Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

ostravak30

Mrtvá nevěsta je film plný černého až morbidního humoru. Kdo má něco takového rád, pak si přijde na své, kterýžto jsem ten případ. Navíc film oplývá i skvělými animacemi a hudbou. Je až s podivem, že člověk, který natočí film Dumba může vytvořit něco takového, leč je to tak. ()

Carlie

Můj nejoblíbenější animovaný film a jeden z nejoblíbenějších filmů celkově. V posledních letech jsem to viděla minimálně pětkrát a pořád mám z filmu ten samý dojem- úžasné. Filmy Tima Burtona mám opravdu ráda a tenhle ze všech nejvíc. Na tom by nešlo najít jedinou chybu, opravdu tam žádná není. ()

marek29

3,5 je prostě 3,5. Nechápu kde se braly ty ovace. Snad jen v prvopočátcích animovanýho filmu.. Ok Tim Burton, jasně jeho nevěsta. Má to příběh a happy end. Ale Toť vše.. Jako vidět asi jo ale jásat nad tím vůbec. Asi jsem náročnější divák. ()

hrumsrt

Viktor a Viktorka ve viktoriánský Anglii.. Tohle je kariérní bod v Burtonově kariéře, kdy se otáčí směrem k dětem a na další roky bude právě jim dělat snímky. A to je děsná škoda protože právě před tím, především v devadesátkách byl Tim Burton opravdu zajímavým a úspěšným tvůrcem.. Ale pořád se sluší říct, že Mrtvá nevěsta je tím nejlepším, co Burton dětem poslal. Přestože je to natolik definující jeho styl a od tónu jeho novějších snímků se tolik neliší, tak ve finále je jde o jeden z jeho vůbec nejlepších děl. Typický rádoby loutkový film tady dosahuje svého vrcholu a na těch vyzáblých postavičkách je něco do sebe. Nápadité vizuály, především figurek, dělají z filmu jedinečnou podívanou, kterou navíc Burton dokáže ještě pozvednout hrstkou nápadů - ruka, červ.. Nechápu jak to udělal, ale loutky působí jako samotní zakletí herci, nejen skutečnou vizuální podobou, ale především tolik vitální mimikou. Vrcholem všeho je pak samotný příběh filmu. Tohle je jeho nejcitlivější snímek od Střihorukého Edwarda. A již podruhé se mu daří prodávat bezpředsudkovou lásku mezi kýmkoli. Vždyť ty figurky došli nějakého vývoje za pouhou hodinku.. A samotné finále je esenciální mix šťastného a smutného konce. Nemít to to ujetý muzikální pasáže jsem nanejvýše spokojený. Ale i se vším tím, jde o jeden Burtonůvých nejlepším filmů. (*V tom českém názvu lechtáme ego?) 80% ()

SirGawain

Zklamání. Velké zklamání. Nejlepší na celém filmu je určitě výtvarná stránka. Nejhorší jsou naopak ty písničky. Ty se mi snad ale nelíbily v žádném filmu, páč nemám rád muzikály. Burtonův rukopis v tom pro mě nebyl moc zřejmý a v případě, že bych předem nevěděl že to natočil Burton, asi bych to nepoznal. Tak si tedy myslím, že i v případě, že se vám líbily všechny Burtonovy předešlé filmy, Corpse Bride se vám vůbec líbit nemusí. To je přesně můj případ. Možná jsem na ten film nebyl dostatečně naladěn a čekal jsem trochu moc. Určitě se na něj tedy podívám ještě jednou, ale asi nijak moc názor nezměním. Film je příliš krátký a přesto jsem se ke konci nudil, vtipy mají náběh na to být vtipné, ale moc vtipné nejsou a písničky jsou příšerné. Určitě je to lepší třeba než Úžasňákovi, ale na Wallace a Gromita to prostě nemá. Time, fakt jsi mě zklamal. ()

scheni

Spousta výbornych hlášek, spousta odkazů na jiné filmy, úžasné pitoreskní figurky (mám jen já ten pocit, nebo opravdu rodiče Viktora připomínají ryby - jejich zdroj obživy?), to vše tak nějak typicky Burtonovsky stylizované (a pro mě stále neokoukané) a navíc naprosto dokonalé a úchvatné vizualni zpracování. ()

Napoleon-B

Burton................. jedno slovo(jméno) stačilo, abych byl pevně rozhodnut tento film shlédnout.........a jak to vidím teď? Burton ............jedno slovo. :-) ()

Efreeti

V dnešní době, kdy už víme, že počítačová animace dokáže zázraky a nepřekvapí nás téměř nic, je třeba, aby i animáče měly pořádný příběh. Tohle dílko ho má! Stejně jako má humor, nadhled a kouzelnou atmosférů. Jenže jako u několika dalších filmů z poslední doby si kladu otázku...je to film pro dospělé?...na to je přece příliš průhledný, dětinský a naivní....nebo je to snad film pro děti?...nechci podceňovat otrlost dnešních dítek, ale já bych z podobného filmu měl v 5 nebo 6 letech pravděpodobně noční můry...tak snad je to film pro teenagery?...obávam se, že i vkus teenagerů je trochu jinde. Tak tedy doufám, že se bude snímek líbit všem, kteří si k němu najdou cestu...ať už jsou v kterékoli věkové kategorii. ()

missaak

moc velka skoda ze to nema oskara, i kdyz souper byl dustojny... nechci tvrdit ze je to lepsi nebo horsi nez Nocni mura ale je to urcite senzace:) ()

Bilky

Fšetko už povedali iní, takže sa nebudem opakovať, snáď len že osobne nemám rád "spievanky" vo filmoch a na začiatku som myslel, že to bude muzikál. Naštastie sa potom už toľko nespievalo. Okrem toho ta muzička naozaj stála za to. U mňa to bolo za 4**** ale keď som zhliadol tie obsažné bonusy a videl 10ročné úsilie a koľko námahy si dali títo fanatici s technikou stop-motion tak smekám a s obdivom dávam piatu * ()

Huncút

Ten film ma úplne strhol. Nebolo to však len atmosférou, humorom, hudbou, scenárom (to všetko je u Burtona samozrejmé), ale predovšetkým tou ANIMÁCIOU !!! Jednoducho som sa nevedel vynadívať... Keby sme si zobrali do ruky dokonalosť, tak si ju môžeme obzrieť, odpľuť si a potom ju zahodiť do toho najnechutnejšieho, najsmradlavejšieho a najzatuchnutejšiho bahna, aké len pod Slnkom môže existovať, pretože oproti tomuto je dokonalosť úbohé nič. A pritom ide len o obyčajné bábky. Za animáciu a vizuálnu stránku udeľujem 5* a na ostatné už neostalo :) TOP 5. ()

Chladek

V tomto filmu mi ale chybí scény jak si Viktor v záhrobí zvyká, proč se mu vlastně začala líbit Nevěsta. Velmi dobře ale proloženo písničkami !a to i v dabingu!, a nepatrnými odkazy na jiné filmy, či lehké znaky parodie ()

axik

Opravdový trhák, dojemný a překrásný.. Překrásná hudba, skvělý design, dobrý děj a každá scéna procítěná do detailu. ()

Pierret

Opravdu jsem se bavil a to pohádky nemám v lásce. Každý filmový kus od Burtona je v něčem podobný (v tomto plně souhlasím s Civalem), ovšem pro mě jeho kouzlo ještě nevyčpělo. Musím zvlášť ocenit vskutku nápaditou práci animátorů - vše působi buď božsky šedě nebo pekelně živě. ()

Ville183

Tento film, měl být podle mě natočen dřív, já ho chápu jako odkaz na Burtonův kraťas Vincent. Perfektní loutky, temná atmosféra staroanglického maloměsta (jelikož jde o Burtona, tak mohl být svět mrtvých temnější) a k dobru pár vtipných scén, které film vhodně okořenilo. Ale čekal jsem nějaký smutnější nebo kontroverznější konec. ()

Weirdman

10/10... Už len za animáciu by si Nevesta zaslúžila absolutórium, ale ona je ešte k tomu skvelá aj pod povrchom... :) ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia