukané, ale mě svět Tima Burtona stále baví, vůbec potom jeho jedinečná atmosféra. Skončilo to ovšem až příliš rychle, příběhu by slušela delší stopáž a třeba větší prostor pro některé zajímavé postavy. 80% ()

Ollie235

Jak Burtona nemám příliš v oblibě, tohle se prostě povedlo. Je to krátká, zábavná pohádka, která nabízí zajímavý příběh, povedená hudební čísla a velice svižné tempo. Díky tomu mi ta zhruba hodinka opravdu utekla. Jeden z nejlepších režisérových filmů. ()

ArthasKarfa

Smrtelně dobře zpracovaná pohádka o smrti a lásce, vskutku se mi líbila vize podzemního a záhrobního života. Kdo má rád dekadentní symbol mrtvé lásky rozhodně stáhnout a podívat se na tuto smutnou komedii o lásce a zradě. Graficky bravurně vyrobené a zpracované smutné město i obydlí záhrobníků. Nejlepší je seznamovačka s mrtvolami, které vylezou na svět a objímají své dávné známé :D. "Nééé tak nahlas, jsme v kostele "Dobrej večír" xDD ()

Klajnik

Slušné výtvarné zpracování co se vizuálu týká, ale úplně unešen nejsem ani z tohoto jediného aspektu filmu, který za něco stojí. zbytek je předvídatelnou, nudnou, vyčpělou Burtonovskou pohádkou. Postavy jsem si nikterak neoblíbil a hudební čísla nemám rád, protože ta hudba mě ve valné většině případů vůbec netankuje. ()

alenka

presne to, co sem cekala - co mi u karlika vadilo (zadny dej, prilisne soustredeni na jednotlive sceny, takze krasny dahluv pribeh unikl kamsi do dalky), u nevesty lehce prejdu. zabavne, ale nezeru to. ()

Kroupa

Určitě jeden z nejpovedenějších animovaných filmů, jaké jsem viděl, černý humor je docela trefný a děsivé mrazení je příjemné. Na druhou stranu mě nijak neuchvátily muzikálové vstupy. Taky mi ta mrtvá byla sympatičtější než ta živá. No, teda když zapomenu na to oko :) ()

Oxymoron

Zapomeňte na všechny Shreky, Auta, Roboty, Doby ledové... Opravdová pohádka pro dospělé je tu a jmenuje se Mrtvá nevěsta Tima Burtona. ()

hnkflknk

Většinu filmů Tima Burtona považuji za umělecká díla. A toto není vyjímkou. Už jen, když si vezmu, jakou to muselo dát práci a kolik na tom muselo dělat lidí. A Tim Burton ty lidi vedl tak, že z té práce vzniklo něco tak okouzlujícího. Geniální. ()

Phillo

Určite najkrajšia „rozprávka“ ak sa to dá tak nazvať. Z jednej strany film, ktorý je určený širokému okruhu divákov, zo strany druhej filozofia o živote a smrti, takmer až v štýle Aronofského, aj keď o dosť odľahčená. Každý si to svoje nájde, či už ide o humor, ktorý vo svojom žánri nemá konkurenciu (Taký Shrek a jeho „popkultúrne narážky“ sú oproti tomuto ako humor zo slovenského Sitcomu). Jednoducho úžasný štýl humoru, pre ktorý každý asi nemá pochopenie, ale mňa napríklad to, ako funguje „Second hand“ v záhrobí, dostalo. A že tu podobných gagov neni málo... Takto ma „hollywoodský“ film ešte nerozosmial. Čo tam potom, že je to námet ako každý druhý. Jeho spracovanie je po všetkých stránkach úžasné a karikaturistický humor nenapodobiteľný. Hlavne pani „domovná“ sa až podozrivo podobala na moju babku, ktorej sa tiež pri rozprávaní neotvárajú ústa. Človek by neveril, že si môže toľko odniesť z hodinového filmu, ktorého hlavnými hrdinami sú bábiky a asi štvrť filmu sa spieva... Jednoducho do detailov dotiahnutý film, ktorý už len máločo napodobní. 95% ()

Suchinnen

Dávám čtyři za film, který přeci jen trpí drobnými neduhy a tím nejzásadnějším je asi Burtonovo sebevykrádání, ale pátou musím přidat za úchvatnou loutkovou animaci, která je přijemnou změnou po tradičních 3Dčkách. ()

Yvan

Ďalšie úžasné dielo Tima Burtona. Táto rozprávka má všetko čo je treba na zaujatie diváka a to je, dobrý dej s dávkou humoru, na ktorom sa dá aj zasmiať a zaujímavé grafické prevedenie. ()

chalp

V každom ohľade dokonalé, čo sa týka animácie, hudby, dabingu, samotných pesničiek a samozrejme Burtonovskej bezchybnej atmosféry.V žiadnom filme sa doteraz Tim nevyšantil tak ako tu, toto je 100% Tim Burton se všim všudy :) ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia